Aλ Τσαντίρι Νιούζ

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αυτο ακριβως ειναι που δεν μπορω και εγω να καταλαβω....σε αυτους που ενστερνιζονται μια τετοια αποψη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phalanx

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Phalanx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Ας δώσω τοτε περισσότερη τροφή για σχόλια μέχρι το απόγευμα :boxing:.

Υπάρχουν άνθρωποι ματαιόδοξοι που ζουν με όνειρο να γίνουν κάποτε διάσημοι. Υπάρχουν και διάσημοι που ζουν με όνειρο να ελέγχουν κάποτε αυτη την ματαιοδοξία. Ο Λαζόπουλος σαφώς και έχει κάποια καλλιτεχνική αξία . Ξέφυγε όμως όταν η τηλεόραση του έδωσε πάτημα για τον αχαλίνωτο λαϊκισμό του πράγμα που τον αδικεί και τον μειώνει. Ο μέσος τηλεθεατής τον τοποθέτησε στο ημερησιο πρόγραμμα παρακολούθησης ως "must" μαζί με τα πρωινά ,τα μεσημεριανά και τα μεταμεσονύχτια. Ανακύκλωση γίνεται και όσους δεν τους πιάνει υπάρχει η μπάλα, οι εφημερίδες , το "στεκι" της γειτονιάς κ.α. Άρτο και θέαμα ζητάει ο λαός και αυτο του δίνουν.

Εθνικός αριστόγυφτος έχει χαρακτηριστεί που υπηρετεί την στρατευμένη σάτυρα. Ο δημοκρατικός Λαζόπουλος έφτασε στο σημείο να μην μπορεί να κρυφτεί πλεον. Μεθυσμένος απο την τηλεθέαση υπερασπίστηκε τους συνδικαλιστές που μας κόβαν το ρεύμα. Αυτούς που δεν στοχευαν τα κέντρα εξουσίας αλλα τον απλο βιοπαλαιστή μεροκαματιαρη . Οι πολιτικές του πεποιθήσεις είναι πιο ψηλά απο τις γλάστρες που φέρνει για να τον χειροκροτούν. Νόμος είναι το δίκιο του συνδικαλιστή. Εντάξει βρε Λάκη , Τσίπρα θα ψηφίσουμε όλοι μας.

Χαρακτήρησα την σατιρά του απαίδευτη. Και βρήκα μόνο επιχειρήματα του τύπου και οι άλλοι τα ίδια κάνουν ή το αξίζουν ή χειρότεροί του είναι...κ.τ.λ. Όταν κορόιδευε τους κομμωτές για τα βαρέα και ανθυγιεινά ήξερε γιατί πρόκειται; Όταν έλεγε μακάκα πανελληνίως τον Καρβέλα για τις τελευταίες μουσικές του επιλογές ήξερε και πάλι; Προσπάθησε να συλλάβει οτι αυτός ο άνθρωπος απέδειξε πως μπορεί να κάνει σταρ οποιονδήποτε με 150 κιλά και ένα δόντι φτύνοντας ετσι το σύστημα που δημιουργεί Λαζόπουλους; Αποκαθήλωσε όλους τους χαζοστάρ με τους φτηνούς στίχους και τα γαρύφαλλα που όμως σερβίρονται σε ωραία και γκλαμουράτη συσκευασία.

Απο τα σουξέ του απόστολου:

" Παπαθεμελή παπαθεμελή απόψε ενας ναύτης το κορμί μου αμελεί"

Α! και αν ξέρεις borat πες μας και για τη φίλη του , αυτην με το δυνατό γέλιο και την λαική καταγωγή :bleh:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Θα απαντήσω εκτενέστερα στο post σου το απόγευμα που θα έχω περισότερο χρόνο, ωστόσο για τώρα έχω να πω τα εξής:
  • δε θα ήθελε να ήταν βουλευτής, αλλά ακόμη και να ήθελα θα μπορούσε να δοκίμασει και πίστεψέ με θα πετύχαινε
  • πετυχημένος στιχουργός και τραγουδιστής είναι, έχει δουλέψει σα τραγουδιστής με μεγάλους συνθέτες, και έχει δώσει στίχους του σε μεγάλες φωνές
Θα επανέλθω!:)
Τον έχεις ακούσει να τραγουδάει? Αν σεβόταν το τραγούδι και σαν ικανότητα, και όχι μόνο σαν "βγάζω τα σωψυχα μου" , δεν θα το έκανε σε συναυλίες όπου το κοινό έχει πληρώσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
.
Όταν έλεγε μακάκα πανελληνίως τον Καρβέλα για τις τελευταίες μουσικές του επιλογές ήξερε και πάλι; Προσπάθησε να συλλάβει οτι αυτός ο άνθρωπος απέδειξε πως μπορεί να κάνει σταρ οποιονδήποτε με 150 κιλά και ένα δόντι φτύνοντας ετσι το σύστημα που δημιουργεί Λαζόπουλους;
Μιλάμε για τον άνθρωπο που αυτοαποκαλέστηκε "Μπετόβεν του 20 αιώνα¨;;;;;;

