Απορίες σχετικά με τα ΚΕΠ

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μπορώ να την πάρω από ΚΕΠ ή πρέπει να πάω στην εφορία μου;
Αν βγαίνει από ΚΕΠ, πόσο καιρό κάνει (από εφορία ξέρω ότι βγαίνει αμέσως); Πρέπει να πάω σε συγκεκριμένο ΚΕΠ ή σε οποιοδήποτε;
Μπορώ να πάρω δύο μαζί;
Πήγα στην ιστοσελίδα των ΚΕΠ (https://www.kep.gov.gr/) αλλά δεν έβγαλα άκρη. :(

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Kαλύτερα να πας στην εφορία να ξεμπερδεύεις. Εν ανάγκη να σε πάω εγώ :P
Λογικά παίρνεις όσα αντίγραφα θες. Αν πας σε ΚΕΠ (που αμφιβαλλω πως μπορούν να στο κάνουν), δεν έχει σημασία σε ποιο θα πας. Αν το κάνουν πάντως, μπορούν και τηλεφωνικά. Πάρε το 1564 να μάθεις ;) (Καμιά εβδομάδα θα κάνει σίγουρα και σε ρωτάνε σε ποιο ΚΕΠ θες να το παραλάβεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ευχαριστώ kajira για το νούμερο, δεν το είχα προσέξει στο site. :)
Λοιπόν, πήρα τώρα και έμαθα ότι:

  • Μπορείς να το πάρεις από οποιοδήποτε ΚΕΠ
  • Πρέπει να έχεις μαζί την ταυτότητα σου και να θυμάσαι το ΑΦΜ σου
  • Βγαίνει αμέσως
  • Τα ΚΕΠ ανοίγουν 8 το πρωί
:clapup:

Για το αν μπορώ να πάρω 2 δεν ρώτησα, αλλά δεν είναι και τόσο σημαντικό ούτως ή άλλως, το δεύτερο μπορεί να περιμένει λίγο αν χρειαστεί. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Για συναλλαγή με οποιαδήποτε δημόσια υπηρεσία πρέπει να έχεις μαζί ταυτότητα ΠΑΝΤΑ. Επίσης το ΑΦΜ είναι πάντα χρήσιμο να το ξέρεις (εν ανάγκη γράψτο στο κινητό σου ως επαφή). Τέλος καλό είναι να έχεις μια τουλάχιστον φίλη δικηγόρο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ταυτότητα έχω σχεδόν πάντα μαζί μου.
Το ΑΦΜ μου νομίζω ότι πλέον το έχω μάθει :hmm:
Φίλη δικηγόρο έχω, ε; :P

Άρα όλα καλά :worry: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Άσχετο αλλά το ξέρατε ότι μπορείτε να ζητήσετε αναλυτική βαθμολογία από ΚΕΠ; Σωθήκαμε με αυτήν την καινοτομία (άχρηστη γραμματεία).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Αναλυτική βαθμολογία από το Παν/μιο; Απίθανο μου φαίνεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Τουλάχιστον για ψυχολογία και ΦΠ Θεσσαλονίκης μπορώ να πω ότι εγγυημένα γίνεται :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top