Παράνομη μετανάστευση και οι συνέπειες της

Φράχτης στα χερσαία σύνορα για να σταματήσει η παράνομη μετανάστευση

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 92)
  • Συμφωνώ με αυτό το μέτρο

    Ψήφοι: 54 58.7%
  • Δεν συμφωνώ με αυτό το μέτρο αλλά κάπως πρέπει περιοριστεί η παράνομη μετανάστευση

    Ψήφοι: 18 19.6%
  • Δεν συμφωνώ καθόλου... Τα σύνορα πρέπει να είναι ανοιχτά και η χώρα να δέχεται ελεύθερα όποιον ζητήσ

    Ψήφοι: 20 21.7%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Τίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Δεν υπαρχουν παρανομοι μεταναστες η Γη ανηκει σε ολους.

Καλά πήγαινε καμιά μέρα να περάσεις παράνομα τα σύνορα της Β.Κορέας ή του Ισραήλ,αν σε σταματήσουν πες τους αυτήν την πίπα και αν σε γεμίσουν με πάνω από 10 τρύπες κάλεσε τους ομοϊδεάτες σου για αντιφασιστική διαδήλωση/διαμαρτηρία.
Βέβαια κρατάω και τις επιφυλάξεις μου για τον αν το πιστεύεις :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νταφι

Νεοφερμένος

Ο Νταφι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Καλά πήγαινε καμιά μέρα να περάσεις παράνομα τα σύνορα της Β.Κορέας ή του Ισραήλ
Σιγα μη το κανω, δεν ειμαι βλακας. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Σιγα μη το κανω, δεν ειμαι βλακας. :mad:

Λολ ρε Doofus.
Ουπςς...σχωρα με,Duffy.
Εμπερδευθην
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
Σόρι νταφι,αλλα το πιο σωστο ειναι οτι η γη δεν ανηκει σε κανεναν

ντιοτιμα, αυτο το εμπερδευθην μου το κολλησες τωρα.Γελαω σαν το βλαμμεννο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giosx

Δραστήριο μέλος

Ο Γοργίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χειρούργος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 652 μηνύματα.
"σαν"
ανήκει στα εξαιρέσιμα, καθότι ρατσιστικό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νταφι

Νεοφερμένος

Ο Νταφι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.


Σόρι νταφι,αλλα το πιο σωστο ειναι οτι η γη δεν ανηκει σε κανεναν
Eντάξει, σίγουρα κανείς δεν μπορεί να ισχυριστεί ιδιοκτησία, γι αυτό και "ανήκει" σε όλους ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
H Γη ούτε ανήκει σε όλους , ούτε είναι δικιά μας απλά φιλοξενούμενοι είμαστε ...:whistle:

Αυτό όμως δε σημαίνει ότι εκεί που μένεις πρέπει να έρχονται και σε καβαλάνε !;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
ε, όχι δεν αντέχω άλλο, θα βγάλω κακία σήμερα. :redface:


για όσους λένε ότι η ανεργία είναι αποτέλεσμα των (λαθρο)μεταναστών
έχω να πω ότι ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ

αλλά έρχονται και τα ρομπότ της ΝΑΣΑ και παίρνουν τις δουλειές από τους Έλληνες αστροναύτες,
(κι αν πέσει ο Άρης και σκοτωθεί το καημένο το ρομποτάκι?)
"...θυμάμαι που μου δειχνες ένα αστέρι και μου λέγες... φέρτο εδώ κάτω...
αν μπορείς. και ξέρεις εγώ... στα αρχίδια μου ξέρεις...":confused::confused:
και επίσης έρχονται και οι Red hot Chilli Peppers και κλέβουν τη δουλειά από τους ονειράμα. :mad::mad:

αστοδιαολοπια.

Η δαιμονοποίηση μεταναστών οργιάζει από τα ΜΜΕ.
Η συνταγή είναι "ο αλλοδαπός ήταν εγκληματίας αλλά κρυβόταν κάτω από τη μάσκα του φιλήσυχου".

