Όταν η φιλία γίνεται έρωτας

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Σας έχει τύχει να ερωτευτείτε κάποιον/α που μέχρι τότε τον βλέπατε φιλικά;
Τι ήταν αυτό που άλλαξε τα συναισθήματα αυτά;
Είχε καλό τέλος ή φάγατε τα μούτρα σας;:P
Σας έχει ερωτευτεί φίλος/η σας; Πως το αντιμετωπίσατε;

Για πείτε ιστορίες!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Simel

Νεοφερμένος

Η Simel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Καλησπερα Ηρώ

Οχι δεν μου εχει τυχει!
Εχω ομως φιλη που της εχει συμβει και..η καταληξη δεν ηταν ομορφη,ηρθε συντομα ο χωρισμος.
Η φιλια και αγαπη μεταξύ τους αρκετα δυνατη, παρολο που δεν συνηθιζεται στις μερες μας αναμεσα σε εναν ανδρα και μια γυναικα, τελικα φανηκε οτι δεν ηταν αρκετο για να τους κρατησει ενωμενους..

Πιστευω πως οταν υπαρχουν δεσμοι φιλιας αναμεσα σε δυο ανθρωπους καλο είναι να μην αφησουμε τον εαυτο μας ουτε καν να σκεφτει παραπερα..δεν υπαρχει λογος. Τωρα αν γινει το ‘’κακο’’ ή ‘’καλό’’ για κάποιους, ας το ζησουν και οπου βγει! :)

Φιλακια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rosstrobon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Εμενα η πρωτη μου σχεση ηταν πρωτα φιλια!Ουσιαστικα μονο εγω την εβλεπα φιλικα ενω αυτη το ¨επαιζε¨φιλη και ηταν ερωτευμενη μαζι μου.Ειχα απογοητευτει και εγω απο μια αλλη κοπελα και σε μια στιγμη μικρης αδυναμιας εγινε το κακο και με φιλησε!Απο τοτε και μετα την ερωτευτηκα και εγω.Κατεληξε σε σχεση για μερικες βδομαδες οπου μετα για εναν ηλιθιο λογο χωρισαμε χωρις να φταει κανενας μας.Επειτα πληγωθηκα πολυ απο αυτη την κοπελα ενω αυτη ακομα(7 μηνες μετα) ειναι ερωτευμενη μαζι μου...

Αν δεν με φιλουσε πιστευω πως θα την εβλεπα ακομα φιλικα!Αλλα πρωτο φιλι ηταν αυτο και μου αλλαξε τα μυαλα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Παντα για μενα ενας συντροφος ειναι κι ενας καλος φιλος.
Δε μου χει τυχει να μπω κατευθειαν βουρ στο ψητο προτου μαθω καποιον πως λειτουργει στη παρεα.
Εκει ομως ισχυει και το αλλο- φιλια αναμεσα σε ανδρα και γυναικα δεν υπαρχει, παρα καλη χημεια που αργοτερα εξελισσεται και καποιος απο τους δυο εκδηλωνεται. Αν τα συναισθηματα ειναι αμοιβαια τοτε η συνεχεια γνωστη.
Αν δεν ειναι αμοιβαια καποιος απο τους δυο αποχωρει.
δε φταιει η ''φιλια''σε εναν χωρισμο κι ουτε πιστευω πως υπαρχει σχεση που κρατα για παντα, ειδικα σημερα. απευθυνομαι στις νεοτερες ηλικιες, οι μεγαλυτεροι καποια στιγμη καπου κατασταλαζουν κι ετσι ειναι το φυσιολογικο.
σημασια εχουν τα συναισθηματα που αν τα εγκλωβισεις θα μετανιωνεις μια ζωη, αυτα σε δυναμωνουν, αυτα σε εξελισσουν, αυτα σε κανουν να μην αναπολεις κανενα παρελθον, να κοιτας μπροστα, να ευχαριστιεσαι καθε λεπτο σα να ειναι τελευταιο.
ποτε δεν κρατησα τις ορμες μου κι ουτε νομιζω θα το κανω.
ας ξεκινησουμε απο τα βασικα, υπαρχει φιλια μεταξυ γυναικας και ανδρα?
εγω δεν το πιστευω, παρεα ναι, φιλια οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rosstrobon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
ας ξεκινησουμε απο τα βασικα, υπαρχει φιλια μεταξυ γυναικας και ανδρα?
εγω δεν το πιστευω, παρεα ναι, φιλια οχι.

