Διεκδικήσεις ομοφυλόφιλων στις κοινωνικές παροχές

Να νομιμοποιηθούν οι γάμοι ομοφυλοφίλων;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 577)
  • Ναι

  • Όχι

  • Με αφήνει αδιάφορο/η


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Στο θεμα του γαμου ειμαι 100% υπερ...Και δεν καταλαβαινω γιατι να μην ειμαστε...Εφοσον οι ανθρωποι αγαπιουνται γιατι να μην μπορουν να το επισημοποιησουν;Ετσι θα νιωσουν και οι ιδιοι πιο αποδεκτοι και λιγοτερο διαφορετικοι...Οσον αφορα το θεμα της υιοθετησης δεν ειμαι αρνητικη σε αυτο...Αν οι ανθρωποι περιβαλλουν με αγαπη το παιδι γιατι οχι;Και αφου δεν εχουν αλλο τροπο να γινουν γονεις γιατι να τους στερησουμε αυτο το δικαιωμα;Ειμαι λοιπον υπερ αρκει να γινεται απο τους κοινωνικους λειτουργους και τους αρμοδιους των σχετικων θεματων μια καλη ερευνα του ζευγαριου και να βεβαιωθουν οσο γινεται οτι το ζευγαρι θα φροντισει σωστα το παιδι..Απο την αλλη με την προκαταληψη και το ρατσισμο που επικρατει το μελλοντικο παιδι θα ειχε σιγουρα προβλημα στο σχολειο και οπουδηποτε αν φανερωθει ποιοι το μεγαλωνουν..Για αυτο δεν ειμαι απολυτα σιγουρη αν τετοιες υιοθετησεις πρεπει να γινουν στο πολυ αμεσο μελλον,αφου ισως η κοινωνια να μην ειναι αρκετα ανοιχτομυαλη ακομα για να δεχτει κατι τετοιο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εφοσον οι ανθρωποι αγαπιουνται γιατι να μην μπορουν να το επισημοποιησουν

και εγω αγαπω το σκυλο μου..να το επισημοποιησω?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
και εγω αγαπω το σκυλο μου..να το επισημοποιησω?;)


Ξερεις τι εννοω..Και εισαι σιγουρος πως ο σκυλος σου σε αγαπαει;;;;;Αλλα ελπιζω οτι δεν συγκρινεις εναν ομοφυλοφυλο με ενα σκυλο γιατι θα ηταν υπερβολικα ρατσιστικο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,689 μηνύματα.
και εγω αγαπω το σκυλο μου..να το επισημοποιησω?;)
Δε μπορούν να υφισταθούν αμφίδρομα δικαιώματα και υποχρεώσεις μεταξύ εσένα και του σκύλου σου. Αν γίνει ποτέ αυτό και είσαι και ζευγάρι με το σκύλο σου, ασφαλώς και να το επισημοποιήσεις.


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Σε πολλεs χωρεs του κοσμου γινονται τελετεs γαμων σε εκκλησιεs.Εγω απλα το τονιζω γιατι κατι αρχισε να ψυθιριζεται και εδω αλλα προs το παρον οχι κατι το συγκεκριμενο.Δεν συμφωνω στο οτι ακομα και στον πολιτικο γαμο υπαρχει εικονισμα αυτο ειναι βλασφημια.Για τιs κοινωνικεs παροχεs θα συμφωνω να υπαρξει το καλυτερο γι αυτουs τουs ανθρωπουs.


συμφωνώ απόλυτα φίλε φώτη - αφού δεν κάνανε γαμήλιο δώρο στο ζευγάρι γιατί να παρευρίσκονται , να τρώνε κουφέτα και καναπεδάκια και γενικά να διασκεδάζουνε τσάμπα ;

λίγη περηφάνεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

gandalf

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gandalf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
στο θέμα του γάμου είμαι και εγώ υπέρ, για τους γνωστούς λόγους που αναφέρθηκαν πιο πριν.

στο θέμα της υιοθεσίας όμως, αν και είμαι και εγώ γκει, δηλώνω κατά...και όχι επειδή θα στιγματιζόταν το παιδί και θα το κορόιδευαν μόνο...

