[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Χμ άμα σας πω τι κάνω εγώ θα βάλετε τα γέλια,
αλλά είναι ο μόνος τρόπος για να μη μου βγει το μαλλί καρέ ή πορτοκαλί αντίστοιχα. :redface:

Πηγαίνω σε διαφορετικό κομμωτήριο για το κόψιμο και σε διαφορετικό για τις ανταύγειες. Στο κομμωτήριο για το κόψιμο συν ένα ίσιωμα μου παίρνουν γύρω στα 20 ευρώ. Αυτό κάθε 2-3 μήνες που πηγαίνω για να μου πάρουν λίγο τις μύτες, να έχει ένα σχήμα το μαλλί.
Στο άλλο κομμωτήριο, που πηγαίνω για τις ανταύγειες, δίνω 60-70 ευρώ αλλά δεν κάνω ούτε κούρεμα ούτε χτένισμα- μόνο λούσιμο επειδή μ αρέσει να με λούζουν στο κομμωτήριο :redface:
Εκεί πάλι πηγαίνω 1-2 φορές το χρόνο, γιατί οι ανταύγειες που μου κάνουν είναι πολύ λεπτές και πολύ κοντά στο χρώμα του μαλλιού μου αλλά την άνοιξη-καλοκαίρι ανοίγουν και γίνονται μελιές (από καστανές που είναι), οπότε όλο το χρόνο φαίνονται τελείως φυσικά.
[Δεν θα μπορούσα να κάνω δραματική αλλαγή στο χρώμα μου, επειδή να πω την αλήθεια μου αρέσει έτσι όπως είναι- απλά από μικρή είχα το παράπονο ότι είναι τόσο σκούρο καστανό που ποτέ δεν άνοιγε με τον ήλιο.]

Το κομμωτήριο για το κόψιμο είναι συνοικιακό, στο Παλ. Ψυχικό- πολύ κοντά στο παλιό μου σπίτι, ενώ το άλλο για τη βαφή είναι ένα πολύ γνωστό κοντά στους Αμπελοκήπους.
Γενικά είμαι της άποψης ότι με το χρώμα δεν πρέπει να παίζεις- καλύτερα να πας σε ένα καλό κομμωτήριο ή να έρθει σπίτι ένας καλός κομμωτής να στο κάνει και να πληρώσεις κάτι παραπάνω, παρα να σου βάλουν μία βαφή που ενδεχομένως να μην είναι τόσο καλή και στην πρώτη δυσκολία (πες από χλώριο σε πισίνα, πες από ήλιο ή ο,τιδήποτε) να γίνει το μαλλί άλλο χρώμα ή να αγριέψει η τρίχα και να μην είναι λείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι λέτε εσείς εδώ, αλλά χτες είδα ένα φυλλάδιο, στο οποίο έλεγε πως ένα κομμωτήριο στη γειτονιά μου κάθε Δευτέρα και Τετάρτη έχει το ίσιωμα 5 ευρώ. Θα πάω τη Δευτέρα, αλλά κάτι μου λέει ότι θα φάω ήττα: "Α ξέρετε δεσποινίς, τόσο παίρνουμε στα φυσιολογικά μαλλιά":P
Όποια ενδιαφέρεται να το μάθει πμ:P

Κατά τα άλλα wish me good luck, γιατί μόλις πήρα βαφή και θα κάνω τα μαλλιά μου κατακόκκινα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Καστανα σκουρα τα κανες τελικα ποτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Καστανα σκουρα τα κανες τελικα ποτε;
Ναι αμέ, αν και τώρα έχουν ανοιξει κάπως.
Σκεφτόμουν να κάνω 2 κόκκινες τούφες εσωτερικά, για να δω αρχικά πως θα βγει, αλλά τελικά με κατάφερε η πωλήτρια (όχι ότι ήθελα και πολύ) και μου φόρτωσε 2 διπλές βαφές και 4 οξυζενέ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ναι αμέ, αν και τώρα έχουν ανοιξει κάπως.
Σκεφτόμουν να κάνω 2 κόκκινες τούφες εσωτερικά, για να δω αρχικά πως θα βγει, αλλά τελικά με κατάφερε η πωλήτρια (όχι ότι ήθελα και πολύ) και μου φόρτωσε 2 διπλές βαφές και 4 οξυζενέ.:P

Συγγνωμη να ρωτησω κατι?
Για ποσο κοκκινα μιλαμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
"Τρέξε Λόλα τρέξε" κόκκινα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Συγγνωμη να ρωτησω κατι?
Για ποσο κοκκινα μιλαμε?
Tόσο.


