Ιστοσελίδα: μπορεί το χόμπι να γίνει επάγγελμα;

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Καλησπερα!απευθυνομαι κυριως στους κομπιουτεραδες που ξερουν κατιτις παραπανω.
Αν εγω πχ που το χομπι μου ειναι να γραφω αρθρακια για ποικιλλα θεματα θελω να τα μαζεψω ολα σε μια ιστοσελιδα μπορω να βγαλω καποια χρηματα απο αυτο; δεν θελω να γεμισω το site με διαφημησεις και affiliates που θα κουρασουν τον αναγνωστη οπως κουραζομαι και τσαντιζομαι εγω σε διαφορες σελιδες που μπαινω. Ισως καποιες χρησιμες μονο.
Αρα το ερωτημα ειναι το εξης. Πως με μια σωστα δομημενη ιστοσελιδα μπορεις να βγαλεις χρηματα. Καλα οχι να γινεις πλουσιος.Για χαρζιλικι μιλαω. Να το επιχειρησω η αστο καλυτερα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Πρεπει να γινεις δημοσιογραφος αν κινηθεις σε ενημερωτικη η αρθρογραφικη ιστοσελιδα γνωμης

Τα λεφτα ερχονται απο τις διαφημησεις την επισκεψημοτητα και τα μελη που θα γραψεις σαν συνδρομητες με καποιο χρηματικο ποσο για να διαβαζουνε ολα τα αρθρα αλλιως διαφημησεις και ολα τα αρθρα ανοικτα στο κοινο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Επειδη ενδιαφερομαι και εγω αν φτιαξω και εγω ενα blog γινεται να βγαλω ενα μικρο χαρτζιλικι?Αν γινεται με ποιο τροπο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Δεν θα ήθελα να ασχοληθώ με συνδρομές...με. Τις διαφημίσεις τι παίζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Βασικά, δεν είμαι και η πιο κατάλληλη να πω, αλλά νομίζω ότι για να ανοίξεις δικιά σου σελίδα θα πρέπει να πληρώνεις κάθε μήνα ένα ποσό για τον σέρβερ της σελίδας και υποθέτω και για διαφημίσεις. Αλλά σίγουρα πληρώνεις ένα ποσό μικρό.
Από κει και πέρα νομίζω ότι θα χρειαστείς και κάποιον να στο στήσει αυτό. Δηλαδή κάποιον web developer ξέρωγω και κάποιον γραφίστα κτλ κτλ κτλ.
Δε ξέρω αν μπορείς να τα καταφέρεις χωρίς να' χεις σχέση με τον χώρο, ή κάποιες συμβουλές. Από κει και πέρα μιλάω έχοντας στο μυαλό μου κάτι δικό μου, πιο μεγάλο που σκέφτομαι, και είναι πολλά που πρέπει να έχεις υπόψειν. Από κει και πέρα μπορείς να κάνεις ένα μπλογκ και να βάλεις διαφημίσεις. (??)

Μπορεί να λέω και βλακείες, είμαι άσχετη μ' αυτά, ό,τι έχει πάρει το αυτί μου σου λέω, επειδή το ψάχνω κι εγώ το θέμα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Γινεται απο το μπλογκ μεσω των διαφημησεων εαν βαλω να βγαλω μερικα λεφτα prinCess?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Μικρο το ποσο σχετικο,εαν κανεις ιστοσελιδα και οχι blog τοτε θες πολλα λεφτα και γενικα να σας πω δεν αξιζει διοτι για να καταταφερεις κατι για να βγαλεις λεφτα απο αρθρογραφια πρεπει να εχεις κατι πολυ οργανωμενο οπως ειδησιογραφικο site με ομαδα δημοσιογραφων ,ωστε να παρεις διαφημησεις απο μερικες χιλιαδες καθημερινες επισκεψεις που πρεπει να πετυχεις.Τα εξοδα θα ειναι περισσοτερα απο τα εσοδα γιατι οπως καταλαβαινετε για να το πετυχεις αυτο πρεπει να εισαι ονομα η να γινεις εαν δικτυωθεις και ασχολησε ολη μερα με τη δικτυωση του site .Αλλιως μπορεις να πιασεις ενα θεμα ειδικο sto site που να εχει συγκεκριμενο κοινο και συγκεκριμενη ζητηση και να παρεις απο συγκεκριμενες εταιρειες διαφημησεις για χαρτζιλικι.Οπως πχ να ανοιξεις ενα site κατατακτηριων και να το ενημερωνεις με διαφορα υλικα και να παρεις λεφτα απο φροντιστηρια εαν αποκτησει επισκεψημοτητα το site.Με λιγα λογια θελω να πω ειανι δυσκολο και θελει πολυ χρονο και διαθεση δουλειας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Γινεται απο το μπλογκ μεσω των διαφημησεων εαν βαλω να βγαλω μερικα λεφτα prinCess?

