Θέλω να φτιάξω ένα μιούζικαλ

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Θελω να φτιαξω ενα μιουζικαλ.
Δε θα εχει καθολου λογια.
Μονο τραγουδια θα ακουγονται.
Προσπαθω να κανω ενα ποτ πουρι απο διαφορα τραγουδια (ελληνικα κατα προτιμηση) που να ταιριαζουν.
Δηλαδη να ειναι απαντηση το ενα στο αλλο.
Χρειαζομαι να βρω 22 περιπου τραγουδια.
Σκεφτομαι να ξεκινα πρωτα με αντρικο και μετα με γυναικειο. Και παει λεγοντας.
Ας ανηκει σε οποιαδηποτε κατηγορια τραγουδιων. Δε με νοιαζει. Ποπ, ροκ, ρεμπετικα...αρκει να ταιριαζουν μεταξυ τους στο στιχο.
Εχω κολλησει.
Καντε μια αρχη ρε παιδες.
Δωστε καμια ιδεα, να παρω φορα.
Θελω να βγει ψιλοχιουμοριστικο.


Θα σας αναφερω στους χορηγους στο τελος.
"Με την ευγενικη συμβολη του esteki"
Τιμια πραγματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Αντε ρε πειτε τιποτααααααααααααααα.

Ουτε ενα τραγουδι δε σας ερχεται?

Αντε καντε ενα διαλειμμα απο τις βουλευτικες εκλογες να ηρεμησετε λιγο.

Εχω σοβαροτερο προβλημα εγω.

Εχω κολλησει σας λεω.

Εχω και deadline μπροστα μου.

Βοηθηστε μια συμφορουμιστρια σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Γιατί το κάνεις αυτό? Πρέπει να ξέρουμε το κοινό σου και τον σκοπό για να βοηθήσουμε. Επίσης, τι θέμα θέλεις να έχει στο περίπου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Τραγουδια μπορουμε να σου αραδιασουμε χιλιαδες, το θεμα ειναι το τι περιεχομενο πρεπει να εχουν... Δωσε μας περισσοτερες πληροφοριες, θεσε μας περισσοτερους ορους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Θα απευθυνεται σε παιδακια. Ηλικιας 10-12 ετων. Αλλα ενταξει δε θελω να βγει μωρουδιστικη η παρασταση. Στρουμφακια και τετοια.
Τωρα στο θεμα δεν εχω καταληξει. Ελεγα να ξεκινησω με ενα τραγουδι και οπου με παει. Να βοηθουσατε κι εσεις λιγο. Να επαιρνα καμια ιδεα. Θα τα εδενα καπως. Ξερω κι εγω...
Αρχικα σκεφτομουν να παιξουμε την οπισθοδρομικη κομπανια. Να ακουγονται ρεμπετικα. Αλλα μονο κατι χασικλιδικα βρηκα. Ε δε λεει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Πως θα τα παρουσιάσεις αυτά? Σαν video-clip? Θα βάλεις άσχετες εικόνες ανάμεσα? Αυτά τα παιδάκια τι είναι, τάξη? Συγγενείς σου?
Δεν μας βοηθάς καθόλου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Ναι σχολικη ταξη. Για τη γιορτη στο τελος. Θα παιζει η ταξη μου. Τα ιδια τα παιδια θα παιζουν.
Ας πουμε καποτε ενα σχολειο ειχε θεμα Eurovision. Και κανανε μια μουσικοχορευτικη παρασταση με ολα τα γνωστα τραγουδια της Eurovision. Αλλα το θεωρω πολυ παρωχημενο θεμα να το κανω κι εγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Κάνε παλιό ελληνικό κινηματογράφο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Κάνε παλιό ελληνικό κινηματογράφο!

Το κανουν αλλοι αυτο!!

Εγω το σκεφτομουν καπως αλλιως να γινει.
Ας αρχισει να ποσταρει εδω καποιος ενα τραγουδι που του αρεσει και ας απαντησει καποιος αλλος με ενα αλλο τραγουδι που να ταιριαζει με το πρωτο, κατι σαν απαντηση.
Προυποθεση ειναι ομως μια φορα να ειναι αντρικο και μια φορα γυναικειο.
Γιατι πρεπει να βγαινει μια φορα ενα αγορι και μια φορα ενα κοριτσι, εναλλαξ.
Δειτε το σαν παιχνιδι κι εσεις.
Δε χρειαζεται να υπαρχει συγκεκριμενο κονσεπτ.

Ας κανω την αρχη.
Εχει να απαντησει κανεις με τραγουδι πανω σε αυτο το τραγουδι;
Μπορει να πιαστει απο οποιοδηποτε σημειο του τραγουδιου και να σκεφτει καποιο αλλο.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Δηλαδή θα παίζουν τα τραγούδια και οι μαθητές σου θα κάνουν ότι τα λένε?
Μηπως να παιζουν αποσπάσματα μόνο? Γιατί αλλιώς δεν συνδέονται εύκολα και το σύνολο δεν έχει συνοχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Δηλαδή θα παίζουν τα τραγούδια και οι μαθητές σου θα κάνουν ότι τα λένε?

Ακριβως!

Μηπως να παιζουν αποσπάσματα μόνο?

