Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Εγώ δεν καταλαβαίνω ένα πράγμα: γιατί θέλετε καλή κάρτα γραφικών σε laptop;
συμφωνω αν και γενικα μπορει καποιος να μην ειναι και πολυ fan καλωδιων κτλπ ή απλα θελει να μεταφερει το pc του.Παντως ναι και εγω προτιμω το laptop να ειναι μονο για ταινιες και δουλειες καθως ασφαλως και λιγα παιχνιδια(ελαφρια sims κτλπ...)
Γενικά ςεγώ είμαι της λογικής ο υπολογιστής είναι για δουλειά γραφείου, και από κει και πέρα παιχνιδομηχανή PS, XBOX, Wii, κλπ
λαθος αν αγορασεις pc(σταθερο) ειναι καλυτερα και περα απο αυτο δλδ ειλικρινα τι καλυτερο εχει το PS3 που ειναι ενα ακριβο pc χωρις δυνατοτητα αναβαθμισης με linux(yellow dog);;;αντε στο wii μονο να το συζητησω:/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Ναι αυτο ειναι ενα μειονεκτημα. τα γραφικα ομως ειναι πολυ καλυτερα στον υπολ. . με το ενα ομως παιζεις μονο παιχνιδια ενω με το αλλο εχεις περισσοτερες δυνατοτητες. Εξαλου η αναγκη της μεταφερσιμοτητας δεν νομιζω οτι ειναι τοσο συχνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
το καλυτερο ειναι να συνδεεις τον υπολογιστη σου στην τηλεοραση..και να παιζεις..:D
με λαπτοπ ειναι ευκολο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
το καλυτερο ειναι να συνδεεις τον υπολογιστη σου στην τηλεοραση..και να παιζεις..:D
με λαπτοπ ειναι ευκολο..

χεχε καμμενο αλλα μου αρεσει:):D:clapup::clapup::clapup::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ή ακομα να εχεις 32αρες ή μεγαλυτερες οθονες παντου στο σπιτι και να συνδεονται με κεντρικο υπολογιστη καπου στο σπιτι..

και να παιζεις οπου θελεις,,ή να βλεπεις τηλεοραση..
ετσι δεν στενοχωρειται κανεις

στο μελλον ετσι θα ειναι τα σπιτια πιστευω..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Και ξαναρωτάω: τι αξία θα έχει ένας υπολογιστής των 1000€ μετά από 1 χρόνο που θα έχουν βγει τα καινούρια παιχνίδια; Οι παιχνιδομηχανές για 2-3 χρόνια είναι ΟΚ.
Ο καθένας βέβαια έχει τη γνώμη του. Εγώ πχ θέλω ένα μηχάνημα που να αντέχει 30 tabs ανοιχτά, και 3-4 εφαρμογές ακόμα. Και ο λόγος που τον αλλάζω κάθε 2 χρόνια είναι η εγγύηση, μιας και αν κάνω επέκταση εγγύησης είναι το ίδιο πράγμα με το να τον πουλήσω στα 2 χρόνια και να δώσω μια διαφορά όσο περίπου έχει η επέκταση.
Το θεωρώ βλακεία για κάποιον που παίζει 2-3 παιχνίδια να πάρει ακριβό μηχάνημα ή παιχνιδομηχανή. Πλέον μπορείς ακόμα και να νοικιάσεις την παιχνιδομηχανή και το παιχνίδι. Εκτός αν λιώνετε όλη μέρα στα παιχνίδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Οι παιχνιδομηχανές για 2-3 χρόνια είναι ΟΚ.
λογω των παιχνιδιων ομως


συμπιεζουν οσο γινεται μεχρι τελους τα χαρακτηριστικα τους γραφικα τους για να χωρεσουν στους σταθερους υπολογιστες που λεγονται κονσολες..

ενω στα pc για επειδη ειναι πολλες οι καρτες γραφικων υλικα κλπ,,και για να πουλανε καρτες αβερτα,,ποτε δεν καλοφτιαχνουν τα παιχνιδια για να ειναι πιο ικονομικα στην καταναλωση πορων,,αλλα πιο σπαταλα..

το αντιθετο απο τις κονσολες..


