Χιονοδρομικά κέντρα και χειμερινά σπορ

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Σας αρέσει ο χειμερινός τουρισμός;
Πηγαίνετε σε χιονοδρομικά κέντρα, κάνετε σκι, snowboard ή κάτι άλλο;
Ταξιδεύετε συχνά; Ποιοί είναι οι αγαπημένοι σας χειμερινοί προορισμοί;

Προσωπικά λατρέυω το βουνό, το χιόνι και το snowboard και θέλω με την πρώτη ευκαιρία να φεύγω απο την πόλη!Χτές έπεσε στα χέρια μου ένας οδηγός για τα καλύτερα χιονοδρομικά της ευρώπης και πριζώθηκα:redface:

Πείτε την εμπειρία σας, πού πήγατε, που μείνατε, τι facilities είχε και φυσικά τι παίζει απο τιμές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Γιούπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι αύριο θα τσουλήσω στα τρία πέντε πηγάδια της Νάουσας:clapup:
Λοιπόν, έχω κάνει ήδη δύο φορές σκι, αύριο θα είναι η τρίτη:D
Καλά χιονοδρομικά κέντρα στη βόρεια Ελλάδα στα οποία έχω πάει είναι τα τρία πέντε πηγάδια και η Βασιλίτσα Γρεβενών, η οποία έχει πολύ καλή πίστα για αρχάριους (γύρω στα 6χλμ).
Επίσης σκοπεύω να πάω στο Μπάνσκο στη Βουλγαρία που λένε ότι έχει φανταστικό χιονοδρομικό κέντρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
φτου σου και παλι ξαναμανα φτου σου ρε!!!:P

ελλαδα δεν εχω παει παρα μονο παρνασσο οπου κουτρουβαλουσα οπως οπως, κι αυτο στην τρυφερη ηλικια των δωδεκα απριλιων!:redface:

μετα, σχετικα προσφατα, τσουλησα με μια σανιδαρα ΝΑ στο pohorje της σλοβενιας και σε ενα αλλο, που παραειχε δυσκολο ονομα να θυμηθω!;)

ελλαδα δεν εχω βγει πολυ, αλλα εχω ακουσει τα καλυτερα για αυτη τη βασιλιτσα, αμαν πια δλδ!
τωρα ειναι στα σκαρια ενα βελουχι (καρπενησι) και ενα σλοβακικο χιονοδρομικο απο τα καλυτερα της ευρωπης, στα βορεια καρπαθεια! Bansko εχω επισης ακουσει τα καλυτερα και απλα ΔΕΝ ΚΡΑΤΙΕΜΑΙ!

για βελουχι εχει ακουσει κανεις τιποτα ΠΡΟΣΦΑΤΑ? ανακαινιστηκε πριν μερικες μερες και ολο ακουω οτι υπολειτουργει... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Αν πάρεις απόφαση για Μπάνσκο πες μου, εμείς λέμε να πάμε την επόμενη βδομάδα. Πάντως η Βασιλίτσα είναι πράγματι κορυφή:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εγω εχω παει δυο φορες Γαλλικες Αλπεις, πολυ καλα ηταν στο Val Thorens και πρεπει να ειναι τελεια και στα αλλα κεντρα των 3 valees!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Montafon, Αυστρία!!! Φτηνά και χωρίς πολύ κόσμο!!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Αν πάρεις απόφαση για Μπάνσκο πες μου, εμείς λέμε να πάμε την επόμενη βδομάδα. Πάντως η Βασιλίτσα είναι πράγματι κορυφή:D

ρε λες? με τι θα πατε? χμ.. αν λες για το σκ που μας ερχεται, 13/1 καπου εκει, νομιζω θα δουλευω...
αλλα παιζει να μπορω να κανονισω κατι... πες μου λεπτομερειες!!! σοβαρα μιλαω!

Montafon, Αυστρία!!! Φτηνά και χωρίς πολύ κόσμο!!! ;)
που ακριβως ειναι αυτο? κοντινοτερη πολη/σιδηροδρομικος? και, διαμονη καπου εκει κοντα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
ρε λες? με τι θα πατε? χμ.. αν λες για το σκ που μας ερχεται, 13/1 καπου εκει, νομιζω θα δουλευω...
αλλα παιζει να μπορω να κανονισω κατι... πες μου λεπτομερειες!!! σοβαρα μιλαω!
ναι, για 12-13 λέω, αλλά δυστυχώς τελευταία στιγμή θα μάθουμε αν θα πάμε διότι υπάρχουν τα εξής προβλήματα: 1) Οι φίλοι μας έχουν παιδάκι που πρέπει να του βγάλουν διαβατήριο για να ταξιδέψει και δεν ξέρω αν θα προλάβουν και 2) την Παρασκευή θα κάνω λέιζερ στα μάτια για μυωπία, και δεν νομίζω να με αφήσει ο γιατρός να πάω για σκι:(
Γμτ θέλω πολύ να πάμε παρέα για σκι, αλλά είμαστε πολύ ανοργάνωτη παρέα και φοβάμαι ότι μπορεί να έρθεις από Αθήνα ολόκληρο ταξίδι και τελευταία στιγμή να ακυρωθεί:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ρε συ κι εγω ακομα δε ξερω, παιζουν διαφορα προβληματα συν το οτι δουλευω το συγκεκριμενο σαββατο. ουτε εγω παντως εχω παρεα για σκι, οποτε στανταρ να κανονισουμε κατι.

