Σχέσεις με διαφορά ηλικίας

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Έχεις δίκιο...
Είχα αγχωθεί αρκετά και φοβόμουν μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα από μέρους μου με τις προτιμήσεις που έχω.
Με αγχώνει βέβαια το γεγονός πως οι γονείς μου μάλλον δεν θα αντιμετωπίσουν και με τον καλύτερο τρόπο το να έχω σχέση με κάποιον μεγαλύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evoula7

Νεοφερμένος

Η Evoula7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
εκανα σχεση με μια πολυ ωραια κοπελα 18 ετων.Εγω ειμαι 34 μετα απο μια εβδομαδα αναρωτηθηκα τι μπορει να μου προσφερει συναισθηματικα αυτη η σχεση?απαντηση απολυτως τιποτα!ειχαμε μεγαλη διαφορα αποψεων και οχι μονο μεταξυ μας!αυτα τα κοριτσακια ειναι μονο για παρτυ και τιποτα αλλο!εγω απο την μερια μου εψαχνα μια σοβαρη σχεση οπου περιμενα να εχω διπλα μου εναν ανθρωπο να με καταλαβαινει!ματαιη αναζητηση τελικα!για αυτο πιστευω οτι τα μικρα κοριτσακια ειναι μικρα και οσο αφορα την ωριμοτητα!χορτασα απο σεχ χορτασα απο υποσχεσεις ανεκπληρωτες και ξεφρενα παρτυ!ζηταει πολλα αυτο που ψαχνει την αληθινη αγαπη?ισως για την σημερινη εποχη ναι!καλυνηχτα σας!!!!!!


Μπορεί όμως η κοπελίτσα να ήθελε κάτι παραπάνω από σένα κι εκείνη..Αν δεν της το έδειξες ότι ζητάς κάτι παραπάνω δεν μπορείς να βγάζεις συμπέρασμα...Στο λέω γιατί έχω βρεθεί σε τύπου σχέση με 15 χρόνια μεγαλύτερό μου και πραγματικά αν μου ζητούσε κάτι παραπάνω θα έκανα τα πάντα για να του τα προσφέρω όλα...Το θέμα είναι αν νιώθεις κάτι για εκείνη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Μπορεί όμως η κοπελίτσα να ήθελε κάτι παραπάνω από σένα κι εκείνη..Αν δεν της το έδειξες ότι ζητάς κάτι παραπάνω δεν μπορείς να βγάζεις συμπέρασμα...Στο λέω γιατί έχω βρεθεί σε τύπου σχέση με 15 χρόνια μεγαλύτερό μου και πραγματικά αν μου ζητούσε κάτι παραπάνω θα έκανα τα πάντα για να του τα προσφέρω όλα...Το θέμα είναι αν νιώθεις κάτι για εκείνη..

Για να έκανε σχέση μαζί της θα την γούσταρε, δεν μπορεί να λέει πως ήταν μάταιο. Και στο κάτω κάτω σαν μεγαλύτερος θα μπορούσε να μην ξεκινήσει τίποτα, αφού θεωρείται αυτός πιο ώριμος απ'όσο εκείνη. Τίποτα δεν κάνουμε με το ζόρι, ειδικά αν πρόκειται και για σχέση. Θα μπορούσε να το είχε σταματήσει από την πρώτη κιόλας βδομάδα αλλά δεν το έκανε όπως φαίνεται, τώρα ζητάει και τα ρέστα; Κάπως έτσι ε; Αλλά ντάξει δικαίωμα του καθενός να κάνει σχέση με όποια/όποιον γουστάρει και όποια και αν είναι η διαφορά ηλικία μεταξύ τους. Πρώτα όμως θα μπορούσαν να σκεφτούν τι θα μπορούσε να προσφέρει αυτή η σχέση, ειδικά αν η διαφορά είναι μεγαλύτερη από δέκα χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Ολες οι σχεσεις απο 21-38 ειναι μια χαρα αν ο αντρας ειναι μεγαλυτερος.
Τωρα αν η γυναικα ειναι μεγαλυτερη γιατι δεν ειναι μια χαρα?Γιατι μου φαινεται μη σωστο?
Ξερω σχεση 38αρη με 24αρα και ειναι σουπερ.
Αλλα σχεση 38αρας με 24αρη δεν φαινεται καπως/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Ολες οι σχεσεις απο 21-38 ειναι μια χαρα αν ο αντρας ειναι μεγαλυτερος.
Τωρα αν η γυναικα ειναι μεγαλυτερη γιατι δεν ειναι μια χαρα?Γιατι μου φαινεται μη σωστο?
Ξερω σχεση 38αρη με 24αρα και ειναι σουπερ.
Αλλα σχεση 38αρας με 24αρη δεν φαινεται καπως/