Μ δε ξέρω τι παίζει με τις διαφημίσεις, αλλά είναι θέμα επισκεψιμότητας υποθέτω της σελίδας, και δεν είναι τόσο εύκολο να βγάλεις κέρδος, αλλιώς θα το έκαναν όλοι και θα'χαν ένα χαρτζιλίκι όλοι. Δε ξέρω τι παίζει από τα μπλογκς. Αλλά δεν είναι τόσο εύκολο να βγάλεις λεφτά, δε νομίζω, θέλει επιμονή και στόχο μάλλον.
Have no idea γενικά. Ίσως κάνω απόπειρα από Σεπτέμβρη και τα μάθω αυτά και θα σας πω.:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Μ δε ξέρω τι παίζει με τις διαφημίσεις, αλλά είναι θέμα επισκεψιμότητας υποθέτω της σελίδας, και δεν είναι τόσο εύκολο να βγάλεις κέρδος, αλλιώς θα το έκαναν όλοι και θα'χαν ένα χαρτζιλίκι όλοι. Δε ξέρω τι παίζει από τα μπλογκς. Αλλά δεν είναι τόσο εύκολο να βγάλεις λεφτά, δε νομίζω, θέλει επιμονή και στόχο μάλλον.
Have no idea γενικά. Ίσως κάνω απόπειρα από Σεπτέμβρη και τα μάθω αυτά και θα σας πω.:hehe:

οκ μολις μαθεις ενημερωσε με ενταξει?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Δεν είναι τόσο εύκολο να βγάζεις λεφτά από ένα μπλογκ δυστυχώς. Πρέπει να το ενημερωνεις-προωθεις-βελτιώνεις διαρκώς για αρκετό καιρο, μέχρι να αποκτήσεις αρκετή επισκεψιμότητα για να βγάζεις από διαφημίσεις. Οι διαφημίσεις πληρώνονται με ψίχουλα πχ 20 λεπτά ανά κλικ, ίσως και λιγότερο. Και δεν τις κλικαρουν Όλοι. Για να βγάλεις 10 ευρώ μπορεί να πρέπει ξέρω γω να περάσουν 1000 άνθρωποι από το μπλογκ. Οι περισσότεροι που βγάζουν λεφτά από το μπλογκ τους το άρχισαν για πλάκα, γιατί το γουσταραν και στην πορεία άρχισε να τραβάει. Καλό είναι να αρχίσεις έτσι, πιο χαλαρά με ένα μπλογκ που είναι τσαμπε και αν πάει καλά παίρνεις custom domain και έχεις μια ολοδικια σου ιστοσελίδα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
μαλιστα....σκεφτομουν οχι blog αλλα portal με ενσωματωμενο forum....αλλα τσαμπα χεχε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπερα!απευθυνομαι κυριως στους κομπιουτεραδες που ξερουν κατιτις παραπανω.
Αν εγω πχ που το χομπι μου ειναι να γραφω αρθρακια για ποικιλλα θεματα θελω να τα μαζεψω ολα σε μια ιστοσελιδα μπορω να βγαλω καποια χρηματα απο αυτο; δεν θελω να γεμισω το site με διαφημησεις και affiliates που θα κουρασουν τον αναγνωστη οπως κουραζομαι και τσαντιζομαι εγω σε διαφορες σελιδες που μπαινω. Ισως καποιες χρησιμες μονο.
Αρα το ερωτημα ειναι το εξης. Πως με μια σωστα δομημενη ιστοσελιδα μπορεις να βγαλεις χρηματα. Καλα οχι να γινεις πλουσιος.Για χαρζιλικι μιλαω. Να το επιχειρησω η αστο καλυτερα;


Κοίτα το να βγάλεις λεφτά από ιστότοπο (δεν λέγεται ιστοσελίδα ρε παιδιά, ιστοσελίδα λεγόταν το 80' που τα site ήταν κυριολεκτικά μια σελίδα :D) χωρίς διαφημίσεις είναι από δύσκολο ως ακατόρθωτο. Τέσσερις είναι οι κύριοι τρόποι για να ρευστοποιήσεις το site σου, διαφημίσεις, συνδρομή, πώληση προϊόντων και δωρεές. Για συνδρομή μην το σκέφτεσαι καν εκτός και αν σκοπεύεις να ανοίξεις πορνοσάιτ. Για προϊόντα πρέπει να έχεις κάτι να πουλάς προφανώς, οπότε σου μένουν οι διαφημίσεις και οι δωρεές. Για τις διαφημίσεις θες επισκεψιμότητα , ενώ για τις δωρεές θες να ανεβάζεις κάτι που τραβάει τον κόσμο, κάτι σαν χόμπι η μια υπηρεσία.

