Τι όνειρο είδατε χθες;

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Άπειρη ναι, με τους ονειροκρίτες είμαι απ' το πρωί. Αν βγει άκρη θα στείλω εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Χθες ειδα ενα απο τα χειροτερα ονειρα...βασικα εφιαλτη ειδα, γι αυτο το λογο ειμαι απο τις 9 ξυπνια:

Ημαστε σε ενα σπιτι, σχετικα μικρο , εγω , η μαμα,ο μπαμπας, η γιαγια , ο θειος και η θεια....Ξαφνικα μπαινει καποιος , δεν ειδα προσωπο και πυροβολει τη γιαγια...παντου αιματα..Εγω επαισα πανω της για συμπαρασταση . Για ενα περιεργο λογο δε καλεσαμε ασθενοφορο....Στο διπλανο δωματιο ηταν ο μπαμπας μου , ηταν ετοιμος να αυτοκτονισει και ξαφνικα τον προλαβαινει η μαμα.Την επομενη μερα τον ρωταω γιατι πηγε να το κανει αυτο αλλα δε μου ειπε το λογο , μου ειπε μονο <<Σημασια εχει οτι με προλαβε η μαμα σου>>...Το ιδιο πρωινο ερχεται ο ιδιος τυπος και πυροβολει τη θεια στο στηθος οχι ομως με κατυεθυνση προς την καρδια:της εκοψε το στηθος στη μεση....Τοτε καλουμε ασθενοφορο και για τη γιαγια και για τη θεια....Αργει να ερθει...Οταν ερχεται ειπαν οτι η θεια θα ζησει , η γιαγια θα πεθανει...Ερχεται τοτε ο θειος μου με ενα πολυτελες αυτοκινητο μπαινει πρωτα ο μπαμπας μου , μετα εγω ...Και οταν ρωταμε ποιος θα παει μαζι με τη θεια , και τη γιαγια, στο ασθενοφορο τοτε εμφανιζεται η γιαγια......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μετεωρολόγος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
εγώ πριν λίγες μέρες είδα ότι τελικά πέρασα στη Βουλή των Εφήβων και ήμουν στο αεροδρόμιο..και πήγα να πετάξω με το αεροπλάνο για Αθήνα κι αυτό απογειώθηκε,έκανε σβούρες γύρω απ'το αεροδρόμιο και εγώ στο τέλος κρεμιόμουν απ'το φτερό..βρήκα μετά ένα πανί,το έσχισα,μπήκα στο αεροπλάνο ξανά [κι είχε κι εστιατόριο μέσα xDDD]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβολίζει το μπουκάλι μαζί με το νερό ; 'Ημουν μαζί με το αφεντικό μου και τη γιαγιά μου και έπλενα κάτι μπουκάλια από κρασί χύνοντας μέσα τους το νερό της βρύσης. Ταυτόχρονα μιλούσα πολύ επικριτικά και προσβλητικά για το αφεντικό μου μπροστά του, ότι είναι ανεύθυνος, ψεύτης και ασυνεπής και η γιαγιά μου πήγε να τον υπερασπιστεί προς το παρόν αλλά συμφωνούσε κιόλας. Αυτός με άκουγε χωρίς να αντιδρά, εγώ δεν φοβόμουν, είχα μια αίσθηση ότι έτσι κι αλλιώς με κοροιδεύει. Χώνοντάς του τα, ένοιωθα ένα μικρό φόβο ότι θα με διώξει, αλλά συνέχιζα. Σαν κάποιος που απελευθερώθηκε από την καταπίεση. Μήπως τα μπουκάλια είναι φαλλικά σύμβολα και συμβολίζουν αυτό που λέμε μεταφορικά "θα τον γαμήσω" ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νυχτολούλουδο

Δραστήριο μέλος

Ο νυχτολούλουδο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ίσθμια (Κόρινθος). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβολίζει το μπουκάλι μαζί με το νερό ; 'Ημουν μαζί με το αφεντικό μου και τη γιαγιά μου και έπλενα κάτι μπουκάλια από κρασί χύνοντας μέσα τους το νερό της βρύσης. Ταυτόχρονα μιλούσα πολύ επικριτικά και προσβλητικά για το αφεντικό μου μπροστά του, ότι είναι ανεύθυνος, ψεύτης και ασυνεπής και η γιαγιά μου πήγε να τον υπερασπιστεί προς το παρόν αλλά συμφωνούσε κιόλας. Αυτός με άκουγε χωρίς να αντιδρά, εγώ δεν φοβόμουν, είχα μια αίσθηση ότι έτσι κι αλλιώς με κοροιδεύει. Χώνοντάς του τα, ένοιωθα ένα μικρό φόβο ότι θα με διώξει, αλλά συνέχιζα. Σαν κάποιος που απελευθερώθηκε από την καταπίεση. Μήπως τα μπουκάλια είναι φαλλικά σύμβολα και συμβολίζουν αυτό που λέμε μεταφορικά "θα τον γαμήσω" ;

