Συζήτηση για... τρίχες!

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Την πηρα τελικα , κομπλε φαινεται ! το βραδυ θα την δοκιμασω ...
Πώς την παλεύετε ρε΄σεις να ισιώνετε τούφες μέσα στο κατακαλόκαιρο;:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Πώς την παλεύετε ρε΄σεις να ισιώνετε τούφες μέσα στο κατακαλόκαιρο;:|

Για κανένα λόγο λέμε!:P
Πιάνεις το μαλλί έναν κότσο πάνω και τέλος!8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Mιας και μιλάμε για τρίχες και σγουρά μαλλιά για πείτε μου..
Έχει δοκιμάσει καμιά σας αυτό?



Eίναι με θαλασσινό αλάτι και μου είπαν ότι κάνει τα μαλλιά και τις μπούκλες πολύ summer look!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Πού,πότε,γιατί,με τι;
Πού το βρήκες;
Βασικά δε το θέλω για summer look αλλά επειδή όταν γυρνάω από θάλασσα μπαίνω στη γλύκα να αφήσω τα μαλλιά ως έχουν επειδή μ'αρέσουν. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ανατολή

Νεοφερμένος

Η ανατολή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Αφρό, αλλά θέλει πολύ πολύ πίεσμα καθώς στεγνώνουν από κάτω προς τα πάνω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Πού,πότε,γιατί,με τι;
Πού το βρήκες;
Βασικά δε το θέλω για summer look αλλά επειδή όταν γυρνάω από θάλασσα μπαίνω στη γλύκα να αφήσω τα μαλλιά ως έχουν επειδή μ'αρέσουν. :redface:

Κ εγώ το ίδιο παθαίνω καθ' ότι σγουρομάλλα!:redface:
Μετά τη θάλασσα το μαλλί μου είναι ένα όνειρο!:redface:
Kαι λένε οτι τα κάνει τα μαλλιά σαν να έχεις βγεί απο την θάλασσα!:whistle:

Μου είπαν οτι το πουλάνε σε μαγαζιά με είδη κομμωτηρίου και σε κομμωτήρια..δεν ξέρω ίσως υπάρχει και στο Hondos!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ανατολή

Νεοφερμένος

Η ανατολή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Πού,πότε,γιατί,με τι;
Πού το βρήκες;
Βασικά δε το θέλω για summer look αλλά επειδή όταν γυρνάω από θάλασσα μπαίνω στη γλύκα να αφήσω τα μαλλιά ως έχουν επειδή μ'αρέσουν. :redface:

Υπάρχει ένα σπρέι που δημιουργεί στο look των μαλλιών σου της αίσθηση ότι μόλις στέγνωσες από την θάλασσα, σε πιο ίσως "καθαρή" μορφή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Πώς την παλεύετε ρε΄σεις να ισιώνετε τούφες μέσα στο κατακαλόκαιρο;:|

Εγώ δεν ισιώνω καν μαλλί το καλοκαίρι. Δε βγαίνω και πολύ, πέρσι τα ίσιωνα μπροστά μόνο και φέτος τα έχω πιάσει κοτσίδα όσες φορές έχω βγει.

Για κανένα λόγο λέμε!:P
Πιάνεις το μαλλί έναν κότσο πάνω και τέλος!8)

Αυτό.
Εγώ θα γίνω κακιά τώρα ρωτώντας τι στο διάολο κάνετε στις διακοπές;
Τούφες και μαλλιά ισιώνετε; Χαλαρώστε λίγο.
Οι σγουρομάλλες τι να πούμε δηλαδή;:P

Και εμένα σγουρό είναι, για την ακρίβεια όχι δακτυλίδι. Σαν να τα έχεις κάνει με ψαλίδι. Σπαστό προς το σγουρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑνεξαρτητηΛεμε

