[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
τώρα θα γελάσετε αλλά... η κρέμα Bepanthol στο σωληνάριο που έχει το πολύ 10 ευρά, είναι απ τις καλύτερες αναπλαστικές κρέμες...
Αν μια κρέμα είναι ικανή να σιάχνει ένα συγκαμένο μωρουδίστικο πισινό, ΣΙΓΟΥΡΑ, μπορεί να φτιάξει την ξηροδερμία
Τώρα θα γελάσεις αλλά μου θυμίζεις τη μάνα μου :P
"Μαμά κάηκα"
"Βάλε bepanthol, περνάει αμέσως!"

"Μαμά έχω βγάλει εξανθήματα"
"Για βάλε bepanthol"

Και μονολογεί:
"Μα δε σου χω πει να βάζεις bepanthol, κοίτα πως έχει γίνει το δέρμα σου!"
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
τώρα θα γελάσετε αλλά... η κρέμα Bepanthol στο σωληνάριο που έχει το πολύ 10 ευρά, είναι απ τις καλύτερες αναπλαστικές κρέμες...
Αν μια κρέμα είναι ικανή να σιάχνει ένα συγκαμένο μωρουδίστικο πισινό, ΣΙΓΟΥΡΑ, μπορεί να φτιάξει την ξηροδερμία


Δεν θα γελάσουμε καθόλου, εμένα μου την έχει συστήσει και δερματολόγος τη συγκεκριμένη και ναι είναι για το πρόσωπο.... τα τελευταία χρόνια έχει βγάλει και μια που είναι ειδικά για το πρόσωπο, αλλά δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ. Το σωληνάριο είναι μια χαρά.

Συγκεκριμένα εμένα μου την είχαν δώσει για κάποιο είδος ξηροδερμίας που παρουσιάζω με το κρύο, αλλά μου είχε πει να την χρησιμοποιώ και 1-2 φορές την εβδομάδα αντί για υδατική. Δεν θέλει όμως συνέχεια.
Επίσης είναι εξαιρετική για εγκαύματα από ήλιο ή φούρνο ή τηγάνι, κλπ.
Είναι η καλύτερη προστασία όταν έχει πολύ κρύο ή όταν κανείς έρχεται σε επαφή με χιόνι.
Είναι εξαιρετική στην επούλωση μικροπληγών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Επίσης είναι εξαιρετική για εγκαύματα από ήλιο ή φούρνο ή τηγάνι, κλπ.
Είναι η καλύτερη προστασία όταν έχει πολύ κρύο ή όταν κανείς έρχεται σε επαφή με χιόνι.
Είναι εξαιρετική στην επούλωση μικροπληγών.
Να προσθέσω και στα τσιμπήματα από κουνούπια.. τύφλα να χει το fenistil!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bou

Νεοφερμένος

Η bou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Κορίτσια για όσες πολεμούν με την κυτταριτιδα και το τοπικό πάχος προτείνω τη θερμαντική κρέμα της Αφροδίτης από τα fresh line. Τη δοκίμασα κατά τύχη και κάνει θαύματα!Μέσα σε ένα μήνα είδα τεράστια διαφορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Ξέρω ότι έχει ήδη συζητηθεί αλλά βαριέμαι να ψάχνω...:redface:

Οπότε ρωτάω η γυναίκα (που έχει βαρεθεί να κάνει πλούσια την κομμώτριά της :P)...υπάρχει ισιωτικό πιστολάκι; (όχι την πρέσα...την έχω και δεν με βολεύει) ή κάτι σαν βούρτσα που γυρίζει μόνη της και τα ισιώνει...ή κάτι τέτοιο :P

Κι αν ναι...ποια προτείνετε; Γίνεται δουλειά ή τσάμπα πιστεύω ότι θα έχω πιο συχνά υπέροχο ίσιο μαλλί; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Εγω τη λυση τη βρηκα στο πιστολακι-δγιαολο μου. Κι εγω παιδευομουν με ισιωτικες, κρεμες, πρεσσες, μπουρδες.. τιποτα, τιποτα, firstline fhd 1800 απο carrefour, σε ενα 20λεπτο ετοιμο. (οταν ηθελα να παρω πιστολακι για το ..εναλλακτικο σπιτι, και πηρα παλι firstline 2000 watt, δεν ηταν καλο. πως γινεται δεν εχω ιδεα, τι του ριξαν του 1800 δεν ξερω..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Να τονίσουμε ότι δεν μπορώ να το ισιάξω μόνη μου με τίποτα!!!
Κουράζεται τόσο πολύ το χέρι μου από το γύρισμα της βούρτσας που αντί να ισιώσω το μαλλί το ξάνω...:redface:

Ω...ναι είμαι ανεπίδεκτη μαθήσεως:redface: :P

Οπότε σκέτο πιστολάκι δεν παίζει μάι λοβ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
και εγω εχω το ιδιο προβλημα με το πιστολακι...δεν εχουμε καθολου καλη σχεση...μονο με ισιωτικο μπορω και αυτο το εκανα μια φορα και μου πηρε καμια ωριτσα...ξερετε κανενα καλο ισιωτικο που να καιει το μαλλι μπας και ισιωσει(γιατι εχω και προβατοχετη...χιχι)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Αυτο που περιγραφετε δεν εχει φτιαχτει ακομα, λυπαμαι! :X

Αφηστε τα χαζα, και πιαστε βουρτσες, αντε ολα στο πιατο τα θελετε :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Kαι περίμενα από εσένααααααααααααα σγουρομάλλικο κορίτσι να μου βρεις λύση :pfff:

Δεν κατέχω το άθλημα οεο!!!:D :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Μιλας σε μια κορψ με απολυτα ισιο, λειο και μεταξενιο μαλλι σε πληροφορω. :pfff:
Κι αυτο χαρη στο απιστευτο FIRSTLINE FHD 1800, που συνιστω ανεπιφυλακτα :pfff:

Παντως αληθεια, ισιωτηρι μην παρεις, πεταμενα λεφτα, τωρα ψαχνω που ανακυκλωνουν ηλεκτρικες συσκευες για να το σουταρω.
Επισης, μην κανεις το λαθος να ακουσεις καποια που θα σου πει "εγω εχω σγουρο μαλλι και μ'αυτο το ισιωτηρι τα ισιωνω σε 10 λεπτα". Φημες λενε οτι αυτες οι τυπισσες τα λενε επιτηδες για να κυκλοφορουμε με φριζαρισμενο μαλλι :pfff:, γιατι μονο Σ'ΑΥΤΕΣ ΠΙΑΝΕΙ! :mad:

Για το μονο που κραταω τις επιφυλαξεις μου γιατι εχω ακουσει ζουμπερ φοβερα σχολια ειναι το GHD, μονο που κανει πολλα λεφτακια:X
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Ας κάνω και μία ώρα...δεν με πειράζει :pfff:

Το θέμα είναι να μην είναι το μαλλί σαν ξασμένο-καμένο- καλά πως τολμά η άλλη να κυκλοφορεί....:D

Δηλαδή να μην πάρω πιστολάκι ισιωτήρι ή βούρτσα ισιωτήρα;:P :(
(πρέσα εννοείται έχω...αλλά πάλι δείχνει καμένο...την έχω χαρίσει στην μάμι που κάπου την έχει βολέψει :P)

Το θέμα είναι ότι με πονάειιιιιιιιιιιιιι το χέρι από το στρίψε στρίψε....
Και κάνω κοντά 2 ώρες....

Πολύ γκρινιάρα έχω γίνει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Βρε τσούπρα μου, μήπως είναι καλύτερα να αφήσεις το μαλλάκι σου σγουρούλι;;:worry:
Στο λέω γιατί εγώ που έχω πρόκα μαλλί προσπαθώ εδώ και χρόνια να το σγουρίνω ή έστω να το κάνω σπαστό αλλά δεν...και είναι τόσο ωραία τα ζζζγουρά μαλλάκια!!!:/:

Άσε που αν έχεις έντονα σγουρό μαλλί και το ισιώνεις κάθε μέρα, θα το κάψεις ντίαρ!! Έχω μια φίλη που ενώ το φυσικό της είναι σαν του Μόγλη και με το πιστολάκι της βγαίνουν σαν τα δικά μου, αλλά η ψαλλίδα κοντεύει να φτάσει μέχρι την ρίζα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Να τονίσουμε ότι δεν μπορώ να το ισιάξω μόνη μου με τίποτα!!!
Κουράζεται τόσο πολύ το χέρι μου από το γύρισμα της βούρτσας που αντί να ισιώσω το μαλλί το ξάνω...:redface:

Ω...ναι είμαι ανεπίδεκτη μαθήσεως:redface: :P

Οπότε σκέτο πιστολάκι δεν παίζει μάι λοβ....