Σίγουρα είναι μια χαρά όταν ο άντρας είναι μεγαλύτερος σε προσέχει κιόλας και όλα καλά. Είναι αλλιώς από το να είναι κάποια γυναίκα με έναν μικρότερο. Αλλά όλοι θα το έχουν σκεφτεί να είναι με έναν άνθρωπο μεγαλύτερο ή μικρότερο από αυτούς για x χρόνια. Ισως για να δουν πως είναι, ίσως απλά γιατί το γουστάρουν. Βέβαια το να είναι η γυναίκα αρκετά μεγαλύτερη από τον άνδρα είναι λες και είναι η μάνα του κάπως, περίεργο και κουλό αλλά μπορεί αυτό να αναζητούν, ποιος ξέρει; Πάντως εγώ όχι. Παίζει και η χημεία σημαντικό και η εμφάνιση, μπορεί ο άλλος να είναι μικρότερος από την γυναίκα αλλά να μοιάζει και να φαίνεται μεγαλύτερος έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Δε νομίζω πως είναι η ωριμότητα, ειδικά από τη στιγμή που όσο ανώριμα 18χρονα υπάρχουν, άλλες τόσες 18 χρονες ανώριμες μπορείς να βρεις, και η ειρωνεία είναι πως πολλές απ' αυτές ψάχνουν για "ώριμο" άντρα, Πιο πολύ υποσεινήδειτα θέμα ασφάλειας πιστεύω πως είναι. Να έχεις κάποιον να σου παρέχει τα αισθήματα και τη προσοχή που θες ( δε θα θέσω θέμα χρημάτων γιατί θα γίνω κακός ). Το οποίο βέβαια πάλι με τη σειρά του είναι λίγο ειρωνικό γιατί καμία δε θα θελε ποτέ να χει σχέση με κάποιον "μαμάκια" Αλλά αντίστροφα δε μας χαλάει. Τι να πεις δε βγάζεις άκρη.

edit: Και για να μαι ον τοπικ όχι το 38 με 24 δεν είναι μια χαρά, είτε μιλαμε για άντρα μεγαλύτερο είτε για γυναίκα. Ή για να το θέσω καλύτερα εγώ δε θα το κανα, τώρα περί ορέξεως.. Όπως και δε θεωρώ μια χαρά το πολύ κοινό άντρας ξέρω γω 23 και κορίτσι 16-17. Νταξ το καταλάβαμε δε βρίσκεις καμιά στην ηλικία σου και χαμήλωσες τα standards μπας και βρεις τρύπα... αλλά λίγο ντροπή ρε παιδιά. Το λυπητερό της υπόθεσης είναι πως και πολλά κορίτσια σε τέτοιες φάσεις δε καταλαβαίνουν πως έχει το παιχνίδι και τρώνε το παραμύθι και λένε και ευχαριστώ. Τι να πεις πάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,342 μηνύματα.
Σε κάθε περίπτωση η μεγάλη διαφορά ηλικίας λειτουργεί υπέρ του "πρεσβύτερου", είτε μιλάμε για άνδρα είτε για γυναίκα!
Ο άνδρας π.χ. έχει μια νεαρή γυναίκα που την κυκλοφορεί με καμάρι κι όταν αυτός θα είναι 70-80 με το ένα πόδι στον τάφο αυτή θα γίνει αυτομάτως ιδιαιτέρα νοσοκόμα άνευ πληρωμής, ενώ η γυναίκα έχει ένα νεαρό άνδρα που όταν αυτή θα είναι 40-50 θα έχει έναν νεαρό παιδαρά να την κουτουπώνει κι όχι έναν 50άρη που του 'χει γίνει μπάμια!:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Σε κάθε περίπτωση η μεγάλη διαφορά ηλικίας λειτουργεί υπέρ του "πρεσβύτερου", είτε μιλάμε για άνδρα είτε για γυναίκα!
Ο άνδρας π.χ. έχει μια νεαρή γυναίκα που την κυκλοφορεί με καμάρι κι όταν αυτός θα είναι 70-80 με το ένα πόδι στον τάφο αυτή θα γίνει αυτομάτως ιδιαιτέρα νοσοκόμα άνευ πληρωμής, ενώ η γυναίκα έχει ένα νεαρό άνδρα που όταν αυτή θα είναι 40-50 θα έχει έναν νεαρό παιδαρά να την κουτουπώνει κι όχι έναν 50άρη που του 'χει γίνει μπάμια!:lol:

Η δευτερη περιπτωση ειναι μακραν καλυτερη! :D

Εχει τυχει να με φλερταρουν πιτσιρικαδες, μια εντονη περιπτωση ας πουμε που εχω να θυμαμαι εγω γυρω στα 24 κι αυτος 17-18. Το σχολειο τελειωνε! Ημαρτον! Και μονο που το θυμαμαι, με πιανει αμηχανια! Ημουν ελευθερη τοτε, οποτε δεχομουν τα φλερτ. Φυσικα δεν το προχωρησα, καθως αναζητουσα κατι τελειως διαφορετικο. Αλλα να ειμαι ειλικρινης, ηταν πολυ ενδιαφερον και αυθεντικο κυνηγι, το παιδι αυτο πολυ ρομαντικο και δεν κρυβω πως σε εκανε να αισθανεσαι το κεντρο του κοσμου. Το εκοψα εξαρχης, αλλα ηταν το πεισμα και η θεληση του απιστευτα. Μηνυματα, λουλουδια, ηξερε που βγαινω! Με εφερνε σε δυσκολη θεση και του το ειχα εξηγησει. Η δικη μου εγκρατεια και λογικη φανηκαν σωτηριες. Μα τι να κανεις με το μωρο;

Αν εξαιρεσουμε τη δικη μου περιπτωση που ποτε δε μου αρεσαν οι μικροτεροι, ουτε και οι πολυ μεγαλυτεροι, πιστευω παιζει ρολο τι αναζητα ο καθενας μας τελικα απο μια κατασταση και σαφως η ηλικια θα παιξει καποια στιγμη τον ρολο της.
Σιγουρα ομως δεν υπαρχουν κανονες!
Και φυσικα ποτε δεν ξερεις πως στα φερνει η ζωη!
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Evoula7

Νεοφερμένος

Η Evoula7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εμένα μπορεί κάποιος να μου λύσει μια απορία?! Γιατί δεν ξέρω τι μου γίνεται... Εδώ και δυόμιση χρόνια σχεδόν "βρίσκομαι " με κάποιον, ο οποίος είναι 15 χρόνια μεγαλύτερός μου. Επίσης μιλάμε κιόλας, ξέρω πράγματα για τη ζωή του κι εκείνος για μένα. Νιώθω πράγματα για εκείνον, αλλά υπάρχει περίπτωση να θέλει μόνο το κρεβάτι από μένα? Μου έχει εξηγήσει τον λόγο που δεν θα έκανε ποτέ σχέση μαζί μου αλλά αναρωτιέμαι όμως αν νιώθει κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Τα αισθηματα του δεν θα ειναι τοσο πλόυσια,αποτι καταλαβαινω οπως ουτε κ τα δικα σου για αυτον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,342 μηνύματα.
Μου έχει εξηγήσει τον λόγο που δεν θα έκανε ποτέ σχέση μαζί μου αλλά αναρωτιέμαι όμως αν νιώθει κάτι.
Ο οποίος είναι;:hmm:
Μηνυματα, λουλουδια, ηξερε που βγαινω!
:rofl:
Τι να πεις, παιδιά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evoula7

Νεοφερμένος

Η Evoula7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Ο οποίος είναι;:hmm:

Ότι δεν ταιριάζουν οι απόψεις μας. Αλλά δεν γίνεται να έχουμε σε όλα τα θέματα τις ίδιες απόψεις, κι επίσης πιστεύω ότι σε πολλά θέματα ταιριάζουμε. Απλά εγώ φοβάμαι να του πω για τα συναισθήματά μου, γιατί δεν θέλω να ρίξω και τον εγωισμό μου. Το πιο πιθανό είναι όταν το πάρω απόφαση να του μιλήσω να του το πω με νεύρα. Αλλά περνάω πολύ καλά μαζί του κι εκείνος πιστεύω...