πάω και στο ΧΑtheme, να γράψω για να φαίνεται μια πολυσυμμετοχικότητα
και να ανεβάσω το πρεστίζ μου.

:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,857 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
ασημακόπουλος παιδί για υπουργείο


κάποιοι έχουν μπερδέψει το μπινελικοτσατ με το φεησμπουκοτουιτερ,
κ γράφουν επώνυμα αυτά που ούτε ανώνυμος θα έγραφε!!!!!


αν δεν αντιδράσει αυτεπάγγελτα κάποιος, νομίζω δικαίως θα πρέπει να λέμε
ότι οι εισαγγελείς παίρνουν τη μερίδα του λέοντος σε φούντα και υπνωτικά.

ρε ασημακόπουλε
Θα μας κάνεις ντα, ντα, γιαβόλ, μαι ουί μπιεν σύρ!

βλακάκο ολκής, τουβλομπετόσαυρε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νταφι

Νεοφερμένος

Ο Νταφι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
κ γράφουν επώνυμα αυτά που ούτε ανώνυμος θα έγραφε!!!!
αν δεν αντιδράσει αυτεπάγγελτα κάποιος, νομίζω δικαίως θα πρέπει να λέμε
ότι οι εισαγγελείς παίρνουν τη μερίδα του λέοντος σε φούντα και υπνωτικά.
ρε ασημακόπουλε.....
Kαλά τώρα πιστεύεις πως ο ασημακόπουλος "κέντησε" τον ιρακινό? :lol:
Τότε κι εγώ θα πιστέψω ότι ο epote ανακάλυψε την υποθετική ύπαρξη δύναμης που....απωθεί την ύλη!!! :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,857 μηνύματα.
Ξυλοκόπησαν μετανάστη στην Εγνατία Οδό



Οι υπάνθρωποι συνεχίζουν το έργο τους, καθώς ένα ακόμα θλιβερό περιστατικό συνέβη στην Εγνατία οδό, όπου ένας μετανάστης ξυλοκοπήθηκε άγρια από αγνώστους την ώρα που έκανε ωτοστόπ για να επιστρέψει στην Αθήνα. Μήπως να τους αντιμετωπίσουμε κάπως πιο δραστικά αυτούς τους "αγνώτους";

Ο άτυχος άνδρας είχε προηγουμένως μεταφερθεί... κατά λάθος, στην Κομοτηνή στο πλαίσιο της αστυνομικής επιχείρησης «Ξένιος Ζευς». Κάποια στιγμή βρέθηκε να κείτεται στο έδαφος στο ύψος της Ξάνθης στην μέση του δρόμου, και διερχόμενοι σταμάτησαν και τον βοήθησαν. Τελικά με ασθενοφόρο μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο.

Κατά την παραμονή του εκεί διαπιστώθηκε πως είχε υποστεί κάταγμα στο πόδι και θα νοσηλευτεί επί τρεις ημέρες στην Ορθοπεδική κλινική. Στους ιατρούς είπε πως την ώρα που περπατούσε στον δρόμο άγνωστοι τον πλησίασαν τον ξυλοκόπησαν και τον παράτησαν εκεί.

Σύμφωνα με τα λεγόμενα του τραυματία, οι αστυνομικοί στην Κομοτηνή τον άφησαν ελεύθερο όταν διαπίστωσαν ότι διαθέτει νόμιμα έγγραφα, αλλά δεν είχε χρήματα για να πάρει το λεωφορείο και ξεκίνησε με τα πόδια για την Αθήνα όπου εργάζεται, κάνοντας ωτοστόπ με την ελπίδα πως κάποιος θα τον έπαιρνε μαζί του.

