Starbucks

Τα Starbucks σας αρέσουν;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 237)

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Σωστό κι αυτό...
ΟΜΩΣ.....
όταν προσπαθείς να λανσάρεις έναν νέο τύπο σέρβις και παροχής υπηρεσιών, οφείλεις να κάνεις και την απαραίτητη έρευνα αγοράς όταν είσαι επαγγελματίας....
ΑΝ λοιπόν είχαν κάνει αυτή την έρευνα, θα έβλεπαν ότι για τον Ελληνα ο φραπέ, είναι ότι είναι για τον Ιταλό ο espresso .....και τότε θα έπρεπε να παρέχουν ΥΨΗΛΗ εκπαίδευση στο προσωπικό τους ακόμα και για την αντιμετώπιση του φαινομένου αυτού που κατ εμέ είναι δικαιολογημένο καθώς και αναμενόμενο!

Επιπλέον, επειδή γενικώς δεν δέχομαι ποτέ καμία δικαιολογία για κακότροπους σερβιτέρους και μπαρμαν κλπ (Επειδή την έχω κάνει τη δουλειά και ξέρω) αν δεν αντέχεις να κάνεις μια δουλειά... μην την κάνεις! Αυτό ισχύει παντού.... πόσο μάλλον όταν έχεις να κάνεις με "τουριστικά επαγγέλματα" ;)

Συμφωνώ απολύτως με την Κουέ.
Οι κακοί τρόποι δε δικαιολογούνται ΠΟΤΕ και ΕΠ' ΟΥΔΕΝΙ, πολλώ δέ μάλλον σε επαγγελματικές σχέσεις και ακόμα περισσότερο σε πεδίο παροχής υπηρεσιών...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Σωστό κι αυτό...
ΟΜΩΣ.....
όταν προσπαθείς να λανσάρεις έναν νέο τύπο σέρβις και παροχής υπηρεσιών, οφείλεις να κάνεις και την απαραίτητη έρευνα αγοράς όταν είσαι επαγγελματίας....
ΑΝ λοιπόν είχαν κάνει αυτή την έρευνα, θα έβλεπαν ότι για τον Ελληνα ο φραπέ, είναι ότι είναι για τον Ιταλό ο espresso .....και τότε θα έπρεπε να παρέχουν ΥΨΗΛΗ εκπαίδευση στο προσωπικό τους ακόμα και για την αντιμετώπιση του φαινομένου αυτού που κατ εμέ είναι δικαιολογημένο καθώς και αναμενόμενο!

Τα starbucks ειναι ηδη πολυ γνωστα και στην ελλαδα δεν ηρθαν για επιβίωση της αλυσιδας αλλα για κερδη, αυτο σημαινει οτι δεν θα κανουν καμια υποχωριση στις αρχες τους και αν μας αρεσει :) αλλιως υπαρχουν και αλλου πελατες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Τα starbucks ειναι ηδη πολυ γνωστα και στην ελλαδα δεν ηρθαν για επιβίωση της αλυσιδας αλλα για κερδη, αυτο σημαινει οτι δεν θα κανουν καμια υποχωριση στις αρχες τους και αν μας αρεσει :) αλλιως υπαρχουν και αλλου πελατες :)


δε διαφωνώ καθόλου με αυτό που λες!!!
Αλοίμονο!!! Σίγουρα και δεν θα κάνουν υποχώριση στις "αρχές" τους!!!
Αλλά αυτό που είπα εγώ δεν ήταν αυτό.... αλλά το ότι θα έπρεπε να έχουν ένα πολύ καλά εκπαιδευμένο προσωπικό ώστε να μην εκνευρίζονται με τους πελάτες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Έχει δουλέψει μια φίλη μου εκεί και απ'ότι μου είπε περνάνε αρκετή εκπαίδευση και σεμινάρια κάθε εβδομάδα. Μέχρι και να πιάνουν κουβέντα στους πελάτες τους επιβάλλουν!
Δεν εννοώ ότι δικαιολογώ την κακή συμπεριφορά, απλά το να είναι σχετικά εύκολο να υποψιαστείς τι σκέφτεται ο σερβιτόρος, ε δεν το κατακρίνω, άνθρωποι είναι. Εννοείται οτι η εξωτερική τους συμπεριφορά πρέπει να είναι άψογη, και οι δικές μου εμπειρίες μέχρι τώρα μου έχουν δείξει οτι είναι, αλλά δεν μπορείς να κατακρίνεις τον άλλον επειδή δεν είναι και ηθοποιός για όσκαρ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
δε διαφωνώ καθόλου με αυτό που λες!!!
Αλοίμονο!!! Σίγουρα και δεν θα κάνουν υποχώριση στις "αρχές" τους!!!
Αλλά αυτό που είπα εγώ δεν ήταν αυτό.... αλλά το ότι θα έπρεπε να έχουν ένα πολύ καλά εκπαιδευμένο προσωπικό ώστε να μην εκνευρίζονται με τους πελάτες....
Ηδη εχουν το καλλιτερο σε θεμα ευγενιας προσωπικο ...δεν εχω παραπανο ... ενταξει οντως ηταν καπως που απαντησε με ειρωνια ... αλλα προσωπικα τους δικαιολογώ ...

