Ερασιτέχνης συγγραφέας (Σχόλια των κειμένων)

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εμένα πάντως με απορρόφησε η υπόθεση και αγνόησα τα απαρέμφατα, τις γραμματικές και τα συναφή. Η υπόθεση μ' αρέσει :clapup:



Θέλουμε συνέχεια :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Εδώ όμως για πρώτη φορά ενδειαφέρθηκα, να γράψω, να πώ, χωρίς να ντραπώ, με έκαναν να νοιώσω όμορφα, να διαθέσω ώρες στο γράψιμο και να το διασκεδάζω γιατι ενδειαδέρθηκαν για αυτό που έκανα κιας έχει λάθος γραμματική, άν δεν τους αρέσει άς μου το κόψουν ή οχι αλλά για μένα είναι μια προσπάθια που δεν θα έκανα χωρίς το στέκι και τους ευχαριστώ για αυτο.
Και πολύ καλά έκανες. Γράφεις μια χαρά και έχεις αναγνώστες.:)
Το κάθε σχόλιο των κειμένων σου γράφεται με την πρόθεση να σε βοηθήσει να βελτιωθείς… όμως, όσο ερασιτέχνης συγγραφεας είσαι εσύ, άλλο τόσο είμαστε εμείς στην κριτική των κειμένων. Οπότε απλά λέμε αν μας αρέσει ή όχι αυτό που διαβάζουμε, με την ιδιότητα του αναγνώστη και όχι των ειδικών.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
theio_vrefos Να σου πω κάτι, είμαι απαίσια στην γραμμάτική, Είμαι ανορθόγραφη, σηχένομαι να γράφω οτιδήποτε γιατί μου το επέβαλαν απο μικρό παιδι. Εδώ όμως για πρώτη φορά ενδειαφέρθηκα, να γράψω, να πώ, χωρίς να ντραπώ, με έκαναν να νοιώσω όμορφα, να διαθέσω ώρες στο γράψιμο και να το διασκεδάζω γιατι ενδειαδέρθηκαν για αυτό που έκανα κιας έχει λάθος γραμματική, άν δεν τους αρέσει άς μου το κόψουν ή οχι αλλά για μένα είναι μια προσπάθια που δεν θα έκανα χωρίς το στέκι και τους ευχαριστώ για αυτο. Συγνώμη αν πρόσβαλα ή ειπα κάτι που δεν έπρεπε.

έκατσα και το έγραψα όλο αυτό για να γίνεις καλύτερη.
Εφόσον τα γράφεις νομίζω ότι είσαι και ανοιχτή στη κριτική. Εάν έχεις αντίθετη γνώμη :confused:...

Πάντως δεν θα ξανασχοληθώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δέν με ενοχλεί η κριτηκή , δεν με ενόχλησε οταν είπες οτι δεν σε ενδειαφέρει καθολου, μου άρεσε που το είπες, ομως αυτή είναιι η φαντασία μου, άν αλλάξω π.χ το συντακτικο δεν θα είμαι εγώ, αυτό σου λέω. Προς θεου δεν θέλω να προσβάλω κανέναν, απλά δεν θέλω να αλλαξω το συντακτικο(και συγνωμη για αυτό) γιατι έτσι μπορούν να φανταστουν τι μπορει να κρύβετε πίσω απο τη mania να δούν εμένα. Ευχαριστώ πάντως για τον κόπο σου. πολύ γλυκό εκ μέρους σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Δέν με ενοχλεί η κριτηκή , δεν με ενόχλησε οταν είπες οτι δεν σε ενδειαφέρει καθολου, μου άρεσε που το είπες, ομως αυτή είναιι η φαντασία μου, άν αλλάξω π.χ το συντακτικο δεν θα είμαι εγώ, αυτό σου λέω. Προς θεου δεν θέλω να προσβάλω κανέναν, απλά δεν θέλω να αλλαξω το συντακτικο(και συγνωμη για αυτό) γιατι έτσι μπορούν να φανταστουν τι μπορει να κρύβετε πίσω απο τη mania να δούν εμένα. Ευχαριστώ πάντως για τον κόπο σου. πολύ γλυκό εκ μέρους σου.

δεν με ενδιαφέρει γιατί είναι απλά ένα προβλέψιμο love story με όλα τα cliche που το συνοδεύουν.

το συντακτικό δεν έχει σχέση με τη φαντασία ... το περιεχόμενο μένει το ίδιο όπως και να είναι η σύνταξη, αρκεί να βγαίνει νόημα.