Τελικά επειδή ο ίδιος με σπασμένο πόδι αδυνατούσε να γυρίσει στην Αθήνα και ειδικότερα χωρίς χρήματα, το νοσηλευτικό προσωπικό συγκέντρωσε το απαραίτητο ποσό για να αγοράσει το εισιτήριό του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
τελικά, οι μονοι μεταναστες που δεν κινδυνεύουν, είναι οι υπάλληλοι εκείνου του ροζ ξενοδοχείου
που έχει ο αρχηγός... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Το να κάνουμε ποστ με σκληρές εικόνες




και δακρύβρεχτα κείμενα


«Γύρισα την κοπέλα ανάσκελα και την κτύπησα με μία μεγάλη πέτρα -βάρους πέντε κιλών- πάνω από το αριστερό της μάτι. Την είχα αρπάξει από το λαιμό και προσπαθούσα να την κρύψω σε μια σχισμή, όμως εκείνη αντιστεκόταν και με έβριζε. Την κτυπούσα συνέχεια με την πέτρα... Είδα να τρέχουν αίματα στο πρόσωπό της και πέταξα την πέτρα στην θάλασσα. Στην αρχή εγώ πήγα να της αρπάξω το κινητό για να το πουλήσω και να στείλω λεφτά στην άρρωστη μάνα μου, στο Πακιστάν, που έχει ανάγκη. Για να την πλησιάσω προσποιήθηκα ότι μιλούσα κι εγώ στο κινητό. Την ακινητοποίησα και της το πήρα. Όμως εκείνη κουνιότανε και άρχισα στην αρχή να της ρίχνω μπουνιές στο σώμα. Της έβγαλα το παντελόνι και το μαγιό και την κακοποίησα. Μόλις τελείωσα σκουπίστηκα με τα ρούχα της! Της είχα βγάλει το παντελόνι και το μαγιό και τα πέταξα μακριά για να μην τρέξει γρήγορα και ζητήσει βοήθεια. Μετά πήγα να την κρύψω στη σχισμή και άρχισα να την κτυπάω με την πέτρα. Αφού την εγκατέλειψα πήγα προς το εστιατόριο που δούλευα και πέταξα το κινητό στα σκουπίδια του ξενοδοχείου».



δεν αλλάζουν την ουσία πράγματος.

Και η ουσία για μένα είναι πως εδώ και 20 χρόνια η ζωή των περισσοτέρων ημεδαπών έχει υποβαθμιστεί.

Ξεκίνησε από την Ν.Δ και το άνοιγμα των συνόρων όπου μπήκε κάθε καρυδιάς καρύδι από την Αλβανία,
συνέχισε με την συνθήκη Σένγκεν,
με τους α-νόμους για την μετανάστευση
και ολοκληρώθηκε με την λαθρομετανάστευση.

Όποιος θέλει έρχεται, ότι θέλει κάνει και δεν δίνει λογαριασμό σε κανέναν.


Ελληνική Αστυνομία

και το καταλαβαίνω,

να ζεις στο χωριό και να τα γράφεις αυτά μπροστά στο τζάκι έχοντας τους αλλοδαπούς
να σου μαζεύουν τις φράουλες,
να σου πληρώνει ο μπαμπάς το νοίκι και τα έξοδα περιμένοντας να σε δει δικηγορογιατρομηχανικό κοκ
όπου όλοι αυτοί είναι μελλοντικοί σου πελάτες,
να είσαι στην εφηβεία και να το παίζεις μάγκας με τα λεφτά των άλλων,
να είσαι επιχειρηματίας ψάχνοντας φτηνά μεροκάματα,

να υποστηρίζεις τα όσα γίνονται.

Το να είσαι βιοπαλαιστής κάτοικος αστικών κέντρων και όχι μόνο να δέχεσαι,
αλλά και να υποστηρίζεις αυτό που συμβαίνει σήμερα στη χώρα μας,
δεν το καταλαβαίνω.

ίσως έχω το ακαταλόγιστο.


ΥΣ. μόνο το πρώτο μέρος αφορά τον parafenalia
το υπόλοιπο αφορά συμπέρασμά μου από την καθημερινότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νταφι

Νεοφερμένος

Ο Νταφι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Μήπως να τους αντιμετωπίσουμε κάπως πιο δραστικά αυτούς τους "αγνώτους";
Ο άτυχος άνδρας......