Αν θες να φτιάξεις το site από την αρχή χρειάζεσαι γνώσεις προγραμματισμού, HTML5, CSS, Javascript κτλ. Το κακό είναι πως αυτά θέλουν πολύ διάβασμα και ψάξιμο, το καλό είναι πως αν τα κατέχεις δεν χρειάζεται πλέον να περιμένεις από το site για να βγάλεις λεφτά. Τώρα αν δεν θες να ψαχτείς πρέπει να πληρώσεις κάποιον που ξέρει για να το φτιάξει.

Κάθε σάιτ έχει πάγια έξοδα. Πρέπει να πληρώνεις ένα ποσό το χρόνο στην εταιρία που έχει τον σέρβερ όπου θα είναι hosted το σάιτ σου, καθώς και άλλο ένα ποσό για συντήρηση του κώδικα τους σάιτ. Αυτό θα το αναλάβει κατά πάσα πιθανότητα το άτομο που θα προσλάβεις να στο φτιάξει, αν δεν το κάνεις μόνη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Δεν είναι τόσο εύκολο να βγάζεις λεφτά από ένα μπλογκ δυστυχώς. Πρέπει να το ενημερωνεις-προωθεις-βελτιώνεις διαρκώς για αρκετό καιρο, μέχρι να αποκτήσεις αρκετή επισκεψιμότητα για να βγάζεις από διαφημίσεις. Οι διαφημίσεις πληρώνονται με ψίχουλα πχ 20 λεπτά ανά κλικ, ίσως και λιγότερο. Και δεν τις κλικαρουν Όλοι. Για να βγάλεις 10 ευρώ μπορεί να πρέπει ξέρω γω να περάσουν 1000 άνθρωποι από το μπλογκ. Οι περισσότεροι που βγάζουν λεφτά από το μπλογκ τους το άρχισαν για πλάκα, γιατί το γουσταραν και στην πορεία άρχισε να τραβάει. Καλό είναι να αρχίσεις έτσι, πιο χαλαρά με ένα μπλογκ που είναι τσαμπε και αν πάει καλά παίρνεις custom domain και έχεις μια ολοδικια σου ιστοσελίδα. :)

Kαι τα λεφτα απο τις διαφημησεις τα παιρνεις απο εκεινους που διαφημιζεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Kαι τα λεφτα απο τις διαφημησεις τα παιρνεις απο εκεινους που διαφημιζεις?

No, τα παίρνεις από τον μεσάζοντα με τον οποίο συνεργάζεσαι, π.χ τη Google αν έχεις Google Ads στο site.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Ειναι πολυπλοκη διαδικασια ?

Δεν είναι τόσο εύκολο να βγάζεις λεφτά από ένα μπλογκ δυστυχώς. Πρέπει να το ενημερωνεις-προωθεις-βελτιώνεις διαρκώς για αρκετό καιρο, μέχρι να αποκτήσεις αρκετή επισκεψιμότητα για να βγάζεις από διαφημίσεις. Οι διαφημίσεις πληρώνονται με ψίχουλα πχ 20 λεπτά ανά κλικ, ίσως και λιγότερο. Και δεν τις κλικαρουν Όλοι. Για να βγάλεις 10 ευρώ μπορεί να πρέπει ξέρω γω να περάσουν 1000 άνθρωποι από το μπλογκ. Οι περισσότεροι που βγάζουν λεφτά από το μπλογκ τους το άρχισαν για πλάκα, γιατί το γουσταραν και στην πορεία άρχισε να τραβάει. Καλό είναι να αρχίσεις έτσι, πιο χαλαρά με ένα μπλογκ που είναι τσαμπε και αν πάει καλά παίρνεις custom domain και έχεις μια ολοδικια σου ιστοσελίδα. :)

No, τα παίρνεις από τον μεσάζοντα με τον οποίο συνεργάζεσαι, π.χ τη Google αν έχεις Google Ads στο site.

