Ποιο θεωρείτε κατάλληλο ύψος για τον/τη σύντροφό σας;

Τι ύψος έχετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 322)
  • Μέχρι 1.50

    Ψήφοι: 6 1.9%
  • 1.51-1.65

    Ψήφοι: 60 18.6%
  • 1.66-1.75

    Ψήφοι: 114 35.4%
  • 1.76-1.80

    Ψήφοι: 49 15.2%
  • 1.81-1.85

    Ψήφοι: 46 14.3%
  • 1.86-1.90

    Ψήφοι: 22 6.8%
  • 1.91-1.95

    Ψήφοι: 13 4.0%
  • 1.96+

    Ψήφοι: 12 3.7%
  • Δεν επιθυμώ να απαντήσω.

    Ψήφοι: 0 0.0%

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
πάντως να ξέρεις δεν είναι κόμπλεξ, απλά ρεαλισμός..δεν μπορώ να λέω ότι είμαι ψηλός και ξαφνικά θα γίνω.

Βρε ότι θα μείνεις κοντός,θα μείνεις, δεν θα ψηλώσεις, απλά θα ξεγελάσεις τον εαυτό σου, θα σου ανέβει το ηθικό, πως το λένε...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paplaki

Νεοφερμένος

Ο paplaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Βρε ότι θα μείνεις κοντός,θα μείνεις, δεν θα ψηλώσεις, απλά θα ξεγελάσεις τον εαυτό σου, θα σου ανέβει το ηθικό, πως το λένε...!


διαφωνώ.Αν βρίσκεσαι σε μια παρέα και όλοι σε περνάνε σίγουρα νιώθεις κάπως.Δεν ξέρω αν το έχεις νιώσει αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
διαφωνώ.Αν βρίσκεσαι σε μια παρέα και όλοι σε περνάνε σίγουρα νιώθεις κάπως.Δεν ξέρω αν το έχεις νιώσει αυτό.

Το ένιωθα παλιά, αφού σου λέω είμαι κοντοστούπα και εγώ, απλά το πήρα απόφαση ότι δεν θα ψηλώσω άλλο και εχώ συμβιβαστεί με αυτό...Από τη στιγμή που δεν μπορώ να υποστηρίξω την παρουσία μου και να τραβήξω τα βλέμματα με το ύψος μου το κάνω με άλλα μέσα (περπάτημα, χαμόγελο, εμφάνιση, βλέμμα κλπ κλπ) ...Μη σε χαλάει τόσο, σιγά, τι πρέπει να κάνουμε δλδ οι κοντοί/ες να αυτοκτονήσουμε; Άντε καλέ χαζομάρες, άλλωστε τα καλά αρώματα σε μικρά μπουκαλάκια μπαίνουν :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paplaki

Νεοφερμένος

Ο paplaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Το ένιωθα παλιά, αφού σου λέω είμαι κοντοστούπα και εγώ, απλά το πήρα απόφαση ότι δεν θα ψηλώσω άλλο και εχώ συμβιβαστεί με αυτό...Από τη στιγμή που δεν μπορώ να υποστηρίξω την παρουσία μου και να τραβήξω τα βλέμματα με το ύψος μου το κάνω με άλλα μέσα (περπάτημα, χαμόγελο, εμφάνιση, βλέμμα κλπ κλπ) ...Μη σε χαλάει τόσο, σιγά, τι πρέπει να κάνουμε δλδ οι κοντοί/ες να αυτοκτονήσουμε; Άντε καλέ χαζομάρες, άλλωστε τα καλά αρώματα σε μικρά μπουκαλάκια μπαίνουν :redface:

καταλαβαίνω τι λες..αρκεί με τακούνια να μην με περνάς!!
Πλάκα κάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
εγω μπορει να ειμαι κοντος μα δεν ειχα ποτε προβλημα με τις ψηλες.

τις κερδιζε ο χαρακτηρας μου,
τα γλυκα λογια μου
η ζεστη καρδιά μου,
το παθος μου για τη ζωη,
και τα κλειδιά της BMW
που επαιζα στα δακτυλα ολη την ωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paplaki

Νεοφερμένος

Ο paplaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
εγω μπορει να ειμαι κοντος μα δεν ειχα ποτε προβλημα με τις ψηλες.

τις κερδιζε ο χαρακτηρας μου,
τα γλυκα λογια μου
η ζεστη καρδιά μου,
το παθος μου για τη ζωη,
και τα κλειδιά της BMW
που επαιζα στα δακτυλα ολη την ωρα.

είχες επιχειρήματα!

πάντως είναι γεγονός πως οι ψηλές δεν είναι τόσο χαριτωμένες..κάπου υστερούν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
πάντως είναι γεγονός πως οι ψηλές δεν είναι τόσο χαριτωμένες..κάπου υστερούν

χαριτωμένες όχι...
αλλά επιβλητικές είναι...

θυμάμαι παλιά, δε ξέρω γιατί, είχα μπλέξει με μια κοπέλα που έπαιζε μπασκετ και είχαμε αρχίσει να βγαίνουμε συχνά-πυκνά με κάτι κορίτσια από την ομάδα της.....απορώ πως πήγαινα μαζί τους, ψηλές, όμορφες, εκεί ότι και να έκανα τα βλέμματα δεν τα τραβούσα, χρειαζόμουν ξυλοπόδαρα :P

Αναλόγως, πιστεύω ότι αν είναι πολύ ψηλή και όμορφη αυτόματα "σηκώνει" τοίχος και φοβάται ο άλλος να την πλησιάσει :hmm:
Από την άλλη ξέρω τύπους που γουστάρουν πάρα πολύ τις ψηλές,πχ τον δικό μου που γενικά του αρέσουν οι ψηλές ( :@) .......:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paplaki

Νεοφερμένος

Ο paplaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
ως ψηλή μια γυναικά π.χ. 1,70 και πάνω είναι σίγουρο ότι νιώθει άβολα και αυτό την κάνει απλησίαστη..μιλάω έχοντας μια εμπειρία.

