Τι είναι αυτό που κάνει τη Γυναίκα;

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
To πιο σημαντικο στοιχειο στην γυναικα θα πρεπει να ειναι η επιμονη στην υποστηριξη της αποψης της και το να ξερει τι θελει και αυτο να επιδιωκει....να εχει δυναμικο χαρακτηρα...:boxing:γι αυτο κοριτσια δυναμικα!!!!Τωρα ολα τα αλλα ειναι οντως κλισε!!!:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Aυτό κάποτε "έκανε" τη Γυναίκα, ευτυχώς δεν ισχύει πια! :laugh::laugh:
... αν θελει να "χειρίζεται καλά τους άντρες" πρέπει να ξέρει πότε θα πει «μάλιστα».

πο... πο... κουβεντούλα το κάναμε. Όπως λέει και ο φίλος μας ο απρο, θα δεχτώ τις συνέπειες.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Φανταστικά. Κι ενόσω καταλαβαίνετε οτι η γυναίκα που θέλετε είναι "καλό" να έχει αυτά τα χαρακτηριστικά, γιατί συνηθίζετε να κολλάτε με γυναίκες που έχουν ακριβώς τα αντίθετα; (μη μου αντιστρέψεις την ερώτηση:pfff::P)

Κι αφού ξέρεις ότι είμαι κάθαρμα και θα στην αντιστρέψω, γιατί με ρωτάς; Για να με φέρεις στη δύσκολη θέση να σε επιβεβαιώσω; Επειδή είμαι δυο φορές κάθαρμα όμως, δε θα σε επιβεβαιώσω, έτσι για να στη σπάσω και θα σου απαντήσω σοβαρά το εξής:

Η απάντηση βρίσκεται στη λέξη "δράμα". Η ελπίδα και το σασπένς του ότι θα μπορέσεις να αλλάξεις το κοριτσόπουλο που έχεις απέναντί σου, από μια σεξουαλική ξαναμμένη φοραδίτσα που τις μισές φορές χλιμιντρίζει και τις άλλες μισές κλωτσάει, σε μια καλοκάγαθη γλυκιά πεταλουδίτσα που πεταρίζει τα φτερά της φλαπ φλαπ στο άκουσμα του ήχου της καρδιάς σου...

Φυσικά αν και μόλις γίνει αυτό, οι περισσότεροι άντρες κορδώνονται, πετάνε κι ένα "Τι γαμάτος που είμαι ρε! Το πλάθω το πιπίνι, built to order έγινε για πάρτη μου"

και στο τέλος ένα "Βαριέμαι, δε γίνεσαι λίγο πιό σεξουλιάρα; Με ξενερώνεις"

...και πάνε παρακάτω...

Υπάρχουν βέβαια και οι άντρες που το κάνουν απλά από μαζοχισμό (ενίοτε ανήκω κι εγώ σ' αυτή την κατηγορία)

Έχετε κάποιο φαν κλαμπ επ' αυτού; Κι αν ναι, πού βρίσκεται; Γιατί εγώ δε βρίσκω τέτοιους άντρες οέο;:redface:

Δεν κάνει μόνο το στήθος τη γυναίκα. Αν είδες δεν μίλησα για ένα στήθος με πόδια και χέρια, μίλησα για μια γυναίκα με 5 βασικά χαρακτηριστικά μεταξύ των οποίων και το στήθος. Αν δεν βρίσκεις, ή άτυχη θα είσαι δυστυχώς, ή κάτι θα σου λείπει από τα άλλα, όπως τυχαίνει σε κάθε απλό συνάνθρωπό σου. Απλή λογική! Μα όλα εγώ θα στα λέω; Ξέρω γιατί το κάνεις όμως, γιατί τα λέω ωραία!:P

Εμένα πάλι δεν μου αρέσει το στυλ "αγελάδας" , βλέπω μερικές που πρέπει να τα παρκάρουν στο γκισέ πρώτα, πριν αρχίσουν κάποια συναλλαγή και γελάω με το θέαμα! :P

Δε μιλάμε αναγκαστικά για αγελάδα που βρωμάει λιπαρίλα το "μεσοβύζι" (η χαραμάδα στα Βαλντέρικα), αλλά για μια γυναίκα με στήθος μεγέθους μισάνοιχτης χούφτας!

