Ας κρίνουμε το κομμάτι

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Ακούσματα:Punk,Punk-rock,Alternative,Indie,Ska,Reggae,Greek DIY punk,Trip-hop,Electronic.

Αποψη για το
World to be ashes:Καλο ηταν..Πιο πολυ μου αρεσαν τα φωνητικα της κοπελας..Το videoclip παιρνει 0/10..Δεν μπορω αλλο μαλιαδες να χτυπιουνται..:D

Για το τραγουδι ενα 7/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Ακουσματα μου : κλασικη, οπερα, rock , blues, jazz, metal (επιλεκτικά), ατμοσφαιρικη, soundtracks, ποπ.

ειλεικρινα προσπαθω να καταλαβω τι θελουν να πουν με αυτη τη μουσικη και φωνη. ... δεν τους καταλαβαινω. τους αποριπτω απο την πρωτη νοτα... και αυτο με τσαντιζει. :P
1/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Aκούσματά μου : blues,metal,rock,soundtracks,classical,instrumental,celtic,etc

Αποψη για την συμμετοχη 38) Cruachan - Ride on : Eιχα ακουσει κομματια απο Cruachan παλαιοτερα, αλλά δεν ειχα ενθουσιαστει. Αυτο ομως δεν ηταν κακο. Τα ανδρικά φωνητικά υστερουσαν των γυναικειων δυστυχως. Απλο, μελωδικό, χωρίς πρωτοτυπιες αλλα και χωρις "παραφωνιες".
Τελικά : 7/10

--------------------------

Αποψη για την συμμετοχη 39) Gallhammer - World to be ashes : Ακουω 1η φορα το συγκροτημα. επομενως το εψαξα λιγακι. Ιαπωνικο που σχηματιστηκε το 2003 μετα απο επιρροη απο τους Σουηδους Hellhammer. Η μουσική μπορει να ειναι μια προσπαθεια για κατι...αλλά δε ξερω για ΤΙ ακριβως, μια και δε μου ακουστηκε καν "νεος ηχος". Τα φωνητικά οκ. Μονοτονο ομως και μουσικα (το γραφει οποιοσδηποτε σε 1 ωριτσα) και τραγουδιστικά. Θα το ακουσεις μια φορα ετσι να ξερεις τι ειναι, και ποτέ ξανά. Εκεινο που μου αρεσε πολυ ειναι ομως οι στιχοι. Γιαυτο παιδια να τους βαζετε ! Ειναι βασικο κομματι ενος τραγουδιου!
Τελικά : 3/10 (για τους στιχους περισσοτερο, και λιγο επειδη ειναι all-female band και ειμαι αγορακι :P )

==========================================


C - ΜΕΤΟΧΕΣ :


43rd Νεραιδα----------------------(2η)
44th Lorien------------------------(3η)
45th Roumana---------------------(2η)
46th Εδαδ-------------------------(2η)
47th Γιωργος---------------------(2η)
48th Tsipouro---------------------(2η)


ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ :

1 )
BLACKFIELD - Hello ========================================>(Niya)
2 ) GARY JULES - Mad World ==================================>(Lorien)
3 ) LYNYRD SKYNYRD - Simple Man =============================>(shaman)
4 ) PANTERA - Art Of Shredding ================================>(Dark Kronos)
5 ) METALLICA/BOB SEGER - Turn The Page ======================>(Niya)
6 ) PRAYING MANTIS - Nowhere to hide ==========================>(weak and powerless)
7 ) KID DAKOTA - Ten Thousand Lakes ===========================>(QsLv)
8 ) DEMONS AND WIZARDS - Fiddler on the green =================>(Idril)
9 ) ΑΛΚΙΝΟΟΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ - Κεμάλ ================================>(MonaXoS)
10) WONDERLAND - Sol Sepry ===================================>(Αρκτούρος)
11) VNV NATION - Beloved ======================================>(Corpse Bride)
12) MAZZY STAR & CHEMICAL BROTHERS - Asleep from a Day =======>(Εδαδ)
13) BLACK LABEL SOCIETY - Suicide Messiah ======================>(Dark Kronos)
14) ANATHEMA - One last goodbye===============================>(Chimera)
15) RADIOHEAD - Creep ========================================>(Angie_An n )
16) 21 AGAINST - 4 o clock ======================================>(Monaxos)
17) LOREENA McKENNIT - Highwayman ===========================>(Lorien)
18 )JAMES - Senorita ===========================================>(Niyia )
19 ) MUSE - City Of Dellusion====================================>(fandago)
20 ) TINDERSTICKS - Are you trying to fall in love again?=============>(Chimera)
21 ) CELTIC FROST - Return to the Eve============================>(Tetragrammaton)
22 ) ΝΙΚΟΣ ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ - Αύγουστος=============================> (Neraida)
23 ) COCOROSIE - Beautiful Boys==================================> (diotima)
24 ) RADIOHEAD - Nobody Does It Better============================> (io-io)
25 ) BUSTED - Sleeping With The Light On==========================> (BrokenHeart)
26 ) LED ZEPPELIN - Whole Lotta Love=============================> (Dark Kronos)
27 ) WITHIN TEMPTATION - Ice queen==============================> (Corpse Bride)
28 ) JAMES - Sometimes==========================================> (Monaxo s)
29 ) MGMT - Time To Pretend=====================================> (stavros_)
30 ) BORIS BREJCHA - Die Milchstrasse=============================> (superstarr)
31 ) EUSTATHIA - I Miss You ========================================> (fandago)
32) GHEORGHE ZAMFIR - The Lonely Sheppard=======================> (roumana)
33) TYPE O NEGATIVE - Anesthesia===================================> (Lorelai)
34) DELERIUM ft SARAH MacLACHLAN - Silence=========================> (Γιωργος)
35) AE - Οι στιχοι μας ποτέ δε σταματάνε==============================> (Bill Slayer)
36) AΛΚΗΣΤΙΣ ΠΡΩΤΟΨΑΛΤΗ - Μωρό==================================> (papas)
37) EINSTRURZENDE NEUBAUTEN - Die Interimsliebenden==============>(Tetragrammaton)
38 ) CRUACHAN - Ride On=========================================>(μάρα_κουταμάρα)
39) GALLHAMMER - World to be ashes=================================>(Tsipouro)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Ξαναβάλε με αλλή μια Lory.

Btw, όντως οι στίχοι του κομματιού χτυπούν πολύ δυνατά, όμως προσωπικά δε με έχουν συγκινήσει όσο στίχοι άλλων κομματιών που έχω ακούσει, γι αυτό και δεν τους έβαλα στην αρχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Σε εβαλα. :)

Νεραιδαααααα !! Πες Αλ εύρει !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αντε να σας κανω τη χαρη να βαλω...:P

Wenn du lachst - Juli


ενας ενας, μη σπρωχνεστε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Aκούσματά μου : blues,metal,rock,soundtracks,classical,instrumental,celtic,etc

Αποψη για την συμμετοχη 40)Juli - Wenn du lachst - : Προσφατα γνωρισα το συγκροτημα, και οτι εχω ακουσει, μαρεσε. Ειναι ποπ,μπαλαντες,ροκ, προσεγμενα. Και τραγουδαει μια χαρα κ η τραγουδιστρια. Δε ξερω τι λεει εδω, αλλά ειναι γλυκο και μελαγχολικο, και σα να μου βγαζει καποιο παραπονο.
Τελικά : 7/10 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Ακουσματα μου : κλασικη, οπερα, rock , blues, jazz, metal (επιλεκτικά), ατμοσφαιρικη, soundtracks, ποπ.
Σχολια για το Wenn du lachst - Juli
Μου άρεσε η φωνή (αισθησιακή) η μελωδία μονότονη ωστόσο όχι κουραστική, δεν κατάλαβα τι έλεγε (δεν ξέρω γερμανικά) και έτσι φανταζόμουν τι θα μπορούσε να πει, δεν κοίταξα τις εικόνες του κιλπ για να μην επηρεαστώ… την ξανακούω άνετα…
8/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Ακούσματα: Extreme metal, Doom - Doom/Death, Experimental, Avantgarde, Underground hip-hop, Dark Industrial, Techno Industrial, Gothic Rock, Trance, Psytrance, Electro και άλλα.
Wenn du lachst - Juli: Είχα ψάξει για το group μια φορά που το πρότεινες στην παρουσίαση καλλιτεχνών νομίζω και είχα ακούσει το κομμάτι. Όμορφο, δυστυχώς έχω ξεχάσει τα γερμανικα που κάποτε ήξερα οπότε δεν κατάλαβα τον στίχο. Βαθμός: 8/10.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Ακούσματα:Punk,Punk-rock,Alternative,Indie,Ska,Reggae,Greek DIY punk,Trip-hop,Electronic.

