Συζήτηση για... τρίχες!

Fly.To.Infinity

Νεοφερμένος

Η Fly.To.Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
εεφτιαξα αυτο εδωω το thread για να μοιραζομαστε τις αποψεις μας για διαφορα κουρεματα και οτιδηποτε εχει σχεση με την κωμμοτικη. επισης θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε τροπους για να μακρυνουν τα μαλλια γρηγορα. υπαρχει κανενας τροπος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Νομίζω αν ψαλιδίζεις τις άκρες κάθε τρεις μήνες, μακραίνουν πιο γρήγορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Το θέμα είναι ότι δεν ήταν απλό τράβηγμα και ξερίζωμα.
Έγινε σε μηχάνημα στη δουλειά,και η διάρκεια ήταν μεγάλη μέχρι να το πάρουν χαμπάρι και να το κλείσουν, για αυτό έχω πανικοβληθεί.
Τώρα θα μου πεις, πάλι καλά που βγήκα ζωντανή από εκεί μέσα, αλλά τώρα όσο το σκέφτομαι όλα με πειράζουν και μου χαλάνε τη διάθεση. Μακάρι να είναι όπως τα λες γιατί έχω τρελαθεί με όλο το θέμα.

Άουτς ρε. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Κορίτσια καλημέρα.
Χρειάζομαι τη βοήθειά σας.
Στα μαλλιά μου κάνω ξανθές ανταύγιες εδώ και χρόνια.
Έχω κανει τόσες πολλές που έχουν πια γίνει όλα ξανθά. Και μόνο στη ρίζα φαίνονται οι ανταύγιες.
Το κακό είναι ότι τον τελευταίο καιρό τα μαλλιά μου έχουν παραξανθύνει, δηλαδή λίγο που περνάμε την ίδια ξανθιά βαφή, λίγο που κι εγώ είμαι φυσική ξανθιά (καστανόξανθη), ε το μαλλί μου έχει μια τάση να ανοίγει στο χρώμα. Ε σαν αποτέλεσμα έχω τώρα ένα κατάξανθο κεφάλι που δεν μου πάει καθόλου, με μεγαλώνει.
Θέλω να τα κάνω όλα βαφή (όχι να πετάξω καστανές ανταύγιες, βαφή θέλω να κάνω), και θέλω να πάω στον κομμωτή μου την φωτογραφία μιας διάσημης που να έχει πάνω κάτω το χρώμα που θέλω.
Το χρώμα λοιπόν που ψάχνω θέλω να είναι ζεστό (όχι ψυχρό), καστανόξανθο (ούτε πλατινέ ξαθό, ούτε καστανό), που να με γλυκαίνει.
Σας έρχεται καμιά διάσημη που να έχει το χρώμα αυτό που περιγράφω???

Σημείωση: Το δέρμα μου είναι κατάλευκο και το χρώμα των ματιων μου μελί (το οποίο χρώμα των ματιών μου με το ξανθό που μου χει κάνει φαινεται καστανό :()
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.



Αυτό βέβαια κοκκινίζει λίγο, αλλά θερμό ήθελες. Είναι γαμάτο.
Κι αν είσαι και κατάλευκη θα σου ταιριάζει πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Σ ευχαριστώ πάρα πολύ. Αλλά ναι, κοκκινίζει και θέλω να παραμείνω ξανθιά.
Εγώ βρήκα δύο που μου αρέσουν, και θα θελα να μου πείτε ποιο είναι κατά τη γνώμη σας καλύτερο.
Αυτό με τα ίσια μαλλιά (είναι πιο φωτεινό) ή αυτό με τις μπούκλες (είναι πιο ζεστό, και λίγο πιο σκούρο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • color_386_99589.gif
    color_386_99589.gif
    78.1 KB · Εμφανίσεις: 10,450
  • 5E6901D06E376071C8ABB263A34A01C1.jpg
    5E6901D06E376071C8ABB263A34A01C1.jpg
    17 KB · Εμφανίσεις: 2,440

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Σκέψου και το ότι με τα λουσίματα θα ανοίξει το χρώμα. Εγώ προτιμώ το ίσιο, αλλά πόσο θα σου κρατήσει; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Σ ευχαριστώ πάρα πολύ. Αλλά ναι, κοκκινίζει και θέλω να παραμείνω ξανθιά.
Εγώ βρήκα δύο που μου αρέσουν, και θα θελα να μου πείτε ποιο είναι κατά τη γνώμη σας καλύτερο.
Αυτό με τα ίσια μαλλιά (είναι πιο φωτεινό) ή αυτό με τις μπούκλες (είναι πιο ζεστό, και λίγο πιο σκούρο).