Eγω απο την αλλη αγαπητη μου mincircus λεω ναι πως υπαρχει!

Εχω ακουσει και την αποψη πως αυτη η φιλια μεταξυ ατομων αντιθετου φυλου ειναι και πιο πραγματικη και δυνατη!Φυσικα εξαρταται και απο τον χαρακτηρα του ατομου.Αν ο ανδρας δεν ειναι αυτος που σε καθε γυναικα βλεπει το επομενο υποψηφιο θυμα του τοτε πιστευω πως ναι.

Εγω εχω μια αδερφικη φιλη.Γνωριζομαστε 2 χρονια και δεν εχει περασει ποτε ουτε απο το δικο μου μυαλο ουτε απο το δικο της το σεξουαλικο ή ερωτικο κομματι.Και με αυτην την φιλη μου ξερουμε τα παντα ο ενας για τον αλλον και συζηταμε για τα παντα και αυτο το παντα το εννοω!

Επισης εχω αναπτυξει φιλια και με αλλες κοπελες οχι ομως τοσο δυνατη βεβαια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
τι μου θυμησατε τωρα.:)


με τον τοτε καλυτερο μου φιλο, στο σχολειο, παντα ειχαμε ενα φλερτ, παντα υπηρχε ενας ερωτισμος αναμεσα μας, στο σχολειο ολοι μας θεωρουσαν ζευγαρι, ωσπου μια βδομαδα πριν μετακομισει και φυγει μακρια φιληθηκαμε και μου πε οτι του αρεσω πολυ...

ακομα θυμαμαι το κλαμα που εριξα τη μερα που εφυγε.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Η κολλητή μου τα έχει εδώ και πέντε χρόνια με τον παιδικό της φίλο που ξερει από τότε που ήταν 5 χρονών και που όταν ήταν μικρά σφαζόντουσαν όσο δεν μπορεί να φανταστεί άνθρωπος (τώρα είναι 30 αμφότεροι). Ξέρουν και οι δύο τους πρώην γκόμενους ο ένας του άλλου, η αδερφή εκείνου είναι η κολλητή της κολλητής μου και γενικώς η κατάσταση είναι όσο ιδανική μπορεί να φανταστεί κάποιος. Μέχρι να την φιλήσει πρώτη φορά πάντως κι ενώ ήταν προφανές πως την ήθελε για χρόνια, τα είδαμε όλα, αφού εκείνη δήλωνε με παρομοιώδη στόμφο πως "μα τι λέτε βρε παιδιά;;!! Άμα πάω με αυτόν είναι σαν να διαπράττω αιμομιξία!!" :P

Πέντε χρόνια μετά την βλέπω έτοιμη να κάνει και παιδί με τον ..αιμομίκτη της. :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

<<ΝΙΚΟΛ>>

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νικόλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κάλυμνος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
με το αγορι μου!!!:clapup:

ειμασταν πολλοι καλοι φιλοι στην αρχη....αλλα μετα μ εδειχνε αλλα συναισθηματα του που δεν ηθελα ν τ καταλαβω γτ δεν τ πιστευα!
Ομως μετα καταλαβα οτι ειναι ολα οσα ζηταω!και φιλος και συντροφος!
μετα απο χρονια ειμαστε ακομα μαζι κ ευτυχισμενοι!:inlove:


δι εντ....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
ας ξεκινησουμε απο τα βασικα, υπαρχει φιλια μεταξυ γυναικας και ανδρα?
εγω δεν το πιστευω, παρεα ναι, φιλια οχι.
Αν θες να ξεκινήσεις από τα βασικά, πήγαινε και στο βασικό θέμα :P
Υπάρχει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα-γυναίκας;



Eγω απο την αλλη αγαπητη μου mincircus λεω ναι πως υπαρχει!