Τα αισθηματα του δεν θα ειναι τοσο πλόυσια,αποτι καταλαβαινω οπως ουτε κ τα δικα σου για αυτον


Για τα δικά του συναισθήματα δεν γνωρίζω, πάντως εγώ από μεριά μου νιώθω πολλά αλλά δεν τα δείχνω από εγωισμό. Του λέω ότι μου λείπει πού και πού αλλά μέχρι εκεί. Τόσον καιρό δεν το έχει καταλάβει? Εδώ ήμασταν στο εξωτερικό και πάλι επικοινωνούσαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ο οποίος είναι;:hmm:

:rofl:
Τι να πεις, παιδιά...

Ναι :D Ενα βραδυ (κοντευε ξημερωμα δηλαδη), πηγαινα να παρω το αμαξι να παω σπιτι μου και βρηκα λουλουδια στο παρμπριζ. Ουτε σε ταινια να παιζαμε. :P
Μωρε δεν ειναι τα λουλουδια, αυτα κι ενας μεγαλυτερος τα κανει και τα θεωρεις νορμαλ. Ειναι το ολο σκηνικο. Δεν ταιριαζαμε.:)

Ευουλα, περιεργη η σχεση σου αυτη.
Τοσα χρονια προφανως την ηθελες, μηπως τωρα, λεω μηπως, αλλαξαν τα πραγματα μεσα σου κι αναζητας κατι αλλο;
Μαλλον δικο σου ειναι το θεμα νομιζω, παρα εκεινου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dora_B

Νεοφερμένος

Η Dora_B αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
εμενα με περναει 11,5 χρονια αλλα μια χαρα τα παμε, κοινα ενδιαφεροντα να υπαρχουν δλδ και ολα καλα :)
ειμαι πολυ υπερ.
ασε που αγορια στην ηλικια μου (20) ειναι αγορια, οχι αντρες και προφανως δεν ξερουν τι να κανουν και γινονται βαρετοι πολυυυυ ευκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Deco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
εμενα με περναει 11,5 χρονια αλλα μια χαρα τα παμε, κοινα ενδιαφεροντα να υπαρχουν δλδ και ολα καλα :)
ειμαι πολυ υπερ.
ασε που αγορια στην ηλικια μου (20) ειναι αγορια, οχι αντρες και προφανως δεν ξερουν τι να κανουν και γινονται βαρετοι πολυυυυ ευκολα.

γενικευεσαι παρα πολυ.επισης ποσο μελλον βλεπεις να εχει μια σχεση με 11,5 χρονια διαφορα ηλικιας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dora_B

Νεοφερμένος

Η Dora_B αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Γενικευομαι γιατι ετσι ακριβως εχουν τα πραγματα σε γενικα πλαισια. οι εξαιρεσεις ειναι ελαχιστες.
Φυσικα και υπαρχει μελλον, ο γαμος και η οικογενεια, γιατι ενας ανθρωπος 31 χρονων μπορει να τα στηριξει και να τα κανει αυτα τα πραγματα ενω ο πιτσιρικας παιζει λολ απ το πρωι ως το βραδυ ή παει να φωναζει σαν χουλιγκαν για την παοκαρα.........δεν περιγραφω αλλο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Ναι για αυτό τα 20χρονα κορίτσια πάνε και γυρεύουν σχέσεις σε 30άρηδες επειδή αυτά είναι ώριμα και ξέρουν τι θέλουν. Το ότι μπορεί βέβαια μια τέτοια σχέση να κρατήσει όσο κρατήσει και να τελειώσει με τον 30άρη να ψάχνει κάνα άλλο κοριτσάκι να μοστράρει στους φίλους του ( ή να σοβαρευτεί και να ψάξει γυναίκα για γάμο ) και το κορίτσι σε ένα καναπέ κλαίγοντας, χλαπακιάζοντας πάστες και ακούγοντας παντελίδη γιατί άλλα νόμιζε κι άλλα της ήρθαν είναι άλλο θέμα. Όσο ζούμε το όνειρο είναι ωραία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Deco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Γενικευομαι γιατι ετσι ακριβως εχουν τα πραγματα σε γενικα πλαισια. οι εξαιρεσεις ειναι ελαχιστες.
Φυσικα και υπαρχει μελλον, ο γαμος και η οικογενεια, γιατι ενας ανθρωπος 31 χρονων μπορει να τα στηριξει και να τα κανει αυτα τα πραγματα ενω ο πιτσιρικας παιζει λολ απ το πρωι ως το βραδυ ή παει να φωναζει σαν χουλιγκαν για την παοκαρα.........δεν περιγραφω αλλο :)