Αποψη για το
Wenn du lachst - Juli
:Πολυ ωραια φωνη..Ωραια μελωδια αλλα λιγο μονοτονη..Τα γερμανικα μου αρεσουν πολυ στη μουσικη αλλα δεν καταλαβαινω χριστό..

Μου αφησε μια αισθηση ναι μεν,αλλα..Αν και πιστευω οτι το αδικω χωρις να ξερω τους στιχους του βαζω ενα 6,2/10..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
next?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
rascal...υπαρχει μια σειρα.
Next ειναι ο Lorien.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ω ναι Λορυ ιζ νεξτ!

Αλλα βρε αχρηστα Στεκο-κορμια, πως σνομπαρατε ετσι το σονγκ μου?!!!!:P
Χαμενα!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Sorry δεν πολυκαταλαβα πως λειτουργει το θεμα ακριβως. Ας σβησει καποιος τα μυνηματα μου και αν εχει ορεξη ας μου εξηγησει... Ευχαριστω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Sorry δεν πολυκαταλαβα πως λειτουργει το θεμα ακριβως. Ας σβησει καποιος τα μυνηματα μου και αν εχει ορεξη ας μου εξηγησει... Ευχαριστω. :)
Δηλώνουμε συμμετοχή, μπαίνουμε στη λίστα αναμονής, περιμένουμε την σειρά μας αρκετές εβδομάδες… ούτε ΙΚΑ να ήταν…:P
Μέχρι να έρθει η σειρά σου να βάλεις τραγούδι, μπορείς να σχολιάσεις τα προηγούμενα των άλλων.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Μπορω να εχω λοιπον ενα χαρτακι με τον αριθμο της σειρας μου. :P
Και sorry που διεκοψα τη ροη του θεματος με τα ασχετα μυνηματα μου... :sorry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Μπορω να εχω λοιπον ενα χαρτακι με τον αριθμο της σειρας μου. :P
49.
(παρακαλω.:P)

44th Lorien( κάποια στιγμή θα δει ότι είναι next)--(3η)
45th Roumana---------------------(2η)
46th Εδαδ-------------------------(2η)
47th Γιωργος---------------------(2η)
48th Tsipouro---------------------(2η
49th rascal_gd--------------------(1η)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Lorien σε περιμενουμε κι απ'αυτο το θεματακι :ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Συγνωμη που αργησα παιδιά. Εστειλα πμ στον εαυτο μου για να μην ξεχαστω, αλλά δε μου απαντησα.

Διαλεξα κατι διαφορετικό. Ειναι κομμάτι από soundtrack ταινίας. Που γενικά παραηταν καλο για την ταινια (Mission Impossible 2). Το συγκεκριμενο, ειναι σε συνεργασια με καποια φωνητικά της Lisa Gerard με την οποια εχει συνεργαστει ξανα ο Hans Zimmer που εγραψε τη μουσικη. Ειναι ενα κομμάτι που με συγκινει καθε φορα που το ακουω.




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Ακουσματα μου : κλασικη, οπερα, rock , blues, jazz, metal (επιλεκτικά), ατμοσφαιρικη, soundtracks, ποπ.

… το κομμάτι είναι υπέροχο.
Μελωδικό, ήρεμο, συναισθηματικό, η φωνή της αυστραλιανής τραγουδίστρια είναι ξεχωριστή, συνοδεύεται ή μάλλον συνοδεύει άψογα την μελωδία, κάπως σκοτεινή, λυπημένη, ωστόσο όχι βαριά… το συναίσθημα που σου αφήνει είναι μια περίεργη απελευθέρωση των συναισθημάτων καταπιεσμένα για πολύ καιρό.
Το έχω ήδη στα my favorite και ναι, θα την ξανακούσω…:)
10 ʽ από μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top