Αποκαθήλωσε όλους τους χαζοστάρ με τους φτηνούς στίχους και τα γαρύφαλλα που όμως σερβίρονται σε ωραία και γκλαμουράτη συσκευασία.
Κάποιους από τους οποίους στίχους έχει γράψει αυτός ο ίδιος;;;;;; Και που έκανε επιτυχίες με αυτούς τους χαζοστίχους;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Τον έχεις ακούσει να τραγουδάει? Αν σεβόταν το τραγούδι και σαν ικανότητα, και όχι μόνο σαν "βγάζω τα σωψυχα μου" , δεν θα το έκανε σε συναυλίες όπου το κοινό έχει πληρώσει.

Μα τι λες τωρα?...
Χωρις να τον εχω ακουσει σε συναυλια...τι επιχειρημα ειναι αυτο?
Το τι μας αρεσει ειναι υποκειμενικο καθαρα....Και ευνοητο ειναι οτι σου αρεσει καποιος για να πληρωσεις να τον δεις....Και εγω τρελλαινομαι για Παπαζογλου, οταν καποιοι δεν μπορουν ουτε στιχο του να ακουσουν...
Εχουμε ξεφυγει απο το θεμα νομιζω.....:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
'Οχι δεν εννοώ αυτό που λές. Εμένα με ενοχλεί η παραφωνία από κάποιον που λειτουργεί σαν τραγουδιστής. Σαν συνθέτης που λέει τα τραγούδια του, σαν τραγουδοποιός, είναι άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Εθνικός αριστόγυφτος έχει χαρακτηριστεί που υπηρετεί την στρατευμένη σάτυρα. Ο δημοκρατικός Λαζόπουλος έφτασε στο σημείο να μην μπορεί να κρυφτεί πλεον. Μεθυσμένος απο την τηλεθέαση υπερασπίστηκε τους συνδικαλιστές που μας κόβαν το ρεύμα. Αυτούς που δεν στοχευαν τα κέντρα εξουσίας αλλα τον απλο βιοπαλαιστή μεροκαματιαρη . Οι πολιτικές του πεποιθήσεις είναι πιο ψηλά απο τις γλάστρες που φέρνει για να τον χειροκροτούν. Νόμος είναι το δίκιο του συνδικαλιστή. Εντάξει βρε Λάκη , Τσίπρα θα ψηφίσουμε όλοι μας.

Χαρακτήρησα την σατιρά του απαίδευτη. Και βρήκα μόνο επιχειρήματα του τύπου και οι άλλοι τα ίδια κάνουν ή το αξίζουν ή χειρότεροί του είναι...κ.τ.λ. Όταν κορόιδευε τους κομμωτές για τα βαρέα και ανθυγιεινά ήξερε γιατί πρόκειται; Όταν έλεγε μακάκα πανελληνίως τον Καρβέλα για τις τελευταίες μουσικές του επιλογές ήξερε και πάλι; Προσπάθησε να συλλάβει οτι αυτός ο άνθρωπος απέδειξε πως μπορεί να κάνει σταρ οποιονδήποτε με 150 κιλά και ένα δόντι φτύνοντας ετσι το σύστημα που δημιουργεί Λαζόπουλους; Αποκαθήλωσε όλους τους χαζοστάρ με τους φτηνούς στίχους και τα γαρύφαλλα που όμως σερβίρονται σε ωραία και γκλαμουράτη συσκευασία.