Btw, οσοι γραφουν, πειτε κι αλλα... εκει που πηγατε, τι facilitieς, τιμες κλπ ειχε...

κανω ενα κλποπι πειστ απο ενα καταπληκτικο, φημισμενο χιονοδρομικο στην αυστρια!

καλη μας ορεξη :)

Kitzbühel
Με μια ιστορία που ξεκινά τον 14ο αιώνα, το Kitzbühel θεωρείται σήµερα ένας από τους πιο δημοφιλείς χειμερινούς προορισμούς της Αυστρίας και ένα από τα πιο καλά οργανωμένα χιονοδρομικά κέντρα.

Είναι ένα τέλεια διατηρημένο μεσαιωνικό χωριό, που γοητεύει με τη μοναδική γραφικότητά του. Αξίζει να περιπλανηθεί κανείς στα στενά του και να παρατηρήσει την παραδοσιακή τυρολέζικη αρχιτεκτονική και τους περιποιηµένους πεζόδροµους του.

Το σκηνικό είναι παραμυθένιο: γραφική πόλη με πολύχρωμα παραδοσιακά σπίτια που «ζεσταίνουν» την κρυστάλλινη ατμόσφαιρα. Τις δυνατές εμπειρίες στις πίστες διαδέχονται οι πολλές δυνατότητες διασκέδασης, όπως κοντσέρτα και εκθέσεις, επίσκεψη στο καζίνο ή ταξίδι με γόνδολα ως το Hahnen-Kammbahn και ρομαντικό δείπνο υπό το φως των κεριών. Το Kitzbühel καλύπτει τις επιθυμίες κάθε επισκέπτη.

Πληροφορίες για το θέρετρο:

Υψόμετρο του χωριού: 760 μ.
Υψηλότερο σημείο: 2000 μ.
Έκταση διαδρομών: 150 χλμ.
Αριθμός αναβατήρων: 53
Μπλε διαδρομές (Εύκολες): 22
Κόκκινες διαδρομές (Μέτριες): 26
Μαύρες διαδρομές (Δύσκολες): 8
Snow park: 1
Cross country skiing: 40 χλμ.

Πώς θα πάτε:

*Αεροπορικώς: Με πτήση από Αθήνα για Μόναχο, διάρκειας 2 ωρών και 40 λεπτών. Η απόσταση από το αεροδρόμιο του Μόναχο ως το Kitzbühel είναι 160χλμ. Περίπου 1 ώρα και 45 λεπτά οδήγηση.
* Οδικώς: Το Kitzbühel απέχει 690χλμ από το λιμάνι της Ανκόνα, περίπου 8 ώρες οδήγηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
3-5 Πηγάδια
Τιμές: 16? για την κάρτα για τα λιφτ και 8? για να νοικιάσω τα πέδιλα.
Ποικιλία δεν υπήρχε, μια μπλε πίστα, δύο κόκκινες και μια μαύρη, και δυστυχώς πολύ περισσότερη ώρα κάνεις περιμένοντας το λιφτ, παρά κατεβαίνοντας την πίστα.
Όπου btw τα λιφτ είναι αρκετά άβολα για αρχάριους, δεν είναι σε κλειστά κουβούκλια όπως στο εξωτερικό, είναι κάτι ματσούκια που τα βάζεις ανάμεσα στα πόδια σου και κρατιέσαι και αυτά σε τραβάνε ενώ τσουλάς με τα πέδιλα. Έπεσα δυο φορές:redface: αλλά το φχαριστήθηκα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ε και παλι οικονομικα ειναι καλο μου :)
οσο για τα ματσουκια αυτα που λες, και στη σλοβενια τετοια ειχαν,αναλογα την πιστα.. (ειχαν και κλειστα, και κατι που ειναισα παγκακι, και ματσουκια :P)