αλλα καθε παιχνιδι pc σχεδον ειναι χειροτερο σε γραφικα και εκταση χωρου κλπ στις κονσολες,,

τα πιο μεγαλα παιχνιδια με απεραντους κοσμους,,και ρεαλιστικα γραφικα στα pc ειναι

η λυση ειναι απλα να παιρνεις μια μεση προς καλη καρτα γραφικων με μπολικη 4 γιγα ραμ,,και να παιζεις κανα 4 αρι χρονια παιχνιδια..

απλα στην αρχη παιζεις στο φουλ,,μετα ριχνεις στο μισο τις λεπτομερειες.και παλι καλυτερο απο κονσολα ειναι

αν εκτιμας τα βιντεοπαιχνιδια πραγματικα δεν σε πειραζει αυτο,,και τα καταευχαριστιεσαι..

αλλα αν εισαι τοσο επιφανειακος που θελεις να παιρνεις καθε 6 μηνες νεα καρτα γραφικων,,τοτε εισαι αξιος της μοιρας σου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Και ξαναρωτάω: τι αξία θα έχει ένας υπολογιστής των 1000€ μετά από 1 χρόνο που θα έχουν βγει τα καινούρια παιχνίδια; Οι παιχνιδομηχανές για 2-3 χρόνια είναι ΟΚ.
ε οκ υπερβαλεις πολυ δεν το συζητω.Αν δωσεις 1000euro για πυργο και μονο δεν υπαρχει περιπτωση να μην αντεξει 2χρονια ακομα και αν παιζεις FEAR φιλε;)Δες το και αλλιως αν καταναλωσω 600euro(τοσα νομιζω εκανε οταν πρωτοβγηκε) για να κανω αναβαθμιση οταν χρειαστει δεν θα φτασουν;;;
Ο καθένας βέβαια έχει τη γνώμη του. Εγώ πχ θέλω ένα μηχάνημα που να αντέχει 30 tabs ανοιχτά, και 3-4 εφαρμογές ακόμα.
συμφωνω αλλα και παλι αυτο που κανουμε(δεν εισαι ο μονος) δεν ειναι δα και φυσιολογικη χρηση ασε που ενα pc με 4gb ram+++ δεν ειναι δα και τοσο ακριβω(στα tabs αναφερομαι περισσοτερο)
Και ο λόγος που τον αλλάζω κάθε 2 χρόνια είναι η εγγύηση, μιας και αν κάνω επέκταση εγγύησης είναι το ίδιο πράγμα με το να τον πουλήσω στα 2 χρόνια και να δώσω μια διαφορά όσο περίπου έχει η επέκταση.
τεσπα αυτα ειναι γουστα εγω κυριως σε laptop αν με ικανοποιει δεν το πουλαω και τοσο ευκολα(τι βλακας ειμαι να παρω κανα καινουριο και να βγει κανα προβλημα;)) κυριως αν το θελω για δουλεια δλδ email και office κυριως:D
Το θεωρώ βλακεία για κάποιον που παίζει 2-3 παιχνίδια να πάρει ακριβό μηχάνημα ή παιχνιδομηχανή. Πλέον μπορείς ακόμα και να νοικιάσεις την παιχνιδομηχανή και το παιχνίδι. Εκτός αν λιώνετε όλη μέρα στα παιχνίδια...
διαφωνω αλλα οκ αυτο ειναι καθαρα υποκειμενικο:hmm::hmm::hmm:
τεσπα,εγω αλλαζω συνηθως ανα 2-3 χρονια και παλι σχετικα συχνο το θεωρω...
ή ακομα να εχεις 32αρες ή μεγαλυτερες οθονες παντου στο σπιτι και να συνδεονται με κεντρικο υπολογιστη καπου στο σπιτι..