ας υποθέσουμε για λίγο ότι ζούμε σε μία ιδανική κοινωνία όπου οι γκέι δεν αντιμετωπίζουν κανέναν ρατσισμό, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με αυτούς, κανένα εμπόδιο στο να παντρευτούν και ότι όλα είναι ωραία και ρόδινα, και ότι ένα ζευγάρι γκέι ανδρών αποφασίζει να υιοθετήσει ένα παιδάκι...
Κατά την ταπεινή μου άποψη, δεν πρέπει να στερούμε στο παιδί με κανέναν τρόπο καμμία από τις δύο γονικές φιγούρες (πατέρας-μητέρα) είτε μέσω ενός διαζυγίου, είτε μέσω του θανάτου ενός εκ των δύο, είτε με την υιοθέτηση του παιδιού από ένα ζευγάρι ομοφυλοφίλων...και θεωρώ ότι ειδικά το μητρικό πρότυπο δεν πρέπει με κανέναν τρόπο να το στερήσουμε (το ότι η μητέρα παίζει τον σημαντικότερο ρόλο, τουλάχιστον κατά την πρώιμη παιδική ηλικία το λέει η φύση, όχι εγώ. Υπάρχει το λεγόμενο μητρικό ένστικτο, μιά ενστικτώδης αγάπη δηλαδή προς το παιδί την οποία ο άντρας δεν μπορεί να υποκαταστήσει με κανένα τρόπο, όσο θηλυπρεπής και να είναι)

Φυσικά θα μου πείτε ότι υπάρχουν μονογονεικές οικογένεις με έναν μόνο πατέρα ή μητέρα όπου το παιδί βγαίνει φυσιολογικό και κανονικές οικογένειες με δύο γονείς όπου το παιδί βγαίνει σκάρτο, όπου οι γονείς του δεν το αγαπούσαν κτλ κτλ.

Το θέμα είναι ότι στις μονογονεικές οικογένειες οι πιθανότητες το παιδί να έχει δυσκολίες στην ψυχολογία του και να νιώθει ότι κάτι έχει στερηθεί στη ζωή του που το απολαμβάνουν οι υπόλοιποι είναι πολύ περισσότερες απο τις αντίστοιχες πιθανότητες όταν το παιδί ζέι σε μια νορμάλ οικογένεια με δύο γονείς (ετεροφυλους). Το ίδιο λοιπόν θα συμβαίνει, νομίζω, και με τους ομοφυλόφιλους γονείς καθώς κατουσία δεν έχει διαφορά το να μεγαλώνεις με 2 πατέρες από το να μεγαλώνεις με έναν, διότι πρώτον είτε έχεις έναν πατέρα είτε 25 το μητρικό πρότυπο πάντα απουσιάζει (το ίδιο και με τα λεσβιακά ζευγάρια), και δεύτερον μόνο ο ένας γίνεται (στην καλύτερη περίπτωση) να είναι βιολογικός (μεσω μιας παρένθετης μητέρας), ο άλλος δεν θα έχει καμία φυσική έλξη προς το παιδί..


Για να το θέσω με δυο λόγια, εννοείται πως θα υπάρξουν και περιπτώσεις που το παιδί δεν θα έχει δυσκολίες στο να μεγαλώσει κανονικά απο δύο ομοφυλόφιλους γονείς, θεωρώ όμως πως στις περισσότερες των περιπτώσεων, ακόμα και αν το ζευγάρι αγαπάει το παιδί και είναι αγαπημένο μεταξύ του, το παιδί θα υποβληθεί σε μια σοβαρή ψυχολογική δοκιμασία στα παιδικά του χρόνια η οποία του είναι παντελώς αχρείαστη και που πιθανώς να το σημαδέψει ψυχολογικά με πολλούς και διαφόρους τρόπους.

