ΑΕΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (έδρα Μηχανιώνα)

ΑΕΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (έδρα Μηχανιώνα).
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 1)
  • ΝΑΙ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΟΧΙ

    Ψήφοι: 1 100.0%

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Απειλείται με κλείσιμο αφ’ ενός και αφ’ ετέρου με κατάργηση της στέγασης αλλά και της σίτισης των υποψηφίων μελλοντικών αξιωματικών του εμπορικού μας ναυτικού. Εσείς συμφωνείτε ή διαφωνείτε:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Οταν η στεγαση ειναι 16 ατομα ανα δωματιο υπαρχει προβλημα κατα την γνωμη μου...! Απο οτι εχω ακουσει ητανε και κτιριακα χαλια και επρεπε να γινει κατι...!
Το να κλεισει εντελος θα ειναι ασχημο. Αν τωρα καταργηθη η στεγαση, θα ακολουθισει απλος το μοντελο της αεν ασπροπυργου. Δεν το βρισκω κακο... Αν και καλητερα θα ητανε να υπαρχει και η δυνατοτιτα στεγασης, δεν παυει να ειναι μια σχολη της τριτοβαθμιας εκπαιδευσης, υπαρχουν αλλες αεν με εσωτερικη φοιτηση, και στην τελικη δεν παρεχετε στεγαση στις περισσοτερες απο της σχολες της τριτοβαθμιας εκπαιδευσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Οταν η στεγαση ειναι 16 ατομα ανα δωματιο υπαρχει προβλημα κατα την γνωμη μου...!
Η ερώτηση είναι: αν συμφωνείς να κλείσει η σχολή ή όχι.
Απο οτι εχω ακουσει ητανε και κτιριακα χαλια και επρεπε να γινει κατι...!
Είναι σαν να μου λες ότι έπρεπε να έχει γίνει κάτι εδώ και τριάντα χρόνια, από τη στιγμή που το ΠΑΣΟΚ έφερε την ΑΛΛΑΓΗ στην Ελλάδα, προκειμένου να είναι παραγωγικότερη και ανταγωνιστικότερη, για να αποφύγουμε όλα όσα μας υποχρεώνουν να δεχθούμε. Σήμερα περισσότερο από ποτέ, γνωρίζουμε τις πρακτικές που ισχύουν στην Ελλάδα.
Όμως πίσω από αυτό το κάτι, υπάρχει και ένα μεγάλο ΓΙΑΤΙ τώρα και όχι ΠΡΙΝ χρειαστεί να διορθώσουμε.
ΑΡΑΓΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟΣΟ ΑΝΙΚΑΝΟΙ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΟΥΜΕ;
Καλιο το προλαμβάνειν… έλεγαν οι αρχαίοι μας πρόγονοι, ΑΝΑΛΓΗΤΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΡΕΜΟΥΛΑΣ και όχι αυτό το ξεπούλημα της χώρας που μας αναγκάζετε να δεχθούμε.
Το να κλεισει εντελος θα ειναι ασχημο. Αν τωρα καταργηθη η στεγαση, θα ακολουθισει απλος το μοντελο της αεν ασπροπυργου. Δεν το βρισκω κακο... Αν και καλητερα θα ητανε να υπαρχει και η δυνατοτιτα στεγασης, δεν παυει να ειναι μια σχολη της τριτοβαθμιας εκπαιδευσης, υπαρχουν αλλες αεν με εσωτερικη φοιτηση, και στην τελικη δεν παρεχετε στεγαση στις περισσοτερες απο της σχολες της τριτοβαθμιας εκπαιδευσης.
Δεν έχω καμιά πρόθεση να κάνω σύγκριση της σχολής με οποιαδήποτε άλλη σχολή της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης.
Αυτή η σχολή έχει και την συμπαράσταση εφοπλιστών, (δίχως να γνωρίζω αν και άλλες έχουν).
Ως τελικό συμπέρασμα λέω ότι : μήπως δεν είναι και τόσο απλή και άδολη η περίπτωση και τα προβλήματα που αναδεικνύονται τη στιγμή που θα έπρεπε να έχουν αρχίσει τα μαθήματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top