Απο τα σουξέ του απόστολου:

" Παπαθεμελή παπαθεμελή απόψε ενας ναύτης το κορμί μου αμελεί"

Α! και αν ξέρεις borat πες μας και για τη φίλη του , αυτην με το δυνατό γέλιο και την λαική καταγωγή :bleh:.
Eπειδή έκοψαν το ρεύμα μας -για να διαμαρτυρηθούν για τα εργασιακά τους ζητήματα- δε πρέπει κανείς να τους συμπαρασταθεί;:confused:
Ποιός είναι πάλι ο "Απόστολος";:hmm:
Και ποιά είναι η φίλη του με "το δυνατό γέλιο και την λαική καταγωγή";:confused:
Λίγη σαφήνεια παρακαλώ.:)

Τον έχεις ακούσει να τραγουδάει? Αν σεβόταν το τραγούδι και σαν ικανότητα, και όχι μόνο σαν "βγάζω τα σωψυχα μου" , δεν θα το έκανε σε συναυλίες όπου το κοινό έχει πληρώσει.
Τον έχουν ακούσει προσωπικότητες όπως ο Μίκης Θεοδωράκης.:) Παρουσιάστηκαν μαζί στο Ηρώδειο.:)
Μαζί του επί σκηνής έχουν βρεθεί πολλοί ακόμη αξιόλογοι (με τη σημασία της λέξεως) καλλιτέχνες (βλ. Μαρία Φαραντούρη κ.λ.π.).

Μιλάμε για τον άνθρωπο που αυτοαποκαλέστηκε "Μπετόβεν του 20 αιώνα¨;;;;;;
Και Lennon της Ελλάδας. :crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
@Ρουμάνα, συμφωνώ ίσως μαζί σου, ωστόσο μήπως ωστόσο δεν έπρεπε να αποκαλεί σατιρική την εκπομπή ;:)
Μα είπαμε αυτό που κάνει είναι σάτιρα. Απλά εγώ δεν θεωρώ ότι η σάτιρα του έχει αν θέλετε "αγαθές" προθέσεις. :)
Θυμίζω:
Γενικά πάντως, δεν μου αρέσει η διακωμώδηση καταστάσεων και προσώπων με προσβλητικό ύφος και αφού αυτό είναι η σάτιρα τότε δεν μου αρέσει. :worry:

Και εγώ λέω ότι ισχύει το χ, σημαίνει ότι ισχύει; :)
Όχι, αλλά εδώ λέμε αυτά που πιστεύουμε ότι ισχύουν ;)
Το οτι απο τον παππου μεχρι το διευθυντη της ταδε επιχειρησης παρακολουθουν Λαζοπουλο, τον οποιο τον αποδεχονται και τον παραδεχονται, αυτο κατι σημαινει....και σιγουρα δε σημαινει οτι ειμαστε στην πλεοψηφια μας αμορφωτοι ή απαιδευτοι...θελω να πιστευω οτι ειδικα το δευτερο δεν ισχυει....γιατι οπως ελεγε και μια ηρωιδα των μικρων Μιτσων..."αν αντιληφθω οτι .. μπλα μπλα.....θα πεθανωωωωωω"!:P
Καταρχήν δεν μίλησα ποτέ για πλειοψηφία. Μίλησα για μεγάλο ποσοστό. Και να σου πω την αλήθεια, μέχρι να πάω στρατό ο κύριος κόσμος που συναντούσα ήταν συμμαθητές, συμφοιτητές και άτομα παραπλήσιας εκπαίδευσης με εμένα. Στον στρατό κατάλαβα πραγματικά το ποσοστό μόρφωσης στην Ελλάδα. Γιατί πολύ απλά εκεί έβρισκες αντιπροσώπους απ' όλον τον ελληνικό πληθυσμό. Οπότε δεν μου φαίνεται παράξενο να μην μπορείς να πιστέψεις αυτό που λέω. :)
Εμείς ξέρουμε, αυτοί μάλλον το ξεχνούν......και από δημοσιογράφοι, πολιτικοί, κλπ έχουν αυτοδιορισθεί δημόσιοι δικαστές, κοσμικοί, κλπ πάντως κάτι άλλο από αυτό που είναι ....:)
Μήπως ο Λαζόπουλος δεν είναι αυτοδιοριζόμενος δημόσιος δικαστής; Ο δίκαιος, η φωνή του λαού;:worry:
Όχι, εγώ δεν θα θελα να είμαι σαν κανέναν από αυτούς, θα ήθελα να είμαι σαν πολλούς άλλους που οι "φθαρμένοι" που λέγαμε παραπάνω τους έχουν "θάψει". Ούτε Λαζόπουλος θα ήθελα να είμαι, το χιούμορ του όμως θα το ήθελα.
Χαίρομαι που το έθιξες αυτό. Θεωρείς ότι ο Λαζόπουλος έχει χιούμορ; Δηλαδή πιστεύουμε ότι όσα λέει στην εκπομπή του είναι προϊόν έμπνευσης της στιγμής; Δεν νομίζω. Σίγουρα θα έχει το συνεργείο του, τους κατασκόπους του (δεν μπορεί να βλέπει αυτός όλα τα κανάλια να βρει λαυράκια) και τους ανθρώπους που θα του βγάζουν το πρόγραμμα και θα του δίνουν την κατεύθυνση για την σάτιρα του. Αλλά δεν νομίζω ο κόσμος να σκέφτεται αυτήν την ομάδα όταν εξυμνεί τον Λαζόπουλο. Όλα μόνος του τα κάνει...
Στην τελική το χιούμορ του "Σ'αγαπώ-Μ'αγαπάς" είναι πολύ πιο πετυχημένο χωρίς να προσβάλλει κανέναν. (θυμίζω ότι είπα πως δεν μ' αρέσει η σάτιρα)
Το μόνο που κάνει ο Λαζόπουλος είναι ότι κουτσομπολεύει στην τηλεόραση μπροστά σε ένα κοινό και όχι με τους φίλους του στο σπίτι σε μία χρονική στιγμή που η τηλεόραση δεν έχει να σου προσφέρει κάτι καλύτερο για να γελάσεις...
Σε αυτό το κομμάτι συμφωνώ ;)
Ναι, γιατι αρνουμαι να πιστεψω οτι η πλειοψηφια των Ελληνων χαρακτηριζεται απαιδευτη...
Ναι οκ... η νοοτροπια μας χωλαινει σε πολλα, αλλα οχι οτι το μεγαλυτερο ποσοστο Ελληνων στερειται παιδειας....
Τα ισοπεδωνουμε ολα ετσι.....και αυτο ειναι που δε μου αρεσει καθολου....
Σε παραπέμπω παραπάνω
Να με συγχωρειτε που εκφραζω τα συναισθηματα μου...δε θα το κανω ξανα!:P;)
Δεν εξέφρασες συναισθήματα, παρά χαρακτήρισες μίζερο το κείμενο αν όχι και τον συγγραφέα του που τον εκφράζει (συν όλους όσους το υπερψήφισαν) και ομολογουμένως δεν θα άρεσε αυτό ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Μήπως ο Λαζόπουλος δεν είναι αυτοδιοριζόμενος δημόσιος δικαστής; Ο δίκαιος, η φωνή του λαού;:worry:

Ο Λαζόπουλος σατιρίζει γεγονότα. Στα Καναλοπαράθυρα και τις εκπομπές τύπου Ζούγκλα, κλπ. δεν σατιρίζουν, απλά θεωρούν τους εαυτούς τους σωτήρες της κοινωνίας. Επίσης συχνά λένε μπούρδες βεληνεκούς. Δεν θα ξεχάσω εκπομπή που έλεγε ότι "αν είναι δυνατόν στα σαπούνια να χρησιμοποιούν παλιόλαδα, αντί για ελαιόλαδο...." Αγνοώντας βέβαια ότι με το καθαρό ελαιόλαδο δεν θα μένε τρίχα στο κεφάλι μας!!!

Χαίρομαι που το έθιξες αυτό. Θεωρείς ότι ο Λαζόπουλος έχει χιούμορ; Δηλαδή πιστεύουμε ότι όσα λέει στην εκπομπή του είναι προϊόν έμπνευσης της στιγμής; Δεν νομίζω. Σίγουρα θα έχει το συνεργείο του, τους κατασκόπους του (δεν μπορεί να βλέπει αυτός όλα τα κανάλια να βρει λαυράκια) και τους ανθρώπους που θα του βγάζουν το πρόγραμμα και θα του δίνουν την κατεύθυνση για την σάτιρα του. Αλλά δεν νομίζω ο κόσμος να σκέφτεται αυτήν την ομάδα όταν εξυμνεί τον Λαζόπουλο. Όλα μόνος του τα κάνει...
Στην τελική το χιούμορ του "Σ'αγαπώ-Μ'αγαπάς" είναι πολύ πιο πετυχημένο χωρίς να προσβάλλει κανέναν. (θυμίζω ότι είπα πως δεν μ' αρέσει η σάτιρα)

