Starbucks

Τα Starbucks σας αρέσουν;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 237)

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
ναι μονο που στην ελλαδα τα starbucks δεν ειναι franchise. οπως π.χ. τα goodys. τα εχει μονο ενας και δεν εχουν σκοπο να τα δωσουν αλλου γτ ο καθενας θα κανει οτι θελει μετα με αποτελεσμα να χαλασει το ολο σκηνικο...
Είχα διαβάσει στο βιβλίο του Schultz οτι υπάρχουν και μερικά με δικαιόχρηση (φραντσάιζ) αλλά είναι ελάχιστα, όντως τα περισσότερα είναι ιδιόκτητα.
Εσύ maik85 γιατί χαίρεσαι; lol!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Εσύ maik85 γιατί χαίρεσαι; lol!

Δεν μπορώ να καταλάβω πως το λες αυτό.
Απλά λέω πως αυτά είναι τα ελληνικά Starbucks. Δεν με ενδιαφέρει ποιος τα έχει όταν θα κάνω κάποια κριτική για το μαγαζί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αχ αφήστε, αρχίζει να γεμίζει ο τόπος κι εδώ...
Τώρα άνοιξε ένα απέναντι από το γιαγιαδίστικο καφέ, σε μία πλατεία... του οποίου το στιλάκι, και μιλάω για τις παραδοσιακές καφετέριες της κεντρικής αυρώπης, ψιλοαντέγραψαν...
Άρα θα ξεκινήσει boycottage κι εδώ!

Ξέρατε ότι στην Αυστρία απαγορεύονται;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αποφάσισαν (κι ισχύει) ότι είναι μέρος της παράδοσής τους οι καφετέριες και δε δέχτηκαν κάτι που για εκείνους ήταν εμπορική αντιγραφή.

Πραγματικά, πέρα από τους νέους, είναι κλασική εικόνα αυτή των γιαγιάδων που πάνε στο Kaffeelockal για Sachertorte κι έναν τεράστιο viennois!!!







 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Amelie

Νεοφερμένος

Η Amelie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Αχ Αυστρία...
Είχα πάει πριν από 3 χρόνια και δεν φαντάζεστε την ευτυχία που ένοιωθα..Μιλάμε έμπαινα στα καφέ τους κάθε τρείς και λίγο τάχα να ξαποστάσω αλλά λάτρευα την ατμόσφαιρα τον καφέ και τα γλυκά βεβαίως βεβαίως..Οσο για τα Sturbucks..Eμένα μου αρέσουν πολύ αν και είναι τσιμπημένα στις τιμές τους...
Εχουν ιδιαίτερους καφέδες και πολλές επιλογές..(Φραπέ δεν έχουν αλλά πουθενά δεν ευχαριστιέμαι φραπέ έξω...)...
Μichelle να δοκιμάσεις και την άλλη χριστουγεννιάτικη γευση...pepermint .....Απίστευτη και αυτή..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χμμμ ψιλοδιστάζω να σου πω, γιατί δεν μου αρέσει ο συνδυασμός σοκολάτας και μέντας γενικότερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Χμμμ ψιλοδιστάζω να σου πω, γιατί δεν μου αρέσει ο συνδυασμός σοκολάτας και μέντας γενικότερα...

κι εγώ το ίδιο:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Amelie

Νεοφερμένος

Η Amelie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Χμμμ ψιλοδιστάζω να σου πω, γιατί δεν μου αρέσει ο συνδυασμός σοκολάτας και μέντας γενικότερα...

Τι να σου πω...Εμένα μου άρεσε πάντως..Πάρε ένα μικρό να δοκιμάσεις.....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Τι να σου πω...Εμένα μου άρεσε πάντως..Πάρε ένα μικρό να δοκιμάσεις.....:D
Παίζει αυτό? Έτσι όπως το λές?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εγω παντως, αν ειναι να παρω τοσες θερμιδες, προτιμω να τσακισω ενα γλυκο, μια σοκολατα, ενα κουτι gianduja καλη ωρα οπως τωρα! Ειμαι της αποψης οτι το ροφημα δεν το ευχαριστιεσαι το ιδιο! Συγκρινεται ενας καφες απο αυτους με ενα σουφλε σοκολατας π.χ?? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Εγω παντως, αν ειναι να παρω τοσες θερμιδες, προτιμω να τσακισω ενα γλυκο, μια σοκολατα, ενα κουτι gianduja καλη ωρα οπως τωρα! Ειμαι της αποψης οτι το ροφημα δεν το ευχαριστιεσαι το ιδιο! Συγκρινεται ενας καφες απο αυτους με ενα σουφλε σοκολατας π.χ?? :P

οχι έχεις απόλυτο δίκιο..... καλύτερα το γλυκό παρά ο καφές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Τι ειναι ο/η/το gianduja? :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τι ειναι ο/η/το gianduja? :p

Wikipedia:
Gianduja (or, more commonly, gianduia) is also the name of a sweet chocolate containing about 50% hazelnut and almond paste. The chocolate hazelnut gelato of the same name originates in Switzerland, as does Gianduia fondue. A related product from Ferrero is Nutella, which was originally called Pasta Gianduja.
Gianduiotti, a speciality of Turin, are chocolates shaped like an upturned boat, again made with a mixture of cocoa and hazelnut paste.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

travel_lover

Διάσημο μέλος

Η travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,202 μηνύματα.
έχοντας αηδιάσει με όλα όσα κάνουν οι ισραηλινοί παγκοσμίως, δεν πατάω το πόδι μου εκει για να μην τους δώσω ευρώ για ευρώ. ενα μεγάλο ποσοστό από τα κέρδη τους πάει στι ισραήλ, κ ενώ δεν είμαι ρατσίστρια διαφωνώ κάθετα με την πολιτική τους κ ετσι δεν τους ενισχύω.
ροφήματα από της μαμάς λοιπόν τα χεράκια!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
έχοντας αηδιάσει με όλα όσα κάνουν οι ισραηλινοί παγκοσμίως, δεν πατάω το πόδι μου εκει για να μην τους δώσω ευρώ για ευρώ. ενα μεγάλο ποσοστό από τα κέρδη τους πάει στι ισραήλ, κ ενώ δεν είμαι ρατσίστρια διαφωνώ κάθετα με την πολιτική τους κ ετσι δεν τους ενισχύω.
ροφήματα από της μαμάς λοιπόν τα χεράκια!!:P

:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
+1 travel_lover
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Πιστεύω πως τα starbucks είναι υπερτιμημένα.
Αρκετά υψηλές τιμές -ουσιαστικά πουλάνε brand name-, καφές καλός αλλά όχι τίποτα φοβερό.
Εκτός από το όνομά τους δεν μπορώ να βρω κάτι άλλο που να τα κάνει ξεχωριστά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πιστεύω πως τα starbucks είναι υπερτιμημένα.
Αρκετά υψηλές τιμές -ουσιαστικά πουλάνε brand name-, καφές καλός αλλά όχι τίποτα φοβερό.
Εκτός από το όνομά τους δεν μπορώ να βρω κάτι άλλο που να τα κάνει ξεχωριστά..

Και τη διαφορά του καλού κρασιού απο το μέτριο/κακό ζήτημα να την καταλάβει 1 στους 10. Αυτό δεν σημαίνει οτι το καλό κρασί είναι υπερτιμημένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Michelle μου, νομίζω ότι στην περίπτωσή μας τα starbucks ροφήματα αντιστοιχούν στο κακό κρασί!
Αν δηλαδή κατάλαβα τον Maik85 καλά. Το οποίο είναι και δική μου γνώμη! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top