Εχω ακουσει και την αποψη πως αυτη η φιλια μεταξυ ατομων αντιθετου φυλου ειναι και πιο πραγματικη και δυνατη!Φυσικα εξαρταται και απο τον χαρακτηρα του ατομου.Αν ο ανδρας δεν ειναι αυτος που σε καθε γυναικα βλεπει το επομενο υποψηφιο θυμα του τοτε πιστευω πως ναι.
Πήγαινε κι εσύ μια βόλτα από κει, για να μάθεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Eγω απο την αλλη αγαπητη μου mincircus λεω ναι πως υπαρχει!

Εχω ακουσει και την αποψη πως αυτη η φιλια μεταξυ ατομων αντιθετου φυλου ειναι και πιο πραγματικη και δυνατη!Φυσικα εξαρταται και απο τον χαρακτηρα του ατομου.Αν ο ανδρας δεν ειναι αυτος που σε καθε γυναικα βλεπει το επομενο υποψηφιο θυμα του τοτε πιστευω πως ναι.

Εγω εχω μια αδερφικη φιλη.Γνωριζομαστε 2 χρονια και δεν εχει περασει ποτε ουτε απο το δικο μου μυαλο ουτε απο το δικο της το σεξουαλικο ή ερωτικο κομματι.Και με αυτην την φιλη μου ξερουμε τα παντα ο ενας για τον αλλον και συζηταμε για τα παντα και αυτο το παντα το εννοω!

Επισης εχω αναπτυξει φιλια και με αλλες κοπελες οχι ομως τοσο δυνατη βεβαια

εσυ εισαι 16 χρονων μικρε μου!:) κι εγω στα 16 μου ειχα οχι φιλους, αλλα κολλητους!!
μετα ειπα ναλλαξω γνωμη για τους... κολλητους μου!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η silence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Κατα την γνωμη μ δν υπαρχει φιλία μεταξύ ενος ανδρα και μιας γυναικας. Η κατάσταση αργα η γρηγορα θα καταληξει στο ερωτικο κομματι.
Παντου και παντα βεβαια υπάρχουν και οι λεγομενες εξαιρεσεις, αλλα επι τω πλειστον υπαρχει ενας ερωτισμος.
και εγω με τον φιλο μου ειμαστε δυο χρονια μαζι, πριν απο αυτο καναμε πολυ κολλητη παρεα, ολοι μας ελεγαν πως εχουμε κρυφες σχεσεις αλλα εμεις δν ειχαμε τιποτα, μαλλον εβλεπαν κατι το οποιο δν ειχαμε δει εμεις ακομη, τελικα τα πραγματα κατεληξαν σε μια πολυ φλογερη σχεση.
υπαρχουν στιγμες που ακομη και σημερα αναρωτιομαστε πως δεν το ειχαμε καταλαβει νωριτερα...:inlove:

το θεμα Θαναση ειναι πως στις μικρες ηλικιες δν μπορεις να το καταλαβεις τοσο γρηγορα γιατι απλα το ερωτικο στοιχειο δεν ειναι τοσο εντονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Για να μην ανοιγω νεο θεμα, σκεφτηκα πως αυτο ισως ειναι το καταλληλοτερο για να θεσω κι εγω μια απορια που εχω και να δω τις γνωμες σας.