Μπαααα, μη το δραματοποιείς τόσο πολύ, απλό πάρε-δώσε είναι (πλέον)

Για μια σύγχρονη κοινωνία που βρίθει από τη νεο-Woodstockική φιλοσοφία "το χω ελεύθερο και βοσκάει στους αγρούς για να μην καταπιέζεται το υποχόνδριο Nietzsche-γενές υπερεγώ μου" ναι είναι έτσι ακριβώς. Ελπίζω μόνο ότι αυτός ο νιχιλισμός αισθημάτων (στην πράξη, γιατί στα λόγια είμαστε μανούλες όλοι) δεν υπάρχει σε επικίνδυνα μεγάλο μέρος του πληθυσμού.

Στο σεξ βέβαια η επικρατούσα φάση μπορεί να διαφέρει (και συχνά διαφέρει).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Απλο παρε δωσε? για σενα ισως? Οπως και να εχει το βρισκω λυπηρο
καιαη ζωη η ιδια ενα συνεχες παρε δωσε ειναι ενεργειας και υλης..και οι σχεσεις το ιδιο..και δεν ειναι καθολου απλες..;)
παρε δωσε αγαπης...αλλα η γυναικα ειναι καλυτερη στο παρε ενω ο ανδρας στο δωσε..:P

η γυναικα ειναι η αγκαλια της φυσης που δεχεται..η μητρα της ζωης..ολοι απο ξεκινανε και εκει παλευουν να βρεθουν παλι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.

η ομορφιά της, όπως υμνήθηκε από τόσους ζωγράφους και γλύπτες στο πέρασμα των αιώνων.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
για μια γυναίκα με στήθος μεγέθους μισάνοιχτης χούφτας!
Tι χούφτας, του Φασούλα; :D Κάτσε γιατί δεν έχουμε κοινά μέτρα και σταθμά!!!
Βασικά το ιδανικό στήθος είναι εκείνο που γεμίζει την χούφτα ενός ...τίμιου άνδρα, αλλά όταν λεμε ΜΕΓΑΛΟ στήθος, εννοούμε τουλάχιστον να ξεχυλίζει από ορθάνοιχτη χούφτα μπασκετμπολίστα!!!!!

μια σύγχρονη κοινωνία που βρίθει από τη νεο-Woodstockική φιλοσοφία "το χω ελεύθερο και βοσκάει στους αγρούς για να μην καταπιέζεται το υποχόνδριο Nietzsche-γενές υπερεγώ μου" ναι είναι έτσι ακριβώς. Ελπίζω μόνο ότι αυτός ο νιχιλισμός αισθημάτων (στην πράξη, γιατί στα λόγια είμαστε μανούλες όλοι) δεν υπάρχει σε επικίνδυνα μεγάλο μέρος του πληθυσμού
Μίλησα για απλό πάρε-δώσε μεταξύ ανδρών και γυναικών, σε αντιδιαστολή του...υπαρξιακού δράματος της απεγνωσμένης ανάγκης του αρσενικού, για...φιλόξενη μήτρα, όπως υπερβολικά δραματοποιημένα χαρακτήρισε την απλή έλξη η Κατερίνα!
Δεν υποστήριξα πουθενά το πρότυπο "οικογένεια μ@μι@μ@στε" :confused:

Παρεμπιμπτόντως, το μόνο που σε σώζει από το....αυτομαστίγωμα, με βάση τις παρακάτω δηλώσεις σου, είναι το σχόλιο (σου) με κόκκινα γράμματα μέσα στην πάρένθεση! :eek:
τράβαγα κάτι μοντέλα
τράβαγα πράμα από θηλυκά
ακόμα τράβαγα θηλυκά
πάλι έλκω θηλυκά
έρχονται κι άλλα θηλυκά
μπορεί να οριζοντιώσω το πιπίνιον
θα βάλω κάτω το πιπίνι
είχα μόνο 2 όμορφες
Οι υπόλοιπες τρεις ήταν σαν το ζυμαρούλη
τράβαγα πραγματικά κούκλες

ΥΓ με φιλικά περιπαικτική διάθεση (κι εγώ τα ίδια έκανα) :whistle:

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
τελικα το θεμα μας ειναι τι μας ελκει στο αλλο φυλο ή τι ειναι αυτο που κανει τη γυναικα γυναικα ή το αντρα αντρα αντιστοιχα? μεχρι τωρα εχω ακουσει μονο το 1ο...και γι αυτο νομιζω οτι ειμαστε οφτοπικ. η απαντηση του ερωτηματος ερχεται μονο μεσα απο μελετη των κοινωνικων προτυπων της κοινωνιας. αυτα συντιθενται με την προσωπικοτητα μας και δημιουργουν το προσωπικο προτυπο του καθενος μας. και οχι γυναικα ΔΕΝ ειναι αυτη που εχει μεγαλο στηθος. (αντιστοιχα και στους αντρες). Δηλαδη τι, αν καποια γυναικα παθει καρκινο του μαστου και αναγκαστει να το αφαιρεσει (αντιστοιχα και στους αντρες) τι συμβαινει, τη μια μερα ειναι γυναικα και την αλλη οχι? γενικα νομιζω η ερωτηση δεν εχει οριστει καθολου καλα και γι αυτο εχει ξεφυγει εντελως αυτο που συζητειται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina_farm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katerina_farm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φαρμακοποιός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 293 μηνύματα.
καιαη ζωη η ιδια ενα συνεχες παρε δωσε ειναι ενεργειας και υλης..και οι σχεσεις το ιδιο..και δεν ειναι καθολου απλες..;)
παρε δωσε αγαπης...αλλα η γυναικα ειναι καλυτερη στο παρε ενω ο ανδρας στο δωσε..:P

η γυναικα ειναι η αγκαλια της φυσης που δεχεται..η μητρα της ζωης..ολοι απο ξεκινανε και εκει παλευουν να βρεθουν παλι...
Eγω οταν μιλουσα για απεγνωσμενη αναγκη του αρσενικου μιλουσα για το αρχεγονο ενστικτο των δυο φυλλων που κανενα δεν ειναι ολοκληρο αν δεν εχει το αλλο
και χαρακτηρισα λυπηρο το παρεδωσε γιατι το ειχες σκετο τωρα βλεπω το συμπληρωσες με το χαρακτηριστικο αγαπης πολυ χαιρομαι γι αυτο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μιλουσα για το αρχεγονο ενστικτο των δυο φυλλων που κανενα δεν ειναι ολοκληρο αν δεν εχει το αλλο
αυτη ειναι η πηγη και συνεχιση της ζωης....
ολα απο εκει αρχιζουν..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Tι χούφτας, του Φασούλα; :D Κάτσε γιατί δεν έχουμε κοινά μέτρα και σταθμά!!!
Βασικά το ιδανικό στήθος είναι εκείνο που γεμίζει την χούφτα ενός ...τίμιου άνδρα, αλλά όταν λεμε ΜΕΓΑΛΟ στήθος, εννοούμε τουλάχιστον να ξεχυλίζει από ορθάνοιχτη χούφτα μπασκετμπολίστα!!!!!

Δώσε βάση:

Ιδανικό στήθος - Tricia Helfer:



Mastarus Hyperbolicus - Memphis Monroe:




Μίλησα για απλό πάρε-δώσε μεταξύ ανδρών και γυναικών, σε αντιδιαστολή του...υπαρξιακού δράματος της απεγνωσμένης ανάγκης του αρσενικού, για...φιλόξενη μήτρα, όπως υπερβολικά δραματοποιημένα χαρακτήρισε την απλή έλξη η Κατερίνα!
Δεν υποστήριξα πουθενά το πρότυπο "οικογένεια μ@μι@μ@στε" :confused:

Το ότι ήταν δραματοποιημένο, ναι ήταν, σε αυτό συμφωνώ μαζί σου. Παρόλαυτά διαφωνώ με την προσέγγιση πάρε-δώσε, διότι δημιουργεί την εικόνα του έρωτα ως μέσου κάλυψης πάγιων και διαρκών αναγκών κατα το Νεο-Καραμανλικό μοντέλο "στην θεωρία σεμνά και ταπεινά, ενώ στην πράξη χτύπα Μήτσο κι ας πονά" που διακατέχει την εποχή που διανύουμε.