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΑνεξαρτητηΛεμε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
το σπαστό-σγουρό κορίτσια τα σπάει το καλοκαίρι,άλλη φάση:clapup:
εμ τι να μην έχουμε και κάτι καλό εμείς τα αφανάκια;;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstis94

Νεοφερμένος

Ο kwstis94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Χρησιμοποιησα την ισιωτικη μονο στη φρατζα μπροστα (καλη ειναι τελικα ! ) . Το αποτελεσμα ηταν αυτο που περιμενα , μηπως μπορειτε να μου πειτε ποσες φορες πρεπει να περναω την ιδια τουφα ( μια , δυο) ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Κανονικά μια. Εκτός και αν θέλεις να είναι εντελώς πρόκα μπροστά και να ηλεκτρίζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Και εμένα σγουρό είναι, για την ακρίβεια όχι δακτυλίδι. Σαν να τα έχεις κάνει με ψαλίδι. Σπαστό προς το σγουρό.
Θύμησέ μου να σου πω για την καταδίκη όσων έχουν σγουρό μαλλί δαχτυλίδι.:P
το σπαστό-σγουρό κορίτσια τα σπάει το καλοκαίρι,άλλη φάση:clapup:
εμ τι να μην έχουμε και κάτι καλό εμείς τα αφανάκια;;:P
Άλλο σγουρο-αφάνα και άλλο σπαστό κυμματιστό.
Εγώ είμαι αφάνα εξαιτίας ενός μαλάκα (βρισιά :redface: ) κομμωτή που μου έκανε τα πίσω καρέ μέχρι τον αυχένα.

Χρησιμοποιησα την ισιωτικη μονο στη φρατζα μπροστα (καλη ειναι τελικα ! ) . Το αποτελεσμα ηταν αυτο που περιμενα , μηπως μπορειτε να μου πειτε ποσες φορες πρεπει να περναω την ιδια τουφα ( μια , δυο) ???
Νομίζω ότι δεν έχεις ιδέα πώς χρησιμοποιούμε ισιωτικό. :|
Εκτός και αν θέλεις να είναι εντελώς πρόκα μπροστά και να ηλεκτρίζουν.
Αυτό το θέλουν τα emo και τα ufos που θυμάμαι στο γυμνάσιο. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstis94

Νεοφερμένος

Ο kwstis94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Νομίζω ότι δεν έχεις ιδέα πώς χρησιμοποιούμε ισιωτικό. :|

Μα εννοειται οτι δεν εχω ιδεα πως χρησιμοποιουμε ισιωτικο , δεν ισιωνα τα μαλλια μου απο μωρο παιδι , πρωτη φορα την χρησιμοποιησα χθες ! Αμα μπορεις διαφωτισε με ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Μα εννοειται οτι δεν εχω ιδεα πως χρησιμοποιουμε ισιωτικο , δεν ισιωνα τα μαλλια μου απο μωρο παιδι , πρωτη φορα την χρησιμοποιησα χθες ! Αμα μπορεις διαφωτισε με ! :)
Είναι απλό αλλά θέλει προσοχή.
Αφού βάλεις το ισιωτικό σε λειτουργία και έχεις επιλέξει τη θερμοκρασία που θέλεις,πιάνεις την τούφα από το κάτω μέρος και την τεντώνεις.
Ακουμπάς στο πάνω μέρος της τούφας την κάτω πλάκα του ισιωτικού και κλείνεις το ισιωτικό και ξεκινάς να το τραβάς με σταθερή αλλά λίγη δύναμη προς τα κάτω. Ένα καλό κόλπο είναι να τραβάς το κεφάλι σου από από την άλλη πλευρά.
Πρόσεξε μόνο καθώς τραβάς το ισιωτικό προς τα κάτω μην κάψεις το δάχτυλό σου.;)
Αναλόγως το αποτέλεσμα που θέλεις και το πόσο σγουρό μαλλί έχεις μπορείς να επαναλάβεις την ίδια κίνηση ή να το κάνεις μία και μόνο φορά.
Ελπίζω να βοήθησα και να έγινα σαφής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Θύμησέ μου να σου πω για την καταδίκη όσων έχουν σγουρό μαλλί δαχτυλίδι.:P

Άλλο σγουρο-αφάνα και άλλο σπαστό κυμματιστό.
Εγώ είμαι αφάνα εξαιτίας ενός μαλάκα (βρισιά :redface: ) κομμωτή που μου έκανε τα πίσω καρέ μέχρι τον αυχένα.


