[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μα, δεν είναι άσχημο καν... Το παρατηρούσα προχθές σε μία κοπέλα κατάξανθη και κάτασπρη, η οποία είχε χείλη βαθύ κόκκινο...! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vanilia

Νεοφερμένος

Η vanilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Δεν ειναι πιο ομορφα τα πιο διακριτικα χρωματα?
Οσο πιο φυσικο το αποτελεσμα τοσο πιο ελκυστικο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Δεν ειναι πιο ομορφα τα πιο διακριτικα χρωματα?
Οσο πιο φυσικο το αποτελεσμα τοσο πιο ελκυστικο....
συμφωνω μαζι σου... εγω εχω μονο δυο εντονα κραγιον(κοκκινο και κοραλι) τα οποια δεν τα φοραω σχεδον καθολου και αν τα βαλω απλα ταμποναρω τα χειλη μου.... καλα γενικα δεν βαζω κραγιον , συνηθως χρησιμοποιω λιπ γκλος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Δεν ειναι πιο ομορφα τα πιο διακριτικα χρωματα?
Οσο πιο φυσικο το αποτελεσμα τοσο πιο ελκυστικο....

Αν και σπάνια φοράω έντονα χρώματα, μπορώ να πω ότι μου αρέσουν για ορισμένες περιπτώσεις. Αυτό που λένε όλοι και συμφωνώ είναι να μην τονίζεις όλα τα σημεία, να επιλέγεις, είτε μάτια είτε χείλη. Και τα 2 πολύ φόρτωμα. Εγώ συνήθως αν θέλω να βαφτώ πολύ βάζω κόκκινο ή μωβ έντονο κραγιόν. Τα μάτια πάντα διακριτικά επειδή είναι ανοιχτόχρωμα και μεγάλα και αν κάνω smoky eyes που μου αρέσει πολύ σε άλλες κοπέλες βγαίνω πολύ γουρλομάτα, σαν ηρωίδα θρίλερ ένα πράγμα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Δεν ειναι πιο ομορφα τα πιο διακριτικα χρωματα?
Οσο πιο φυσικο το αποτελεσμα τοσο πιο ελκυστικο....

Η καθεμια βαφεται οπως της αρεσει για καθε περιπτωση, τι νοημα εχει τωρα να μου λες πως προτιμας να βαφεσαι, τη στιγμη που εγω ζηταω γνωμες για κατι πολυ συγκεκριμενο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vanilia

Νεοφερμένος

Η vanilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
συμφωνω μαζι σου... εγω εχω μονο δυο εντονα κραγιον(κοκκινο και κοραλι) τα οποια δεν τα φοραω σχεδον καθολου και αν τα βαλω απλα ταμποναρω τα χειλη μου.... καλα γενικα δεν βαζω κραγιον , συνηθως χρησιμοποιω λιπ γκλος

:thumbup: :thumbup:

Αν και σπάνια φοράω έντονα χρώματα, μπορώ να πω ότι μου αρέσουν για ορισμένες περιπτώσεις. Αυτό που λένε όλοι και συμφωνώ είναι να μην τονίζεις όλα τα σημεία, να επιλέγεις, είτε μάτια είτε χείλη. Και τα 2 πολύ φόρτωμα. Εγώ συνήθως αν θέλω να βαφτώ πολύ βάζω κόκκινο ή μωβ έντονο κραγιόν. Τα μάτια πάντα διακριτικά επειδή είναι ανοιχτόχρωμα και μεγάλα και αν κάνω smoky eyes που μου αρέσει πολύ σε άλλες κοπέλες βγαίνω πολύ γουρλομάτα, σαν ηρωίδα θρίλερ ένα πράγμα.:P

Συμφωνω απολυτα...διαλεγουμε ποιο σημειο θελουμε να τονισουμε και φυσικα σε καμια περιπτωση ολα μαζι :)

Η καθεμια βαφεται οπως της αρεσει για καθε περιπτωση, τι νοημα εχει τωρα να μου λες πως προτιμας να βαφεσαι, τη στιγμη που εγω ζηταω γνωμες για κατι πολυ συγκεκριμενο?

