Διεκδικηση περιουσιας

Mandarini

Νεοφερμένος

Η Mandarini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ειμαι 22 χρονων οι γονεις μου ειναι χωρισμενοι εδω κ 13 χρονια περιπου.Οταν ηταν ακομα μαζι η μητερα μ πηρε δανειο και εχτισαν ενα σπιτι (2 οροφων ενα σπιτι πανω κ ενα κατω) σε οικοπεδο του πατερα μου.Η μητερα μου ακομα το ξεχρεωνει.Ο πατερας μου (σαν νιατο) σκοπευει να ξαναπαντρευτει κ ηδη μετακομισε στο σπιτι.Λεει πως το κατω σπιτι το εχει γραψει σε εμενα κ το αλλο στον αδερφο μου.Τον πιεζω να κανουμε την μεταβιβαση αλλα χωρις αποτελεσμα.Μπορω να κινηθω νομικα?Υπαρχει καποιος τροπος να παρω το ενα σπιτι εξ ολοκληρου στο ονομα μου?Αν τυχον παθει κατι η καινουργια του γυναικα κ το παιδι της εχουν δικαιωματα πανω στα σπιτια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
οταν λες εξολοκληρου εννοεις πως ειναι γραμμενο στο ονομα σου αλλα την επικαρπια την εχει ο πατερας σου? αυτο απλα σημαινει πως δεν μπορεις να το πουλησεις οσο ζει ο πατερας σου αλλα νομιζω πως δεν μπορει κανεις αλλος να διεκδικησει κατι απο αυτο το σπιτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top