Η θεωρία είναι ότι ο έρωτας είναι η αγνότερη μορφή συναισθημάτων και ακριβώς έτσι θα έπρεπε να επιζητάται και στην πράξη. Οιαδήποτε άλλη προσδοκία για κάλυψη αναγκών με παρεδωσική μορφή, δεν νομίζω ότι φέρει τα ποιοτικά χαρακτηριστικά της έννοιας "έρωτας", "έλξη", "σχέση" και ούτω καθ' εξής.

Παρεμπιμπτόντως, το μόνο που σε σώζει από το....αυτομαστίγωμα, με βάση τις παρακάτω δηλώσεις σου, είναι το σχόλιο (σου) με κόκκινα γράμματα μέσα στην πάρένθεση! :eek:


ΥΓ με φιλικά περιπαικτική διάθεση (κι εγώ τα ίδια έκανα) :whistle:

.

Το αυτομαστίγωμα έπαψα να το πράττω από τη στιγμή που επιλέγω τη Γυναίκα με βάση τα πρότυπα τα οποία έχω θέσει. Αν υποννοείς ότι δήλωσα πολλές φορές στα κείμενά μου ότι έχω πάει με ωραίες κοπέλες (ναι το παράκανα νομίζω) ενώ αυτό στην πράξη μπορεί να διαφέρει, δεν νομίζω ότι μπορώ να το αποδείξω (και ούτε χρειάζεται) μέσα στα πλαίσια του παρόντος topic.

Οι δηλώσεις ήταν προς τη Χιμέλα κυρίως και μόνο για ενδεικτικούς σκοπούς του πως η βελτίωση στην εμφάνιση μπορεί να προσφέρει καλύτερα αποτελέσματα στην αισθηματική μας ζωή και τίποτε παραπάνω. Το έχω πει εξάλλου πως δεν χρειάζεται να πείσω με λόγια για κάτι που έχω πείσει ήδη με πράξεις.


ΥΓ: Το γνωρίζω ότι η διάθεσή σου είναι φιλική. Άλλωστε πάντα εκτιμούσα τους ανθρώπους που στέκονταν στο ύψος των περιστάσεων , που όρθωναν την άποψή τους απέναντι στη δική μου και δεν γίνονταν φερέφωνα ή προτεκτοράτα απόψεων. Αυτό δείχνει ήθος, ικανότητα για υγιή διάλογο και όχι συσσώρευση απωθημένων. Σε ευχαριστώ για την κριτική σου, πάντα ευπρόσδεκτη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
@Valder, παίζουμε ενίοτε με τα λόγια η καλή πρόθεση φαίνεται άλλωστε !

Η θεωρία είναι ότι ο έρωτας είναι η αγνότερη μορφή συναισθημάτων και ακριβώς έτσι θα έπρεπε να επιζητάται και στην πράξη. Οιαδήποτε άλλη προσδοκία για κάλυψη αναγκών με παρεδωσική μορφή, δεν νομίζω ότι φέρει τα ποιοτικά χαρακτηριστικά της έννοιας "έρωτας", "έλξη", "σχέση" και ούτω καθ' εξής.
Δεν ξέρω, ίσως με την πάροδο των χρόνων αμβλύνονται τα συναισθήματα, ξεθωριάζουν, ξεφτίζουν, ότι θέλεις διάλεξε, πάντως ο αγνός έρωτας πλέον κατάντησε σαν τις γιορτές, είναι μόνο για τα...παιδιά! ;)

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
μα φυσικα η αγαπη προς τον αντρα, οπως και τον αντρα τον κανει η αγαπη προς τη γυναικα...αυτο ειναι τουλαχιστον το σημαντικοτερο...εχει πολλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenya

Νεοφερμένος

Η elenya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Το ότι η γυναίκα αποτελεί το έτερον ήμισυ του άντρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DRIFTER