βασικα εγω για blog λεω.Γινεται και απο blog?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ειναι πολυπλοκη διαδικασια ?

Εξαρτάται το τι θεωρείς πολύπλοκη διαδικασία και το ποιος θα την κάνει. Δεν είναι πυρηνική φυσική αλλά θέλει να ασχοληθείς.

βασικα εγω για blog λεω.Γινεται και απο blog?

Ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Εξαρτάται το τι θεωρείς πολύπλοκη διαδικασία και το ποιος θα την κάνει. Δεν είναι πυρηνική φυσική αλλά θέλει να ασχοληθείς.



Ναι.

Kαι κατι αλλο με την ip τι γινεται λογω ασφαλειας ρωταω?γινετε να βαλω συνδεση μεσω tor browser και να εχει το blog αλλη ip?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Μάλιστα....ενδιαφέροντα όλα αυτά...Ευχαριστώ....με τις δωρεές τι παίζει;Δεν πα, πολυκαταλαβα πλήκτρο donate money;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Kαι κατι αλλο με την ip τι γινεται λογω ασφαλειας ρωταω?γινετε να βαλω συνδεση μεσω tor browser και να εχει το blog αλλη ip?

Η ip τι σχέση έχει? Το blog θα έχει την ip του server στον οποίο είναι hosted. Αν το κάνεις host στο σπίτι σου θα έχει την ip του σπιτιού σου, αν το κάνει host κάποιος άλλος, π.χ μια εταιρία web hosting, θα έχει την δική τους ip.

Το TOR είναι freeware υπηρεσία που μπορεί να έχει ένας χρήστης για να είναι έως ένα βαθμό ανώνυμος στο ίντερνετ, κρύβοντας την ip του. Αυτό το κάνει συνδέοντας το pc του πρώτα με ένα server του tor και από εκεί αναμεταδίδεται το σήμα στο ίντερνετ. Έτσι αν θες να μπεις στο e-steki.gr μέσω TOR, ο server του site θα βλέπει την ip 93.122.144.123 πχ που θα είναι η ip του tor server και όχι την δικιά σου που θα είναι 23.123.244.22 π.χ.

Το να κρύψεις το blog σου μέσω tor δεν έχει κανένα απολύτως νόημα καθώς τότε δε θα μπορεί να μπει κανένας.

Μάλιστα....ενδιαφέροντα όλα αυτά...Ευχαριστώ....με τις δωρεές τι παίζει;Δεν πα, πολυκαταλαβα πλήκτρο donate money;

Ναι κάπως έτσι. Απλά αυτό έχει νόημα μόνο αν προσφέρεις κάτι στο site σου. Π.χ υπάρχουν ζωγράφοι που ζωγραφίζουν πορτραίτα από φωτογραφίες ξέρω εγώ και δέχονται δωρεές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Η ip τι σχέση έχει? Το blog θα έχει την ip του server στον οποίο είναι hosted. Αν το κάνεις host στο σπίτι σου θα έχει την ip του σπιτιού σου, αν το κάνει host κάποιος άλλος, π.χ μια εταιρία web hosting, θα έχει την δική τους ip.

Το TOR είναι freeware υπηρεσία που μπορεί να έχει ένας χρήστης για να είναι έως ένα βαθμό ανώνυμος στο ίντερνετ, κρύβοντας την ip του. Αυτό το κάνει συνδέοντας το pc του πρώτα με ένα server του tor και από εκεί αναμεταδίδεται το σήμα στο ίντερνετ. Έτσι αν θες να μπεις στο e-steki.gr μέσω TOR, ο server του site θα βλέπει την ip 93.122.144.123 πχ που θα είναι η ip του tor server και όχι την δικιά σου που θα είναι 23.123.244.22 π.χ.

Το να κρύψεις το blog σου μέσω tor δεν έχει κανένα απολύτως νόημα καθώς τότε δε θα μπορεί να μπει κανένας και να γραφω κρυπτογραφημενα.



Ναι κάπως έτσι. Απλά αυτό έχει νόημα μόνο αν προσφέρεις κάτι στο site σου. Π.χ υπάρχουν ζωγράφοι που ζωγραφίζουν πορτραίτα από φωτογραφίες ξέρω εγώ και δέχονται δωρεές.

Oκ ευχαριστω εγω ρωτησα απο θεμα ασφαλειας γτ υπαρχουν πολλοι κακοβουλοι γι αυτο.Πληροφορικη εχεις σπουδασει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top