Αντι να φοβάσαι για το τι πρόσωπο θα δείξεις στους ΑΛΛΟΥΣ, καλύτερα να προσπαθείς να βελτιώσεις τον ΕΑΥΤΟ σου. Εξέλιξη, όχι στην στασιμότητα.

Τέλος για εμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
δεν με ενδιαφέρει γιατί είναι απλά ένα προβλέψιμο love story με όλα τα cliche που το συνοδεύουν.

το συντακτικό δεν έχει σχέση με τη φαντασία ... το περιεχόμενο μένει το ίδιο όπως και να είναι η σύνταξη, αρκεί να βγαίνει νόημα.

Αντι να φοβάσαι για το τι πρόσωπο θα δείξεις στους ΑΛΛΟΥΣ, καλύτερα να προσπαθείς να βελτιώσεις τον ΕΑΥΤΟ σου. Εξέλιξη, όχι στην στασιμότητα.

Τέλος για εμένα.

Πρώτα από ολα δεν είναι love story, δευτερων δεν θέλω να ΔΕΙΞΩ στους άλλους τα '' ταλεντα'' μου αλλα να με γνωρίσουνε, άλλο το ένα άλλο το άλλο, και προτειμώ να μείνω στάσιμη στη γραμματική μου παρά στη ζωή μου, τους ανθρώπους τους αγαπάς για τα ελλατώματα τους και όχι για την τελειοτητα. Καλό απόγευμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
δε θέλω να επέμβω αλλά θα πρέπει να πω την γνωμη μου


οταν μπαινουν κειμενα προς κρίση, πρέπει να εισαστε έτοιμοι να δεχτείτε ολων των ειδων τις κριτικές.
Ακομα κι αυτες που δε θα σας αρέσουν.
Συμφωνώ με το βρέφος στην προκειμένη περίπτωση, έκατσε κι έγραψε ένα κατεβατό συμβουλών για να γινεις καλυτερη κι οχι για να στην πει.
Οσο για την θεματολογία, νομιζω οτι ειναι θεμιτο να μην αρεσει σε ολους.

Οσοι γραφετε τα κειμενα σας και οσοι τα γραψετε, προσπαθηστε να εισαστε αντικειμενικοι για το δικο σας καλο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
δε θέλω να επέμβω αλλά θα πρέπει να πω την γνωμη μου


οταν μπαινουν κειμενα προς κρίση, πρέπει να εισαστε έτοιμοι να δεχτείτε ολων των ειδων τις κριτικές.
Ακομα κι αυτες που δε θα σας αρέσουν.
Συμφωνώ με το βρέφος στην προκειμένη περίπτωση, έκατσε κι έγραψε ένα κατεβατό συμβουλών για να γινεις καλυτερη κι οχι για να στην πει.
Οσο για την θεματολογία, νομιζω οτι ειναι θεμιτο να μην αρεσει σε ολους.

Οσοι γραφετε τα κειμενα σας και οσοι τα γραψετε, προσπαθηστε να εισαστε αντικειμενικοι για το δικο σας καλο :)

Κάμάρι μου το είπα οτι δέν έχω πρόβλημα με την κριτικη προηγουμένος, και οτι είναι επιλογή του καθενος και ζήτησα συγνώμη εξ'αρχής, απλα το εξήγησα οτι θέλω να είμαι ο εαυτός μου, οπως όλοι πιστέυω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Εμένα μ' αρέσει, και ας είναι ασύντακτο/ανορθόγραφο/κλισέ/άνοστο/άνευρο.




δεν με ενδιαφέρει γιατί είναι απλά ένα προβλέψιμο love story με όλα τα cliche που το συνοδεύουν.


Nτροπη σ'. Είναι κλισέ να είσαι κλισέ, ξερεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Κάμάρι μου το είπα οτι δέν έχω πρόβλημα με την κριτικη προηγουμένος, και οτι είναι επιλογή του καθενος και ζήτησα συγνώμη εξ'αρχής, απλα το εξήγησα οτι θέλω να είμαι ο εαυτός μου, οπως όλοι πιστέυω.

