Αποτρίχωση

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
ρε κοριτσια εγω φοβαμαι να κανω αποτριχωση στο μπικινι :worry:
κι αμα κανω καμια βλακεια...? :confused:

εχχχχχμμμμμμ τι εννοείς; :confused:

H Bepanthol δε μου κάνει δουλειά.:/: Έχω βρει μία κάποια ανακούφιση από λάδι καλέντουλας και βάζω αυτό διότι έκανα αρκετό καιρό χρήση κορτιζόνης και την αποφεύγω τώρα.

Δε ξέρω πώς το κάνεις, αλλά εγώ το κάνω την ώρα του μπάνιου, που έχει μαλακώσει το δέρμα και έχουν ανοίξει οι πόροι κάνω καπάκι αποτρίχωση και έχω πολύ πολύ πολύ καιρό να παρουσιάσω σπυράκια. Δε ξέρω αν είναι σωστό ή λάθος αυτό που κάνω, αλλά φαίνεται να λειτουργεί σε μένα. :worry:

5. Διαιτα! Σοβαρα! Οι στρουμπουλες βγαζουν σπυρια, γιατι ενωνονται τα μπουτια τους! Διαιτα!

τςςς κακίες. καταρχάς αυτό γίνεται επειδή τρίβονται μεταξύ τους τα μπούτια, δεν έχει καμία σχέση η αποτρίχωση μ' αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
ρε κοριτσια εγω φοβαμαι να κανω αποτριχωση στο μπικινι :worry:
κι αμα κανω καμια βλακεια...? :confused:

Με κερι εννοεις;
Ε μην κανεις!
Εγω δεν κανω! Μια φορα εκανα στη μια πλευρα και τσιριζα.
Απαπα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Με κερι εννοεις;
Ε μην κανεις!
Εγω δεν κανω! Μια φορα εκανα στη μια πλευρα και τσιριζα.
Απαπα!
Δεν πονάει και τόσο πολύ στο μπικίνι.. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
γενικα φοβαμαι, οχι μονο με κερι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Αδηλαδή δε κάνεις αποτρίχωση γενικά. :eek: :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Αδηλαδή δε κάνεις αποτρίχωση γενικά. :eek: :hmm:

κανω παντου ΕΚΤΟΣ απο το μπικινι, δεν ειμαι και κανενας πιθηκος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Δε ξέρω πώς το κάνεις, αλλά εγώ το κάνω την ώρα του μπάνιου, που έχει μαλακώσει το δέρμα και έχουν ανοίξει οι πόροι κάνω καπάκι αποτρίχωση και έχω πολύ πολύ πολύ καιρό να παρουσιάσω σπυράκια. Δε ξέρω αν είναι σωστό ή λάθος αυτό που κάνω, αλλά φαίνεται να λειτουργεί σε μένα. :worry:
Μα και΄γω αυτό κάνω.:confused:
Από ότι μου΄πε η δερματολόγος (ναι πήγα γιατί το πρόβλημα συνεχίστηκε και μου'πε ότι είναι επιθυλακίτιδα.:/:
Με κερι εννοεις;
Ε μην κανεις!
Εγω δεν κανω! Μια φορα εκανα στη μια πλευρα και τσιριζα.
Απαπα!
Για πλάκα μία φορά λέω να δοκιμάσω να δω πόσο πολύ πονάει.:redface:
Αλλά οι Άγγλοι λένε "You haven't experienced pain until you get waxed down there."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_lou thess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 263 μηνύματα.
ρε κοριτσια εγω φοβαμαι να κανω αποτριχωση στο μπικινι :worry:
κι αμα κανω καμια βλακεια...? :confused:

Μονη μην επιχειρησεις με τιποτα αποτριχωση στο μπικινι. ειχα δοκιμασει πιο παλια και πονεσα ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ασε που το αποτελεσμα ηταν αθλιο. Καλυτερη λυση ειναι η αισθητικος:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Μονη μην επιχειρησεις με τιποτα αποτριχωση στο μπικινι. ειχα δοκιμασει πιο παλια και πονεσα ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ασε που το αποτελεσμα ηταν αθλιο. Καλυτερη λυση ειναι η αισθητικος:)

χμμ... δεν ντρεποσουν ομως λιγο να εισαι τοσο... εκτεθειμενη? :redface:
ασε που θα περνει και αρκετα χρηματα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_lou thess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 263 μηνύματα.
χμμ... δεν ντρεποσουν ομως λιγο να εισαι τοσο... εκτεθειμενη? :redface:
ασε που θα περνει και αρκετα χρηματα....

10-15 ευρω το πολυ παιρνουν. Την πρωτη φορα ντρεπομουν παρα πολυ αλλα μετα το συνηθισα.Βεβαια τωρα δεν κανω γιατι ειμαι πολυ ευαισθητη στον πονο και δακρυζα καθε φορα που εκανα(LOL:P). Αρχισα λειζερ. Γενικα οσα κοριτσια ξερω και κανουν μπικινι δεν πονανε τοσο πολυ. Μπορεις να της πει να μην βγαλεις ολο το εσωρουχο αν ντρεπεσαι. Δεν υπαρχει προβλημα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Μα και΄γω αυτό κάνω.:confused:
Από ότι μου΄πε η δερματολόγος (ναι πήγα γιατί το πρόβλημα συνεχίστηκε και μου'πε ότι είναι επιθυλακίτιδα.:/:
"

Aww μωρέ γλυκούλι. Μόλυνση είναι αυτό; Το' χε πάθει και μια φίλη από ξυραφάκι νομίζω.
Να προσέχεις τα ξυραφάκια που χρησιμοποιείς, ίσως και το υλικό του εσώρουχου που φοράς.
Ίσως έχει να κάνει και η ζέστη που ιδρώνεις και δεν αναπνέει το δέρμα, οπότε να προτιμάς βαμβακερά.:/:

Καλά μέχρι αύριο μπορώ να κάνω υποθέσεις, εγώ στεναχωριέμαι πολύ με κάτι τέτοια, είμαι φοβιτσιάρα.:(

κανω παντου ΕΚΤΟΣ απο το μπικινι, δεν ειμαι και κανενας πιθηκος :P

Αυτό εννούσα κι εγώ. Πώς αντέχεις;; Πάντως δε παθαίνεις τίποτα αν το κάνεις προσεχτικά, try it.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Aww μωρέ γλυκούλι. Μόλυνση είναι αυτό; Το' χε πάθει και μια φίλη από ξυραφάκι νομίζω.
Να προσέχεις τα ξυραφάκια που χρησιμοποιείς, ίσως και το υλικό του εσώρουχου που φοράς.
Ίσως έχει να κάνει και η ζέστη που ιδρώνεις και δεν αναπνέει το δέρμα, οπότε να προτιμάς βαμβακερά.:/:

Καλά μέχρι αύριο μπορώ να κάνω υποθέσεις, εγώ στεναχωριέμαι πολύ με κάτι τέτοια, είμαι φοβιτσιάρα.:(



Αυτό εννούσα κι εγώ. Πώς αντέχεις;; Πάντως δε παθαίνεις τίποτα αν το κάνεις προσεχτικά, try it.