π.χ. αν σε επερνε εσενα ενα πελατης τηλεφωνο και σου ελεγε ελα να διακοσμήσεις το σπιτι μου σαν τσαντίρι δεν θα τον εβλεπες τον πελατη αυτο με μια ειρωνικη διάθεση ; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3nt0r

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3nt0r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Ηδη εχουν το καλλιτερο σε θεμα ευγενιας προσωπικο ...δεν εχω παραπανο ... ενταξει οντως ηταν καπως που απαντησε με ειρωνια ... αλλα προσωπικα τους δικαιολογώ ...

π.χ. αν σε επερνε εσενα ενα πελατης τηλεφωνο και σου ελεγε ελα να διακοσμήσεις το σπιτι μου σαν τσαντίρι δεν θα τον εβλεπες τον πελατη αυτο με μια ειρωνικη διάθεση ; :)

Χωρίς φυσικά να θέλω να δείξω κανέναν η καμία συμπεριφορά, ο κάθενας όπου του αρέσει πάει και καλά κάνει.Κατατάσω τα starbucks στην ίδια κατηγορία με τα applebees και ta fridays(αν κάνω δεν κάποιο λάθος στα ονόματα :P ) έχωντας πάει και στα τρία:

1) Το όλο κλίμα ήταν κάπως πατροναρισμένο απο το προσωπικό(ανεξαρτήτως συμπεριφοράς).
2) Η διαφορά τιμής δεν ήταν τόσο πολύ μεγάλη,αλλά αισθητή.
3)Ενιωσα αυτό που λένε ότι τα προιόντα πράγματι δεν έχουν καμία σχέση με της χώρας μας.

και φυσικά δεν ξαναπήγα γιατί αισθάνομαι πολύ πιο άνετα σε μια κλασσική έστω και σάπια καφετέρια και πολύ καλύτερα να τρώω πίτες στον κάβουρα και στον Σάββα και σχετικό καφεδάκι εκεί κοντά :P παρά club sandwich μεγέθους ελέφαντα που κάνει 10+e και να πίνω καφέδες με γεύση καραμέλα αμαζονίου και μέντας αλαμπάμα.

Γούστο καπέλο του καθενός η διασκεδασή του, ναι μεν για την ποιότητα συμφωνώ ότι πληρώνεις και παίρνεις αλλά το που είναι πιο άνετα είναι σχετικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ηδη εχουν το καλλιτερο σε θεμα ευγενιας προσωπικο ...δεν εχω παραπανο ... ενταξει οντως ηταν καπως που απαντησε με ειρωνια ... αλλα προσωπικα τους δικαιολογώ ...

π.χ. αν σε επερνε εσενα ενα πελατης τηλεφωνο και σου ελεγε ελα να διακοσμήσεις το σπιτι μου σαν τσαντίρι δεν θα τον εβλεπες τον πελατη αυτο με μια ειρωνικη διάθεση ; :)

εχμ... για να είμαι απολύτως ειλικρινής.... ειρωνική δε θα ήμουν αλλά μετά θα το σχολίαζα με τους δικούς μου ανθρώπους σαν καρακατιναριό και κουτσομπόλα :redface:
Στον υποψήφιο πελάτη, θα έλεγα πολύ ευγενικά ότι δεν μπορώ να αναλάβω το έργο γιατί αυτό το διάστημα είμαι εξαιρετικά.... πηγμένη από δουλειά και δεν θα μπορέσω να ανταποκριθώ στις προσδοκίες του :P

anyway.... αν κατάλαβα καλά, απ ότι λέτε και σας πιστεύω απ τις προσωπικές σας εμπειρίες, το προσωπικό είναι πολύ καλά εκπαιδευμένο και προφανώς η περίπτωση που αναφέρθηκε να είναι μια εξαίρεση...
Συμβαίνουν αυτά ακόμα και στις καλύτερες οικογένειες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xdimo

