Γιατί δεν έχω πια Facebook

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Ωραία όλα τα άλλα, αλλά πώς βαφτίστηκε κάποιος επαναστάτης, επειδή δεν έχει φατσοβίβλιο; Και μάλιστα χωρίς αιτία! Αυτός που έχει δηλαδή είναι επαναστάτης με αιτία; Απλά δεν μπορώ να καταλάβω που κολλάει η επανάσταση και το ανήσυχο πνεύμα με το αν έχεις ή δεν έχεις φβ.

Exactly my point, καταλαβαίνεις το παράλογο της υπόθεσής μου, σωστά? ;)
Το έβαλα για να τονίσω πόσο αυθαίρετα μπορούν να βγουν και βγαίνουν συμπεράσματα αντίστοιχα γι' αυτούς που έχουν facebook και το χρησιμοποιούνε. (βλ. μηνύματα γενίκευσης στα προηγούμενα ποστ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Βασικά διαβάζω για σωστή χρήση του φβ και μου πέφτουν τα μαλλιά! Λες και πρόκειται για προφυλακτικό!
Σωστή χρήση και λάθος δεν υπάρχει, ο καθένας το χρησιμοποιεί για τους δικούς του σκοτεινούς λόγους...
Είτε θέλει να ενημερώνεται απλά απ'την ομάδα του τμήματός του, είτε κάνοντας ολικό λιφτινγκ του προφίλ του ανά 1 ώρα! :D
Αλλά ποιός ο λόγος να κατακρίνεις τον 2ο; Αυτός κάνει αυτό που γουστάρει, αν δεν θες να τα βλέπεις υπάρχει και η απόκρυψη ή η διαγραφή!
Εσείς που δεν έχετε φβ μην μας το παίζετε κουλτούρα κι έτσι...
Για μένα είναι και θα είναι μια πολύ χρήσιμη σελίδα, για πολλούς λόγους!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeRtr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GeorgeRtr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Συγχαρητήρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Αντί να πατήσει δηλαδή ο "ιδιοκτήτης" της πληροφορίας απλά ένα αριστερό click κι ένα enter και σε χρόνο dt να δουν την είδηση χιλιάδες χρήστες θα πρέπει να τους πάρει τηλέφωνο έναν-έναν,έτσι για να ικανοποιήσεις εσύ το κόμπλεξ σου με τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης!:whatever:
μόνο χιλιάδες? Σε μας στο έτος μας είμαστε 2123 και κανένας δεν γνωρίζεται με τον άλλον!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
το email είναι πια μέρος της καθημερινότητάς μας δε νοείται πια άνθρωπος να μην έχει. Και τα στοιχεία που δίνεις όταν σχετίζονται με αυτό καθ' αυτό ( και δεν είναι μέρος κάποιου άλλου είδους social network όπως το yahoo και το g+ ) είναι περιορισμένα ώστε να εξυπηρετούν σκοπούς ασφαλείας και μόνο.
Αυτά δεν έχουν σχέση με ένα πλήρες προφίλ που θα έδινε κάποιος στο facebook πχ.

Και όταν μιλάμε για ασφάλεια έχουμε κυρίως ( ή εγώ τουλάχιστον ) στο μυαλό μας θέματα social engineering. Τεχνικά στο internet κανείς δεν είναι ασφαλής.

αυτό με το πλήρες προφίλ δεν είσαι υποχρεωμένος να το κάνεις το φεισμπουκ. Αν θες δίνεις1,10,200 στοιχεία αν θες κανένα (παρά μόνο email.

το email δεν έχει μπει στην καθημερινότητά μας τόσο όσο το φέισμπουκ και έτσι οι περισσότεροι δεν μπαίνουν σχεδόν καθημερινά στο μειλ τους όπως στο φέισμπουκ.Και εμένα αλλά και στους περισσότερους ανθρώπους η επικοινωνία μέσω φέισμπουκ φαίνεται πιο εύκολη.Δηλαδή στο φέισμπουκ ένα μήνυμα θα σταλεί πιο γρήγορα και θα γραφεί με μεγαλύτερη ευκολία από ότι στο μέιλ. Βέβαια για να λέμε και την αλήθεια,μια σοβαρή δουλειά,ή ένα μεγάλο κείμενο δε βολεύει να το γράψεις στο φεισμπουκ,αλλά το καθημερινό-γεια σου τι κανεις; και ξέρω γω βολεύει αφάνταστα.

όσο για τους σκοπούς ασφαλείας και μόνο που λες δε σημαίνει τίποτα ιδιαίτερο.Ναι οκ,οι άλλοι χρήστες δεν βλέπουν τη διεύθυνση το κινητό σου κλπ,αλλά και πάλι σε έχουν φακελωμένο,Και πάλι εξαρτάται από τη δική σου χρήση τομ αν θα είναι το φεισμπουκ επικίνδυνο ή το γιαχου κάπως ακίνδυνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Μία Διαπίστωση μου...