και πολύ καλά θα κάνεις να είσαι ο εαυτός σου και να συνεχίσεις έτσι!!!
όσοι σε συμπαθουν θα πρεπει να σε συμπαθουν όπως ακριβώς είσαι... :)

αυτο που λέω εγω (και όχι μονο για σενα αλλα για οποιον αποφασίσει να γραψει κάτι εδω περα ανοιχτα) είναι ότι καλο ειναι να περιμενουμε ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΙΔΩΝ τις κριτικές. Γιατί μονο έτσι μπορείς να έχεις μια επικοδομητική εξελιξη... και στα γραπτα σου αλλά και σαν άνθρωπος!!!
Το μονο που χρειάζεται είναι η κριτική που γινεται απ τους άλλους προς το άτομο μας είναι να ειναι ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΗ.... και νομιζω (ισως να κάνω και λάθος) ότι στην προκειμενη περίπτωση ΗΤΑΝ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Το μονο που χρειάζεται είναι η κριτική που γινεται απ τους άλλους προς το άτομο μας είναι να ειναι ΚΑΛΟΠΡΟΑΙΡΕΤΗ.... και νομιζω (ισως να κάνω και λάθος) ότι στην προκειμενη περίπτωση ΗΤΑΝ :)
Όντως, και μόνο το γεγονός το ότι έκατσε και έγραψε ολόκληρο κατεβατό λέει πολλά, ότι δηλαδή αφιέρωσε χρόνο. :)
Τεσπα, πολύ το κουράσαμε :)






Τώρα θα μου πείτε "τι πετάγεσαι σαν την π#ρδή;", αλλά δε βαριέσαι.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πάντως δεν το περίμενα αυτό τελείωσα τα χάρτινα καράβια και δεν ειπε κανένας λέξη:(
Πώς σας φάνηκε;:mpliaks: χαλιά;:whatever: απέσιο;:yawn: το περιμένατε; Σας άρεσε; Τίποτα τίποτα:vava:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Μανία μου δεν είναι ότι δεν μας άρεσε.. απλά πρέπει να έχει διάθεση και χρόνο κανείς για να διαβάσει τα κείμενα. Μην είσαι ανασφαλής. Για όλα υπάρχει μια κατάλληλη ώρα.:)

Λοιπόν…εγώ προσωπικά, ως άτομο που στις σκηνές των ταινιών με πολύ αίμα γυρίζω το κεφάλι μου, ανατρίχιασα. Ένιωθα ότι το κείμενο περιέχει ακατέργαστη πληροφορία από την πραγματικότητα. Καταστάσεις που είδες ή άκουσες. Πιστεύω ότι θα μου άρεσε περισσότερο αν είχες δώσει έμφαση στα μηνύματα που θες να μας περάσεις.
Όσο διάβαζα το κείμενο σου είχα την εντύπωση ότι βλέπω μια ταινία στην τηλεόραση. Καταφέρνεις λοιπόν πολύ καλά να «δημιουργείς εικόνα» με τις περιγραφές σου. Και επίσης κρατάς «ξύπνιο» τον αναγνώστη. Δεν βαριέται. Αυτά από μένα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula1924

Νεοφερμένος

Η haroula1924 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Εμένα με μπέρδεψε σε κάποια σημεία το κείμενο αλλά κατά τα άλλα μου άρεσε.:) Εσύ είσαι μια χαρά!! Τέλειωσες το κείμενο σου. Εγώ τι να πω που δεν έχω χρόνο να γράψω ούτε μια πρόταση στον υπολογιστή;!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Εμένα με μπέρδεψε σε κάποια σημεία το κείμενο αλλά κατά τα άλλα μου άρεσε.:) Εσύ είσαι μια χαρά!! Τέλειωσες το κείμενο σου. Εγώ τι να πω που δεν έχω χρόνο να γράψω ούτε μια πρόταση στον υπολογιστή;!:/:


Εσένα σε περιμένουμε όσο τίποτα, τι θα κάνεις; θα δώσεις κανένα νέο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula1924

Νεοφερμένος

Η haroula1924 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Σήμερα θα γράψω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula1924

Νεοφερμένος

Η haroula1924 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Εγώ θα συνεχίσω να γράφω το κείμενο.
Επειδή όμως η ιστορία είναι μεγάλη, πείτε μου αν θέλετε να συνεχίζω να βάζω το κείμενο ή να βάζω μόνο τις περιλήψεις για όποιον θέλει να ξέρει το τέλος της ιστορίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Μάλλον το δεύτερο, για να έχουμε μια συνολική εικόνα του κειμένου…:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula1924

Νεοφερμένος

Η haroula1924 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Απο εδώ και πέρα μόνο περιλίψεις.
Πάντως όποιοσ θέλει μπορώ να του στέλνω το κείμενο με π.μ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Απο εδώ και πέρα μόνο περιλίψεις.
Πάντως όποιοσ θέλει μπορώ να του στέλνω το κείμενο με π.μ

Θέλω το κάνω πάντα αντιγραφή και επικόληση σε word για να το διαβάσω, θές το μέιλ μου να στο πώ με πμ να το στήλεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top