Νεοφερμένος

Ο DRIFTER αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Η θηλυκότητα, όπως είπε και κάποια.
Αυτό όμως δεν νοείται να είναι μια γυναίκα γυναικούλα, αλλά να έχει το τσαγανό της γυναίκας, να ξέρει τον ρόλο της σαν γυναίκα και να απαιτεί την εξίσου αμοιβαία ικανοποίηση σε όλα τα επιπεδα με τον αντρα. Αυτό ειναι που λεμε ΘΗΛΥΚΟ! επίσης, να της αρέσει ο ρόλος του θηράματος (γιατί τέτοιο είναι) και να "πέφτει" όταν ερχεται η κατάλληλη στιγμή (ξέρει αυτή το πότε). Εμείς οι άντρες κυνηγοί θέλουμε το κυνηγητό, το εύκολο μας ξενερώνει αρκετά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
...αλλά να έχει το τσαγανό της γυναίκας, Αυτό ειναι που λεμε ΘΗΛΥΚΟ! επίσης, να της αρέσει ο ρόλος του θηράματος (γιατί αυτό είναι) Εμείς οι άντρες κυνηγοί ...

Στάσου βρε drifter, για θα μας στήσουνε (τα ΘΗΛΥΚΑ) στον τοίχο και άντε να γλυτώσουμε μετά.... :worry:
Νοοτροπία θηράματος και τσαγανός δεν πάνε χέρι-χέρι! Ξέρεις καμιά μπεκάτσα*** να ορθώνει ανάστημα στα κυνηγόσκυλα; :hehe:


***συγνώμη για τον παραλληλισμό κορίτσια ;)

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Είναι σημαντικό να έχει κανείς αυτοπεποίθηση και λίγο εγωισμό ούτως ώστε να καταφέρει να κάνει πράγματα στην ζωή του. Χωρίς πίστη στον εαυτό σου δεν πας μπροστά...

Ον τόπικ: Ο ίδιος της ο εαυτός.. Η θηλυκότητά της.. Η εξυπνάδα της :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Νοοτροπία θηράματος και τσαγανός δεν πάνε χέρι-χέρι! Ξέρεις καμιά μπεκάτσα*** να ορθώνει ανάστημα στα κυνηγόσκυλα;
ποιος ειπε οτι η αραχνη που τραβαει το θυμα της ειναι θηραμα?
και η γυναικα κυνηγαει..απλα με αλλο ειδος κυνηγιου..
ξοβεργες ΄'η ιστος...;)

η γυναικα για μενα ειναι παν απο ολα κατα βαθος τρυφερη σαν μανα..το μητρικο ενστικτο ακομα και προς τον ανδρα ειναι η ουσια της θηλυκοτητας...η τρυφερη αλλα και αυστηρη οποτε πρεπει αγκαλια..
επισης η πραγματικη γυναικα για μενα πρεπει να εχει καλες ικανοτητες χειρισμου συναισθηματος των ανδρων ....
αυτα ειναι μερικα που σκεφτηκα τωρα για τη γυναικα..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Felice

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Felice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γραμματέας και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Ότι και να λέτε συζητάτε και να αναλύετε στην ελληνική κοινωνία μία ειναι η πραγματικότητα.
Ο άνδρας ψάχνει μια Barbie (χεσμένο το εχει το μυαλό της)
και η γυναίκα ψάχνει εναν Ωνάση και χεσμένη εχει την εξωτερική του εμφάνιση.
Λυπαμαι που σας στεναχωρω αλλα και απο μόνοι σας το ξέρετε οτι αυτο (δυστυχώς) είναι που επικρατεί στην σημερινή μας κοινωνία.
Επίσης πάει ο παλιος καλός καιρός που ο άνδρας ήταν ο κυνηγός, τώρα πια που εχουν μείνει λίγοι άνδρες (γιατι τους περισσότερους μας τους πηραν οι Βόρειες) η γυναίκα εχει γίνει χονδρός κυνηγός και διαλέγει αυτή που θα ρίξει τα δίχτυα της.

Και τώρα να απαντήσω εξωπραγματικά στο ερωτημα του θέματος.
Γυναίκα ειναι αυτή που ακόμα και με ράσο-μπουργκα-φερετζέ αποπνέει μια θηλυκότητα, μαγεία , αποπλάνηση και τέλος αγάπη, και δεν περνάει με τίποτα απαρατήρητη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Και τώρα να απαντήσω εξωπραγματικά στο ερωτημα του θέματος.
...εξωπραγματικά, πράγματι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top