Κοιτα, ρωτησα και γυναικολογο και μου ειπε οτι δεν ειναι απαραιτητο να κανουμε αποτριχωση και στο μπικινι. Επισης, οντας Ιταλιδα η γυναικολογος, μου ειπε οτι αυτη ειναι συνηθεια των Ελληνιδων :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Κοιτα, ρωτησα και γυναικολογο και μου ειπε οτι δεν ειναι απαραιτητο να κανουμε αποτριχωση και στο μπικινι. Επισης, οντας Ιταλιδα η γυναικολογος, μου ειπε οτι αυτη ειναι συνηθεια των Ελληνιδων :P

Βλακείες. Σε όλο το κόσμο ξυρίζονται, και προφανώς δε ξεκίνησε από την ελλάδα, απλά πάντα υπάρχουν και οι εξαιρέσεις.
Τελευταία έχει γίνει μόδα στην αμερική το φυσικό - όπως διάβασα- αλλά δεεεν νομίζω να περπατήσει η ιδέα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Aww μωρέ γλυκούλι. Μόλυνση είναι αυτό; Το' χε πάθει και μια φίλη από ξυραφάκι νομίζω.
Να προσέχεις τα ξυραφάκια που χρησιμοποιείς, ίσως και το υλικό του εσώρουχου που φοράς.
Ίσως έχει να κάνει και η ζέστη που ιδρώνεις και δεν αναπνέει το δέρμα, οπότε να προτιμάς βαμβακερά.:/:
Καλά μέχρι αύριο μπορώ να κάνω υποθέσεις, εγώ στεναχωριέμαι πολύ με κάτι τέτοια, είμαι φοβιτσιάρα.:(
Αυτό εννούσα κι εγώ. Πώς αντέχεις;; Πάντως δε παθαίνεις τίποτα αν το κάνεις προσεχτικά, try it.
Είναι χειρότερο από μόλυνση γυρνάνε οι τρίχες και μεγαλώνουν ή κάτι τέτοιο προς τα μέσα. Εγώ το πρόλαβα νωρίς και δεν είχα παρατράγουδα όπως μία φίλη μου στη μασχάλη που έκανε επέμβαση.. Για τα εσώρουχα είμαι κάθετη και φοράω ΜΟΝΟ βαμβακερά και για τα ξυραφάκια είμαι πολύ προσεκτική.
Θα δοκιμάσω τη novasquol που μου'πε κάποια.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Τελευταία έχει γίνει μόδα στην αμερική το φυσικό - όπως διάβασα- αλλά δεεεν νομίζω να περπατήσει η ιδέα.:P
Μπα ούτε εγώ. Αν είναι δυνατόν δηλαδή. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koukimanster

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Είναι της μόδας όντως στις νότιες χώρες περισσότερο (αποτρίχωση μπικίνι εννοώ) γιατί έχουμε περισσότερο καιρό καλοκαίρι, φοράμε κανονικά μαγιώ (πχ Αγγλία δε φοράνε κανονικά μαγιώ από κάτω, φοράνε κοντά σορτσάκια) και επίσης είμαστε στη συντριπτική πλειοψηφία μελαχρινές.

Η αίσθηση που έχεις μετά την αποτρίχωση στο μπικίνι είναι τόσο απίστευτη, τόσο ωραία καθαριότητα και λεία επιδερμίδα, δεν το αλλάζω με τίποτα. Πραγματικά δεν πονάει. Δηλαδή οκ "πονάει", τρίχες πας και τραβάς, αλλά δεν πονάει-πονάει. Συν το ότι γιατί να ντρέπεσαι; Ντρέπεσαι και στο γυναικολόγο πχ;

Ό,τι και να σου λέμε δε μετράει όμως αν δεν το δοκιμάσεις μια φορά. Δοκίμασέ το και δες πώς θα σου φανεί.

