• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Περίοδος: Συμβουλές για τις ιδιαίτερες ημέρες του μήνα

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ακόμη κι αν ισχύει αυτό, μπορείς να ζητήσεις από αυτόν που σου κάνει μασάζ να μην κάνει πολύ δυνατά. Δεν έχω διαβάσει κάτι τέτοιο πάντως, θα το κοιτάξω.Για πόσο μεγάλη έλλειψη σιδήρου μιλάμε;
Κοίταξέ το και πες μας.

Παλιά λιποθυμούσα (:P) τώρα το ελέγχω. :D
Αν πονάς θα αντέξεις το μασάζ?:hmm: Εγω οχι μασάζ δεν αντέχω αλλα ούτε ομιλία πάνω απο το κεφάλι μου:P
Δεν πονάω στην κοιλιά. Πονάει το υπόλοιπο σώμα μου και ενίοτε δεν μπορώ/θέλω/αντέχω να κουνηθώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Κοίταξέ το και πες μας.
Παλιά λιποθυμούσα (:P) τώρα το ελέγχω. :D

Στα συμπτώματα της σιδεροπενικής αναιμίας δεν αναφέρονται πόνοι. Μυική αδυναμία ναι, πόνος όχι.

Δεν πονάω στην κοιλιά. Πονάει το υπόλοιπο σώμα μου και ενίοτε δεν μπορώ/θέλω/αντέχω να κουνηθώ.

Ε την πρώτη μέρα της περιόδου συμβαίνει αυτό, εγώ δεν θέλω να με αγγίζουν καθόλου, τρώει ξύλο όποιος με πλησιάσει :P
Άρα ο πόνος δεν είναι θέμα αναιμίας μάλλον, αλλά θέμα περιόδου (και οφείλεται στις προσταγλανδίνες που εκλύονται εκείνες τις μέρες).
Πάντως, αν αντέχεις το μασάζ, μπορεί να σε ανακουφίσει από τον πόνο. Αν δεν αντέχεις, άστο καλύτερα :P Χαπακώσου! χοχο [αν δεν παινέψουμε και το σπίτι μας :P]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αντέχω μασάζ, αποφεύγω το χαπάκωμα!
Λόγω περιόδου 1-2 φορές χρειάστηκε να πάρω παυσίπονο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Τυχερή είσαι τότε. Εγώ σε λίγο θα παίρνω ενδοφλέβια μορφίνη για να αντέξω :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Παλιά λιποθυμούσα (:P) τώρα το ελέγχω. :D

Δεν πονάω στην κοιλιά. Πονάει το υπόλοιπο σώμα μου και ενίοτε δεν μπορώ/θέλω/αντέχω να κουνηθώ.

Πω πω σε καταλαβαίνω. Εχω καταντήσει χαπάκιας απο τα πολλά που παίρνω για να καταφέρνω να στέκομαι όρθια. Γενικότερα, με τις ορμόνες μου δεν τα πάω καλά, με προδίδουν πολύ συχνά, αλλα που θα πάει κάποια μέρα θα καταφέρω να τις αποδεκατίσω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Νι. :D
Μικρά πονάκια την πρώτη μέρα αλλά ευτυχώς παλεύονται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εγω οσο μεγαλωνω, τοσο περισσοτερο ποναω...
Παλιά παίζει να μην το καταλάβαινα και τόσο..
Σημερα μεχρι κι αναγουλες εχω και πρηζομαι πολύ
Δεν μπορω να ακουω κανεναν κι οταν ειμαι στη δουλεια, ο Θεος κι η ψυχη του τι περναω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Εσυ έχεις αναγούλες και εγώ κάποιες φορές κάνω και εμετό.
Δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο που συμβαίνει κάτι τέτοιο, πολυκυστικές δεν έχω το χω ψάξει, τίποτα δεν έχω.
Τα ορμονικά φταίνε ακου που σου λέω, το τι ημικρανίες έχω δεν φαντάζεσαι, η μέση με ψοφάει, η κοιλιά τι να σου λέω, το έντερο με πεθαίνει.