Αχου Βικυ μου πώς σε νιώθω... Εγώ ακόμα κι όταν το στεγνώνω πάντα σε κάποιο σημείο βαριέμαι να το φυσάω :P και πάντα μου βγαίνει η αριστερή πλευρά μια χαρά, ενώ από τη δεξιά πετάνε τσουλούφια ατάκτως και προς όλες τις κατευθύνσεις! Και εκεί έρχεται και σώζει την κατάσταση το σίδερο- αλλά μόνο για ένα πέρασμα.

Πάντως το θέμα ίσιωμα το χω σχεδόν εγκαταλείψει- λακ και το αφήνω όπως είναι.


πς. με σίδερο ισιώματος και συνεχή χρήση του είχα κάνει το μαλλί μου μην-σου-πω-πώς. Φαντάσου ότι το κοψα το μισό (σε μήκος) γιατί ήταν σαν ξασμένο στις άκριες από το πολύ ίσιωμα... Δεν προλάβαινα να κάνω τίποτα άλλο, οπότε το καθημερινό πέρασμα με το σίδερο ήταν η μόνη μου λύση. Και αποδείχτηκε καταστροφικό τελείως :worry:

πς2. λαβ τι είναι αυτό το FIRSTLINE; από ένταση φυσήματος πώς πάει; :X
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitral

Δραστήριο μέλος

Η dimitral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 413 μηνύματα.
μια ευκολη & σχετικα γρηγορη λυση:στεγνωνεις το μαλλι ωστε να ειναι νωπο γυρνωντας ντουμπα το κεφαλι και χτενιζοντας ταυτοχρονα.παραμενεις με το κεφαλι τουμπα και βουρτσιζεις οπως κανουν στο κομμωτηριο για να ισιωσεις και τελος περνας μια με σιδερο!εγω ετσι τα κανω τα δικα μου ,διοτι κι εγω βαριεμαι να καθομαι με τις ωρες!αυτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Ρε κορίτσια πως το κάνετε αυτό με το σίδερο; Σκύβετε πάνω στη σιδερώτρα; Δεν φοβάστε μην καείτε; :worry:

Θυμάμαι είχα δει στο telemarketing μια ηλεκτρική βούρτσα που έκανε θαύματα, την έχετε δοκιμάσει; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitral

Δραστήριο μέλος

Η dimitral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 413 μηνύματα.
Ρε κορίτσια πως το κάνετε αυτό με το σίδερο; Σκύβετε πάνω στη σιδερώτρα; Δεν φοβάστε μην καείτε; :worry:

Θυμάμαι είχα δει στο telemarketing μια ηλεκτρική βούρτσα που έκανε θαύματα, την έχετε δοκιμάσει; :P


βρε ειναι ειδικο σιδερο αυτο!!!!!!!!δεν καιγομαστε εμεις!μονο το μαλλι καιμε!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
μια ευκολη & σχετικα γρηγορη λυση:στεγνωνεις το μαλλι ωστε να ειναι νωπο γυρνωντας ντουμπα το κεφαλι και χτενιζοντας ταυτοχρονα.παραμενεις με το κεφαλι τουμπα και βουρτσιζεις οπως κανουν στο κομμωτηριο για να ισιωσεις και τελος περνας μια με σιδερο!εγω ετσι τα κανω τα δικα μου ,διοτι κι εγω βαριεμαι να καθομαι με τις ωρες!αυτα!

Και δε φουντώνουν;
Θα δοκιμάσω την ίδια διαδικασία σήμερα και θα σας πω. Αλλά κάτι μου λέει πως θα είμαι εγώ και η ζούγκλα. Αν πιάσει στο δικό μου μαλλί πάντως, πιάνει σε όλα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
εγώ μία περίοδο το μαλλί το έκανα με κανονικό σίδερο.

μια χαρά έβγαινε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitral

Δραστήριο μέλος

Η dimitral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 413 μηνύματα.
Και δε φουντώνουν;
Θα δοκιμάσω την ίδια διαδικασία σήμερα και θα σας πω. Αλλά κάτι μου λέει πως θα είμαι εγώ και η ζούγκλα. Αν πιάσει στο δικό μου μαλλί πάντως, πιάνει σε όλα.:P


θα βαλεις αφρο ισιωματος πριν και κερι ή σιλικωνη μετα.

και μετα θα σου πω και που πουλαν καλες περουκες!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top