Όχι δεν έχω δκοπό να γίνω έτσι:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Οοοοοοχι κοκκιναα α α α α.
Αν το μετανιωσεις θα κανουν 80 χρονια να φυγουν απο πανω σου (οταν φτασει η ριζα στην ακρη δηλαδη :X).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ναι αμέ, αν και τώρα έχουν ανοιξει κάπως.
Σκεφτόμουν να κάνω 2 κόκκινες τούφες εσωτερικά, για να δω αρχικά πως θα βγει, αλλά τελικά με κατάφερε η πωλήτρια (όχι ότι ήθελα και πολύ) και μου φόρτωσε 2 διπλές βαφές και 4 οξυζενέ.:P

οξυζενέ γιατί Μαρούλι; με αυτό φεύγει το χρώμα που έχεις τώρα; (άζχετη σπίκινγκ :S)

άσχετο- νομίζω ότι το πυρόξανθο θα σου πήγαινε πιο πολύ από όλα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Οοοοοοχι κοκκιναα α α α α.
Αν το μετανιωσεις θα κανουν 80 χρονια να φυγουν απο πανω σου (οταν φτασει η ριζα στην ακρη δηλαδη :X).
Πολύ αργάαααα. Την έχω ήδη στο κεφάλι μου:P
I know , αλλά η απόφασή μου αυτή πάρθηκε κατόπιν ωρίμου σκέψεως και περισυλλογής.:P
Ελπίζω να βγει καλό, πάντως έτσι φαίνεται.

οξυζενέ γιατί Μαρούλι; με αυτό φεύγει το χρώμα που έχεις τώρα; (άζχετη σπίκινγκ :S)
Βασικά το οξυζενέ δεν ξέρω τι κάνει ακριβώς, αλλά ξέρω πως όσο μεγαλύτερο βαθμό έχει, τόσο πιο πολύ τα ανοίγει, αλλά σε κάθε βαφή είναι απαραίτητο.
Ας πούμε για το ξανθό το οξυζενέ νομίζω είναι το 40, ενώ εγώ έβαλα το 20.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Ας πούμε για το ξανθό το οξυζενέ νομίζω είναι το 40, ενώ εγώ έβαλα το 20.
Με το "νομίζω", το πιο πιθανό είναι να κάψεις το μαλλί σου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Βασικά το οξυζενέ δεν ξέρω τι κάνει ακριβώς, αλλά ξέρω πως όσο μεγαλύτερο βαθμό έχει, τόσο πιο πολύ τα ανοίγει, αλλά σε κάθε βαφή είναι απαραίτητο.
Ας πούμε για το ξανθό το οξυζενέ νομίζω είναι το 40, ενώ εγώ έβαλα το 20.

Για τα κοκκινα ειναι το 20αρι και για τα ξανθα το 30αρι και το 40αρι....αν και το 40αρι θα επρεπε να αποφευγεται. Και τα κιτρινιζει και μεγαλυτερο κακο κανει.
Οσο μεγαλυτερο βαθμο τοσο τα ανοιγει και περισσοτερη συναμα ζημια κανει!:P
Παντως εαν τα ειχες σκουρα καστανα, δε νομιζω να σου βγει το χρωμα...ειδικα σε βαμμενο μαλλι...Εσενα σου ειπαν οτι δε θα υπαρξει προβλημα στο να βγει το χρωμα? Εαν σου εχει βγει η ριζα που ειναι το φυσικο χρωμα θα πιασει και τα υπολοιπα θα ειναι σκουρα...Παντως ελπιζω να μην το μετανοιωσεις...:)
Πες μας τελικα τι αποχρωση σου βγηκε...να ξερεις παντως οτι ξερναει το χρωμα πολυ ευκολα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

Παντως εαν τα ειχες σκουρα καστανα, δε νομιζω να σου βγει το χρωμα...ειδικα σε βαμμενο μαλλι...Εσενα σου ειπαν οτι δε θα υπαρξει προβλημα στο να βγει το χρωμα? Εαν σου εχει βγει η ριζα που ειναι το φυσικο χρωμα θα πιασει και τα υπολοιπα θα ειναι σκουρα...Παντως ελπιζω να μην το μετανοιωσεις...:)
Πες μας τελικα τι αποχρωση σου βγηκε...να ξερεις παντως οτι ξερναει το χρωμα πολυ ευκολα..
Τα μαλλιά μου ήταν καστανό ανοιχτό, εγώ πάντως έτσι το έβλεπα ας μου είπαν σήμερα ότι είναι ουσιαστικά ξανθό σκούρο. Η ρίζα μου μετά βίας να ήταν 1 cm και δεν είχε καμία διαφορά με το χρώμα.
Βγήκε ομοιόμορφο :D, μου πάει :D και είναι ακριβώς όπως το ήθελα! :D