Μα τι δι@ολο όλα σε μένα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Εσυ έχεις αναγούλες και εγώ κάποιες φορές κάνω και εμετό.
Δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο που συμβαίνει κάτι τέτοιο, πολυκυστικές δεν έχω το χω ψάξει, τίποτα δεν έχω.
Τα ορμονικά φταίνε ακου που σου λέω, το τι ημικρανίες έχω δεν φαντάζεσαι, η μέση με ψοφάει, η κοιλιά τι να σου λέω, το έντερο με πεθαίνει.

Μα τι δι@ολο όλα σε μένα?

Μη μου λες για εμετο, μη φτασω σε αυτο το σημειο...
Ζητημα να ταχω βγαλει 4 φορες σ'ολοκληρη τη ζωη μου
Μεση κι εγω μερες πριν. Ημικρανιες οχι...
Μην πω για τα νευρα μου που γινονται κροσσια....
Ισως παιζει ρολο η διατροφη αλλα και κρυωματα που αρπαζουμε
Πχ τετοιο μηνα παντα ποναω παραπανω γιατι εχω αρπαξει κανα κρυωματακι απο θαλασσες
Οσο για διατροφη, προσεχω, αλλα ισως θαπρεπε παραπανω
Οπως και να χει, ζουμε με αυτο δυστυχως
Ελπιζω μια μερα να ηρεμησουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Εχω ακούσει πως παίζει ρόλο αν κάνεις σεξ την προηγούμενη μέρα, πονάς λένε περισσότερο, έχετε ακούσει κάτι τέτοιο?
Οσο για αυτη την περίοδο μετά τα μπάνια άσε το σκέφτομαι απο τώρα, ο χειρότερος εφιάλτης μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αυτό που λες δεν το γνωρίζω για την προηγούμενη...
...αλλά λέν πως αν έχεις καθυστερήσει λιγάκι και περιμένoντας, πονάς, το σεξ σου λύνει το πρόβλημα..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Εγω πάλι έχω ακούσει οτι το σεξ κάνει καλό στον πονοκέφαλο, εξακριβωμένο.:P
Μάλλον, το σεξ κάνει καλό σε όλα τελικά...