Και όλα αυτά αν το ομοφυλόφιλο ζευγάρι παραμείνει μαζί (δεν θα μπω σε περιπτώσεις που μπορεί να χωρίσουν, ή να έχουν διαμάχεις):worry:.
Πρόκειται για ένα πολύ μεγάλο ρίσκο η όλη αυτή υπόθεση όπως το βλέπω, και εγώ προσωπικά δεν θα διακινδύνευα το μέλλον του παιδιού μου μόνο και μόνο για να ικανοποιήσω τον εγωισμό μου και την επιθυμία μου να κάνω παιδί, κάτι τέτοιο το θεωρώ ανεύθυνο...Ναι βέβαια, μπορούμε κιόλας να κρεμάμε μωρά από μπαλκόνια και να τα αφήνουμε μόνα τους να περάσουν το δρόμο και στο τέλος να βγουν μια χαρά φυσιολογικά και ακεραια.....Δεν υπάρχει όμως μια πολύ μεγάλη πιθανότητα να τραυματιστούν για μια ζωή ??? Άρα τι θα κάνεις, θα το αφήσεις να περάσεις μόνο του απέναντι ή όχι? Νομίζω θα προτιμούσα να μην το άφηνα καθόλου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μπραβο!πολυ ωριμες αποψεις απο ενα ομοφυλοφιλο ατομο...!συμφωνω απολυτως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Απορία : Γιατί δυο λεσβίες μπορούν να κάνουν σχετικά εύκολα παιδί, ενώ δύο γκέι όχι? (Όχι από βιολογική άποψη...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gandalf

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gandalf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Απορία : Γιατί δυο λεσβίες μπορούν να κάνουν σχετικά εύκολα παιδί, ενώ δύο γκέι όχι? (Όχι από βιολογική άποψη...)

τι εννοείς κάνουν σχετικά εύκολα παιδί?????:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
E, παίρνει η μια το σπέρμα ενός άντρα και κυοφορεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gandalf

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gandalf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
νομίζω απαντάς μόνος σου...ένας ομοφυλόφιλος άντρας δεν μπορεί να το κάνει αυτό.....πρέπει αναγκαστικά να υιοθετήσει ή να βρει παρένθετη μητέρα (σώθηκε) ή να το παίξει str8...η λεσβία θα πάει σε μια τράπεζα σπέρματος φαντάζομαι και end of story... δεν ξέρω βέβαια πόσο διαδεδομένη είναι αυτή η πρακτική και ούτε την επικροτώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Και επισης, με αυτον τον τροπο, νομικα δεν κανουν παιδι, κανει μονο η μια απο τις δυο . Στην ουσια δηλαδη, μονο η μια δινει το ονομα της στο παιδι, μονο η μια εχει τα γονεϊκα δικαιωματα (πχ αν παθει κατι, στο νοσοκομειο μονο η μια θεωρειται συγγενης), κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
To θέμα πάντως είναι ότι δυο λεσβίες μπορούν να έχουν παιδί (έστω εάν δεν 'αναγνωρίζεται' απ' την μία) ενώ 2 γκέι δεν μπορούν...(τόσο εύκολα τουλάχιστον) :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gandalf

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gandalf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
To θέμα πάντως είναι ότι δυο λεσβίες μπορούν να έχουν παιδί (έστω εάν δεν 'αναγνωρίζεται' απ' την μία) ενώ 2 γκέι δεν μπορούν...(τόσο εύκολα τουλάχιστον) :hmm:

και γενικέυοντας μια γυναίκα μπορεί πιο εύκολα να αποκτήσει μόνη της παιδί παρά ένας άντρας

πώς σου ρθε όμως αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Ο νόμος δεν αποτρέπει 2 λεσβίες απ' το να κάνουν παιδιά, ενώ αποτρέπει σε 2 γκέι άντρες να υιοθετήσουν παιδί. Πόσο σωστό είναι αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gandalf

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gandalf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
μα ο νόμος δεν μπορεί να πει "όχι δεν θα μείνεις έγκυος", το να μείνει μια γυναίκα έγκυος μόνο στην κίνα ελέγχεται. Άλλο να κάνεις παιδί και άλλο να το υιοθετήσεις, ο νόμος δεν μπορεί να πει δεν μπορείς να κάνεις παιδιά, είναι σαν να λέει μην κάνεις σεξ...και αν απαγορευόταν και έμενε έγκυος μία λεσβία? θα αναγκαζόταν να κάνει έκτρωση στο έμβρυο?

Για την υιοθεσία γίνεται όλο το σούσουρο, να κάνει παιδί μπορεί και ένας γκέι άντρας με άνεση όσο και μια λεσβία...δεν ξέρω κατά πόσο σωστό είναι βέβαια...αλλά ο νόμος δεν μπορεί να πει "είσαι ομοφυλόφιλος/η, δεν μπορείς να γονιμοποιήσεις μια γυναίκα/να γονιμοποιηθείς απο έναν άντρα"...μπορεί όμως να πει μην υιοθετείς...