Saint Moritz
Tο Saint Moritz διεκδικεί δικαίως την πατρότητα της ιδέας των χειμερινών διακοπών και της φιλοσοφίας τους. Και όχι γενικώς των διακοπών, αλλά των αριστοκρατικών διακοπών. Γι' αυτό το προτιμούν πάντοτε οι παλαιοί και οι νέοι αριστοκράτες και γι' αυτό είναι το πιο αριστοκρατικό θέρετρο των Άλπεων.
ίναι το παλαιότερο θέρετρο χειμερινών διακοπών του κόσμου και ο τόπος όπου γεννήθηκαν οι σύγχρονοι χειμερινοί αθλητικοί αγώνες. Δύο χειμερινοί ολυμπιακοί πραγματοποιήθηκαν εδώ, το 1928 και το 1948. Το 2003 φιλοξενήθηκε, για τέταρτη φορά, το παγκόσμιο πρωτάθλημα σκι. Η πρώτη ήταν το 1934.

Εκτός από την ιστορική του αξία το St. Moritz έχει συνδυαστεί με την χλιδή, το διεθνές jet set και τα ξενοδοχεία με την καλύτερη εξυπηρέτηση. Δικαίως αποτελεί την φαντασίωση του κάθε χειμερινού ταξιδιώτη!

Αλλά και λάτρης των σπορ να μην είναι κανείς, έχει πολλά να δει και να απολαύσει στην χιονοπολιτεία του St. Moritz. Αναρίθμητες συναυλίες κλασικής μουσικής και φολκλόρ, εκθέσεις τέχνης, επιδείξεις χειμερινών σπoρ, σόου στον πάγο, γαστρονομικά πρωταθλήματα και φεστιβάλ μπορούν να ικανοποιήσουν και τον πιο απαιτητικό επισκέπτη. Μοναδικό μειονέκτημα ότι κάθε υπηρεσία και δραστηριότητα πληρώνεται αδρά!

Από εδώ ξεκινά και το θρυλικό Glacier Express όπου σε ένα ταξίδι 7 ½ ωρών περνά από 291 γέφυρες, 91 τούνελ και συνδέει το St. Moritz με ένα επίσης φημισμένο χιονοδρομικό της Ελβετίας, το Zermatt. Στην καθημερινή του διαδρομή το Glacier Express μεταφέρει 230.000 σκιέρ και μη.

Το St.Moritz συνδυάζει τη γοητεία της κοσμικής ζωής με τις συγκινήσεις του χιονιού, όπως μόνο λίγα θέρετρα επιτυγχάνουν. Για αυτό και είναι κάθε χρόνο το σημείο συνάντησης του διεθνούς jet set.

Πληροφορίες για το θέρετρο:

Υψόμετρο του χωριού: 1800 μ.
Υψηλότερο σημείο: 3300 μ.
Έκταση διαδρομών: 350 χλμ.
Αριθμός αναβατήρων: 54
Μπλε διαδρομές (Εύκολες): 57
Κόκκινες διαδρομές (Μέτριες): 136
Μαύρες διαδρομές (Δύσκολες): 36
Snow park: 2
Cross country skiing: 180 χλμ.

Πώς θα πάτε:

* Αεροπορικώς: Με πτήση από Αθήνα για Ζυρίχη, διάρκειας 2 ωρών και 50 λεπτών ή με πτήση από Θεσσαλονίκη για Ζυρίχη, διάρκειας 2 ωρών και 30 λεπτών. Η απόσταση από το αεροδρόμιο της Ζυρίχης ως το St. Moritz είναι 200χλμ και διαρκεί 2 ώρες και 40 λεπτά.
* Με πτήση από Αθήνα για Μιλάνο, διάρκειας 2 ωρών και 40 λεπτών. Η απόσταση από το αεροδρόμιο του Μιλάνου ως το St. Moritz είναι 200χλμ και διαρκεί περίπου 3 ώρες.
* Οδικώς: Το St. Moritz απέχει 591χλμ από το λιμάνι της Ανκόνα, περίπου 6 ώρες οδήγηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Gio λυπάμαι που σου χαλάω την όμορφη αφιέρωση, αλλά δεν έχω ακούσει καλά λόγια για το St. Moritz... Ακριβό, χαοτικό και κοσμικό. Ομοίως και χειρότερα το Davos. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ευπροσδεκτη η κριτικη καλε!;)
δε μου χαλας τιποτα... αν εχεις να δωσεις και πιο συγκεκριμενες ινφο καντο, ειναι καλο να υπαρχουν ολα καπου συγκεντρωμενα.. :)

davos..αυτο δεν ειναι στις πρωτιες των χειμερινων σπορ ετσι κι αλλιως... zermatt Ομως, ναι! θα αναφερθω αργοτερα και σε αυτο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κοίτα, θα επανέλθω με πληροφορίες, αλλά ενώ η περιοχή του Graubuenden θεωρείται η απόλυτη ski-περιοχή, στις πόλεις είναι μάλλον ακατάλληλα... Δε λέω, μία βόλτα στο St. Moritz αξίζει, αλλά οι ελβετοί πχ προτιμούν να νοικιάζουν ένα σαλέ σε κάποιο χωριό και να έχουν την ησυχία τους. Λένε άλλωστε (με το δικό τους μυαλό, εγώ δεν ξέρω τίποτα) ότι έχει γεμίσει με Ρώσσους μεγιστάνες, με loud και απαιτητική συμπεριφορά, που πίνουν πολύ...

