Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
εδω αναφέρει αυτο
Solved. startwallpaperchanger.exe was preventing the control panel from
saving any changes made in the UI.
Μήπως έβαλες κανα utilitακι για να αλλάξεις το Background (το οποίο πράγματι το απαγορεύουν τα windows Να γίνει γιατί είναι starter)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
δεν ξερω τι ειναι το utility παντος ειχα χρησιμοποιεισει ενα προγραμμα και εγινε το φοντο μαυρο.. τι μπορω να κανω τωρα?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CSX2033

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Tι προγραμμα?:hmm: Δοκίμασε να το απεγκαταστήσεις για αρχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
το χω κανει εδω και καιρο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
το χω κανει εδω και καιρο
Οταν απεγκαθιστάς ένα πρόγραμμα στα windows επαφύεσαι στην καλή διάθεση του συγγραφέα του προγράμματος για να κάνει σωστή απεγκατάσταση, διάθεση που πολλές φορές δεν υπάρχει. Πες μας ποιο πρόγραμμα ήταν να δούμε αν έχει ιστορικό προβλημάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
καλυτερα χρησιμοποιεις κανα revouninstaller και κανεις πληρη απεγκατασταση.... υπαρχουν και πολλα αλλα προγραμματα βεβαια ,αλλα αυτο ειναι free και το καλυτερο απο οσα εχω δοκιμασει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CSX2033

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Και τώρα εξακολουθεί να μην σου αλλάζει το μαύρο φόντο? Τι να πω. Ένα καλό λειτουργικό πρέπει να βγαίνει και σε άθλιες editions. Δεν ξέρω γιατί δεν θες να αλλάξεις τα windows σου, αλλά μια λύση για να φύγει το μαύρο φόντο είναι: Πίνακας Ελέγχου->Συστήματα και Ασφάλεια->Κέντρο ενεργειών->Αποκατάσταση. Διαλέγεις την ημερομηνία που έβαλες το πρόγραμμα και λίγες ώρες ποιο πριν. Έτσι ο υπολογιστής σου θα βρεθεί στην κατάσταση που βρισκόταν τότε. ΔΕΝ θα πειραχτούν τα προγράμματα σου ή τα έγγραφα που έχεις βάλει από τότε, οπότε δεν τίθεται θέμα ανησυχίας για τυχόν απώλιες.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!! αλλα ελυσα ολα τα προβληματα με το προγραμμα starterbackgroundchanger...

δε θελω να αλλαξω λογισμικο γιατι νομιζω οτι θα "βαρυνει" το συστημα !! δεν ξερω μπορει να λεω μπουρδες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
ξέρει κανείς πώς μετράμε λέξεις σε αρχείο pdf ;

επείγον :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Αν είναι κείμενο το σώζεις σάν doc και τις μετράς εκεί (μαλλον και αλλιώς αλλά δεν ξερω απ έξω)
Προσέχεις μήπως έχει εικόνες μέσα η vectors που δεν θα γίνουν καλό κείμενο στο doc.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αν δεν δουλέψει αυτό που είπε ο gademis, δοκίμασε αυτό.
Δεν το έχω δοκιμάσει, το βρήκα στο google, πειραματίσου και πες μας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Έχω ένα πρόβλημα όταν κάνω copy paste από pdf σε doc στα ελληνικά. Όταν κάνω c-p σε γλώσσα με λατινικούς χαρακτήρες γίνεται κανονικά, όταν κάνω σε ελληνικό κείμενο βγαίνουν άσχετοι χαρακτήρες, σα να μην υπάρχει αντιστοιχία κωδικοποίησης. Το pc είναι 64bito με win7, στο άλλο pc που είναι πάλι win7 αλλά 32bito δεν έχω τέτοιο πρόβλημα. Ξέρει κάποιος τι πρέπει να κάνω?

(εκτός από το να γινόμουν υδραυλικός καλύτερα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 690 μηνύματα.
ξέρει κανείς πώς μετράμε λέξεις σε αρχείο pdf ;

επείγον :/:

Μπορεις να δοκιμασεις το PractiCount (https://www.practiline.com/download.htm)

Κατεβαζεις την δοκιμαστικη εκδοση που σε ενδιαφερει,την εγκαθιστας,δοκιμαζεις αν μετραει καλα τις λεξεις στο pdf και φυσικα ενημερωνεις και εμας να το εχουμε υποψη μας.:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
ευχαριστώ φίλε για την βοήθεια , απλά δεν το χρειάζομαι πλέον και όταν χρειάστηκε με κάλυψε η Θεοδώρα

https://www.globalrendering.com/download.html

(δουλεύει και είναι απλό και γρήγορο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Έχω τεράστιο πρόβλημα. Ο αδερφός μου κάτι πάτησε και η οθονη έκανε στροφή 90 μοιρών. Πως θα το φτιάξω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
θα εχει ρυθμισεις σε προγραμμα..εκει που το χαλασε..
ή και στο κουμπι πανω στην οθονη..

τι μαρκα ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
θα εχει ρυθμισεις σε προγραμμα..εκει που το χαλασε..
ή και στο κουμπι πανω στην οθονη..

τι μαρκα ειναι?

Turbo-x. Δεν ήταν σε προγραμμα. Όταν βάζω το ubuntu είναι καλά, σε xp όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Μία ερώτηση από έναν σχετικά άσχετο ...

Έχω ενσύρματο router, που το χρησιμοποιώ σε σταθερό και σπάνια σε έναν παλιό φορητό.

Επειδή σε 2 μέρες φεύγω διακοπές και στο ξενοδοχείο στο νησί μου είπαν ότι θα έχω πρόσβαση σε ιντερνετ (ασύρματο προφανώς), αν πάρω τον φορητό μαζί μου, θα πρέπει να πάρω και κάποιο εξάρτημα για να έχω πρόσβαση ή τι θα χρειαστώ τέλος πάντων να πάρω μαζί μου εκτός από τον φορητό;

Sorry για την ασχετοσύνη μου ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
πειραξε την καρτα γραφικων..εκει ειναι η ρυθμιση...κανε δεξι κλικ και ιδιοτητες στην οθονη και πηγαινε στις ρυθμισεις..

ή ανοιξε κατευθειαν -κατω δεξια μπορει να ειναι το προγραμμα της καρτας..τι μαρκα ειναι?

εκει ειναι η υθμιση για την οθονη,,καθετη οριζοντια κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top