Track of the Day

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
Frankie Goes To Hollywood - Relax (Don't Do It)

Relax, don't do it. Relax, don't do it, when you wanna come to it. Relax, don't do it when you wanna CUM. (??:confused:)


και μετα σου λεει για τη σημερινη νεολαια.:look:

Λοβάκι έχεις ακούσει φαντάζομαι την ελληνική διασκευή του κομματιού έτσι; Όλη δική σου...

https://www.youtube.com/watch?v=r0Q1d1Psqb8
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=tEQJeiMSW8Y

Πόσο λατρεύω τη φωνή της...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
:worship:
Λοβάκι έχεις ακούσει φαντάζομαι την ελληνική διασκευή του κομματιού έτσι; Όλη δική σου...

https://www.youtube.com/watch?v=r0Q1d1Psqb8
Μερικες φορες οι μουσικες σου γνωσεις με σοκαρουν πραγματικα μαντρου..:worry:
https://www.youtube.com/watch?v=tEQJeiMSW8Y

Πόσο λατρεύω τη φωνή της...
Και να φανταστεις ποτισχεντ δεν εχω ακουσει ακομα αλλα ξερω οτι με περιμενει κατι πολυ αξιολογο οταν αποφασισω να τους δωσω προσοχη. Μετα απο μια μικρη εντριβη στους archive θα περασω και σ'αυτους..:)


Και για τωρα ενα αυθεντικο ελληνικο relaxing..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Cinematic Orchestra - To Build A Home

https://www.youtube.com/watch?v=bjjc59FgUpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Και να φανταστεις ποτισχεντ δεν εχω ακουσει ακομα αλλα ξερω οτι με περιμενει κατι πολυ αξιολογο οταν αποφασισω να τους δωσω προσοχη. Μετα απο μια μικρη εντριβη στους archive θα περασω και σ'αυτους..:)


Κανε μια αρχη με αυτο που μου αρεσει παρα πολυ!...

Portishead - it s a fire


Οι Portishead εχιυν παιξει μουσικάρες σε ταινιάρες. Ψαξε soundtracks σε requiem for a dream, αιωνια λιακαδα ενος καθαρου μυαλου (jim carey) και αλλα που δε μου ρχονται τωρα. Αλλα κυριολεκτικα.. τσακιζει η μουσικη τους.
................................

Otherwise - Morcheeba

It ain't gonna hurt now
If you open up your eyes
You're making it worse now
Everytime you criticise
I'm under your curse now
But I call it compromise
I thought that you were wise
But you were otherwise

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.


Να λοιπόν γιατί σ' αγάπησα!
Στίχοι: Πυθαγόρας Μουσική: Lang-Bergman-Bernheim Πρώτη εκτέλεση: Γιάννης Πάριος

Όλοι με ρωτάνε να τους πω,
άραγε γιατί να σ' αγαπώ;
Κι όλοι απορούν γιατί να είσ' εσύ
σώμα μου μυαλό μου και ψυχή.

Να λοιπόν γιατί σ' αγάπησα
και όσο ζω θα σ' αγαπώ.
Να λοιπόν γιατί σ' αγάπησα,
σ' όλο τον κόσμο θα το πω.

Γιατί 'σαι η αλήθεια μεσ' στην ψευτιά,
στα γκρίζα όνειρά μου η ξαστεριά
και μάνα κι αδερφή μου κι αγάπη εσύ
τι άλλο να ζητήσω απ' τη ζωή;

Ούτε που το είχα φανταστεί,
πως υπάρχει αγάπη σαν κι αυτή,
που να δίνει Θεέ μου μεσ' στον κόσμο αυτό,
νόημα, κουράγιο και σκοπό.

Να λοιπόν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
Οι Portishead εχιυν παιξει μουσικάρες σε ταινιάρες. Ψαξε soundtracks σε requiem for a dream, αιωνια λιακαδα ενος καθαρου μυαλου (jim carey) και αλλα που δε μου ρχονται τωρα. Αλλα κυριολεκτικα.. τσακιζει η μουσικη τους.
Θα κατεβασω τη δισκογραφια. Απλο!

Αν και τωρα που λες για ταινιες θυμαμαι το συγκεκριμενο κομματι που επαιζε σε μια ταινια(η οποια αν θυμαμαι καλα πρεπει να ηταν η "hotel") και ειναι το μονο απο potishead που αναγνωριζω με ιδιαιτερη ευκολια.:)

Potishead - Give me a reason to love you
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.


Janis Joplin - Summertime
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Αποκλειστική επίδοση στον epote, για εσκεμμένη απουσία από κοινή προσπάθεια, αλλά και για τις αντιλήψεις του γενικότερα.... :P


Πέτρο, όχι δεν ασχολούμαι με Βυζαντινή μουσική, αλλά γνωρίζω περί Φιρφιρή κάποια πράγματα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Θα κατεβασω τη δισκογραφια. Απλο!

Αν και τωρα που λες για ταινιες θυμαμαι το συγκεκριμενο κομματι που επαιζε σε μια ταινια(η οποια αν θυμαμαι καλα πρεπει να ηταν η "hotel") και ειναι το μονο απο potishead που αναγνωριζω με ιδιαιτερη ευκολια.:)

Potishead - Give me a reason to love you

Portishead - The Rip
https://www.youtube.com/watch?v=ggOZ4RuKRgE
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
Αφιερωμένο στον πιο αγαπημένο φίλο που είχα ποτέ επειδή ξέρω πόσο του αρέσει,

με την προσμονή ότι δε θα χαθούμε τώρα που δε θα είμαστε πια στην ίδια πόλη...

Σ'αγαπάω πάρα πολύ!

https://www.youtube.com/watch?v=z6BKXWutlsc

Τον εαυτό του παιδί απ' το χέρι κρατάει
στα ίδια μέρη κι απόψε η ζωή θα τους πάει.
θα περάσουν ξανά απ' της μνήμης τα σπίτια
από θάλασσες άδειες, απ' του φόβου τα δίχτυα.

Θα σταθούνε μαζί και θα δουν να περνάνε
σαν καράβια οι στιγμές που ποτέ δε γερνάνε
και τα πρόσωπα που έγιναν δρόμοι κι αιώνες
και τα όνειρα που έσκαψαν μες στα χρόνια κρυψώνες.

Όταν ήμουν παιδί είχα βρει έναν κήπο
για να κρύβομαι εκεί απ' τη ζωή όταν λείπω
όταν ήμουν παιδί είχα κρύψει έναν ήλιο
να 'χει ο δρόμος μου φως κι η σιωπή μου έναν φίλο.

Τον εαυτό του παιδί απ' το χέρι θα πιάσει
σαν γυαλί μια στιγμή θα ραγίσει, θα σπάσει
θα χωρίσουν μετά κι ο καθένας θα πάει
σ' έναν κόσμο μισό που τους δυο δεν χωράει.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.





 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 15 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top