Στο θεμα εστιασαμε κυριως οταν η φιλια εξελισσεται σε σχεση.
Εγω με τη σειρα μου θα ηθελα να ρωτησω κατι λιγακι διαφορετικο.
Υπαρχουν καποιες φορες που δυο φιλοι ειναι τοσο ταιριαστοι και περνουν πολυ καλα μαζι που πολλες φορες υπαρχει ελξη, καποιος ηλεκτρισμος κι ισως ''το μοιραιο'' γινει, χωρις ομως να θελουν να το προχωρησουν σε σχεση.

Τι γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις αν εχετε ζησει κατι παρομοιο η εχετε κοντινα σας παραδειγματα?
χαλαει ο,τι υπηρχε ή υπαρχει η πιθανοτητα να δεσει ακομα περισσοτερο η σχεση φιλικα?
Αποκλειεται να μην ξαναγινει? Η απο κι κι επειτα καποιος απο τους δυο - η ισως και οι δυο- πρεπει να βαζουν φρενο στις ορμες τους επειδη ειναι στιγμιαιες?
Πως πρεπει να ειναι η συμπεριφορα τους αργοτερα για να κρατησουν δτυνατη τη σχεση τους? η κατι τετοιο θα ταν ανεφικτο απο κει κι επειτα?

ποια η αποψη σας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η silence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Πιστευω πως για αλλη μια φορα στα ιδια θα καταληξουμε.
Αν συμβει κατι τετοιο αποκλειεται να ειναι τυχαιο, η εστω να μην το θελει ο ενας πολυ.
99% απο την στιγμη που θα αυμβεί "το μοιραιο" τα πραγματα θα αλλαξουν ειτε γιατι ο ενας θα εχει αποκαλυψει τον κρυφο του ποθο, ειτε γιατι και οι δυο θα το εχουν μετανοιωσει.
Το θεωρω πολυ δυσκολο να συνεχισει να υπαρξει μια δυνατη φιλια μετα απο ενα ερωτικο "παιχνιδι".

Δεν μου χει συμβει ποτε κατι τετοιο γιατι απλα δεν πιστευω πως υπαρχει φιλια αναμεσα σε εναν αντρα και μια γυναικα, συνεπως και δεν εχω αντρες "κολλητους"
Η παρεα ειναι καλη αλλα υπαρχουν καποια ορια αναμεσα στα δυο φυλα, οταν αυτα ξεπεραστουν παυει να υπαρχει φιλια...
αργα η γρηγορα καποιος θα αποκαλυφτει κ ειτε τα πραγματα θα εξελιχτουν σε σχεση, ειτε θα σταματησει να υπαρχει φιλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Προφανώς δεν υπάρχει φιλία ανάμεσα άντρα και γυναίκας.Είναι θέμα χρόνου ποιος θα κάνει το μπαμ.Είναι σίγουρο δηλαδή ότι στο τέλος κάποιος θα αναθεωρήσει.

Γιατί να μπαίνεις στη διαδικασία της "φιλίας" και να μην είσαι χύμα και ξεκάθαρος από την αρχή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Προφανώς δεν υπάρχει φιλία ανάμεσα άντρα και γυναίκας.Είναι θέμα χρόνου ποιος θα κάνει το μπαμ.Είναι σίγουρο δηλαδή ότι στο τέλος κάποιος θα αναθεωρήσει.

Γιατί να μπαίνεις στη διαδικασία της "φιλίας" και να μην είσαι χύμα και ξεκάθαρος από την αρχή?

αν δεν ειναι ξεκαθαρο μεσα σε καποιον πως να ξεκαθαρισει?:hmm::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Σας έχει τύχει να ερωτευτείτε κάποιον/α που μέχρι τότε τον βλέπατε φιλικά;
Τι ήταν αυτό που άλλαξε τα συναισθήματα αυτά;
Είχε καλό τέλος ή φάγατε τα μούτρα σας;:P
Σας έχει ερωτευτεί φίλος/η σας; Πως το αντιμετωπίσατε;