Καταλαβαίνεις την διαφορα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Για την υιοθεσία γίνεται όλο το σούσουρο, να κάνει παιδί μπορεί και ένας γκέι άντρας με άνεση όσο και μια λεσβία...

To θέμα είναι ότι δεν μπορεί να κάνει τόσο εύκολα παιδί ένας γκέι άντρας, όσο μπορεί να κάνει μια λεσβία γυναίκα! Γιατί η γυναίκα χρειάζεται απλώς σπέρμα, ενώ ο άντρας χρειάζεται μια γυναίκα διατεθειμένη να κυοφορήσει παιδί 'άλλου'.

Φυσικά είναι πιο εύκολο για τον νομοθέτη να παραμείνει αδρανής σε ένα τέτοιο θέμα (αφήνοντας δηλαδή ζευγάρια γυναικών να έχουν παιδί) παρά να τροποποιήσει τον νόμο για να έχουν την ίδια δυνατότητα και 2 άντρες (να υιοθετήσουν)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gandalf

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gandalf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
To θέμα είναι ότι δεν μπορεί να κάνει τόσο εύκολα παιδί ένας γκέι άντρας, όσο μπορεί να κάνει μια λεσβία γυναίκα! Γιατί η γυναίκα χρειάζεται απλώς σπέρμα, ενώ ο άντρας χρειάζεται μια γυναίκα διατεθειμένη να κυοφορήσει παιδί 'άλλου'.

sorry που δεν ήμουν σαφής!:worry:
όταν λέω έχουν την ίδια άνεση εννοώ νομική άνεση, δεν υπάρχει νόμος δλδ που να λέει είσαι ομοφυλόφιλος άντρας άρα δεν μπορείς να κάνεις παιδί...Άλλωστε υπάρχουν πολλοί ομο αλλα και αμφιφυλόφιλοι που έχουν παιδιά...επιμένω, στην υιοθεσία υπάρχει το όλο ζήτημα, και τόσο τα λεσβιακά όσο και τα γκέι ζευγάρια δεν μπορούν να υιοθετήσουν από τον νόμο, και στις δύο περιπτώσεις όμως επιτρέπεται να κάνουν βιολογικά παιδιά...
θα συμφωνήσω βέβαια ότι μια γυναίκα αποκτάει πιο εύκολα (βιολογικά) παιδί όπως είπες, αλλα εν προκειμένω τα παράπονά σου στην φύση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Ο νόμος δεν αποτρέπει 2 λεσβίες απ' το να κάνουν παιδιά, ενώ αποτρέπει σε 2 γκέι άντρες να υιοθετήσουν παιδί. Πόσο σωστό είναι αυτό?

Μα τι θα περιμενες να πει ενας νομος; Αν καποια ειναι ομοφυλοφιλη, δεν μπορει να κανει παιδια; Εκτος απο ρατσιστικο θα ηταν και ηλιθιο, μιας και πολυ απλα, θα πηγαινει οποιαδηποτε και θα ελεγε "Οχι, δεν ειμαι ομοφυλοφιλη". Πως θα απεδεικνυαν το αντιθετο;

Και επισης, συγκρινεις μηλα με αχλαδια. Τι σχεση εχει η υιοθεσια με την εγκυμοσυνη; Το ενα ειναι ενα νομικο γεγονος και το αλλο ενα φυσικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

korineto9487

Νεοφερμένος

Η Κορίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Όσο αναφορά το γάμο είμαι υπέρ και με το παρά πάνω μάλιστα. Γιατί όχι; Αν υπάρχει αγάπη; Τι κακό μπορεί να προκαλέσει στο κοινωνικό περίγυρο ένας γάμος ομοφυλλόφιλων; Έτσι όπως παντρεύονται οι ετερόφυλοι έτσι νομίζω πως πρέπει να παντρεύονται και οι ομοφυλλόφιλοι. :)

Τώρα για την υιοθεσία είναι και ένα παιδί στη μέση, αλλά από το να είναι σε μία οικογένεια με αλκοολικό πατέρα και καταθληπτικιά μητέρα χίλιες φορές να μεγάλωνε σε ένα περιβάλλον με ομοφυλλόφιλους γονείς.
Υπέρ και σε αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top