και να παιζεις οπου θελεις,,ή να βλεπεις τηλεοραση..
ετσι δεν στενοχωρειται κανεις

στο μελλον ετσι θα ειναι τα σπιτια πιστευω..:D
καλα μιλαμε στο μελλον θα καψουμε φλαντζα ε;;;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Και ξαναρωτάω: τι αξία θα έχει ένας υπολογιστής των 1000€ μετά από 1 χρόνο που θα έχουν βγει τα καινούρια παιχνίδια; Οι παιχνιδομηχανές για 2-3 χρόνια είναι ΟΚ.
Ο καθένας βέβαια έχει τη γνώμη του. Εγώ πχ θέλω ένα μηχάνημα που να αντέχει 30 tabs ανοιχτά, και 3-4 εφαρμογές ακόμα. Και ο λόγος που τον αλλάζω κάθε 2 χρόνια είναι η εγγύηση, μιας και αν κάνω επέκταση εγγύησης είναι το ίδιο πράγμα με το να τον πουλήσω στα 2 χρόνια και να δώσω μια διαφορά όσο περίπου έχει η επέκταση.
Το θεωρώ βλακεία για κάποιον που παίζει 2-3 παιχνίδια να πάρει ακριβό μηχάνημα ή παιχνιδομηχανή. Πλέον μπορείς ακόμα και να νοικιάσεις την παιχνιδομηχανή και το παιχνίδι. Εκτός αν λιώνετε όλη μέρα στα παιχνίδια...
πριν απο 4χρονια εκανα τον παρακατω υπολογιστη : asus p5 deluce - intel 850o duo - 4gb ram ddr2 4-4-4-12 800mhz - 1tb hd - nvidia 8800gtx . λοιπον μεχρι τωρα απλα εχω αγορασει αλλα 2tb hd . πιστεψε με χωρις ακομα να εχω παει σε overclock παιζω τα παντα σε παιχνιδια σε μεγιστη αναλυση. αρα το θεμα ειναι με τα 1000 ευρω να ξερεις πως να τα επενδυσεις σωστα γιατι διαβαζωντας περιοδικα πιστεψε με υπολογιστη δεν κανεις . καλο ειναι να εχεις ενα γνωστο που ειναι του χωρου να σου πει τι να παρεις και πως να τα συνδυασεις .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι δεν παίζω παιχνίδια, όπως έγραψα παραπάνω. Πάντως 1000€ δεν τα δινα για να παίζω παιχνίδια, καλύτερα στο internet cafe.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι δεν παίζω παιχνίδια, όπως έγραψα παραπάνω. Πάντως 1000€ δεν τα δινα για να παίζω παιχνίδια, καλύτερα στο internet cafe.

ναι αλλα ποσα θα δωσεις σε ενα νετ καφε για να παιξεις παιχνιδια ? γενικα πιστευω πλεον οτι ενας υπολογιστης στο σπιτι ειναι πλεον αναγκη . οποτε καλο ειναι να εχεις ενα μηχανημα να αντεχει στον χρονο . αρα η επενδυση 1000ευρω για την αγορα ενος υπολογιστη σε καλυπτει τουλαχιστον για 4 χρονια .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Ναι ΟΚ αλλά 1000€ για να παίζεις παιχνίδια; Είμαι άλλης νοοτροπίας...Με 300€ παίρνεις ένα απλό μηχάνημα για να σερφάρεις, οι περισσότεροι έτσι κι αλλιώς για ένα mail, word, facebook το θέλουν, και με τα 700€ φτάνουν για πολλές ώρες gaming. Δεν ξέρω, μπορεί να κάνω και λάθος...Φταίει που δεν παίζω παιχνίδια και το βλέπω διαφορετικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Ναι ΟΚ αλλά 1000€ για να παίζεις παιχνίδια; Είμαι άλλης νοοτροπίας...Με 300€ παίρνεις ένα απλό μηχάνημα για να σερφάρεις, οι περισσότεροι έτσι κι αλλιώς για ένα mail, word, facebook το θέλουν, και με τα 700€ φτάνουν για πολλές ώρες gaming. Δεν ξέρω, μπορεί να κάνω και λάθος...Φταίει που δεν παίζω παιχνίδια και το βλέπω διαφορετικά.