Ως Stavri_, θα ήθελα να ζητήσω συγγνώμη αν προσέβαλα κάποιον για την μη κατοχή ή όχι fb με προηγούμενο post μου. Αν έκανα κάτι τέτοιο ζητάω συγγνώμη ,δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου. Την άποψή μου ήθελα να εκφράσω απλά μάλλον το έκανα με απόλυτο και αυστηρό τρόπο. Καμιά φορά στην προσπάθειά μας να υπερασπιστούμε τα πιστεύω μας ενδέχεται να προσκολλήσουμε σε ακραία άποψη. Λάθος βέβαια. Μπορεί να μη μου αρέσει το Fb και τα λοιπή μέσα κοινωνικής δικτύωσης, αλλά δεν έπρεπε να παρασυρθώ και να τα τελματώσω θεωρώντας τα διαβολικά κατά κάποιο τρόπο μέσα. Η χρήση τους προφανώς προσδιορίζει και το πρόσημο (θετικό ή αρνητικό). τους. Απλά στη σκέψη πως οι περισσότεροι είναι εθισμένοι μάλλον οδηγήθηκα σε βεβιασμένη και επισφαλή γενίκευση.Να τι μπορεί να σου μάθει ή να σου ενθυμήσει το iSchool : Διαλλακτικότητα. Κύριοι! :D

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nik_pap

Νεοφερμένος

Ο nik_pap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Το facebook κατα την γνώμη μου σε ωθεί σιγα σιγά στο να εγκαταλείψεις την πραγματική ζωή και να είσαι σε μια μη συνειδητη κατασταση όπου περιμένεις στο wall σου ανυπόμονα αν ο ταδε φίλος/η σου πόσταρε μια φτογραφια, έκανε ένα comment κτλ...

Αν εξαρχής κάνεις χρήση του facebook μονο σαν πλατφόρμα επικοινωνίας τότε είναι πραγματικά ένα χρήσιμο εργαλείο και δεν πιστεύω οτι θα παρασυρθείς να το χρησιμοποιείς όλη την ώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Το facebook κατα την γνώμη μου σε ωθεί σιγα σιγά στο να εγκαταλείψεις την πραγματική ζωή και να είσαι σε μια μη συνειδητη κατασταση όπου περιμένεις στο wall σου ανυπόμονα αν ο ταδε φίλος/η σου πόσταρε μια φτογραφια, έκανε ένα comment κτλ...

Αν εξαρχής κάνεις χρήση του facebook μονο σαν πλατφόρμα επικοινωνίας τότε είναι πραγματικά ένα χρήσιμο εργαλείο και δεν πιστεύω οτι θα παρασυρθείς να το χρησιμοποιείς όλη την ώρα...

Δεν είναι μόνο το Facebook αυτό που σε κάνει να εγκαταλείπεις την πραγματική ζωή. Από την στιγμή που συνδέεσαι σε έναν οποιοδήποτε λογαριασμό είσαι ήδη εγκλωβισμένος σε μια εικονική αλλά πολλές φορές καλύτερη ζωή, θα έλεγαν μερικοί. Το ίντερνετ φταίει για την κατάσταση στην οποία βρισκόμαστε, αφού προτιμάμε να τα πούμε με τους φίλους μας πατώντας κουμπιά παρά πηγαίνοντας καμιά βόλτα.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
αυτό με το πλήρες προφίλ δεν είσαι υποχρεωμένος να το κάνεις το φεισμπουκ. Αν θες δίνεις1,10,200 στοιχεία αν θες κανένα (παρά μόνο email.

το email δεν έχει μπει στην καθημερινότητά μας τόσο όσο το φέισμπουκ και έτσι οι περισσότεροι δεν μπαίνουν σχεδόν καθημερινά στο μειλ τους όπως στο φέισμπουκ.Και εμένα αλλά και στους περισσότερους ανθρώπους η επικοινωνία μέσω φέισμπουκ φαίνεται πιο εύκολη.Δηλαδή στο φέισμπουκ ένα μήνυμα θα σταλεί πιο γρήγορα και θα γραφεί με μεγαλύτερη ευκολία από ότι στο μέιλ. Βέβαια για να λέμε και την αλήθεια,μια σοβαρή δουλειά,ή ένα μεγάλο κείμενο δε βολεύει να το γράψεις στο φεισμπουκ,αλλά το καθημερινό-γεια σου τι κανεις; και ξέρω γω βολεύει αφάνταστα.