Η έντονη σεξουαλική ζωή αποδεικνύεται άκρως υγιεινή, όπως υποστηρίζεται απο το Πανεπιστήμιο Northwestern του Σικάγου.
Οι έρευνες απέδειξαν ότι η σεξουαλική επαφή βελτιώνει τη φυσική κατάσταση, αναζωογονεί τον οργανισμό και μειώνει το άγχος. Διαβάστε 10 λόγους για να κάνετε σεξ με τον σύντροφό σας επιτυγχάνοντας πολλαπλά ωφέλη για την υγεία και των δυο σας.
1. Αγχολυτικό! Κάνοντας έρωτα μειώνονται τα επίπεδα του άγχους στον οργανισμό. Κατά τη διάρκεια του σεξ η αρτηριακή πίεση ανεβαίνει προσωρινά μετά όμως πέφτει μειώνοντας έτσι τον κίνδυνο εγκεφαλικού επεισοδίου.
2. Άσκηση και κάψιμο θερμίδων. Η έντονη σεξουαλική δραστηριότητα είναι ένα είδος εντατικής γυμναστικής. Μελέτη στην Ιατρική Σχολή του Πανεπιστημίου της Πενσυλβάνια έδειξε ότι με τρείς φορές την εβδομάδα σεξ μπορείτε να χάστε 7.500 θερμίδες συνολικά το χρόνο! Δεν είναι καθόλου άσχημα αν σκεφτείτε ότι αυτές οι θερμίδες αντιστοιχούν σε 108 χιλιόμετρα τζόκινγκ!
3. Δυναμώνει το ανοσοποιητικό. Έρευνα που έγινε στο Πανεπιστήμιο Γούιλκς της Πενσυλβάνια έδειξε ότι το σεξ 1 με 2 φορές την εβδομάδα ανέβαζε τα επίπεδα ενός αντισώματος, της ανοσοσφαιρίνης Α (IgA), η οποία προστατεύει από γρίπη και κρυώματα. Για άγνωστους λόγους όμως τα επίπεδα της ανοσοσφαιρίνης Α πέφτανε με συχνότερο των 1-2 φορών την εβδομάδα σεξ.
4. Δυνατά κόκαλα για τον άντρα. Κάθε είδος φυσικής άσκησης, όπως και το σεξ, αυξάνει τα επίπεδα της τεστοστερόνης στους άντρες προστατεύοντάς τους από την οστεοπόρωση.
5. Το σεξ είναι σύμμαχος στη μείωση της χοληστερίνης. Κάνοντας συστηματικά έρωτα μειώνετε τα επίπεδα της χοληστερίνης, και βελτιώνετε την αναλογία της καλής με τη κακή χοληστερίνη στον οργανισμό σας.
6. Ανακουφίζει από πονοκεφάλους και πόνους αρθριτικών. Η Αμερικανική Εταιρεία Συμβούλων Σεξουαλικής Διαπαιδαγώγησης υποστηρίζει οτι κατά την στιγμή του οργασμού αυξάνεται η ορμόνη οξυτοκίνη και τα επίπεδα των ενδορφινών στον οργανισμό με συνέπεια την ελάττωση του πόνου καθώς αυτές οι ορμόνες δρουν σαν φυσικά παυσίπονα.
7. Προστασία από τον καρκίνο του προστάτη στον άντρα. Η συχνή εκσπερμάτιση βοηθάει στη προστασία από τον καρκίνο του προστάτη. Έρευνες δείξανε πως οι νεαροί άντρες που εκσπερματώνανε συχνά είχανε λιγότερες πιθανότητες να αναπτύξουν καρκίνο του προστάτη αργότερα στη ζωή τους. Αλλά και μεγαλύτεροι άντρες που εκσπερματώνουν αρκετές φορές εβδομαδιαίως μειώνουν τις πιθανότητες εμφάνισης του συγκεκριμένου καρκίνου.
8. Ο έρωτας κρατάει τη σχέση. Έχει αποδειχθεί οτι τα χάδια αυξάνουν τα επίπεδα της ορμόνης οξυτοκίνης. Η ορμόνη αυτή παράγεται με εντολή της υπόφυσης. Τα υψηλά επίπεδα της οξυτοκίνης ενισχύουν την επιθυμία για σεξ.
9. Κάνει καλό στην καρδιά. Η συχνή και έντονη ερωτική επαφή κάνει καλό στο καρδιαγγειακό σύστημα καθώς τονώνει την κυκλοφορία του αίματος και αυξάνει την παροχή οξυγόνου στα κύτταρα. Ερευνητές μάλιστα ανακάλυψαν ότι οι άντρες που κάνουν σεξ παραπάνω από 2-3 φορές την εβδομάδα μειώνανε τον κίνδυνο καρδιακής προσβολής στο μισό σε σύγκριση με άντρες που κάνανε σεξ λιγότερο από μια φορά το μήνα.
10. Η συχνή ερωτική επαφή δυναμώνει τους μύες της πυέλου. Κατά τη διάρκεια της σεξουαλικής επαφής η γυναίκα μπορεί να γυμνάσει τους μυς της πυέλου κάνοντας τις λεγόμενες ασκήσεις Kegel. Οι ασκήσεις Kegel δεν είναι τίποτα άλλο από την απλή σύσφιξη-χαλάρωση των ίδιων μυών που χρησιμοποιούν οι γυναίκες όταν θέλουν να διακόψουν την ούρηση. Η ενδυνάμωση των πυελικών μυών βοηθάει τη γυναίκα αργότερα στη ζωή της από το να παρουσιάσει προβλήματα ακράτειας.

Γιατί να μην κάνει και στους πόνους τις περιόδου??
πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Εγω πάλι έχω ακούσει οτι το σεξ κάνει καλό στον πονοκέφαλο, εξακριβωμένο.:P
Μάλλον, το σεξ κάνει καλό σε όλα τελικά...