Δεν διαφωνώ ότι το Σ' αγαπώ - Μ' αγαπάς ήταν πιο επιτυχημένο, όπως άλλωστε και πολλές άλλες εκπομπές - σειρές! Δεν έχει να κάνει όμως σε κάτι αυτό. Επίσης ναι, θεωρώ ότι έχει χιούμορ. Εγώ πάντως γελάω και επέτρεψε μου να θεωρώ ότι είμαι άνθρωπος που έχω αρκετά ανεπτυγμένη την αίσθηση του χιούμορ! Τώρα αν τα βγάζει όλα μόνος του, όχι δεν το πιστεύω σε καμία περίπτωση. Σίγουρα όμως ένα μεγάλο ποσοστό είναι δικό του. Και τέλος αν το χιούμορ ήταν θέμα πόσων συνεργατών έχει ο καθένας, τότε θα είχε γεμίσει η τηλεόραση σατιρικές εκπομπές και εμείς δεν θα κάναμε άλλη δουλειά από το να ξερενόμαστε στα γέλια. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Ο Λαζόπουλος σατιρίζει γεγονότα. Στα Καναλοπαράθυρα και τις εκπομπές τύπου Ζούγκλα, κλπ. δεν σατιρίζουν, απλά θεωρούν τους εαυτούς τους σωτήρες της κοινωνίας. Επίσης συχνά λένε μπούρδες βεληνεκούς. Δεν θα ξεχάσω εκπομπή που έλεγε ότι "αν είναι δυνατόν στα σαπούνια να χρησιμοποιούν παλιόλαδα, αντί για ελαιόλαδο...." Αγνοώντας βέβαια ότι με το καθαρό ελαιόλαδο δεν θα μένε τρίχα στο κεφάλι μας!!!
Νομίζω ότι κανένας απ' όσους αφήνεις να εννοηθεί δεν κάνει τον λαϊκό δικαστή περισσότερο από τον Λαζόπουλο. Εξαρτάται από το πως το βλέπεις εσύ, γιατί για αυτούς ο καθένας κάνει την δουλειά του. Κάποιος παρουσιάζει ειδήσεις, κάποιος εκπομπή. Ούτε ο Λαζόπουλος βγήκε και είπε "είμαι ο λαϊκος σας δικαστής", ο κόσμος όμως αυτό πιστεύει... ;)
Τώρα αν τα βγάζει όλα μόνος του, όχι δεν το πιστεύω σε καμία περίπτωση. Σίγουρα όμως ένα μεγάλο ποσοστό είναι δικό του. Και τέλος αν το χιούμορ ήταν θέμα πόσων συνεργατών έχει ο καθένας, τότε θα είχε γεμίσει η τηλεόραση σατιρικές εκπομπές και εμείς δεν θα κάναμε άλλη δουλειά από το να ξερενόμαστε στα γέλια. :)
Απλά ήθελα να σημειώσω ότι είναι καλός ηθοποιός και τίποτα περισσότερο. Και αυτό πάλι μόνο στην ικανότητα του να παράγει γέλιο συνήθως από γελοιότητες (πχ το να κάνει τον γύφτο ή τον κινέζο). Κατά τ' άλλα θεωρώ ότι τα υπόλοιπα του τα δίνουν στο πιάτο.

Πρέπει να ομολογήσω επίσης, ότι την εκπομπή του δεν την έχω δει ποτέ (με μια εξαίρεση που είδα μισή ώρα) και ότι άλλο έχω δει το έχω δει από υπόλοιπες εκπομπές που παίζουν κομμάτια του, μπας και ανεβάσουν και αυτοί τα νούμερα τους.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Μηπως τελικα εαν την παρακολουθησεις περισσοτερο να εχεις και μια πιο ολοκληρωμενη αποψη....???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Μηπως τελικα εαν την παρακολουθησεις περισσοτερο να εχεις και μια πιο ολοκληρωμενη αποψη....???
Θα προσπαθήσω, απλά νομίζω ότι έχω δει αρκετά για να βγάλω μια άποψη. Απλά ομολογουμένως βλέπω λίγες ώρες τηλεόραση και δεν ξέρω αν θα ήθελα να τις αφιερώσω σε αυτόν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Και γενικά βγάζει τελικά αυτό που θέλει να δει ο Έλληνας. Όλα φταίνε, κοίτα που φτάσαμε, οι πολιτικοί διεφθαρμένοι η TV δεν έχει τίποτα να δείξει. Εγώ δε το θεωρώ σάτιρα. Μια μιζέρια και μια παθητικότητα μου βγάζει...
οι σάτιρες και τα καυστικά σχόλια εκεί δεν στοχεύουν? Δήλωσε ποτέ (ο ίδιος ή όποιος έχει κάνει σατιρική εκπομπή) ότι προσπαθεί να προωθήσει το... καλό ελληνικό βιβλίο? :confused:


Υ.Γ. Δε θα μου έκανε καμία εντύπωση αν έβαζε υποψήφιος στις επόμενες εκλογές με το ΚΚΕ ή το ΣΥΝ. Νομίζω το πρώτο υποστηρίζει... Και ας το παίζει αδιάφθορος

δεν μπορώ να πω ότι πιάνω το συσχετισμό εδώ... Αν πχ, έβαζε με το ΚΚΕ ή το ΣΥΡΙΖΑ υποψηφιότητα θα σήμαινε ότι..... [συμπληρώστε τη φράση]

Βλεπουμε Λαζοπουλο γιατι στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος.
Μεγάλη αλήθεια!

Μα τι λες τωρα?...
Χωρις να τον εχω ακουσει σε συναυλια...τι επιχειρημα ειναι αυτο?
καλά εδώ έχει τραφουδήσει και η καλομοίρα στο ηρώδειο... δεν μου κάνει πολύ ισχυρό επιχείρημα αυτο! :P
Το τι μας αρεσει ειναι υποκειμενικο καθαρα....Και ευνοητο ειναι οτι σου αρεσει καποιος για να πληρωσεις να τον δεις....Και εγω τρελλαινομαι για Παπαζογλου, οταν καποιοι δεν μπορουν ουτε στιχο του να ακουσουν...
Εχουμε ξεφυγει απο το θεμα νομιζω.....:worry:

το αυτό.!




Δεν ξέρω αν κάνει ανιδιοτελή σάτιρα. Ξέρω ότι λέει κάποιες αλήθειες. Το αν είναι οι μοναδικές, το αν "μαγειρεύονται", το αν πάει όπου φυσάει ο άνεμος... Ίσως... Μάλλον η io-io είπε την πιο σωστή κουβέντα. "Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονοφθαλμος"


υγ. Αυτο περί ναρκωτικών κτλ... Θυμάμαι λάθος? Δεν ήταν ένα από τα ονόματα που είχαν εμπλακεί στην υπόθεση "Ήμουν κι εγώ στο κότερο"; :worry:

υγ2. Αν μπαίνουμε σε συγκρίσεις με Αναστασιάδη κτλ, σαφώς προτιμώ κάποιον σαν το Λαζόπουλο από κάποιον που αναλίσκεται στη γύμνια της κάθε τυχάρπαστης πάντως. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
οι σάτιρες και τα καυστικά σχόλια εκεί δεν στοχεύουν? Δήλωσε ποτέ (ο ίδιος ή όποιος έχει κάνει σατιρική εκπομπή) ότι προσπαθεί να προωθήσει το... καλό ελληνικό βιβλίο? :confused:

Και τι καταφέρνει; Απλώς να γίνεται κριτική αλλά χωρίς να βγαίνει τίποτα. Και όχι να αλλάξει ο κόσμος ή οτιδήποτε άλλο. Αλλά να προβληματιστεί ο κόσμος δημιουργικά. Αν κάποιος τον παρατηρήσει όταν κάνει σάτιρα θα δει ότι αναφέρεται σε ένα γεγονός σατιρίζει τους πάντες και προβάλλει τον Έλληνα πολίτη σαν το αιώνιο θύμα. Σπάνια (υποθέτω) θα κατακρίνει τους τηλεθεατές. Δε προβληματίζει με δημιουργικό τρόπο απλώς δίνει την ευκαιρία στο καθέ πολίτη να κράξει το σύστημα μέσα στο οποίο ζει και να καλλιεργεί μια αντιπάθεια για τη Πολιτική και τη Κοινωνία... Αυτό είναι το πρόβλημα συχνά με τη σάτιρα...