Ξέρω ότι φεύγει το χρώμα εύκολα και χάνει τη ζωντάνια του κόκκινου, αλλά θα το προσεχω!
I love my new look!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Τα μαλλιά μου ήταν καστανό ανοιχτό, εγώ πάντως έτσι το έβλεπα ας μου είπαν σήμερα ότι είναι ουσιαστικά ξανθό σκούρο. Η ρίζα μου μετά βίας να ήταν 1 cm και δεν είχε καμία διαφορά με το χρώμα.
Βγήκε ομοιόμορφο :D, μου πάει :D και είναι ακριβώς όπως το ήθελα! :D

Ξέρω ότι φεύγει το χρώμα εύκολα και χάνει τη ζωντάνια του κόκκινου, αλλά θα το προσεχω!
I love my new look!:D


Με 'γεια σου!!!!!!!!! :D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Μεγειες μεγειες, το γλωσσοφαγαμε οι γκιοσσες:P

Τιπ: οταν εκανα τα μαλλια κοκκινο εντονο, η κομμωτρια μου περνουσε ενα πραγμα πανω, που κυκλοφορουσε με την κωδικη ονομασια *κλειδωμα-χρωματος* (δεν ξερω αν το λενε αλλιως κανονικα, εγω ετσι το ακουγα:P), και αργουσε αρκετα να αρχισει να πορτοκαλιζει.



Ακυρο: Η φραντζα-αλλο χρωμα απ'το μαλλι πως σας φαινεται; :X
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Μεγειες μεγειες, το γλωσσοφαγαμε οι γκιοσσες:P
Η αλήθεια είναι ότι μου ρχοταν να σας δείρω εκείνη τη στιγμή, γιατί τα είχα ήδη βάψει και περίμενα να περάσει η ώρα για να τα λούσω :P

Ακυρο: Η φραντζα-αλλο χρωμα απ'το μαλλι πως σας φαινεται; :X
Μ αρέσει. Αλλά τι χρώμα σκέφτεσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ακυρο: Η φραντζα-αλλο χρωμα απ'το μαλλι πως σας φαινεται; :X

εμένα μου αρέσει αλλά στο american next top model Που παρακολουθώ ανελλιπώς απ το Σκάι :redface::redface: το θεωρούν πολύ "Δεύτερο" :worry:

Εγώ τώρα πριν λίγο καιρό είχα κάνει μια τεράστια κόκκινη τούφα στο πλάι
Να μην πλαισιώνει το πρόσωπο δλδ η διαφορά χρώματος (γιατί έχω και σταρένια επιδερμίδα κι είναι επικίνδυνο) αλλά έβγαινε στο πλάι του κεφαλιού μου
Ηταν αρκετά εντυπωσιακό και προσωπικά μου άρεσε πάρα πολύ
Δέχτηκα δε και πολύ καλές κριτικές αλλά περι ορέξεως... ξες τι λένε!
Σπανακοτυροπιτολουκανοκολοκυθόπιτα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Δεν παω για αμερικας νεξτ τοπ μονδελ, οποτε προς το παρον δε μ'ενδιαφερει η αποψη τους :pfff::P

Μωβ σκουρο η κοκκινο λεω. Το υπολοιπο μαλλι ειναι μαυρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Μωβ σκουρο η κοκκινο λεω. Το υπολοιπο μαλλι ειναι μαυρο.

Οοοοοοχι κοκκιναα α α α α.
Αν το μετανιωσεις θα κανουν 80 χρονια να φυγουν απο πανω σου (οταν φτασει η ριζα στην ακρη δηλαδη :X).
:pfff:
Φάτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
το ξες ότι θες ντεκαπαζ έτσι?
και εγώ τώρα που τα έβαψα από πάνω, να φύγει η τούφα, ξερνάει φυσικά από κάτω το κόκκινο κι έχω μια καστανή τούφα μέσα στα μαύρα :P δε με ενοχλεί όμως

εγώ πάντως θα έκανα μωβ! για μωβ πήγαινα κι εγώ αλλά δεν βγήκε γμτ
απλά να είσαι σίγουρη ότι θα πηγαίνει με την επιδερμίδα σου
αν κι εμένα μου αρέσουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ τα extreme ψεύτικα μαλλιά... δλδ όλο το μαλλί μωβ ή το έντονο κόκκινο που δεν έκανε απ τη φωτο που έβαλε η Ηρώ :P
Γενικά όμως δεν έχω πρόβλημα να κάνω extreme φάση στο μαλλί μου
Οι τρίχες ήταν πάντα το σημείο που ξέσπαγα χωρίς φόβο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top