Ρολόγια χειρός

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
για πολυ κοσμο ειναι συμαντηκο να φορουν καλο ρολοι αλλα και πολλοι ειναι αυτοι που κρινουν τους αλλους απο το ρολοι που φορανε, ισως επειδη ειναι ενα "κοσμημα" που φορας αρκετο καιρο και κοιταζεις συχνα οποτε συγουρα θες να σ'αρεσει...

εμενα μ'αρεσουν τα ρολογια πολυ και εχω τρομερη σχεση με τον χρονο γενικοτερα, εσεις?
τι σημασια δινετε στα ρολογια? τι ρολοι φορατε? τι ρολογια σας αρεσει να φορουν οι αλλοι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Εχουν λιγοστέψει τα ρολόγια σήμερα λογω των κινητών. Και εγώ και οι περισσότεροι που ξέρω το έχουν καταργήσει και έχουμε πλέον το κινητό που το βγάζουμε απο το τσεπάκι κάθε τοσο και το κοιτάμε λές και είναι ρολόι τσέπης.
Τώρα που το σκεύτομαι είναι πολύ ρετρό το θέαμα, τα ρολόγια τσέπης εβγαζαν πάντα μια αρχοντιά. Τί κι αν τα σημερινά παίρνουν και τηλέφωνα/SMS/MMS/e-mails/φωτογραφίες και αντί για αλυσιδάκι έχουν handsfree.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Δεν έχω καθόλου καλή σχέση με το χρόνο,για μένα τα πάντα είναι "σε δέκα λεπτά" τα οποία φυσικά δεν ανταποκρίνονται στο παγκόσμιο αποδεχτό διάστημα των 10 λεπτών (ή 600 δευτερολέπτων ή 1/6 της ώρας).Εξυπακούεται πως ρολόι δεν φορώ και τις σπάνιες φορές που αγόραζα όταν το έβγαζα απο τον καρπό μου για να κοιμηθώ,να πλύνω πιάτα κ.α.δεν φρόντιζα να το ξαναβάλω.Δεν ξέρω γιατί αλλά ο χρόνος με αγχώνει,όπως με αγχώνουν κι όλοι όσοι κοιτούν το ρολόι τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από gilie:
για πολυ κοσμο ειναι συμαντηκο να φορουν καλο ρολοι αλλα και πολλοι ειναι αυτοι που κρινουν τους αλλους απο το ρολοι που φορανε, ισως επειδη ειναι ενα "κοσμημα" που φορας αρκετο καιρο και κοιταζεις συχνα οποτε συγουρα θες να σ'αρεσει...

εμενα μ'αρεσουν τα ρολογια πολυ και εχω τρομερη σχεση με τον χρονο γενικοτερα, εσεις?
τι σημασια δινετε στα ρολογια? τι ρολοι φορατε? τι ρολογια σας αρεσει να φορουν οι αλλοι?
χμμ εγώ μόνο το κινήτο έχω όταν είμαι έξω και όταν είμαι στο σπίτι τον υπολογιστή ...
Βέβαια σε περίοδο που τα σχολεία είναι ανοιχτά δεν κοιτάω πότε ρολοί γιατι τα μαθήματα με βοηθούν πάντα να ξέρω τι ώρα είναι
Παρολλά αυτά νομίζω ότι έχω αρκετή σχέση με την ώρα.... πάντα ξέρω τι ώρα είναι περίπου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Κάποτε είχα τρέλα με τα ρολόγια...Ακόμα έχω συλλογή....Τώρα τελευταία τα έχω καταργήσει τελείως...

Πάντως η σχέση μου με το χρόνο είναι απλά χάλια...πάντα στήνω...πάντα καθυστερώ σε σημείο να με λένε οι φίλες μου...κύρια Πρόεδρε ή VIP γιατί πάντα φτάνω καθυστερημένη για να κάνω την μεγάηλ είσοδο...η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν υπολογίζω καλά την ώρα 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
το ρολόι το θεωρώ απαρέτιτο και δεν βγένω απο το σπίτι χωρις αυτό! Εχω μια αδυναμια στα swatch και εχω καταστρέψει αρκετά!

ps. Ενα πάρα πολύ καλό e-shop για swatch είναι το www.squiggly.com με όλα τα μοντέλα που έχουν κυκλοφορίσει!


ps2. αυτό είναι αυτό που φοράω αυτή την εποχή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εδώ και χρόνια δεν φοράω ρολόι γιατί με αγχώνει... σαν να πρέπει να πάρω χάπι :P τα θεωρώ περισσότερο σαν κόσμημα και δε θα με χάλαγε καθόλου να μου δωρίσουν ένα TAG HEUER :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Κι εγώ ρολόι το έχω κόψει αιώνες τώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω λογο του σχολειου εχω ενα κολλιμα με την ωρα, κοιταω συνεχια την ωρα εστω και χωρις λογο και μετε απο 2δευτερα δεν θυμαμε τι ωρα ειναι. Μεσα στην ταξη το κοιταω συνεχια γιατι θελω να βγω διαλιμα αλλα εξω απο εκει δεν το βλεπω το ιδιο συχνα. Και χωρις ρολοι δεν μπορω, εχω μαθει με το ρολοι μου στο χερι και χωρις εστανομια πολυ παραξενα. Βεβεα οταν καθομαι στο pc βλεπω το δικο του ρολοΐ χορις καθολου κοπο!