Ο Λαζόπουλος είναι από τους λίγους (αν όχι ο μοναδικός) ο οποίος κάνει αξιοπρεπή σάτιρα. Δεν είναι κακό να ζητάμε όμως παραπάνω από αυτό που μας δίνουν. Το ότι είναι καλύτερος από άλλους δε σημαίνει ότι πρέπει να βρίσκεται στο απυρόβλητο

δεν μπορώ να πω ότι πιάνω το συσχετισμό εδώ... Αν πχ, έβαζε με το ΚΚΕ ή το ΣΥΡΙΖΑ υποψηφιότητα
θα σήμαινε ότι..... [συμπληρώστε τη φράση]
.....υποστηρίζει τελικά κομματικά συμφέροντα αν και το κρύβει επιμελώς μέχρι τώρα.

Θα μου πεις ότι δε φαίνεται στην εκπομπή του (τόσο πολύ) η συμπάθεια του σε ένα συγκεκριμένο κόμμα αλλά η συμπάθεια του στην αριστερά είναι δεδομένη. Χωρίς να σημαίνει ότι είναι κακό και αυτό.

υγ2. Αν μπαίνουμε σε συγκρίσεις με Αναστασιάδη κτλ, σαφώς προτιμώ κάποιον σαν το Λαζόπουλο από κάποιον που αναλίσκεται στη γύμνια της κάθε τυχάρπαστης πάντως. ;)

Δε κάνετε και ένα τόπικ για τον Αναστασιάδη; Αυτός και αν είναι αντιπαθής... Αλλά εκεί δεν θα υπάρχει αντίλογος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Ο Λαζόπουλος είναι από τους λίγους (αν όχι ο μοναδικός) ο οποίος κάνει αξιοπρεπή σάτιρα.

Περίεργο. Εμένα μου φάνηκε σαν μαντρόσκυλο της εξουσίας ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Περίεργο. Εμένα μου φάνηκε σαν μαντρόσκυλο της εξουσίας ...
Πράγματι…
...και γιατί σου φάνηκε κάτι τέτοιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Normal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Normal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 185 μηνύματα.
Ο Λαζόπουλος κατά την γνώμη μου μπορεί να τα βάζει με το σύστημα, αλλά δεν είναι και αυτός αγγελούδι. Δεν ξέρω αν θυμάστε εκείνη την υπόθεση με το κότερο που γινόταν διακίνηση ναρκωτικών με τον Λαζόπουλο, Παπακαλιάτη, Χαραλαμπόπουλο μέσα και τρέξαν όλοι να τον καλύψουν; Επίσης οι μεγαλύτεροι θα θυμούνται και το "τρελόχαρτο" που έβγαλε για να μην πάει στρατό.
Όμως επειδή παρεκτρέπομαι γυρνώ στη σάτιρά του. Ο Λαζόπουλος πολλές φορές τα λέει καλά, όμως είναι αλήθεια ότι το παρατραβάει το σκοινί. Επιπλέον έχω προσέξει ότι του βγαίνει μια εμπάθεια με μερικά πρόσωπα: τον Αρναούτογλου, την Ντενίση κλπ (Ναι! συμφωνώ ότι λένε και κανουν μ*****ς, αλλά ρε Λαζόπουλε στο 1/3 της εκπομπής μόνο για αυτούς μιλάς και τους σέρνεις τα εξ αμάξης).
Με την Ντενίση συγκεκριμένα δεν έχει μια εμπάθεια έτσι τυχαία. Ο Λαζόπουλος πριν από μια 20ετια πλακωνόταν με την Βουγιουκλάκη επειδή την σατίριζε άγρια, αλλά στην συνέχεια έπειτα από μια σειρά γεγονότων έγιναν στενοί φίλοι. Τότε τα πρώτα (λέμε τώρα) βήματα της έκανε και η Ντενίση έχοντας αποκτήσει φανατικούς θαυμαστές, οι οποίοι την φώναζαν "Η νέα Αλίκη". Τ' άκουσε ο Λαζόπουλος αυτό, τα πήρε και ιδού.
Κοιτάχτε δεν το παίζω υπεράνω. Και έγω βλέπω Λαζόπουλο και γελώ, αλλά νιώθω την ανάγκη να διαφωνήσω σε κάποια πράγματα και να πώ και εγώ κάποιες αλήθειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Πράγματι…
...και γιατί σου φάνηκε κάτι τέτοιο?

