Πρόβλημα με τη μεταβίβαση αυτοκινήτου

chris1600

Νεοφερμένος

Ο chris1600 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 61 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας, εχω ενα προβλημα αν μπορει καποιος γνωστης ας με βοηθησει, εδω και 17 χρονια ειχα αγορασει απο εναν μαντρα ενα αυτοκινητο ιχε, αλλα για τον α η β λογο,αμελεια απο εμενα ως επι το πλειστον δεν εχει γινει η μεταβιβαση του αυτοκινητου εως σημερα, το αυτοκινητο ειναι εξωφλημενο με ολα τα παραστατικα,και ουτε υπαρχει παρακρατηση κυριοτητας, και τα τελη κυκλοφοριας πληρωμενα κανονικα,τα πληρωνα και τα πληρωνω εγω στην εφορια με την αδεια του αυτοκινητου,στο ονομα του ιδιοκτητη (πρωην)του αυτοκινητου, τωρα ομως θελω να το μεταβιβασω στον εαυτο μου,και εγω εχω μονο την αδεια του αυτοκινητου που ειναι στο ονομα του (πρωην)ιδιοκτητη, αλλα ομως ο μαντρας εχει σκασει κανονι και εχει κλεισει την μαντρα και ειναι αγνωστου διαμονης, και ο πρωην κατοχος του αυτοκινητου, ειναι και αυτος αγνωστου διαμονης,ευτυχως δηλαδη που εχω τα παραστατικα που πληρωσα το αυτοκινητο στον μαντρα,το αυτοκινητο ειναι μοντελο 1990, τι μπορω να κανω στην προκειμενη περιπτωση για να κανω μεταβιβαση στο αυτοκινητο? υ.γ.(εψαξα στην διευθυνση που αναγραφεται στην αδεια του αυτοκινητου για να βρω τον πρωην ιδιοκτητη,αλλα δεν υπαρχει εκει, οπως εψαξα και στον τηλεφωνικο καταλογο, το αυτοκινητο ειναι καθαρο δεν χρωσταει,οπως πληροφορηθηκα απο την εφορια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Στο Υπουργείο Μεταφορών στον Άλιμο πήγες; Και τα τέλη πως ερχόντουσαν στην δική σου διεύθυνση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris1600

Νεοφερμένος

Ο chris1600 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 61 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
τα τελη τα πληρωνω εγω προσκομιζοντας στην εφορια την αδεια του αυτοκινητου καθε χρονο

καποιος μου ειπε να παω στο ειρηνοδικειο και να κανω εκει μια ειδικη δηλωση δικη μου με τα στοιχεια μου και να αναφερω αυτα που σας γραφω και εν γνωσει των συνεπειων του νομου ,να μου σφραγισουν την δηλωση για να μπορεσω να το μεταβιβασω στον εαυτο μου, ισχυει αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top