όσο για τους σκοπούς ασφαλείας και μόνο που λες δε σημαίνει τίποτα ιδιαίτερο.Ναι οκ,οι άλλοι χρήστες δεν βλέπουν τη διεύθυνση το κινητό σου κλπ,αλλά και πάλι σε έχουν φακελωμένο,Και πάλι εξαρτάται από τη δική σου χρήση τομ αν θα είναι το φεισμπουκ επικίνδυνο ή το γιαχου κάπως ακίνδυνο.

Μα γιατί προσπαθείς να μου συγκρίνεις το mail με το facebook; Τα mail δεν είναι για καθημερινό chatting, είναι ένα καθολικό μέσο επικοινωνίας με τον οποιονδήποτε. Επίσημα ή ανεπίσημα. Αυτό και τίποτα άλλο.

Το facebook περνάει όλο σου το social life στο internet. Διαφορετικά πράγματα.
Σίγουρα μπορεί κάποιος αν θέλει να φτιάξει ένα προφιλ, να τα βάλει όλα ψεύτικα, να βάλει και μια τρολόφατσα για εικόνα, και να μην είναι φίλος με κανέναν, κι εγώ το χω σκεφτεί, Αλλά αυτό δεν είναι ο σκοπός για τον οποίο φτιάχτηκε και δε νομίζω πως σου προσφέρει και πάρα πολλά. Και φυσικά δεν αναφερόμουν πριν σε τέτοιες περιπτώσεις.

Και ξανά λέω στοιχεία όπως διεύθυνση/τηλέφωνο είναι το λιγότερο, αυτά μπορεί να τα βρει ο καθένας και χωρίς fb.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Το ίντερνετ φταίει για την κατάσταση στην οποία βρισκόμαστε, αφού προτιμάμε να τα πούμε με τους φίλους μας πατώντας κουμπιά παρά πηγαίνοντας καμιά βόλτα.

Νομίζω ότι ο εθισμός του διαδικτύου κρύβεται σε αυτή τη φράση. Για πολύ κόσμο το ίντερνετ έχει γίνει η προσωπική ζωή τους. Όσο περνάνε τα χρόνια, παρατηρείται μια αύξηση ιδίως σε σχολικές ηλικίες αλλά και σε φοιτητικές ηλικίες. Για να είσαι "-άτος", πρέπει να έχεις ένα "ενεργό" προφίλ: κάθε λεπτό να ενημερώνεις τους "friends" τι θα φας, πως θα φας, αν θα φας, πόσο θα φας, γιατί θα φας, τι έφαγες χθες, τι θα φας αύριο,...κλπ. Εδώ απεικονίζεται η όλη διαστρέβλωση της χρήσης του μέσου. Οι περισσότερες κοπέλες το έχουν ανάγει σαν ένα είδος βιτρίνας των "προσόντων" τους. Αναζητούν την αυτοεπιβεβαίωσή τους σαν υπερκοινωνικοποιημένα άτομα με πολλές δραστηριότητες και "ατάκες" που βγάζουν ένα προβλέψιμο χιούμορ: τι είπε πάλι ο ποιητής, πόσο διαβασμένη είναι η τύπισσα...κλπ. Για να μην αναφέρω τις φωτομοντάζ εικόνες που ανεβάζουν καθημερινά με πόζες αλλά πασαρέλας και ύφος χιλίων καρδηναλίων. Αφού ο στόχος δεν είναι ο εντυπωσιασμός, ποιο είναι το αληθινό κίνητρο που υπάρχει; Σαν να είναι σε κάποια βιτρίνα και ο θεατής κοιτάζει την πιο όμορφη κοπέλα. Οι δυνατότητες που ο θεατής έχει είναι: ένα like, ένα personal message ή ένα αίτημα φιλίας. Όλα βασίζονται στο ψηφιακό χειρισμό. Οι ανθρώπινες σχέσεις έχουν αποκωδικοποιηθεί σε συμβολοσειρές από 0 και 1. Η κοπέλα το παίζει δύσκολη, όμως λαμβάνει πολλά ηλεκτρονικά μηνύματα. Μπαίνει στον κόπο να τα διαβάσει ας μην απαντήσει. Υπάρχει όμως αυτή η περιέργεια. Κάτι ανάλογο συμβαίνει και στα αγόρια. Αναφέρεσαι σε απλά πράγματα όπως καφέ, συζήτηση, ποτό, μια βόλτα, μια επίσκεψη και σε κοιτάζουν με το στόμα ανοιχτό. Προτιμούν να ακούσουν Amy Whinehouse και να παίξουν farmville ή συνομιλήσουν μέσω skype με έναν άλλο άνθρωπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Νομίζω ότι ο εθισμός του διαδικτύου κρύβεται σε αυτή τη φράση. Για πολύ κόσμο το ίντερνετ έχει γίνει η προσωπική ζωή τους. Όσο περνάνε τα χρόνια, παρατηρείται μια αύξηση ιδίως σε σχολικές ηλικίες αλλά και σε φοιτητικές ηλικίες. Για να είσαι "-άτος", πρέπει να έχεις ένα "ενεργό" προφίλ: κάθε λεπτό να ενημερώνεις τους "friends" τι θα φας, πως θα φας, αν θα φας, πόσο θα φας, γιατί θα φας, τι έφαγες χθες, τι θα φας αύριο,...κλπ. Εδώ απεικονίζεται η όλη διαστρέβλωση της χρήσης του μέσου. Οι περισσότερες κοπέλες το έχουν ανάγει σαν ένα είδος βιτρίνας των "προσόντων" τους. Αναζητούν την αυτοεπιβεβαίωσή τους σαν υπερκοινωνικοποιημένα άτομα με πολλές δραστηριότητες και "ατάκες" που βγάζουν ένα προβλέψιμο χιούμορ: τι είπε πάλι ο ποιητής, πόσο διαβασμένη είναι η τύπισσα...κλπ. Για να μην αναφέρω τις φωτομοντάζ εικόνες που ανεβάζουν καθημερινά με πόζες αλλά πασαρέλας και ύφος χιλίων καρδηναλίων. Αφού ο στόχος δεν είναι ο εντυπωσιασμός, ποιο είναι το αληθινό κίνητρο που υπάρχει; Σαν να είναι σε κάποια βιτρίνα και ο θεατής κοιτάζει την πιο όμορφη κοπέλα. Οι δυνατότητες που ο θεατής έχει είναι: ένα like, ένα personal message ή ένα αίτημα φιλίας. Όλα βασίζονται στο ψηφιακό χειρισμό. Οι ανθρώπινες σχέσεις έχουν αποκωδικοποιηθεί σε συμβολοσειρές από 0 και 1. Η κοπέλα το παίζει δύσκολη, όμως λαμβάνει πολλά ηλεκτρονικά μηνύματα. Μπαίνει στον κόπο να τα διαβάσει ας μην απαντήσει. Υπάρχει όμως αυτή η περιέργεια. Κάτι ανάλογο συμβαίνει και στα αγόρια. Αναφέρεσαι σε απλά πράγματα όπως καφέ, συζήτηση, ποτό, μια βόλτα, μια επίσκεψη και σε κοιτάζουν με το στόμα ανοιχτό. Προτιμούν να ακούσουν Amy Whinehouse και να παίξουν farmville ή συνομιλήσουν μέσω skype με έναν άλλο άνθρωπο.