Αυτό το θέλουν τα emo και τα ufos που θυμάμαι στο γυμνάσιο. :|


1) Δεν είναι εντελώς καταδίκη. Το δαχτυλίδι είναι υπέρτατο μερικές φορές και καταπατάει κάτω το πιο πρόκα. Κρατάει περισσότερο ίσιο απ'όσο ξέρω αλλά το καλύτερο είναι το σπαστό. Το κάνεις οτι θέλεις και ισιώνει πολύ εύκολα όπως και γίνεται μπούκλα.
2) Εγώ μέχρι την πέμπτη δημοτικού το είχα ΠΡΟΚΑ. Μετά το έκανα πολύ φυλλαριστά και άρχισαν να σγουραίνουν και τώρα έχω καταλήξει με μπουκλάκια. <3
3) Ψοφάω το ίσιο μαλλί αλλά δεν το θέλω να ηλεκτρίζει. Πλας οτι τα ίμο ντάρκλιν έχουν εξαφανιστεί και έχουν αναπληρωθεί απο τα scene :P
Ζώα και τα δυο. Μόνο ωραίο χτένισμα έχουν, νοοτροπία μηδέν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstis94

Νεοφερμένος

Ο kwstis94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Είναι απλό αλλά θέλει προσοχή.
Αφού βάλεις το ισιωτικό σε λειτουργία και έχεις επιλέξει τη θερμοκρασία που θέλεις,πιάνεις την τούφα από το κάτω μέρος και την τεντώνεις.
Ακουμπάς στο πάνω μέρος της τούφας την κάτω πλάκα του ισιωτικού και κλείνεις το ισιωτικό και ξεκινάς να το τραβάς με σταθερή αλλά λίγη δύναμη προς τα κάτω. Ένα καλό κόλπο είναι να τραβάς το κεφάλι σου από από την άλλη πλευρά.
Πρόσεξε μόνο καθώς τραβάς το ισιωτικό προς τα κάτω μην κάψεις το δάχτυλό σου.;)
Αναλόγως το αποτέλεσμα που θέλεις και το πόσο σγουρό μαλλί έχεις μπορείς να επαναλάβεις την ίδια κίνηση ή να το κάνεις μία και μόνο φορά.
Ελπίζω να βοήθησα και να έγινα σαφής.

Ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σου , αν και πιστευω οτι το ισιωμα στο ανδρικο μαλλι δεν ειναι τοσο απλο και ευκολο! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Το ίσιωμα στο κοντό μαλλί όμως είναι γρήγορο:P
πέρσι,σε 5 λεπτά ήμουν έτοιμη.
Τώρα αν θες να βγεις με ίσιο μαλλί ξύπνα, στέγνωστο, ίσιωστο, ξανακάντο για να καταλήξεις με κοτσίδα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L0uk0umas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η L0uk0umas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 282 μηνύματα.
Δοκίμασα το spray με θαλασσινό αλάτι της loreal! Πολύ καλό αποτέλεσμα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Δοκίμασα το spray με θαλασσινό αλάτι της loreal! Πολύ καλό αποτέλεσμα!:)
Εμάς τα Hondos εδώ είναι αίσχος και επομένως δεν μπήκα καν στον κόπο να ψάξω.
Βρήκα μία συνταγή και την δοκίμασα.
Το σπρέι είναι ΓΑΜΑΤΟ. Και μπορώ να βάζω άφοβα όσο θέλω εφόσον είναι φυτικό.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top