[Γυναίκες] Αγαπημένα Καλλυντικά

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Έχω πάθει κόλλημα με το σταφύλι της Fresh Line!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Έχω πάθει κόλλημα με το σταφύλι της Fresh Line!!!

Εγω με τη Βανιλια και τη Φαιδρα της!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Εγω με τη Βανιλια και τη Φαιδρα της!!!!!

Εμένα μου αρέσει πολύ ένα σαπούνι με λεμόνι που έχει!!!! Και οι μπάλες με τα άλατα μπάνιου! ΤΕΛΕΙΕΣ!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Όχι, ο Ορφέας και η Ευρυδίκη είναι καλύτεροι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
έχω σηκώσει τον μισό κορρέ:D
τώρα χρειάζομαι και make up, λέω να πάρω κορρέ, έχει δοκιμάσει καμιά σας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tuxedo cat

Νεοφερμένος

Η Tuxedo cat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τοπογράφος μηχανικός. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Κορίτσια, επειδή σας βλέπω πολύ ψαγμένες με το θέμα θέλω την πολύτιμη βοήθειά σας.:help::help::help::help:
Χρησιμοποιώ καλλυντικά από μικρή ηλικία (σχεδόν από 15 ετών), ξεκίνησα με body shop, φαρμακευτικά προϊόντα και μεγαλώνοντας πολλές από τις επώνυμες μάρκες. Έχω ξοδέψει πάρα πολλά χρήματα και δεν είναι λίγες οι φορές που έχω πετάξει προϊόντα. Ενδεικτικά αναφέρω κάποιες από τις εταιρείες που έχω χρησιμοποιήσει: clinique, este lauder, lancanster, biotherm, orlane, juvena, nina ricci, clarins, lancome. Δυστυχώς λόγω περιορισμένων οικονομικών δεν έχω χρησιμοποιήσει τις πολυτελείς la prairie, la mer και sisley ώστε να έχω ολοκληρωμένη άποψη. Έχω επισκεφθεί και δερματολόγο γεμάτη σπυράκια από την απαίσια "dramatically different moisturizing lotion" της clinique η οποία μου πρότεινε φαρμακευτικά πανάκριβα προϊόντα (δεν θυμάμαι μάρκες) τα οποία ήταν πραγματικά χάλια. Εδώ και ένα χρόνο, αγανακτισμένη και με όλα αυτά που ακούγονται για τα συστατικά των καλλυντικών, ξεκίνησα να χρησιμοποιώ τα Dr. Hauschka. Στην αρχή ήμουν πολύ ικανοποιημένη αλλά όταν χειμώνιασε ένιωθα ότι δεν με κάλυπταν. Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι έχουν αρχίσει και οι πρώτες λεπτές γραμμές να εμφανίζονται στην περιοχή των ματιών και ότι εάν συνεχίσω θα γεμίσω ρυτίδες. Έχετε άποψη για το θέμα? Έχετε ακούσει για προβλήματα σχετικά με αυτά τα καλλυντικά? Τι έχετε να προτείνετε?:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ποιο ειναι το προβλημα ακριβως; Νιωθεις οτι δεν ενυδατωνεσαι οσο πρεπει; Η φοβασαι για πρωτες ρυτιδες κλπ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Μόνο καλά έχω ακούσει για αυτά τα καλλυντικα, αλλά οι απόψεις περιορίζονταν στο πόσο αγνό feeling είχαν. Για το πώς επιδρούν αντιρυτιδικά δεν έχω ακούσει θετικές, αλλά ούτε αρνητικές αποψεις. Εγώ πάντως προβληματίζομαι για το πώς 1 σειρά με περιορισμένη γκάμα προϊόντων μπορεί να καλύψει πολλές διαφορετικές γυναίκες.

Από κρέμες είμαι ικανοποιημένη από Mastic Spa και Biotherm.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ έχω ακούσει πολύ καλά σχόλια για τον Hauschka, αλλά μπορεί να πρέπει να αλλάζεις το χειμώνα. Εγώ έτσι κι αλλιώς έχω άλλη κρέμα για το χειμώνα κι άλλη για το καλοκαίρι, πολύ περισσότερο αν πρόκειται για φυτικά καλλυντικά, καλό είναι να έχουμε αυτό ακριβώς που πρέπει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Για αρχη, ο,τι μπορει να ικανοποιει εμας, δε σημαινει οτι ικανοποιει και ολες τις υπολοιπες επιδερμιδες, ακομα και του ιδιου τυπου...
Μπορω να σου πω σε μενα τι ταιριαζει και γιατι, αλλα δεν ειναι αρκετο...
Το θεμα δεν ειναι απλα να εχουμε δοκιμασει πολλες εταιριες για να καταληξουμε σε κατι, αλλα να εχουμε δοκιμασει τα σωστα προιοντα αναλογα με την ηλικια μας και τις αναγκες της επιδερμιδας μας...
Οποτε, μια αισθητικος (και δεν αναφερομαι σε αυτες που λανσαρουν μια συγκεκριμενη εταιρια σε καποιο καταστημα με καλλυντικα) ή ενας δερματολογος με τη δικη μας παντα συνεργασια ειναι και οι καταλληλοτεροι για να μας προσανατολισουν προς συγκεκριμενα προιοντα, προς αυτα δλδ που εχουμε αναγκη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Tuxedo cat

Νεοφερμένος

Η Tuxedo cat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τοπογράφος μηχανικός. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Θα συνεχίσω και το καλοκαίρι hauschka προσπαθώντας να εφαρμόζω και τα εβδομαδιαία προϊόντα για έξτρα φροντίδα και από χειμώνα βλέπουμε. Ευχαριστώ κορίτσια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tuxedo cat

Νεοφερμένος

Η Tuxedo cat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Τοπογράφος μηχανικός. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Έχω πάθει κόλλημα με το σταφύλι της Fresh Line!!!