το αφεντικο προφανως ειναι καποιος ανθρωπος ή κατασταση που ασκουσε εξουσια επανω σου,κ μαλλον βρηκες το θαρρος παρολο τον φοβο σου οτι μπορει να μην αρεσει η συμπεριφορα σου, να σταματησεις να καταπινεις τον θυμο σου(κρασι)κ να τον ξεχυσεις(ξεπλυμα μπουκαλιων)κ να τον αποβαλλεις απο πανω σου....
η γιαγια ισως ειναι πραγματικα μια γυναικα η οποια αναγνωριζε αυτην την εις βαρος σου συμπεριφορα απο τον συγκεκριμενο ανθρωπο ή κατασταση,αλλα δεν σε υποστηριξε ενεργα,ή ειναι μια πλευρα σου,η οποια παρολα τα παραπονα,υπερασπιζεται τον ανθρωπο της εξουσιας γιατι εχει κ αισθηματα για αυτον.
αν πραγματικα ξυπνησες κ νοιωθεις ακομα την αισθηση της απελευθερωσης απο την καταπιεση.....κυριως του θυμου που μαζεψες....συγχαρητηρια!!!!!!ειναι μεγαλο κατορθωμα στην ζωη ενος ανθρωπου,κ πραγματικα ενα μεγαλο βημα στην πορεια μας αυτο.

φυσικα μπορει να σημαινει οτιδηποτε αλλο.....προαιρετικα κ μεσα απο την δικη μου ματια ειναι η συγκεκριμενη εξηγηση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
το αφεντικο προφανως ειναι καποιος ανθρωπος ή κατασταση που ασκουσε εξουσια επανω σου,κ μαλλον βρηκες το θαρρος παρολο τον φοβο σου οτι μπορει να μην αρεσει η συμπεριφορα σου, να σταματησεις να καταπινεις τον θυμο σου(κρασι)κ να τον ξεχυσεις(ξεπλυμα μπουκαλιων)κ να τον αποβαλλεις απο πανω σου....
η γιαγια ισως ειναι πραγματικα μια γυναικα η οποια αναγνωριζε αυτην την εις βαρος σου συμπεριφορα απο τον συγκεκριμενο ανθρωπο ή κατασταση,αλλα δεν σε υποστηριξε ενεργα,ή ειναι μια πλευρα σου,η οποια παρολα τα παραπονα,υπερασπιζεται τον ανθρωπο της εξουσιας γιατι εχει κ αισθηματα για αυτον.
αν πραγματικα ξυπνησες κ νοιωθεις ακομα την αισθηση της απελευθερωσης απο την καταπιεση.....κυριως του θυμου που μαζεψες....συγχαρητηρια!!!!!!ειναι μεγαλο κατορθωμα στην ζωη ενος ανθρωπου,κ πραγματικα ενα μεγαλο βημα στην πορεια μας αυτο.

φυσικα μπορει να σημαινει οτιδηποτε αλλο.....προαιρετικα κ μεσα απο την δικη μου ματια ειναι η συγκεκριμενη εξηγηση :)

Πςςςςς !!!!!!!!! Απίστευτο. Συγχαρητήρια για την ερμηνεία. Το νερό στο κρασί μου !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Χθες ειδα πολλα ονειρα παλι καλα οχι σαν αυτο που ειδα πριν λιγες μερες!
Ημερα των εξετασεων , εγραφα Φυσικη.Παω λοιπον στο σχολειο , μπαινω στην ταξη και ξαφνικα βλεπω οτι οχι μονο δεν εχψω διαβασει 3 πολυ σημαντικα μαθηματα αλλα και την ωρα που τα διαβαζα , πριν μπει ο καθηγητης δε τα καταλαβαινα.Μπαινει ο καθηγητης, που φετος μας κανει Χημεια(ενας απο τους καλυτυερους και πιο αυστηρους καθηγητες που τυχαινει να μενει στο διπλανο σπιτι) αλλα στο ονειρο μου μας εκανε Φυσικη και μας λεει οτι εχει βαλει πραγματα απο οοοολη την υλη!Αγχος εγω!Και τωρα ηδου το παραλογο: αντι να παμε να γραψουμε , ξαφνικ νυχτωνει και πεφτουμε ολοι στα θρανια-κρεβατια για νανι!Την επομενη μερα το κυπνητηρι χτυπαει, εγω δε μπορουσα να ξυπνησω και μετα λογικα πρεπει να γραψαμε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blur

