Desktop ή laptop για φοιτητή;

Λάπτοπ Ή μεγάλο Η/Υ?

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 5)
  • Λαπτοπ

    Ψήφοι: 2 40.0%
  • Η/Υ (πύργος, οθόνη, ηχεία)

    Ψήφοι: 3 60.0%
  • Τίποτα από τα δύο

    Ψήφοι: 0 0.0%

sotos1480

Νεοφερμένος

Ο sotos1480 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Και εγώ πέρασα φέτος σε ένα ΤΕΙ πληροφορικής αλλά για αρχή θα πάρω μαζί μου το desktop(αρκετά καλό μηχάνημα)και αν δω ότι μου χρειάζεται και laptop τότε θα πάρω κάποιο το πολύ με 500 εύρο για καμία εργασία,λίγο internet,καμία ταινία δεν νομίζω να χρειάζεται να δώσεις 1500 εύρο για laptop με τόσα λεφτά μπορείς να τα έχεις κ τα δυο 1000 για το σταθερό κ 500 για το φορητό και είσαι στην πένα:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

σοφιαgr

Νεοφερμένος

Η σοφιαgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 57 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
σας παρακαλω μηπως μπορειτε να μου πειτε σε ποιο site να ψαξω για τον αν παιρνω την επιδοτηση?στο ypepth.gr εκει δεν υπαρχω καν σαν φοιτητρια...ευχαριστω πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
www.destinpsifiaka.gr , αν και δεν εχει ανανεωθεί ακόμα , αφορα τους περσινους πρωτοετείς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

σοφιαgr

Νεοφερμένος

Η σοφιαgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 57 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση αλλα οπως ανεφερα πριν δεν υπαρχω καν σαν φοιτητρια οποτε οπως λες δεν εχει ανανεωθει.γνωριζεις μηπως το ποτε? 'η αν παω σε ενα καταστημα που ειναι στο προγραμμα μηπως μπορουν να με βρουν εκεινοι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sotos1480

Νεοφερμένος

Ο sotos1480 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση αλλα οπως ανεφερα πριν δεν υπαρχω καν σαν φοιτητρια οποτε οπως λες δεν εχει ανανεωθει.γνωριζεις μηπως το ποτε? 'η αν παω σε ενα καταστημα που ειναι στο προγραμμα μηπως μπορουν να με βρουν εκεινοι?

Μέσα στο Νοέμβριο αναμένεται να ξεκινήσει η επιδότηση αγοράς φορητών ηλεκτρονικών υπολογιστών από φοιτητές. Οι βουλευτικές εκλογές καθυστέρησαν την έναρξη του προγράμματος «Δες την Ψηφιακά», ωστόσο η Ειδική Γραμματεία Ψηφιακού Σχεδιασμού θα «αποζημιώσει» τους φετινούς αριστούχους προσφέροντάς τους επιπλέον ηλεκτρονικές υπηρεσίες.

Σύμφωνα με πληροφορίες της «Espresso», οι όροι της επιδότησης για αγορά laptop θα είναι οι ίδιοι με πέρυσι, υπό την προϋπόθεση βέβαια ότι η νέα ηγεσία του υπουργείου Παιδείας δεν θα ζητήσει επανασχεδιασμό του προγράμματος. Δικαίωμα συμμετοχής θα έχει το 25 τοις εκατό των εισαχθέντων που συγκέντρωσαν την υψηλότερη βαθμολογία σε κάθε σχολή ή τμήμα ΑΕΙ και ΤΕΙ στις πανελλαδικές του 2009, καθώς και οι νέοι φοιτητές που πάσχουν από σοβαρές ασθένειες και οι οποίοι εισήχθησαν στην τριτοβάθμια εκπαίδευση το 2009 με την ποσόστωση του 5 τοις εκατό. Κάθε δικαιούχος φοιτητής θα επιχορηγηθεί με το 80 τοις εκατό της αξίας του φορητού υπολογιστή της επιλογής του, με μέγιστο ποσό επιδότησης τα 400 ευρώ.

Οι περίπου 20.000 φετινοί δικαιούχοι φοιτητές θα έχουν επιπλέον πρόσβαση σε on-line εκπαιδευτικές υπηρεσίες και συγκεκριμένα: α) Θα έχουν στη διάθεσή τους ελεύθερο εκπαιδευτικό λογισμικό από ελληνικά και ξένα πανεπιστήμια, β) θα έχουν πρόσβαση σε ψηφιακές βιβλιοθήκες και γ) θα έχουν τη δυνατότητα on-line αποθήκευσης αρχείων και μάλιστα μεγάλου όγκου (περί τα 50 Gigabyte). Δεν αποκλείεται οι ίδιες υπηρεσίες να προσφερθούν και στους δικαιούχους των τριών περασμένων ετών.
-------------------------------------------------------------------------
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top