Ε ναι αποσπασματα θα παιζουν. Θα τα κοψω και θα τα ραψω εκει που θελω εγω εννοειται. Ολοκληρα τραγουδια δε θα ακουγονται. Θα νυχτωσουμε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Και πάλι όμως, δεν θες μια υπόθεση? Παράδειγμα, μπορείς να κάνεις με θέμα διακοπές και να έχει μέσα τραγούδια με τρένα, πλοία, αεροπλάνα, νησιά, κλπ. Υπάρχουν πάρα πολλά και δεν θα ξέρεις ποιό να πρωτοδιαλέξεις. Τώρα αν είσαι έτσι στο φλου, είναι πιό δύσκολο να βρεις τι να ταιριάξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Ναι εχεις δικιο. Θα πρεπει να κατσω να το οργανωσω λιγο στο μυαλο μου πρωτα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μπορει να πιαστει απο οποιοδηποτε σημειο του τραγουδιου και να σκεφτει καποιο αλλο.







:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Κανε θεμα τις διακοπες να ταξιδεψουν κι αυτα κι εσεις και ολοι σας.
Πολλα τραγοουδια με θεμα διακοπες και νερο, θαλασσα κλπ...

Πορτοκαλογλου
Βισση/καρβελας
Δυτικες συνοικιες
ημισκούμπρια
Κων/να (το αγαπω αυτο το τραγουδακι :D )
Καλλιρης (τι ωραιο....)
A-ha (βάλτο για κλείσιμο..... wow...)

Θα μου ρθουν κι αλλα, αποφασισε το εσυ κι εδω ειμαστε:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Κανε θεμα τις διακοπες να ταξιδεψουν κι αυτα κι εσεις και ολοι σας.
Πολλα τραγοουδια με θεμα διακοπες και νερο, θαλασσα κλπ...

Πορτοκαλογλου
Βισση/καρβελας
Δυτικες συνοικιες
ημισκούμπρια
Κων/να (το αγαπω αυτο το τραγουδακι!!! :D)

Λετε εεε; Να εχει αρωμα καλοκαιριου το θεμα μου...Δεν ειναι κακη ιδεα. Και η christinelle αυτο ειπε.
Ρε mind πως σου ηρθε αυτο το τραγουδακι που παρεθεσες πιο πανω; What you were thinking?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ναι εχεις δικιο. Θα πρεπει να κατσω να το οργανωσω λιγο στο μυαλο μου πρωτα!!!

Θα το κανετε σαν παρουσιαση; Αν ναι, περαν κομματιων και κλιπς(που εγω τα προτιμω) μπορεις να βαλεις εικονες με το θεμα.
Βρες ομως θεμα πρωτα, εκτός αν τα ρωτησεις τα αγαπημενα τους τραγουδια και τους φτιαξεις το ολοδικο τους ενθύμιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ρε mind πως σου ηρθε αυτο το τραγουδακι που παρεθεσες πιο πανω; What you were thinking?

Τις διακοπες!:D

Για σκεψου τα κοριτσακια πως θα χορευουν με αυτο με τα φουστακια τους τα χρωματιστα,μπαντανες, αμα τους δειξεις και καμμια χορογραφια! :D Απο ιδεες μπολικες, θελουν οργανωση ομως. Τ'αγορια να φορουν κι αυτα χρωματιστα, γυαλια ηλιου. Καμμια πετσετα θαλασσης, καπελα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Θα το κανετε σαν παρουσιαση; Αν ναι, περαν κομματιων και κλιπς(που εγω τα προτιμω) μπορεις να βαλεις εικονες με το θεμα.

Οχι ρε συ. Η γιορτη θα γινει εξω στην αυλη και δε διαθετουμε τα απαραιτητα τεχνολογικα μεσα για εξωτερικο χωρο. Θα υπαρχει μονο ενας ηχοληπτης ο οποιος θα ρυθμιζει μικροφωνα και ηχεια. Εγω απλα θα του δωσω το cdακι με τα τραγουδια που θα παιξουν. Καλα θα ηταν παντως.

εκτός αν τα ρωτησεις τα αγαπημενα τους τραγουδια και τους φτιαξεις το ολοδικο τους ενθύμιο

Θα τα ρωτησω και αυτα να μου πουν ποιο τραγουδι τους αρεσει, αν και δεν εχω πολυ χρονο στη διαθεση μου. Πρεπει να ξεκινησουμε και προβες.



Τις διακοπες!:D

Για σκεψου τα κοριτσακια πως θα χορευουν με αυτο με τα φουστακια τους τα χρωματιστα,μπαντανες, αμα τους δειξεις και καμμια χορογραφια! :D Απο ιδεες μπολικες, θελουν οργανωση ομως. Τ'αγορια να φορουν κι αυτα χρωματιστα, γυαλια ηλιου. Καμμια πετσετα θαλασσης, καπελα! :D

Πολυ καλη ιδεα. Ετσι δε θα τους βαλω και σε εξοδα. Αυτα που λες τα εχουν ολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Τελεια. Βασικα αφου δε θα χετε πολυτελειες, μαθε τους μια μικρη χορογραφια, ευκολα πραματα, κυριως να μιμουνται οσα ακουν. Πιστευω θα βγει πολυ καλο, αρκει να μην ξινισουν. Ρωτα τα τι σκεφτονται κι αυτα αναμεσα στα δυο η τιποτε αλλο να σου προτεινουν κι αμεσα ξεκινας κι εδω θα ειμαστε να λεμε τις λεπτομερειες! :D
Αν δεχτουν τα θαλασσινα, στρωστε πετσετα χαμω και καλα ηλιοθεραπεια. Θα χει σοου αμα το οργανωσεις καλα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top