Άσε νικολάκη, χαμένος κόπος πλέον. Είμαι σε θέση να γνωρίζω πως η απόφαση εκκαθάρισης είναι οριστική και αμετάκλητη τον κόλο σας να χτυπάτε στο πάτωμα, νικολάκη!

Το δεύτερο είναι πως θα βγάλουν και μερικοί τα (όχι άνευ λόγου και αιτίας) απωθημένα τους απέναντι σε όλα αυτά τα θρασύτατα έως εγκληματικά τσόλια, πως να το κάνουμε τώρα, νικολάκη.

Το τρίτο που σε ακυρώνει άσχημα το ξέρω, τα "νόμιμα" χαρτιά του συγκεκριμένου τυχοδιώκτη και όλων των τυχάρπαστων που ξαμολήθηκαν από το πουθενά νομίζοντας πως θα καταντήσουν πολιτισμένες κοινωνίες σαν τα μούτρα τους, τα "εκδίδουν" άτομα που ασπάζονται την ...."ιδεολογία" που σε χαρακτηρίζει, νικολάκη, κάνε μας τη χάρη λοιπόν και κόψε την προπαγάνδα, το παράχεσες νικολάκη!

Κι επειδή είσαι ένας έξυπνος κομματοκύων (συγκριτικά πάντα) σου έχω μια ερώτηση.
Σε μια χώρα-μπουρδέλο, νικολάκη, που η μισή αφρική και ασία περιφέρεται (χώρια οι αλβανοπολωρουμανοβουλγαουκρανοί) ελεύθερα "γαμώντας" τα πάντα, ποιοί γουστάρουν? :hmm:
Σε ένα μπουρδέλο ρε νικολάκη, ποιοί έχουν όφελος, πως τους λένε? ;)

Έλα νικολάκη, κάνε μια προσπάθεια επιτέλους να ποστάρεις χωρίς να κάνεις....copy-paste!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
λοιπόν λοιπόν , ντεπόν :confused:


προτείνω να συσταθεί ομάδα, με προεξάρχοντα μέλη τον Ρεμπεσκέ, τον παραφερνάλια,
τον εποτέ, το μέγιστο χάος και όλους αυτούς που ταυτίζουν τα σινικά τείχη, το τείχος Βερολίνου
με το τείχος που μας κρύβει τη θέα από το λουλούδι στην απέναντι όχθη και μας κάνει
τύρρανους και δικτάτορες,

να οργανωθούν, να πάρουν κόφτες για τα σύρματα και να πάνε οδικώς στη Νέα Βύσσα
για να υποδέχονται τους μετανάστες με ευχετήριες καρδούλες από τη rezerva
και όταν με το καλό γυρίσουν να κάνουν τον ανθρωπισμό τους κάτι πιο χειροπιαστό
όπως το να ασχοληθούν να τους βρουν δουλειές, τι σκατά θα τρώνε
και φυσικά τι γίνεται με το θέμα της διαμονής...

Ηνωμένοι Δελαπατρίδηδες στεκίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,857 μηνύματα.
Άσε νικολάκη, χαμένος κόπος πλέον.
να χτυπάτε στο πάτωμα, νικολάκη!

πως να το κάνουμε τώρα, νικολάκη.

"ιδεολογία" που σε χαρακτηρίζει, νικολάκη,

κάνε μας τη χάρη λοιπόν και κόψε την προπαγάνδα, το παράχεσες νικολάκη!

Σε μια χώρα-μπουρδέλο, νικολάκη,

Σε ένα μπουρδέλο ρε νικολάκη, ποιοί έχουν όφελος, πως τους λένε? ;)

Έλα νικολάκη, κάνε μια προσπάθεια επιτέλους να ποστάρεις χωρίς να κάνεις....copy-paste!