λοιπον θα σου εξηγησω . στην αγορα ενος τπολογιστη πρεπει να ξερεις οτι ειναι χαμενα λεφτα. αρα αγοραζεις καποια πραγματα που θα χασουν την αξια τους . οποτε τι κανεις ? αγοραζεις εκεινα τα εξαρτηματα που θα τα χρησιμοποιησεις και σε ενδεχομενη αναβαθμιση . ποια ειναι αυτα ? τροφοδοτικο οθονη τα βασικα - ηχεια εκτυπωτης δευτερευοντα . αρα με ενα καλο τροφοδοτικο και με μια καλη οθονη παμε στο ποσο των 300 ευρω . ηχεια και εκτυπωτης περιπου στα 150 ευρω . αρα σουμα 450 ευρω χονδρικα . οποτε βαζεις αλλα 300 ευρω για ολα τα υπολοιπα που δεν θα ειναι τα καλυτερα αρα περιπου 750 ευρω . αν βαλεις και τιποτα παραπανω η καλυτερο παμε στα 1000 ευρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Εγώ ότι έχω αγοράσει το χω κάνει απόσβεση. Στον εκτυπωτή θες, τον αγόρασα 80€, τύπωσα με 100€ πόσες χιλιάδες σελίδες και τον πούλησα 100€ μετά από 2 χρόνια...Οι μνήμες συνήθως ακριβαίνουν λόγω έλλειψης, οπότε πάντα έβαζα μεγαλύτερη απ' ότι χρειαζόμουν.
Αν αναλογιστείς ότι ο υπολογιστής μου λειτουργεί τουλάχιστον 12/24h νομίζω τον έχω κάνει απόσβεση.

Το μόνο είδος που έχω αγοράσει και δεν το χω κάνει απόσβεση είναι μια τηλεόρραση που πήρα πριν 5 χρόνια, 32" στα 900€ περίπου. Είδα δεν είδα 10 ώρες...Την έκανα δώρο στους δικούς μου όταν τους κλέψανε την άλλη.

Απλά βλέπω πολλούς που αγοράζουν ακριβά μηχανήματα και τελικά το χρησιμοποιούν για να μπαίνουν στο youtube και στο facebook. Σαν το ξαδελφάκι μου που πήρε ένα Sony Vaio με 1000-1200€ για να παίζει στοίχημα και να μπαίνει στο facebook και στα blogs.

Αν ήταν όλοι οι καταναλωτές σαν εμένα θα είχαν κλείσει οι εταιρείες...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Εγώ ότι έχω αγοράσει το χω κάνει απόσβεση. Στον εκτυπωτή θες, τον αγόρασα 80€, τύπωσα με 100€ πόσες χιλιάδες σελίδες και τον πούλησα 100€ μετά από 2 χρόνια...Οι μνήμες συνήθως ακριβαίνουν λόγω έλλειψης, οπότε πάντα έβαζα μεγαλύτερη απ' ότι χρειαζόμουν.
Αν αναλογιστείς ότι ο υπολογιστής μου λειτουργεί τουλάχιστον 12/24h νομίζω τον έχω κάνει απόσβεση.

Το μόνο είδος που έχω αγοράσει και δεν το χω κάνει απόσβεση είναι μια τηλεόρραση που πήρα πριν 5 χρόνια, 32" στα 900€ περίπου. Είδα δεν είδα 10 ώρες...Την έκανα δώρο στους δικούς μου όταν τους κλέψανε την άλλη.

Απλά βλέπω πολλούς που αγοράζουν ακριβά μηχανήματα και τελικά το χρησιμοποιούν για να μπαίνουν στο youtube και στο facebook. Σαν το ξαδελφάκι μου που πήρε ένα Sony Vaio με 1000-1200€ για να παίζει στοίχημα και να μπαίνει στο facebook και στα blogs.