Νεοφερμένος

Ο blur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 54 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
σημερα ειδα οτι ημουν στο εξωχικο μου ....το οποιο εχει πουληθει....οτι αφησα το σκυλακι μου (πεκινουα) εξω στην αυλη με αλλα σκυλια............και μετα απο ωρα βγηκα εξω και τον φωναζα και τιποτα ο ροκυ (το σκυλι μου)....κι οσο πιο πολυ τον εψαχνα τοσο πιο πολυ μεγαλωνε η αυλη......καποια στιγμη μια κοπελα βρηκε ενα σκυλακι αλλα .........αλλα καμια σχεση με τον ροκυ αλλα ηταν λοιποθυμο.....εμοιαζε σαν πεθαμενο........κι ελεγα οτι δν ειναι ο σκυλος μου........κι αρχισα να κλαιω....και να φωναζω δν ειναι αυτος δν ειναι αυτος!!!!! αλλα το κλαμα ηταν εντονο και κανονικο..........και ξυπνησα απο αυτο!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yellow.morning

Νεοφερμένος

Η yellow.morning αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Εγω είδα χτές ότι μου φεύγανε τα δόντια...ότι κουνιόντουσαν δεν ήταν σταθερά, και μετά ένα έπεσε, τα υπόλοιπα απλά ήταν οριακά στον να φύγουνε..Μουχουνε πει ότι συμβολίζει άγχος αυτό....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Εγω είδα χτές ότι μου φεύγανε τα δόντια...ότι κουνιόντουσαν δεν ήταν σταθερά, και μετά ένα έπεσε, τα υπόλοιπα απλά ήταν οριακά στον να φύγουνε..Μουχουνε πει ότι συμβολίζει άγχος αυτό....



Δεν θες να μαθεις τι έλεγε ο Φρόυντ για την ερμηνεία αυτού του ονείρου.... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Εγω είδα χτές ότι μου φεύγανε τα δόντια...ότι κουνιόντουσαν δεν ήταν σταθερά, και μετά ένα έπεσε, τα υπόλοιπα απλά ήταν οριακά στον να φύγουνε..Μουχουνε πει ότι συμβολίζει άγχος αυτό....

Ή ότι σε λίγες μέρες θα είσαστε ένα ταιριαστό ζευγάρι με τον Γεωργίου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Πρώτη φορά στη ζωή μου είδα πολιτικό όνειρο, φανταστείτε πόσο έχω επηρρεαστεί! Είδα πως έγιναν εκλογές και βγήκε το Πασόκ:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Πρώτη φορά στη ζωή μου είδα πολιτικό όνειρο, φανταστείτε πόσο έχω επηρρεαστεί! Είδα πως έγιναν εκλογές και βγήκε το Πασόκ:confused:

Αχ, παρόμοιο εφιάλτη είχα!:redface::(:P Τον Μπένι, πρόεδρο της Κομισιόν, ως "προταθείς απ' τον Πρωθυπουργο κ. Σαμαρά"!!!( Ρε Κουβέλη, μήπως μου την κάνεις;:mad::mad::mad: : Επειδή σου είπα, ότι "προτιμώ το χάος και την απελπισία";;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αχ, παρόμοιο εφιάλτη είχα!:redface::(:P Τον Μπένι, πρόεδρο της Κομισιόν, ως "προταθείς απ' τον Πρωθυπουργο κ. Σαμαρά"!!!( Ρε Κουβέλη, μήπως μου την κάνεις;:mad::mad::mad: : Επειδή σου είπα, ότι "προτιμώ το χάος και την απελπισία";;;

Ημουν 1000% σιγουρη πως θ'απαντούσες! :P
Πάντως δεν περίμενα απο τον εαυτό μου να βλέπει πολιτικά όνειρα:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Είδα ότι ψώνιζα εσώρουχα.... καμιά ιδέα τί σημαίνει? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Είδα ότι ψώνιζα εσώρουχα.... καμιά ιδέα τί σημαίνει? :hmm:
Ναι.Ότι έχεις παχύνει..
Είδα ότι ήταν ένα φίδι μέσα στο σπίτι, και προσπαθούσα να το σκοτώσω.Τελικά το έκοψα όλο κομματάκια, για να είμαι σίγουρος ότι δε θα αναγεννηθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Ναι.Ότι έχεις παχύνει..
χαχαχαχα. no :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Πράξη Πρώτη:Βρετανοί στρατιώτες του 18oυ αιώνα(redcoats),που είχαν έρθει στην Ελλάδα για να βοηθήσουν την Επανάσταση,θέλουν να με πετάξουν σε ένα φρεάτιο.
Πολύ σουρεάλ για να με αγχώσει:P

Πράξη Δεύτερη:
Συνοδεύω τη πρώτη κυρία των Η.Π.Α.(τη τωρινή) που έχει επισκευτεί την Ελλάδα.

dafuq
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
Ημουν μέσα σε ένα μαγαζί με cd και βινύλια ..Τελικά αγόρασα ένα βινύλιο των Oasis που έκανε 2€ !!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
'Επινα τσάι στα ανάκτορα του Buckingham με τους (wait for it...) Monty Python.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top