Επειδή αναφερθήκατε στα fresh line. Κατά τη δική μου άποψη αξίζουν μόνο τα σαπούνια, ειδικά το πράσινο με ελιά, το λευκό με το ρύζι και ένα φοβερό μπλε ανδρικό αρωματικό. Είναι όμως πολύ ακριβά, τελειώνουν αμέσως και πρέπει να καθαρίζεται και η μπανιέρα σχολαστικά μετά από κάθε χρήση. Επίσης αγόραζα παλαιότερα μια μους κρέμα σώματος με άρωμα λεμόνι - βανίλια που όταν τη φορούσα το καλοκαίρι όλοι με ρωτούσαν για το άρωμά μου. Δυστυχώς αυτό το προϊόν έχει καταργηθεί και το μόνο που έχει μείνει να θυμίζει αμυδρά το άρωμά του είναι μια κρέμα χεριών, στα προϊόντα με το ζύγι, της οποίας η τιμή είναι εξωφρενική (€160/kg).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Οτι ειναι ακριβα τα προιοντα συμφωνω και εγω....
Αλλωστε γι αυτο και δεν κανουν και τρελλη δουλεια...
Στη Χαλκιδα πχ πριν κανα μηνα εκλεισε το ενα και μοναδικο που υπηρχε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αλήθεια;;
Νταξ, υπάρχουν κι ακριβότερα... Δεν είναι και τόσο εξωφρενικές οι τιμές για καλλυντικά, αλλά είναι ακριβά για μη-διεθνώς-αναγνωρισμένα καλλυντικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ναι αληθεια...Δεν πηγαινε καθολου καλα προφανως....

Εγω παντως τις κρεμες σωματος τις προτιμω απο καθε αλλη εταιρεια...και για την ενυδατωση τους και για το αρωμα τους...
Η Φαιδρα που παιρνω ειναι 200ml μου κραταει 2 εβδομαδες εαν τη χρησιμοποιω καθημερινα και κοστιζει γυρω στα 25 ευρω εαν θυμαμαι καλα...ε ειναι τσιμπημενη η τιμη....ο αλλος τα σκεφτεται να τα δωσει...Η βανιλια βεβαια ειναι 250ml μου κραταει εξισου 2 εβδομαδες κατα μεσο ορο και κοστιζει γυρω στα 13...αν παλι θυμαμαι καλα..(δεν πολυπροσεχω τις τιμες και δεν παιρνω και ορκο ποσο κοστιζουν ακριβως)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stalitsa87

Νεοφερμένος

Η stalitsa87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα...είμαι καινούρια εδώ και αυτό είναι το πρώτο μου ποστ....διάβασα πιο πίσω για το idealist της Estee Lauder και ότι δεν είναι ενυδατική.........η χρησιμότητά του πια ακριβώς είναι?για σπυράκια είναι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Έχω κολλήσει εδώ και λίγους μήνες με τις μάσκες τις Fresh Line. Χρησιμοποιώ συνδυαστικά 2, για καθαρισμό κι ενυδάτωση. Το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό, μυρίζουν ωραία, η εφαρμογή είναι ευχάριστη επειδή τις βγάζεις από το ψυγείο κι είναι δροσερές, και επίσης ξέροντας ότι είναι χωρίς parabens και φαινομενικά αγνές, αισθάνεσαι κάποια ''ασφάλεια''.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Καλησπέρα...είμαι καινούρια εδώ και αυτό είναι το πρώτο μου ποστ....διάβασα πιο πίσω για το idealist της Estee Lauder και ότι δεν είναι ενυδατική.........η χρησιμότητά του πια ακριβώς είναι?για σπυράκια είναι???

Θεωρω οτι ειναι ενα απο τα καλυτερα προιοντα που εχω χρησιμοποιησει ποτε...
Σερουμ ειναι...λειαινει, φωτιζει την επιδερμιδα και οι ποροι περιοριζονται...
Και ναι, βλεπεις τα αποτελεσματα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Θεωρω οτι ειναι ενα απο τα καλυτερα προιοντα που εχω χρησιμοποιησει ποτε...
Σερουμ ειναι...λειαινει, φωτιζει την επιδερμιδα και οι ποροι περιοριζονται...
Και ναι, βλεπεις τα αποτελεσματα...:)

Σέρουμ είναι αυτό το πράγμα που μπαίνει με κάτι σαν σταγονόμετρο; Και τι κάνει ακριβώς- όταν λες περιορίζονται οι πόροι; Πωπω εμένα με ανατριχιάζει και μόνο η σκέψη της διαδικασίας του να βάλω όλα αυτά τα πράγματα στο πρόσωπό μου... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Τη βαζεις σαν βαση κατω απο την ενυδατικη ή οποια αλλη κρεμα χρησιμοποιει καποιος, αναλογα με τις αναγκες της επιδερμιδας του..
Οταν λεω περιοριζονται οι ποροι του δερματος, εννοω οτι καποιος που εχει ανοιχτους πορους, μετα δεν ειναι τοσο εντονοι και φαινεται πιο λεια η επιδερμιδα..
(δεν ξερω διαφορετικα πως να στο περιγραψω..το "περιοριζονται" ειναι ο πιο ακριβης ορος που θα μπορουσα να χρησιμοποιησω:redface:)
Επιταχυνεται η διαδικασια αναπλασης κυτταρων της επιδερμιδας με λιγα λογια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top