Αν ήταν όλοι οι καταναλωτές σαν εμένα θα είχαν κλείσει οι εταιρείες...:P

το οτι πουλησες τον εκτυπωτη σου μεταχειρισμενο πιο ακριβα απο οσο τον αγορασες μαλλον πρεπει να τον πουλησες σε καποιον που δεν ξερει . αλλιως θα ηθελα να μου στειλεις το εμαιλ σου να συνεργαστουμε . συνηθως ενα ακριβο μηχανημα κραταει περισσοτερα χρονια , ιδιαιτερα αν μιλαμε για υπολογιστες . βεβαια οπως εχω πει αν θες μονο για word και office πουλαω τον παλιο μου υπολογιστη με 100 ευρω . τα κανει ολα ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Δεν είναι η πρώτη φορά που πουλάω μεταχειρισμένο ακριβότερο από την τιμή αγοράς ή σε κοντινή τιμή. Κορόιδα πολλά σε αυτή τη χώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Εχω εναν acer φορητο. Moυ κολαει στα bios και για να ξεκινήσει πρεπει να ακουμπησω ενα κουμπακι. :( τι φταίει; Εχει τελειώσει η μπαταρία που κρατάει την ημερομονηνια.Και το πληκτρολογιο κάνει τα τρελά του μαζί και το ποντίκι. Συνδεσα με το usb πληκτρολογιο και ποντικι και κανει παλι τα ιδια. Εβαλα και λινουξ που τα χα σβήσει γισ να μη μου λένε οι λινουξάδες ότι φταίνε τα windows και κάνει πάλι τα ίδια. Bασικα όταν πατάω τα κουμπια κάτω από το home φτιάχνει αλλά για λιγο. :(.


Πείτε μου γιατί δυσκολεύομαι να σερφαρω στο στέκι και θα αναγκαστώ να μπαινω με το ipad = οχι chat, όχι μηνυματα για να περάσει η ώρα, :( μικρά μηνυματα γιατι το εικονικο πληκτρολογιο του ipad δε σε ωθεί να γραφεις μακροσκελή μηνύματα= Δηλαδη καταστροφικες συνέπειες για το στεκι.

Δεν μπορω να καταλαβω !! ποιο κουμπι πατας και ξεκολαει .. μπορεις να ανεβασεις μια φωτο στο σημειο που κολαει ο υπολογιστης σου . ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΡΕΝΑΤΙΤΣΙΑ

Νεοφερμένος

Η ΡΕΝΑΤΙΤΣΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
γεια σας παιδια!!! χρειαζομαι βοηθεια επειγοντωσ. λπν, το λαπτοπ μου ειναι 2 χρονων και τωρα τελευταια μ παρουσιαζει προβληματα. το εστειλα ολλανδια (σονι) και μ το εφτιαξαν υποτιθεται.αλλα μ δημιουργησαν αλλο προβλημα. μου τ επανεφεραν λεει στην αρχικη του μορφη ετσι οπως το ειχα αγορασει, αλλα τωρα διαπιστωνω οτι για να αναψει η οθονη καθε φορα π παταω το κουμπι να ανοιξει, πρεπει να ασκω πιεση στο μεροσ διπλα απο κει που κουμπωνει η μπαταρια. επισης οταν του αλλαζω θεσεις το παρουσιαζει αυτο κ δεν ανοιγει. πρεπει δλδ να του βαζω ενα βιβλιαρακι για να ασκει πιεση απο κατω. τι μπορει να φταιει?? πολλοι μ εχουν πει οτι εχει προβλημα ο δισκος... σας παρακαλω οποιος ξερει να με βοηθησει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
γεια σας παιδια!!! χρειαζομαι βοηθεια επειγοντωσ. λπν, το λαπτοπ μου ειναι 2 χρονων και τωρα τελευταια μ παρουσιαζει προβληματα. το εστειλα ολλανδια (σονι) και μ το εφτιαξαν υποτιθεται.αλλα μ δημιουργησαν αλλο προβλημα. μου τ επανεφεραν λεει στην αρχικη του μορφη ετσι οπως το ειχα αγορασει, αλλα τωρα διαπιστωνω οτι για να αναψει η οθονη καθε φορα π παταω το κουμπι να ανοιξει, πρεπει να ασκω πιεση στο μεροσ διπλα απο κει που κουμπωνει η μπαταρια. επισης οταν του αλλαζω θεσεις το παρουσιαζει αυτο κ δεν ανοιγει. πρεπει δλδ να του βαζω ενα βιβλιαρακι για να ασκει πιεση απο κατω. τι μπορει να φταιει?? πολλοι μ εχουν πει οτι εχει προβλημα ο δισκος... σας παρακαλω οποιος ξερει να με βοηθησει...

αμα βγαλεις την μπαταρια και το εχεις με το τροφοδοτικο στο κανει αυτο το προβλημα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis95

Δραστήριο μέλος

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
παιδια η οθονη μου εχει παρει ενα περιεργο χρωμα δειχνει τα χρωματα αλλα ασ πουμε ειναι υποτονικα τι να κανω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top