Οππππςςςς μην βαρας :)
Φυσικα η καθεμια βαφεται οπως της αρεσει....
Τη διαφορα στο χρωμα απο το πολυ εντονο κραγιον στο ροζουλι του δερματος εσυ την αποκαλεσες "απαισια διαχωριστικη γραμμη" και οχι εγω....
Απλα εγω συμφωνησα μαζι σου και σου προτεινω ουσιαστικα αντι να το παιζεις μουγγη ολη νυχτα να χρησιμοποιησεις καποιο χρωμα που δεν θα σε κανει να αισθανεσαι ασχημα....

Μακαρι να υπηρχε καποιο τεχνασμα, αλλα δεν νομιζω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Δε βαραω ποτε γυναικες 8) :P
Εγω το ειπα απαισια διαχωριστικη γραμμη βρε πιδακιμ, αλλα δεν ηθελα να ακουσω (για αααααααλλη μια φορα) οτι το καλυτερο ειναι το ροζουλοπαλ, ηθελα τρικακι για το συγκεκριμενο χρωμα! Τελος παντωνε, τελικα δεν το βαλα και το βλεπω να μενει ετσι το μπορδοροδοκοκκινο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
Υπαρχει περιπτωση μετα την περμαναντ να παραμεινεουν τα μαλλια σγουρα και να μην ξαναισιωσουν...?:confused:Μια γνωστη μου ειχε ισια μαλλια,εκανε περμαναντ και μετα το περασμα της τα μαλλια της παρεμηναν σγουρα.εχουν περασει γυρω στα 5 χρονια απο τοτε και ακομα να επανελθουν στην αρχικη τους φαση...Το θεμα μου ειναι οτι εχω τοσο ισια μαλλια που ζητημα ειναι να καταφερω να τα "σπασω" λιγο ,και για λιγο, μετα απο τονους λακ,ζελε,αφρο,φισουνα και τα σχετικα...Τα εχω βαρεθει τοσα χρονια ισια και αν επιχειρησω να χρησιμοποιησω ψαλιδι για μπουκλες το αποτελεσμα ειναι για γελια...δε μπορω να το χειριστω σωστα...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

xristinaki

Δραστήριο μέλος

Η xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός. Έχει γράψει 709 μηνύματα.
Μηπως ξερετε καποιο προιον περιποιησης κι καθαρισμου για λιπαρη επιδερμιδα?Εχω αρκετα λιπαρο δερμα κι τα απλα σαπουνια δεν βοηθουν πολυ .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ έχω μεικτή επιδερμίδα, αλλά η αδερφή μου που έχει λιπαρή δοκίμασε την σειρά Nivea Young κι ενθουσιάστηκε! Κι είναι και πολύ φτηνή.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristinaki

Δραστήριο μέλος

Η xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός. Έχει γράψει 709 μηνύματα.
thanks underwater μου θα τη ψαξω κι θα την δοκιμασω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Υπαρχει περιπτωση μετα την περμαναντ να παραμεινεουν τα μαλλια σγουρα και να μην ξαναισιωσουν...?:confused:Μια γνωστη μου ειχε ισια μαλλια,εκανε περμαναντ και μετα το περασμα της τα μαλλια της παρεμηναν σγουρα.εχουν περασει γυρω στα 5 χρονια απο τοτε και ακομα να επανελθουν στην αρχικη τους φαση...Το θεμα μου ειναι οτι εχω τοσο ισια μαλλια που ζητημα ειναι να καταφερω να τα "σπασω" λιγο ,και για λιγο, μετα απο τονους λακ,ζελε,αφρο,φισουνα και τα σχετικα...Τα εχω βαρεθει τοσα χρονια ισια και αν επιχειρησω να χρησιμοποιησω ψαλιδι για μπουκλες το αποτελεσμα ειναι για γελια...δε μπορω να το χειριστω σωστα...:redface:

Oxι, δεν υπαρχει περιπτωση να κανεις περμαναντ και να μεινει το μαλλι για παντα ετσι, οσο μεγαλωνει το μαλλι, οπως κατεβαινει η ριζα οταν τα βαφεις ετσι κατεβαινει κι η μπουκλα! Εκτος αν τα μαλλια της γνωστης σου δεν μακραινουν:p
Γιατι δε δοκιμαζεις να κανεις φορμα διαλεγοντας το μεγεθος της μπουκλας, για μια αλλαγη; Υποτιθεται οτι ειναι πιο ηπια τα χημικα που χρησιμοποιουνται στη φορμα απο την περμπαναντ (δεν ξερω τι οντως ισχυει..).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
τι ξερετε σχετικα με τα χτιστα νυχια; αδυνατιζουν το κανονικο νυχι; ή δεν εχουν καθολου "παρενεργειες"; :P σκεφτομαι να βαλω χτιστά. όχι οτι εχουν κατι τα νυχια μου, απλα για να μην εχω στο μυαλο μου συνεχεια την περιποιηση τους.. μ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
ΟΧΙ μην το κανεις, τα χτιστα νυχια ειναι τελεια και δεν χρειαζονται σχεδον καθολου περιποιηση και φαινονται πολυ ομορφα αλλα οταν τα βγαλεις, τα δικα σου νυχια θα ειναι κατεστραμμενα, δεν αξιζει τον κοπο, trust me.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
τι ξερετε σχετικα με τα χτιστα νυχια; αδυνατιζουν το κανονικο νυχι; ή δεν εχουν καθολου "παρενεργειες"; :P σκεφτομαι να βαλω χτιστά. όχι οτι εχουν κατι τα νυχια μου, απλα για να μην εχω στο μυαλο μου συνεχεια την περιποιηση τους.. μ;

Θα σου πρότεινα να μη το κάνεις για τους λόγους που ανέφερε η Χακούνα. Αν θες να κρατάει το μανώ πιο πολύ, πες στην κοπέλα όταν σου κάνει μανικιούρ να σου βάλει τζελ από πάνω (δεν φεύγει εύκολα, μόνο με λίμα :D ).

Αν πάλι επιμένεις, να τα βάλεις για λίγο μόνο.. Και πάλι θα φρικάρουν τα νύχια σου εντελώς, αλλά είναι μικρότερη ζημιά (λίγο=μάξιμουμ μήνας).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
τοσο πολυ ε;;; :( πωπω το περιμενα οτι θα κανανε ζημια αλλα οχι κι ετσι.. για κανενα μηνα ελεγα ουτως ή αλλως..αλλα τελικα μαλλον θα το αποφυγω.. θενξ.. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ έβαλα για 15 μέρες Εβούλι και τα νύχια μου μετά από ένα μήνα είχαν όλα μια κάθετη γραμμή σαν βουναλάκι στη μέση που τους πήρε κάνα μήνα ακόμα για να φύγει.. Δεν σου λέω πόσο φρίκαρα μόλις τα έβγαλα που τα νύχια ήταν εντελώς σαν χαρτί και λύγιζαν όπου ακουμπούσα!! :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
και μενα μου χουν πει τα χειροτερα κ γιαυτο δε το χω κανει ποτε...mpliaaaxx
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Βρε κορίτσια, έχετε καμιά καλή συμβουλή ενυδάτωσης να δώσετε; Έχω μεικτή και πολύ καλής ποιότητας επιδερμίδα, αλλά σε αυτή την φάση είναι χάλια! Δεν ξέρω μήπως φταίει το κλίμα εδώ.:hmm:

Την αισθάνομαι διψασμένη, αλλά την ίδια στιγμή βγάζω και μερικά σπυράκια (λίγα, αλλά για τα δεδομένα μου κάμποσα). Πήρα μια ενυδατική μάσκα για 1 χρήση, κάτι έκανε, αλλά λίγα πράγματα!:/: Επίσης βάζω πάντα ενυδατική, δεν είναι ότι δεν ενδιαφέρομαι. Επίσης είμαι λίγο υστερική με τα μαύρα στίγματα και χρησιμοποιώ τα ειδικά patches. Λέτε να έχει καμιά επίπτωση;

Ξέρετε κάτι που προσφέρει καλή ενυδάτωση, είτε χειροποίητη μάσκα, είτε serum, ότι ξέρετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Εγώ ΠΩΣ να φτιάξω τα μαλλιά μου και κυρίως πώς να τα κάνω να μην πετάνε λες και έχω βάλει το χέρι μου στην πρίζα? Είναι σγουρά και λίγο πιο κάτω από τους ώμους περίπου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top