Νεοφερμένος

Ο xdimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
εχμ... για να είμαι απολύτως ειλικρινής.... ειρωνική δε θα ήμουν αλλά μετά θα το σχολίαζα με τους δικούς μου ανθρώπους σαν καρακατιναριό και κουτσομπόλα :redface:
Στον υποψήφιο πελάτη, θα έλεγα πολύ ευγενικά ότι δεν μπορώ να αναλάβω το έργο γιατί αυτό το διάστημα είμαι εξαιρετικά.... πηγμένη από δουλειά και δεν θα μπορέσω να ανταποκριθώ στις προσδοκίες του :P

anyway.... αν κατάλαβα καλά, απ ότι λέτε και σας πιστεύω απ τις προσωπικές σας εμπειρίες, το προσωπικό είναι πολύ καλά εκπαιδευμένο και προφανώς η περίπτωση που αναφέρθηκε να είναι μια εξαίρεση...
Συμβαίνουν αυτά ακόμα και στις καλύτερες οικογένειες :P



Εντάξει, έχεις & εσύ το δίκιο σου. τρείς μήνες έχουν περάσει απο τότε που πήγα και μου την 'έσπασε' η συμπεριφορά του παλικαριού στο ταμείο. Δεν έχω πατήσει ξανά, σε κανένα από αυτά. Πωλούν προϊοντα (τα 'λατέ'), που προσωπικά δεν μου ταιριάζει. Μεγάλωσα στην Ελλάδα, μεγάλωσα με ένα φτωχό (από υλικής πλευράς & μόνο) εκπαιδευτικό σύστημα και συνεχίζω να ζώ στην Ελλάδα του σήμερα με την ακρίβεια (σε σχέση πάντα με τους μισθούς) εκεί που έχει φτάσει. Σαν μαγαζί είναι καθαρότερο, χωρίς τσιγάρο, με WiFi & ξεχωρίζει από τα άλλα (λιγοστά) hot-spots στην Αθήνα/Πειραιά. Αλλά, σεβασμός στον πελάτη; Από την στιγμή που του λέω του (παλιό-λατέ! υπαλλήλου) ότι ωραίο μαγαζί, χωρίς τσιγάρο, με καθαρότερο περιβάλλον μπα....μπλα-μπλά. Να δούμε και από καφέ πώς πάει... τί μου λέει ξερά, πώς 'δεν έχει φραπέ, έχει ... '-λάτε , ... -λάτε, ... -λάτε' κρατήθηκα με το ζόρι (υπέθεσα πως δεν είναι ψυχολογικό το πρόβλημα στον υπάλληλο αλλα μάλλον παθολογικό!). Τα starbucks δεν είναι για τους Έλληνες -από την στιγμή που δεν Ελληνοποιούν μερικά από τα προϊόντα τους. - βλέπε pita-burger, ή το greek-κάτι του θείου Sam - Κατα κάποιο τρόπο δέχτηκαν επιρροές από την χώρα στην οποία φιλοξενούνται & έχουν και έσοδα.

...συνειδητοποίησα πως έχω την προσοχή σας, αλλα δεν θέλω να δηλώσω την άποψη μου. Απλά να μοιραστώ κάποιες σκέψεις μου, για προβληματισμό. Γιατί διαφήμισεις, δυσφημίσεις, προωθήσεις, προσυλητήσεις, και άλλα π@π@ριές δεν επιτρέπονται, μα το forum αυτό μένει...


τα σχόλια δικά σας, 'επόμενος!' :D

ΥΓ. οι καφετέριες στην Ελλάδα, είναι περισσότερο 'service', και όχι ο ίδιος ο frape!
(μασημένο: οχι 'προϊόν', ΄full service!'') :|

:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πάνως, να πω κάτι;

Στην Κίνα έχουν green tea frappucino... ακόμα και green cheesecake...!!!!

Άρα κάπου συναντώνται οι κουλτούρες... :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xdimo

Νεοφερμένος

Ο xdimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
χθές, περνούσα απο τα starbucks στο πασαλιμάνι (στο ρολόϊ απέναντι), και η προσοχή μου έμεινε σε κάποιο θαμώνα που είχε βάλει τα πόδια του στην καρέκλα απέναντι του! :/: Σαγιονάρες φορούσε, και τα πόδια:mad: του δεν είτω λευκά όπως και η φυλή του.

Δεν είδα τίποτε άλλο, συνέχισα γοργά & απομακρύνθηκα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
χθές, περνούσα απο τα starbucks στο πασαλιμάνι (στο ρολόϊ απέναντι), και η προσοχή μου έμεινε σε κάποιο θαμώνα που είχε βάλει τα πόδια του στην καρέκλα απέναντι του! :/: Σαγιονάρες φορούσε, και τα πόδια:mad: του δεν είτω λευκά όπως και η φυλή του.