το ισιο αλλα σε λιγο πιο σκουρο γιατι θα ανοιξει..
βεβαια εγω ειμαι φαν των ψυχρων οποτε το 2ο δεν μου αρεσει καθολου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Θα ανοίξει όντως, (αφού από μέσα τα μαλλιά έχουν πολύ πολύ ξανθές ανταύγιες, και το φυσικό μου είναι πάλι ανοιχτό), απλά μου είπε ο κομμωτής ότι θα το κάνουμε όλο το μαλλί (όχι μονο ρίζα) κάθε 25 μέρες, θα βάλουμε και ειδικό σαμπουάν και θα "πιάσει".
Εγώ πάλι είμαι φαν των ζεστών χρωμάτων, γι αυτό μου αρέσει αυτό με τις μπούκλες.
Απλά δεν ξέρω πόσο θα αντέξω το σοκ, ξαφνικά εκεί που είμαι κατάξανθη να σκουρύνει έτσι.

Αντε βρε κορίτσια απαντήστε και οι υπόλοιπες!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Πάντως εμένα μ' άρεσε από αυτά που έβαλε η Πρινς το 2ο, είναι πολύ γλυκό χρώμα και θα δέσει μούρλια με την λευκή επιδερμίδα σου.
Ναι ξέρω, θέλεις να ξανθαίνει περισσότερο και όχι να κοκκινίζει, αλλά αυτά που μου έβαλες εμένα δεν μου άρεσαν. :redface: Γενικά δεν μου αρέσει το ξανθό, θέλω να έχει μέσα έστω ελάχιστοοοοοοο κόκκινο για να σπάει λίγο. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ναι ήταν φοβερά αυτά που έβαλε η Πρίνσες. Και η Έμμα Στοουν είναι θεά και της πάνε όλα.
Δεν ξέρω, δεν μου αρέσουν σ εμένα τα κόκκινα - χάλκινα κτλ.
Σε άλλες κοπέλες πάνε πάααααααρα πολύ, απλά σ εμένα δεν μου αρέσουν. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
καμμια βαφη που να κανει τα μαλλια να φαινονται περισσοτερα υπαρχει;
:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ναι αμέ, κυκλοφορούν κάτι σπρέι.
Ψεκάζεις τη φαλακρα και καθάρισες!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ναι αμέ, κυκλοφορούν κάτι σπρέι.
Ψεκάζεις τη φαλακρα και καθάρισες!!! :P



το δοκιμασα και δουλεψε για λιγο
αλλα μετα αρχισε να βρεχει :mad::mad::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ρεμπ, εσένα ποιο από τα δύο χρώματα που έβαλα σου αρέσει?
(Ναι έχουν διαφορά. Δες τα προσεκτικά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Καλημέρα!!! Το πρώτο είναι πιο ωραιο!!:):)


παραπεμπει σε κοριτσι ομως. ενω το δεξι ειναι ξεκαθαρα γυναικα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Κοιτάξτε τί παρατηρώ. Στις γυναίκες αρέσε το πρώτο, το ίσιο.
Στους άντρες αρέσει το σγουρό. Έχω ρωτήσει 5-6 στη δουλειά και αυτό τους άρεσε. Και φυσικά στον αρραβωνιαστικό. :)

Εγώ θα πάω με τις δύο φωτογραφίες στον κομμωτή και θα μου κάνει ότι καλύτερο μπορεί να κάνει, ανάμεσα σ αυτά τα δύο.
Έτσι κι αλλιώς κανένα δεν θα μπορέσει να το βγάλει ακριβώς. Θα του δείξω τί μου αρέσει (και τα δύο) και θα βγάλει ότι καλύτερο ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ στο κατάξανθο μαλλί μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
παραπεμπει σε κοριτσι ομως. ενω το δεξι ειναι ξεκαθαρα γυναικα :redface:

Σε μπερδεύει το στυλ της φωτογράφησης!!;)


Σαν "ψυχρό" το πρώτο είναι πιο ωραίο, το άλλο είναι ζεστό!

Βασικά είναι θέμα τι της πάει .... Εάν G. σου πηγαίνουν τα ψυχρα κάνε το πρώτο-που και παλι ειναι γλυκο χρωμα- , εάν όχι το δεύτερο!

Εγω έχω ιδιαίτερη προτίμηση στα ψυχρα χρωματα του ξανθου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
παραπεμπει σε κοριτσι ομως. ενω το δεξι ειναι ξεκαθαρα γυναικα :redface:

Σε μπερδεύει το στυλ της φωτογράφησης!!;)
Σαν ψυχρό είναι πιο ωραίο, το άλλο είναι ζεστό!

Βασικά είναι θέμα τι της πάει .... Εάν G. σου πηγαίνουν τα ψυχρα κάνε το πρώτο , εάν όχι το δεύτερο!

Εγω έχω ιδιαίτερη προτίμηση στα ψυχρα χρωματα του ξανθου

Τι σας είπα? Στους άντρες αρέσει το δεύτερο. Και ο αρραβωνιαστικός μου, μου είπε ακριβώς το ίδιο. Ότι το πρώτο του φαίνεται σαν μαθητριούλα, ενώ το δεύτερο σε γυναίκα. Εμένα το δεύτερο μου αρέσει, μου φαίνεται πιο "παθιάρικο", πιο ζωντανό. Εμένα μου αρέσουν τα ζεστά. Αυτή τη στιγμή έχω ψυχρό, το οποιο παραψύχρανε και δεν μου πάει. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top