Επίσης, ο γυναικολόγος προφανώς σου είπε ότι δεν είναι απαραίτητο, γιατί να είναι απαραίτητο; Είναι στην κρίση της καθεμίας αν της αρέσει και αν το προτιμάει. Ακούγονται διάφορα περί καθαριότητας και απ΄τις δύο πλευρές (και των υπέρμαχων της τρίχας-συγκρατεί τον ιδρώτα, και των πολέμιων της τρίχας-δημιουργεί ιδρώτα/υγρασία) αλλά τα βρίσκω και τα δύο χαζομάρες. Αφενός γιατί είναι αλληλοαναιρούμενα και αφετέρου γιατί μπορείς απλά να πλένεσαι και να μη βασίζεσαι στην τρίχα για να σε κρατάει καθαρή ξέρω γω λολ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Προσωπικα η αποτριχωση στα ποδια με ποναει πολυ περισσοτερο απο το μπικινι. Και ναι, τις πρωτες φορες δεν παλευεται ο πονος, αλλα μετα συνηθιζεις και πλεον, μετα απο 6 χρονια που δεν εχω βαλει ξυραφι εχουν ελαττωθει παρα πολυ οι τριχες.
Με το ξυραφι ειχα τεραστιο θεμα, δεν υπηρχε τριχα που να μη γυρισει προς τα μεσα.
Εγω στην αισθητικο δεν βγαζω το εσωρουχο μου, απλα μου το παραμεριζει. Τη πρωτη φορα ναι ντρεπομουν πολυ, οπως και στον γυναικολογο, αλλα πλεον δεν μου κανει καμια αισθηση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koukimanster

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Πάω σε δύο διαφορετικές αισθητικούς, μία Σάμο (η καλύτερη αισθητικός στον πλανήτη) και μία στη Θεσσαλονίκη (γενικά καλή). Η της Σάμου, με αποτριχώνει παντού στο μπικίνι με 4 κινήσεις κυριολεκτικά, ακόμα κι αν έχω πολλή τρίχα. Και δε μου βγάζει το εσώρουχο, το παραμερίζω απλά. Είναι φοβερή λέμε! Και δεν καταλαβαίνω καθόλου πόνο. Η της Θεσσαλονίκης έχει πολλή πλάκα, με το που μπω στο δωμάτιο που κάνουν τις αποτριχώσεις και ξαπλώσω στο κρεβάτι μου λέει "τι κάνουμε;", απαντάω "μπικίνι" και χωρίς πολλά πολλά τονίζει "βγάλε βρακί", ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ :P Λοοοολ. Την πρώτη φορά κόμπλαρα, πλέον οκ τη βλέπω όπως τη γυναικολόγο μου, είναι κάτι επαγγελματικό γι' αυτές, δε με απασχολεί λοιπόν ούτε νιώθω περίεργα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Κι εμενα μια απο τα ιδια, με 4-5 κινησεις χωρις να προλαβω να παρω ανασα, ουτε καταλαβαινω ποτε καθομαι ουτε ποτε σηκωνομαι και βοηθαει πολυ αυτο απο το να το λιβανιζει μια ωρα! Ειχα παει μια φορα σε μια αλλη γιατι ηταν χριστουγεννα και η δικια μου πνιγοταν κι εκανε 45 λεπτα με το ρολοι να μου κανει το μπικινι και με χρεωσε και 25 ευρω!!! Μιλαμε πεθανα, δεν μπορουσα να κατσω μιση μερα μετα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Προσωπικα η αποτριχωση στα ποδια με ποναει πολυ περισσοτερο απο το μπικινι. Και ναι, τις πρωτες φορες δεν παλευεται ο πονος, αλλα μετα συνηθιζεις και πλεον, μετα απο 6 χρονια που δεν εχω βαλει ξυραφι εχουν ελαττωθει παρα πολυ οι τριχες.
Με το ξυραφι ειχα τεραστιο θεμα, δεν υπηρχε τριχα που να μη γυρισει προς τα μεσα.
Εγω στην αισθητικο δεν βγαζω το εσωρουχο μου, απλα μου το παραμεριζει. Τη πρωτη φορα ναι ντρεπομουν πολυ, οπως και στον γυναικολογο, αλλα πλεον δεν μου κανει καμια αισθηση :P

Χαχα εμένα μου κάνει η ξαδέρφη μου και σπάμε πολύ πλάκα σε αυτο το θέμα, ειδικα όταν κανω μπικινι :D δεν ντρέπομαι καθόλου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top