Καλύτερα λόγια έχω ακούσει για Laax και Klosters, αν και ειδικά το δεύτερο είναι επίσης αρκετά τουριστικά. Θα επανέλθω όμως, και για Zermatt.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Ποιος θα μας πει τα βασικά πράγματα που πρέπει οπωσδήποτε να πάρει μαζί του κάποιος που πηγαίνει σε χιονοδρομικό? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Για σκι ή για ηλιοθεραπεία; :P
Εμ, να φοράς ρούχα σκι, κοινώς ένα ωραίο παντελόνι ή σαλοπέτα για σκι... Το πόσο ζεστά θα είναι εξαρτάται από το πού πας, πχ σε ένα ηλιόλουστο μέρος με όχι τόσο χαμηλές θερμοκρασίες, εγώ φοράω ή πουλόβερ και απλό αντιανεμικό, ή μακώ και μπουφάν. Ιδρώνεις πολύ, μην το ξεχνάς.
Γι' αυτό καλό είναι να έχεις ένα στεγνό, καθαρό μπλουζάκι για μετά, μην αρρωστήσεις!
Ο υπόλοιπος εξοπλισμός του σκι είναι γυαλιά ή -καλύτερα- μάσκα ειδικά για σκι. Το φως και η αντανάκλασή του στο κάτασπρο χιόνι σε τυφλώνει, αλλά θες κάτι ανθεκτικό, γιατί πιστιλιούνται και αν φας και καμιά τούμπα, θα τα ψάχνεις!
Σκουφάκι ή κορδέλια μαλλιών, να καλύπτει και τα αυτιά, γάντια για σκι, και ένα καλό ζευγάρι μπότες για χιόνι ή κλασικές apres-ski.

Είναι πολύ χρήσιμο αν το παντελόνι σου έχει πολλά τσεπάκια, προστατευμένα (ή στο μπουφάν), όπου θα χώσεις το κινητό, λίγα λεφτά, ενυδατική χειλιών και χαρτομάντηλα!
Αν έχεις σακίδιο μαζί, το οποίο αναλόγως ή αφήνεις σε κάποιο apres-ski καφέ, ή απλά το κουβαλάς (γιατί πολλές πίστες είναι πιο περίπλοκες και μπορεί να καταλήξεις αλλού, ή απλά να μη θες να γυρίσεις στα ίδια), χώνεις εκτός από τη μπλούζα και λίγο νεράκι.

Εγώ παίρνω και ένα σνακ, πχ μπαρς δημητριακών, ξηρούς καρπούς, λουκανικάκια, κάτι... γιατί αν δεν κάνεις συχνές στάσεις στο apres-ski καφέ, κάπως θα πεινάσεις μωρέ...! ;)

Ζεστές κάλτσες έχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Θεκνς γιδούλι μου :-*

Ναι ζεστές κάλτσες έχω, πιστεύω δλδ :/:
Aν οι σόλες στις μπότες δεν είναι λαστιχένιες υπό αυτή την έννοια :


θα υπάρχει πρόβλημα λες?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τι εννοείς υπό αυτήν την έννοια;
Τι σόλες έχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εμενα ηταν λιγο μουφα οι σολες, και πηγα να φαω μια σουπα, αλλα ενταξει το εσωσα.:P

Κατα τα αλλα, αυτα που λεει το Γιδακι.

Μασκα θα χρειαστεις οπωσδηποτε εαν χιονιζει ενω κανεις σκι. Εγω δεν ξερω πως θα ειχα επιβιωσει χωρις αυτη.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Εμενα ηταν λιγο μουφα οι σολες, και πηγα να φαω μια σουπα, αλλα ενταξει το εσωσα.:P

Κατα τα αλλα, αυτα που λεει το Γιδακι.

Μασκα θα χρειαστεις οπωσδηποτε εαν χιονιζει ενω κανεις σκι. Εγω δεν ξερω πως θα ειχα επιβιωσει χωρις αυτη.:P

Αυτό ακριβώς φοβάμαι κ εγώ... Τεσπά.
Κορίτσια, ευχαριστώ για τα tips... Ελπίζω να γυρίσω σώα δίχως να έχω φάει τα μούτρα μου :crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top