Αυτην την στιγμη εχω ενα Casio που το εχω απο τα χρηστουγενα που χαλασε το πρωηγουμενο. Ειναι με μπρασελε και εχει μαυρο φοντο. Γενικα προτιμο το μπρασελε, δεν ξερω γιατι αλλα το λουρακι δεν μου αρεσει καθολου. Στους αλλους παλι δεν κοιταω το ρολοΐ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
ας απαντησω λοιπον και εγω
λατρευω τα ρολογια, νομιζω οτι δε μπορω να ζησω χωρις αυτα
εχω:
12 swatchακια (συλλογη απ'οταν ειμουν μαθητρια) σπανιως τα φοραω
1 Tag που φοραω συνηθως τα πρωινα
1 CD αρκετα καλο
και 1 Longines αρκετα μεγαλης αξιας
ενα Cartier θα με ευχαριστουσε πολυ αλλα ειναι πολυ ακριβα γμτ

θελω ο αντρας μου να φοραει ωραιο ρολοι, οχι απαραιτητα ακριβο αλλα καλαισθητο, ενα ομορφο swatchακι ειναι αρκετο αν και ο Γιωργος φοραει ενα καταπληκτικο ρολοι με μεγαλη ιστορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Δε φοράω καν. Καταλαβαίνω τι ώρα είναι, από τη κακή ψυχική μου διάθεση. Όταν γίνει αφόρητη, είναι ώρα να σχολάσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Ορίστε το δικό μου ρολόι! Δια χειρός Phillipe Stark παρακαλώ παρακαλώ! Το πήρα τον περσινό Οκτώβρη στα γενέθλιά μου!:)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
σωστος ο Valder!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ πάλι έχω ένα ρολογάκι γύρω στα 80 ευρώ ίσα ίσα να κάνει τη δουλειά του όταν είμαι έξω γιατι δεν μπορώ να βγάζω συνέχεια το κινητό. Ωστόσο έχω κι εγώ τις προτιμήσεις μου πού αν δεν τις πληροί ένα ρολόι δεν θα το πάρω με τίποτα. Θέλω να είναι πάρα πολύ λεπτο και δεν μπορώ με τίποτα το "καντράν" του να είναι τετράγωνο ή κυκλικό. Θέλω να είναι κάτι πιό...μακρόστενο!
Πάντως μέσα στο σπίτι δεν φοράω γιατι με ενοχλεί. Προτιμώ να βλέπω την ώρα απο τον υπολογιστή ή το βίντεο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Έχω εκπληκτική αίσθηση του χρόνου και το ρολόι το μόνο που κάνει είναι να με αγχώνει. Το έχω καταργήσει πολλά χρόνια τώρα, αν και θυμάμαι ότι έσκαγα πολλά λεφτά ένα διάστημα για ρολόγια και λυπάμαι που πλέον δεν μπορώ να τα ανεχτώ στο χέρι μου, ούτε σαν κόσμημα.

(ίσως αν φορέσω ένα σταματημένο?????)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Κι εγώ έχω μια τρέλλα με τα ρολόγια!
Μου αρέσουν πολύ
Μπορεί να φορέσω κάποιο απλό μέχρι και κάποιο παράξενο αλλ'α ωραίο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
(ίσως αν φορέσω ένα σταματημένο?????)

Χαχαχαχαχα!!! έτσι για αξεσουάρ ε? καλή φάση!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Troll

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
~~~Σημείωση από Γιώργος~~~
Έγινε συγχώνευση θέματος
με το παρόν θέμα.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Σπουδαίο θέμα άνοιξα... :P Έτσι για να περνάει η ώρα.

Το δικό μου είναι Swiss Military.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

chemeng

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chemeng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Δε βαριέσαι... καλά είναι και τα θέματα για κατανάλωση χρόνου... :P

Φοράω ένα Casio το οποίο το λατρεύω γιατί είναι δώρο από την παρέα μου!!!

Βέβαια, το όνειρό μου είναι ένα Vacheron Constantin της συλλογής Malte Retrograding...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Δεν έχω καν ρολόι!! Αλλά θέλω να πάρω:) Προτείνεται καμία καλή ανδρική μάρκα παιδιά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top