Εχεις δίκιο nPb. Βέβαια δεν περίμενα να παίζεις και FarmVille. :\
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

quintana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο quintana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Ειναι οι καιροι π ζουμε , και ειδικα στις μεγαλουπολεις οπως εχουνε γινει τωρα , συνδυασμος φοβου , εγκληματικοτητας , αποξενωσης και οικονομικης κρισης και αβεβαιοτητας και ολα αυτα , που η επικοινωνια μεσω ιντερνετ και το να χαζευεις στο φβ ειναι μια διεξοδος..αλλα πιστευω η υπερβολη δεν κανει καλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Εχεις δίκιο nPb. Βέβαια δεν περίμενα να παίζεις και FarmVille. :\

δεν ξερω να παιζω κανενα παιχνιδι στο facebook...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
μόνο χιλιάδες? Σε μας στο έτος μας είμαστε 2123 και κανένας δεν γνωρίζεται με τον άλλον!:/:
Και φταίνε τα social media γι'αυτό ή το κουνουπίδι που κουβαλάνε για μυαλό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
μόνο χιλιάδες? Σε μας στο έτος μας είμαστε 2123 και κανένας δεν γνωρίζεται με τον άλλον!:/:

γιατί; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
Προτιμούν να ακούσουν Amy Whinehouse και να παίξουν farmville ή συνομιλήσουν μέσω skype με έναν άλλο άνθρωπο.

Την Amy WInehouse γιατί την μπλέκεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

GeorgeRtr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GeorgeRtr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Νομίζω ότι ο εθισμός του διαδικτύου κρύβεται σε αυτή τη φράση. Για πολύ κόσμο το ίντερνετ έχει γίνει η προσωπική ζωή τους.

Ειδικά σε αυτές τις 2 προτάσεις νόμιζα ότι μιλάς για τον εαυτό σου με εξομολογητικό τόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Ακριβώς. Μέσα έπεσες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Την Amy WInehouse γιατί την μπλέκεις;
Βασικά ναι, η Αmy δεν έχει απολύτως καμία σχέση με το θέμα του φέις μπουκ και γενικότερα του διαδικτύου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top