Κούκου δεν σου κάνει το πουλάκι και γράφεις νικολάκη νικολάκη; :P

Η πλάκα είναι ότι μου επιτίθεσαι προσωπικά κι εγώ ούτε καν σε ξέρω, ούτε καν με ενδιαφέρεις, δεν υπάρχεις λέμε...8) Να μου την έλεγε ο Δεσμώτης, ο Ρεμπεσκές ή ο Dr, που έχουν και μια ιστορία στο στέκι να δώσω μια απάντηση. Εσύ ποιος είσαι εσύ; Άλλος ένας που διέγραψε το προφίλ του, έφτιαξε καινούργιο και την πέφτει στον έναν και τον άλλο;

Μια αναδημοσίευση έκανα προς ενημέρωση (η πηγή είναι στο link του τίτλου). Επίτηδες δεν σχολιάζω γιατί έχετε μετατρέψει το e-steki από ένα χώρο που "οι ιδέες έβρισκαν την ηρεμία τους" στο εκτονωτήρι του κάθε ξυπνητζή. Τα περί "προπαγάνδας" πες τα καλύτερα στα 18χρονα, όχι σε μένα.

Τα επίσημα στοιχεία απ' την επιχείρηση Δίας δείχνουν ότι μόλις ένας στους πέντε προσαχθέντες βρίσκεται παράνομα στη χώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νταφι

Νεοφερμένος

Ο Νταφι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
ο Δεσμώτης, ο Ρεμπεσκές ή ο Dr, που .....
Eντάξει νικολάκη μη ταράζεσαι, γούστα είναι αυτά, δεν θα σε βιάσω κιόλας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
έχετε μετατρέψει το e-steki από ένα χώρο που "οι ιδέες έβρισκαν την ηρεμία τους" στο εκτονωτήρι του κάθε ξυπνητζή.
παραφερναλια εδω και καιρο εχω παρατηρησει στο στεκι μια γενικευμενη υποβαθμιση του επιπεδου στις συζητησεις και δεν ηξερα αν ειναι ή οχι ιδεα μου...:hmm: (αν δηλαδη και παλαιοτερα συνεβαινε αυτο και δεν το θυμαμαι)
Τα επίσημα στοιχεία απ' την επιχείρηση Δίας δείχνουν ότι μόλις ένας στους πέντε προσαχθέντες βρίσκεται παράνομα στη χώρα.
ε μα λογικό είναι. αφου ειναι φως φαναρι οτι αυτη η "επιχειρηση" εγινε για τα ματια του κοσμου. να δειξουν κ αυτοι οτι κανουν κατι ρε παιδι μου. η υποκρισια και το παιχνίδι τους αυτό μονο αηδια προκαλεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosa Nostra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Οπως ολα τα προβληματα ετσι και την παρανομη μεταναστευση πρεπει να την χτυπησεις στη ριζα του κακου.
Με ημιμετρα και φραχτες δουλεια δεν γινεται....
Ομως πως ν αντιμετωπισεις την παρανομη μεταναστευση οταν απο πισω υπαρχει ενα ολοκληρο κυκλωμα
που κονομαει τρελλα ποσα απ ολη αυτη την ιστορια.
Για παραδειγμα απο το δελτα του Εβρου μεχρι το κεντρο της Αθηνας οι μεταναστατες δεν ερχονται ουτε διαβαζοντας
κανα χαρτη...ουτε εχουν κανα GPS...:whistle:...αρα καποιος η καποιοι τ αρπαζουνε και τους φερνουν με τα φορτηγα....
Λεμε συνεχεια φταιει η Τουρκια που αφηνει του λαθρομεταναστες και περνανε κτλ. εδω οι δικοι μας που τ αρπαζουνε
και κανουν τον τρελο δεν φταινε ? φορτηγατζηγες - συνοριοφυλακες - Ιδιοκτητες πλοιαριων - βαρκαρηδες και
η λιστα δεν εχει τελειωμο....
Αυτα οι Ελληνικες αρχες δεν τα ξερουν ?? πλακα κανουμε τωρα...βουληση χρειαζεται για ν αρχισουν να ξηλωνουν το
υφασμα σιγα σιγα...με επιχειρησεις τυπου σκουπα κανεις μια τρυπα στο νερο...και να τους απελασεις
σε 2-3 μηνες παλι εδω θα ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top