Έμπιστευεστε την wikipedia και αλλά παρόμοια Project;

Εμπιστεύεσαι τις πληροφορίες αυτές;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 41)
  • Ναι, πολλές φόρες την χρησιμοποιώ και σαν μόνη πηγή γνώσης

    Ψήφοι: 13 31.7%
  • Ναι αλλά σε συνδιασμό και με τις παροδοσιακές πηγές γνώσης

    Ψήφοι: 23 56.1%
  • Όχι, φοβάμαι το Internet

    Ψήφοι: 1 2.4%
  • Έχω δει πολλά σε τέτοια Project όποτε τα αποφεύγω

    Ψήφοι: 1 2.4%
  • Είμαι ο Chuck Norris, ξέρω τα πάντα :P

    Ψήφοι: 3 7.3%

ahr76at

Νεοφερμένος

Η ahr76at αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωπόνος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Νομίζω ότι η wikipedia είναι μια ως εκ επι τω πλείστον αξιόπιστη πηγή πληροφοριών. Την έχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές για διάφορα projects and reports αλλά πάντα σε συνδυασμό με τα κλάσσικα site. Το θετικο με τη wikipedia είναι η πληθώρα θεμάτων που έχει και το γεγονός οτι μπορείς να διαβάσεις ένα συγκεκριμένο άρθρο σε πολλές γλώσσες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Νομίζω ότι η wikipedia είναι μια ως εκ επι τω πλείστον αξιόπιστη πηγή πληροφοριών. Την έχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές για διάφορα projects and reports αλλά πάντα σε συνδυασμό με τα κλάσσικα site. Το θετικο με τη wikipedia είναι η πληθώρα θεμάτων που έχει και το γεγονός οτι μπορείς να διαβάσεις ένα συγκεκριμένο άρθρο σε πολλές γλώσσες


είδατε πως έφτασε εκείνος ο καιρός του χρόνου, που όλοι μας πρέπει να δώσουμε κάτι για να παραμείνει ανοικτή η Wikipedia?




Ας το ξαναδούμε
λίγο διαφορετικά...







o ιδρυτής(*) της ςικιπαιδείας, μας προσκαλεί να υποστηρίξουμε υλικά
την ανάγκη του να χρεώνει γεύματα, διαμονή - ακόμα και εισητήρια τραίνου! -
στο Wikimedia Foundation.


Ας του δώσουμε κάτι όλοι μας.





:P (*) όσο είναι ο μπιλ γκέητς ιδρυτής της μάικροσοφτ, δηλαδή :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,555 μηνύματα.
Πατώντας το κουμπί "βρείτε παρομοια" απο το θέμα αυτό βρέθηκα σε αυτό το θέμα.
Εγώ την εμπιστευομαι, την Βικιπαίδεια, αλλά βλέπω το ιστορικό κάθε σελιδας και τις παραπομπές που έχει. Αν οι παραπομπές δεν επαρκούν μπαίνει σημαδακι απο αλλους βικιπαιδιστες.
Νομιζω οτι δεν υπάρχει πιο ενημερωμένη και συνεχώς επίκαιρο ποίημα μη εγκυκλοπαίδεια στον κόσμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Wikipedia. H καλύτερη, η πιο αξιόπιστη και η μεγαλύτερη εγκυκλοπαίδια στον κόσμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,555 μηνύματα.
Πλέον όλοι χρησιμοποιούμε την Wikipedia. Οσο περνάει ο χρόνος, τόσο θα τελειοποιείται.
Καλό είναι βέβαια να διαβάζουμε τα άρθρα και στα αγγλικά και στα γαλλικά, ισπανικά ή και σε άλλες γλωσσες για ακόμα μεγαλύτερη αξιοπιστία.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top