Δεν παιζουν ολοι οι πιτσιρικαδες λολ και δε φωναζουν σαν χουλιγκαν για τη παοκαρα,δε σου φταιει κανεις αν εσυ επελεξες καποτε ενα τετοιο πιτσιρικα.Οσο μεγαλωνει ο ανθρωπος παντως αλλαζουν τα ενδιαφεροντα του και τα 11 χρονια διαφορας θα φανουν καποια στιγμη στο τροπο σκεψης.Επειδη εισαι ερωτευμενη ομως σε καταλαβαινω σου φαινονται ολα ομορφα,καποια στιγμη ισως ξανασυζητησουμε και δεις οτι εχω δικιο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
Αν ταιριάζουν οι άνθρωποι θα κοιτάμε τα νούμερα..; πόσο με περνάς και πόσο σε περνάω; ... δεν είναι μαθηματικά. Εντάξει δε λέω οι πολύ μεγάλες διαφορές είναι δύσκολο να αντέξουν. Αλλά μου κάνει εντύπωση πόσο ρατσιστικά αντιμετωπίζονται οι άνθρωποι που έχουν σχέση με διαφορά ηλικίας - ακόμη κι αν δεν είναι τόσο μεγάλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,342 μηνύματα.
γενικευεσαι παρα πολυ.
Γενικεύοντας, ισχύει ότι η γυναίκα "ωριμάζει" στο μυαλό και στο σώμα (ιδιαίτερα στο 2ο) πολύ πιο γρήγορα από τον άντρα οπότε αυτό που λέει ότι τα περισσότερα αγόρια της ηλικίας της είναι ανώριμα κ.λπ. ΙΣΧΥΕΙ κι έχει απόλυτο δίκιο...
Τώρα το ότι θα μπορούσε να βρει π.χ. έναν ώριμο 25άρη αντί για έναν 30+άρη κι έτσι να είναι πιο "φυσιολογική" η διαφορά ηλικίας είναι άλλο θέμα...
επισης ποσο μελλον βλεπεις να εχει μια σχεση με 11,5 χρονια διαφορα ηλικιας;
Δε νομίζω να έγραψε πουθενά ότι θα τον παντρευτεί κιόλας!:rolleyes:
Φυσικα και υπαρχει μελλον, ο γαμος και η οικογενεια, γιατι ενας ανθρωπος 31 χρονων μπορει να τα στηριξει και να τα κανει αυτα τα πραγματα ενω ο πιτσιρικας παιζει λολ απ το πρωι ως το βραδυ ή παει να φωναζει σαν χουλιγκαν για την παοκαρα.........
Οικονομικά εννοείς;
Αν ταιριάζουν οι άνθρωποι θα κοιτάμε τα νούμερα..; πόσο με περνάς και πόσο σε περνάω; ... δεν είναι μαθηματικά. Εντάξει δε λέω οι πολύ μεγάλες διαφορές είναι δύσκολο να αντέξουν. Αλλά μου κάνει εντύπωση πόσο ρατσιστικά αντιμετωπίζονται οι άνθρωποι που έχουν σχέση με διαφορά ηλικίας - ακόμη κι αν δεν είναι τόσο μεγάλη.
Όσο κι αν ταιριάζουν δύο άνθρωποι, η ηλικία (όπως και το χρήμα, η οικογένεια κ.λπ.) είναι ένας παράγοντας που όσο περισσότερο διευρύνεται τόσο πιο ανασταλτικά επιδρά πάνω στη σχέση...
Δε μπορεί να συγκριθεί λοιπόν "ποιοτικά" μια σχέση μεταξύ συνομηλίκων με μια σχέση με διαφορά ηλικίας, όσο μεγάλη ή μικρή κι αν είναι αυτή!
Κι εγώ π.χ. είμαι σε σχέση με μια συνομήλικη (διαφορά 3 μηνών) και καμιά φορά κάνω χαζές σκέψεις του στυλ "όταν θα γίνω 50 αυτή θα γίνει χάλια, τι καλά να ήταν 10-15 χρόνια μικρότερη" (και λοιπές βλακείες που σκεφτόμαστε εμείς οι άντρες πότε πότε) αλλά ύστερα καταλαβαίνω πόσο δεμένους μας κρατάει το γεγονός ότι είμαστε ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ στην ίδια φάση της ζωής μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top