Γιατί τα βάζει πάντα με ανίσχυρους. Επειτα μου κτυπάει πολύ παράξενα αυτό που κουοτ της εκπμπήσς του κυκλοφορούν τόσο πολύ σε άλλες εκπομπές και σε άλλα κανάλια.

Δεν μπορεί να του δίνουν προμήθεια φυσικά, προφανως υπάρχει συμφωνία. Δηλαδή σου δίνουμε εμείς σποτ απο εκπομπές μας για την εκπομπή σου, διαφημίζουμε και την εκπομπή σου δείχνονταςσ κουοτ. Όλοι μαζί στο κόλπό δηλαδή οι τηλεορασάδες και στο στόμα του Λαζόπουλου όποιοι θέλουν είτε να τους βάλουν στη μπουκα έίτε να τους κατεβάζουν τον τσαμπουκά για να τους αγοράζουν φτηνότερα .

Πέραν το ότι όλη η ιδέα είναι κλεμμένη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Επίσης οι μεγαλύτεροι θα θυμούνται και το "τρελόχαρτο" που έβγαλε για να μην πάει στρατό.
Eίναι η δεύτερη φορά που γίνεται αναφορά σε αυτό το γεγονός και επιμένω να ρωτώ για ποιό λόγο το πετάμε παντού αυτό; Τόσο κακό είναι κάποιος να απέφυγε να θητεύσει; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Γιατί το περιορίζουμε στην Ελλάδα;;; Στο εξωτερικό δηλαδή δεν έχουν σάτιρα;;;;

Εγώ πάντως σε όλες τις χώρες που έχω πάει έχω δει παρόμοια είδη σατιρικών εκπομπών. Τι σημαίνει δηλαδή, ότι όλος ο κόσμος είναι απαίδευτος;;;

Καταρχήν το θέμα μας αφορά την Ελλάδα. Από εκεί και πέρα δεν θυμάμαι να είπα πουθενά ότι οι υπόλοιποι λαοί είναι μορφωμένοι και εμείς όχι. Για την ακρίβεια παντού ισχύει το ίδιο, υπάρχει μια μεγάλη μάζα και ένα αρκετά μικρότερο ποσοστό καλλιεργημένων ανθρώπων. Αλλά αυτό δεν είναι το θέμα μας...

Ναι, γιατι αρνουμαι να πιστεψω οτι η πλειοψηφια των Ελληνων χαρακτηριζεται απαιδευτη...
Ναι οκ... η νοοτροπια μας χωλαινει σε πολλα, αλλα οχι οτι το μεγαλυτερο ποσοστο Ελληνων στερειται παιδειας....
Τα ισοπεδωνουμε ολα ετσι.....και αυτο ειναι που δε μου αρεσει καθολου....

Όχι δεν στερείται παιδείας από άποψη πτυχίου ο μέσος Έλληνας στερείται όμως καλλιέργειας. Και εδώ να τονίσω αυτό δεν συμβαίνει μόνο στην Ελλάδα απλώς εμείς μιλάμε για την Ελλάδα και αυτή μας ενδιαφέρει. Το 60% των Ελλήνων δεν διάβασε ούτε ένα βιβλίο τον τελευταίο χρόνο, αυτό δείχνει καλλιεργημένο λαό; Η μάζα, αυτοί που τον παρακολουθούν δηλαδή για μένα είναι σε μεγάλο ποσοστό 'απαίδευτοι' -και συγγνώμη αν προσβάλω κάποιον δεν είναι η πρόθεση μου- απλώς θεωρώ το ότι να αντιμετωπίζουμε τον Λαζόπουλο ως "Μεσσία" δείχνει έναν πολιτισμό σε παρακμή. Και το γεγονός ότι παραβλέπουμε τα αρνητικά στοιχεία του καθώς και την έντονη προπαγάνδα που ασκεί δείχνει ότι έχουμε ανάγκη από έναν Μεσσία, δείγμα ενός λαού που δεν μπορεί να στηριχθεί στον ίδιο του τον πολιτισμό. Πρόκειται για έναν άνθρωπο με χονδροειδές χιούμορ που εκμεταλλεύεται καταστάσεις και πρόσωπα χωρίς αυτά να έχουν δυνατότητα αντιλόγου για να περάσει τα πιστεύω του. Όσο σατιρίζει κάποιους πολιτικούς τόσο εκθειάζει έμμεσα άλλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top