Δεν είδα τίποτε άλλο, συνέχισα γοργά & απομακρύνθηκα...


Δηλαδη αν ηταν λευκα, θα σε ενοχλουσε λιγοτερο? :hmm:
Θελω να πιστευω πως οχι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Δηλαδη αν ηταν λευκα, θα σε ενοχλουσε λιγοτερο? :hmm:
Θελω να πιστευω πως οχι..


Μάλλον ήθελε να πει με κόσμιο τρόπο ότι επρόκειτο για αθίγγανο... κοινώς στη λαϊκη... γύφτος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Μάλλον ήθελε να πει με κόσμιο τρόπο ότι επρόκειτο για αθίγγανο... κοινώς στη λαϊκη... γύφτος :P

Το πιο σίγουρο ήταν να εννοούσε οτι τα πόδια του ήταν βρόμικα λωλ. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Το πιο σίγουρο ήταν να εννοούσε οτι τα πόδια του ήταν βρόμικα λωλ. :happy:
Κι εγώ αυτό κατάλαβα...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Να πιω καφέ χωρίς τσιγάρο???? No way! Για τον δρόμο πάντως δεν λέω όχι στα λάτε των Starbucks (παρόλο που είναι τσιμπημένες οι τιμές)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Τώρα που διαβασα όλα τα ποστς σας με βάλατε σε σκέψεις..Είχα τελείως αρνητική εικόνα για τα starbucks. Και τις 2 φορές που έχω παέι με εχει αηδιάσει η αγένεια του προσωπικού(ούτε ζάχαρη δε μου έδωσαν καλά καλά, με το ζόρι, ούτε σου μιλάνε,ούτε απαντάνε σε ερωτήσεις τπτ) αλλά εσείς περιγράφετε τελείως διαφορετική εικόνα σαν να μην είναι starbucks αυτά που πηγαίνω..Εκτός αν φταίει το συγκεκριμένο κατάστημα:hmm: ...Και τις 2 φορές Αμπελόκηπους έχω πάει.Τι να πω...Θα δοκιμάσω κ σε άλλη περιοχή..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Τρία θετικά έχει
1)Απογορεύεται το κάπνισμα αν και στο Ελλάντα όλο και κάποιους έξυπνους έχουμε εκ των οποίων μερικοί είναι τουρίστες
2)Αν και δεν έχω ποια, έχει Forthnet hotspot
3)Εϊναι SELF SERVICE

Όμως είναι πολύ ακριβό συνεπώς μακρυά και αγαπημένοι. Έχε χάρη δλδ που είναι και πάνω από το γυμναστήριο ενός φίλου.

Εγώ πάντως δεν καταλαβαίνω γιατί πάνε και κάνουν εκεί εργασίες και διαβάζουν? Σπίτια και βιβλιοθήκες δεν υπάρχουν? Τόσο πολύ έχουμε διαβρωθεί από την κουλτούρα του καφέ? Στην τεράστα καφετέρια μέσα στο πανεπιστήμιο της Πάτρας κανείς δεν διάβαζε ή έκανε εργασίες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν καταλαβαίνω γιατί πάνε και κάνουν εκεί εργασίες και διαβάζουν? Σπίτια και βιβλιοθήκες δεν υπάρχουν? Τόσο πολύ έχουμε διαβρωθεί από την κουλτούρα του καφέ? Στην τεράστα καφετέρια μέσα στο πανεπιστήμιο της Πάτρας κανείς δεν διάβαζε ή έκανε εργασίες!


είναι..... trendy :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως αποδίδει αυτό που κάνουν! Δλδ εγώ δεν μπορώ να διαβάσω και γύρω μου άλλοι να κάνουν χαβαλέ. βασικά δεν μπορούσα να διαβάσω ποτέ με άλλους! ίσως γιαυτό

Να ρωτήσω όμως κάτι. Αυτό με το διάβασμα το βλέπω κυρίως στο μαγαζί της Πανεπιστημίου! Γίνεται και αλλού τόσο πολύ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Να ρωτήσω όμως κάτι. Αυτό με το διάβασμα το βλέπω κυρίως στο μαγαζί της Πανεπιστημίου! Γίνεται και αλλού τόσο πολύ?

Και στης Αγιας Παρασκευης το καταστημα γινεται αυτο, αλλα οχι σε τοσο μεγαλο βαθμο οσο στην Πανεπιστημιου. Αυτο -λογικα- συμβαινει γιατι εκει κινειται μεγαλυτερος αριθμος φοιτητων. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top