Για πείτε ιστορίες!:D

Μου έχει τύχει να υπάρχει επίμονος λανθάνων ερωτισμός με έναν καλό φίλο. Που υπάρχει, υποχωρεί, επανεμφανίζεται... Έχει τύχει να μιλήσουμε ανοιχτά για αυτό, κυνικά... αλλά δεν παύει να είναι μπερδευτικό μερικές φορές.
Κάποιες φορές είναι ένας απλός ενθουσιασμός που θα ειδωθούμε. Άλλες φορές είναι κάτι πιο δυνατό. Αλλά συνήθως είναι ο κολλητός.
Πόσο θα κρατήσει, δεν ξέρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioakeimidio

Νεοφερμένος

Ο ioakeimidio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ειμασταν φιλοι περιπου 1,5 χρονο εγω μετα απο καποιους μηνες αρχισα να την βλεπω ερωτικα εκεινη στις αρχες μου ειχε πει οτι ειχε μια σχεση αλλα εγω δεν μπορουσα να ξεκολλησω...ειχα φαει τρελο σκαλωμα και εκανα μηνες να ξεκολλησω και δεν ξεκολλησα ποτε....Μετα απο 1 χρονο γνωριμιας και μετα απο τεσσερα οχι ηρθε και μου ειπε να κανουμε κατι και εγω επειδη την ηθελα ακομα δεχτηκα αμεσως....Και τωρα μετα απο 6 μηνες σχεσης μου ειπε οτι δεν μπορει αλλο να ειμαστε μαζι και οτι θελει να μεινει μονη της....Τωρα εγω τι να κανω....Δεν μπορω να την ξεχασω με τιποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Ειμασταν φιλοι περιπου 1,5 χρονο εγω μετα απο καποιους μηνες αρχισα να την βλεπω ερωτικα εκεινη στις αρχες μου ειχε πει οτι ειχε μια σχεση αλλα εγω δεν μπορουσα να ξεκολλησω...ειχα φαει τρελο σκαλωμα και εκανα μηνες να ξεκολλησω και δεν ξεκολλησα ποτε....Μετα απο 1 χρονο γνωριμιας και μετα απο τεσσερα οχι ηρθε και μου ειπε να κανουμε κατι και εγω επειδη την ηθελα ακομα δεχτηκα αμεσως....Και τωρα μετα απο 6 μηνες σχεσης μου ειπε οτι δεν μπορει αλλο να ειμαστε μαζι και οτι θελει να μεινει μονη της....Τωρα εγω τι να κανω....Δεν μπορω να την ξεχασω με τιποτα

Να την γράψεις στα @@ σου.. δεν βλέπεις ότι δεν? Τυχαίνει και στις καλύτερες οικογένειες.. Βρές κάποια που να σε θέλει πραγματικά και απομάκρυνε την εντελώς απο τη ζωή σου.. Αλλιώς θα χάσεις πολύτιμο χρόνο άσκοπα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,006 μηνύματα.
Θεωρώ οτι είναι λάθος όταν είστε φίλοι με κάποιον που ταιριάζετε και περνάτε καλά να το αφήσετε να εξελιχθεί σε ερωτική σχέση γιατί αν τσακωθείτε μετά θα χαθεί κι η φιλία. Έπαθα κι έμαθα.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Θεωρώ οτι είναι λάθος όταν είστε φίλοι με κάποιον που ταιριάζετε και περνάτε καλά να το αφήσετε να εξελιχθεί σε ερωτική σχέση γιατί αν τσακωθείτε μετά θα χαθεί κι η φιλία. Έπαθα κι έμαθα.:/:

υπάρχει και αυτή η πιθανότητα....η γνώμη μου όμως είναι ότι οι καλύτερες σχέσεις είναι αυτές που είσαι πρώτα φίλος με τον άλλον...

ναι μου έχει τύχει να ερωτευτώ φίλο μου....βασικά νομίζω ότι το νίωθω αυτή την περίοδο και ελπίζω να είναι ιδέα μου...γιατί αλλιώς.... ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top