η πλάκα είναι ότι είμαι με μια κοπέλα 1,51 και όταν συζηταμε και γελάμε για το ύψος μας με θεωρεί κοντό!!Θεωρεί ότι άνδρας κάτω απο 1,80 είναι κοντός..η πλάκα είναι ότι την περνάω 18 πόντους!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
η πλάκα είναι ότι είμαι με μια κοπέλα 1,51 και όταν συζηταμε και γελάμε για το ύψος μας με θεωρεί κοντό!!Θεωρεί ότι άνδρας κάτω απο 1,80 είναι κοντός..η πλάκα είναι ότι την περνάω 18 πόντους!!

E, γενικά, είσαι κοντός με 1,69 ύψος.
Συγκριτικά, είσαι το ίδιο ψηλός ή κοντός με την κοπέλα.
Έπρεπε να της πεις ότι κι αυτή είναι κοντή.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
η πλάκα είναι ότι είμαι με μια κοπέλα 1,51 και όταν συζηταμε και γελάμε για το ύψος μας με θεωρεί κοντό!!Θεωρεί ότι άνδρας κάτω απο 1,80 είναι κοντός..η πλάκα είναι ότι την περνάω 18 πόντους!!

Ε τόσα ξέρει τόσα λέει, να δω ποιος άντρα πάνω από 1,80 θα τα μπλέξει μαζί της...Αν σε προσβάλει μη μασάς, πες της και εσύ τίποτα να την γειώσεις του στυλ "ξες τι θέλουν πιο πολύ οι άντρες από τις ψηλές ε; Να δεις κάτι δίμετραααα πόδια να σου βγουν τα μάτια έξω", άααντε από εκεί έμαθε η κάθε κοντή να προσβάλει τους κοντούς, και εγώ κοντή είμαι αλλά ΠΟΤΈ δεν πρόσβαλα κάποιον ή κάτι άλλο :( μόνο μια φορά που έχεις ψηλολέλεκας με είχε σχολιάσει τον είχα πει κολόνα :P αλλά μέχρι εκεί!

Καλά βρε είσαι 1,69 και κολλάς; πφφφ σιγά, μη μασάς στο άκουσμα το 60 σου φαίνεται κάπως, φαντάσου να ήσουν 1,71 πχ, δεν θα είχαν διαφορά 2 πόντοι αλλά μόνο που θα άκουγες το 70 θα νόμιζες πως είσαι οκ....
Μη μασάς λέμεεεε, και οι κοντοί έχουμε ψυχή! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Το κατάλληλο ύψος για τις γυναίκες είναι να έχουν ψηλά και γυμνασμένα πόδια.



Alchemist(1994-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Το κατάλληλο ύψος για τις γυναίκες είναι να έχουν ψηλά και γυμνασμένα πόδια.



Alchemist(1994-)

βάρα αλύπητα τη κοντή, δε πειράζει αντέχω :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
βάρα αλύπητα τη κοντή, δε πειράζει αντέχω :(

Γενικά είμαι καλός άνθρωπος και δε λέω κακίες, με πλήρη ουδετερότητα και έκφραση προσωπικού γούστου απάντησα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paplaki

Νεοφερμένος

Ο paplaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
E, γενικά, είσαι κοντός με 1,69 ύψος.
Συγκριτικά, είσαι το ίδιο ψηλός ή κοντός με την κοπέλα.
Έπρεπε να της πεις ότι κι αυτή είναι κοντή.:P

κοντός γενικά δεν θεωρούσα ότι ήμουν μικρότερος..αυτό άλλαξε βλέποντας τι ύψη υπάρχουν :hmm:
:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Το κατάλληλο ύψος για τις γυναίκες είναι να έχουν ψηλά και γυμνασμένα πόδια.

Alchemist(1994-)

Καλά αυτή βρήκες να βάλεις; Δε με κολακεύει πολύ η λήψη. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paplaki

Νεοφερμένος

Ο paplaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Γενικά είμαι καλός άνθρωπος και δε λέω κακίες, με πλήρη ουδετερότητα και έκφραση προσωπικού γούστου απάντησα :(

και εγώ του ιδίου γούστου είμαι..:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Καλά αυτή βρήκες να βάλεις; Δε με κολακεύει πολύ η λήψη. :worry:

Δεν πειράζει,το αριστερό μπουτάκι είναι πετυχημένο :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Γενικά είμαι καλός άνθρωπος και δε λέω κακίες, με πλήρη ουδετερότητα και έκφραση προσωπικού γούστου απάντησα :(

Ναι, βρε δεν έβρισες τις κοντές,εξέθεσες προτίμηση, απλά κατεβαίνει το ηθικό :P ...και να ήσουν ο μόνος που μου το κάνει :P χαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paplaki

Νεοφερμένος

Ο paplaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
1,69 τι θεωρούμαι??Μέτριος προς κοντός?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Ναι, βρε δεν έβρισες τις κοντές,εξέθεσες προτίμηση, απλά κατεβαίνει το ηθικό :P ...και να ήσουν ο μόνος που μου το κάνει :P χαχαχα

Αν σε παρηγορεί,στους περισσότερους φίλους μου αρέσουν κοντές γυναίκες και αποκαλούν τις ψηλές, αγγούρια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top