Είσαι σίγουρη γι'αυτό το τελευταίο;
Γιατί εγώ,μετά το σεχ έχω συνήθως πονοκέφαλο....:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Εγω οσο μεγαλωνω, τοσο περισσοτερο ποναω...
Παλιά παίζει να μην το καταλάβαινα και τόσο..
Σημερα μεχρι κι αναγουλες εχω και πρηζομαι πολύ
Δεν μπορω να ακουω κανεναν κι οταν ειμαι στη δουλεια, ο Θεος κι η ψυχη του τι περναω

Μια απ'τα ίδια κι εδώ όσον αφορά τον πόνο. Ειδικά τα τελευταία χρόνια, έχει καταντήσει μαρτύριο. Σκέφτομαι βέβαια μήπως πονούσα και πιο μικρή, αλλά λόγω ηλικίας δεν έδινα τόση σημασία, ξεχνιόμουν ίσως πιο εύκολα. Και η ροή έχει αυξηθεί κάπως, αλλά ευτυχώς τίποτα υπερβολικο. Καλά ανακατοσούρες είχα πιο μικρή, μάλιστα μερικές φορές είχα κανει εμετό όπως η enrose, είτε λόγω φαγητού που με πείραξε, είτε λόγω κάποιας έντονης οσμής, αλλά ευτυχώς το ξεπέρασα. :D

Όταν σκέφτομαι πως έχουν περάσει 7χρόνια από την πρώτη μου περίοδο, δεν ξέρω, φρικάρω. :/:

Αυτό που λες δεν το γνωρίζω για την προηγούμενη...
...αλλά λέν πως αν έχεις καθυστερήσει λιγάκι και περιμένoντας, πονάς, το σεξ σου λύνει το πρόβλημα..:P

Ναι, γιατί ξεχνιέσαι. :P

Είσαι σίγουρη γι'αυτό το τελευταίο;
Γιατί εγώ,μετά το σεχ έχω συνήθως πονοκέφαλο....:redface:

Εμένα πάντως το σεξ σταθεροποίησε τον κύκλο μου. :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Εγώ υπάρχει ημέρα που θα είμαι στα πατώματα από τον πόνο, ευαίσθητη σε οσμές, πόνοι στη μέση + μεγάλη ροή.
Και άλλες μέρες αντί πόνος στην κοιλιά, ημικρανίες! ΔΕΝ ΠΑΛΕΥΟΝΤΑΙ! + μεγάλη ροή πάλι.:P

Σπάνια θα έχω λίγο πόνο και μικρή ροή. Για να ''καθαρίσω'' τελείως περνούν πάντα 7-8 μέρες. >.<
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Κριμα ρε γαμωτο να τα περνατε ολα αυτα....

Εγω δηλαδη που δεν νιωθω γενικα ειμαι Οκ...

Πφφφ...υπομονη...


Παντως εμενα ενω η περιοδος μου κρατα 5-6 μερες -κανονικη ροη-ελαχιστοι πονοι κλπ η πειροδος που μου ηρθε αυτο το μηνα (περα οτι ηταν νωρις-5 μερες πριν-) ειχε και ελαχιστο αιμα..Δηλαδη τωρα ειναι 4η μερα και τελειωσε!!!:worry::worry:

Φταιει το γεγονος οτι εχω αδυνατισει?Εννοω παλια που ημουν στα 54-55 κιλα ηταν κανονικα,τωρα που εχω παει στα 50-51 ισως .....

Δεν ξερω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Έχω ακούσει για κάποια χάπια που διακόπτουν προσωρινά την περίοδο και την μετακινούν καμιά βδομάδα αργότερα.
Τι ξέρετε για αυτά;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Μπορείς να πάρεις αντισυλληπτικά κι αντί να τα σταματήσεις στις 21 μέρες να συνεχίσεις να τα παίρνεις για κάποιες ακόμη μέρες. Περίοδος σου έρχεται 1-3 μέρες αφού διακόψεις τα χάπια αν θυμάμαι καλά. Αλλά προφανώς αυτή η μέθοδος δεν είναι για να χρησιμοποιείται κάθε τρεις και λίγο και προφανώς χρειάζεται επίσκεψη σε γιατρό πρώτα.
Κάποια δε θέλει να έχει περίοδο στις διακοπές; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Αχά, θα το ψάξω. :redface:
Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Σημερα εφαγα τις πρωτες μου ενεσεις για να ηρεμησω! Πρωτη φορα ποναω τοσο πολυ και πρωτη φορα εχω τοση μεγαλη ροη! Δεν θελω να πινω συνεχως mesulid εχει καποις να προτεινει κατι καλυτερο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top