• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Περιτομή

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μάλλον δεν στά'πανε καλά!
Οι μουσουλμάνοι εκτός από την περιτομή στους άνδρες από θέμα υγιεινής (όπως είπαν ορισμένοι) κάνουν και κλειτοριδεκτομή στα κορίτσια (μάλλον από θέμα φεμινισμού:P)!.


Η πληροφορία που έχω είναι απο μουσουλμάνα τούρκικης καταγωγής που μου έλεγε για την θρησκεία της και τον πολητισμό της, κολητή μου είμασταν μαζί συνέχεια. :hmm:
Μήπως παίζει ρόλο η περιοχες ή έθιμα κάποιων σειμείων;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Γιατί μου το έκανες αυτό ειληκρινή; ζαλήστηκα πώς μπορούν να το κάνουν αυτό;; πώς αντέχουν να το κάνουν; Ας μου έλεγες απλά ότι είναι ανάλογα την χώρα με κόμπλαρες και μου έκοψες την ανάσα έπαθα σόκ, αυτά που λέει τα είξερα 'άλλα τα λέει τόσο ομά που με ανακάτεψαν, με αναστάτωσαν. Μην ξανακούσω ότι η περιτομή πονάει, εκείνοι πονάνε μια στιγμή αυτές οι γυναίκες ειναι καταδικασμένες για πάντα :vava: :vava: :vava: :no: :'( :'( :'( :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Γιατί μου το έκανες αυτό ειληκρινή; ζαλήστηκα πώς μπορούν να το κάνουν αυτό;; πώς αντέχουν να το κάνουν; Ας μου έλεγες απλά ότι είναι ανάλογα την χώρα με κόμπλαρες και μου έκοψες την ανάσα έπαθα σόκ, αυτά που λέει τα είξερα 'άλλα τα λέει τόσο ομά που με ανακάτεψαν, με αναστάτωσαν. Μην ξανακούσω ότι η περιτομή πονάει, εκείνοι πονάνε μια στιγμή αυτές οι γυναίκες ειναι καταδικασμένες για πάντα :vava: :vava: :vava: :no: :'( :'( :'( :'(

Η αλήθεια είναι σκληρή...όντως!
Απλά ήθελα να δείξω πως οι "χειρουργικές" επεμβάσεις των μουσουλμάνων στα παιδιά δεν έχουν κανένα σκοπό "υγιεινής" η αλτρουϊσμού!
Απλά είναι βάρβαρα ζώα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι σκληρή...όντως!
Απλά ήθελα να δείξω πως οι "χειρουργικές" επεμβάσεις των μουσουλμάνων στα παιδιά δεν έχουν κανένα σκοπό "υγιεινής" η αλτρουϊσμού!
Απλά είναι βάρβαρα ζώα!


Εχεις ιδέα πώς τρέμω αυτή την στιγμή; δεν πιστέυω ότι εδώ οι γυναίκες πολεμάνε για το ποιος θα πλήνει τα πιάτα και εκεί δεν μπορούν να πολεμήσουν τα βασανιστήρια στο ίδιο τους το κορμι:( :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Απλά είναι βάρβαρα ζώα!

για τη δική μας νοοτροπία...
γιατί για κάποιους άλλους όλα αυτα είναι μια χαρα!
και για κάποιους άλλους μπορεί εμείς να είμαστε βάρβαρα ζώα που κυκλοφορούμε με μίνι φούστες και όχι μπουρκες κλπ κλπ κπ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι σκληρή...όντως!
Απλά ήθελα να δείξω πως οι "χειρουργικές" επεμβάσεις των μουσουλμάνων στα παιδιά δεν έχουν κανένα σκοπό "υγιεινής" η αλτρουϊσμού!
Απλά είναι βάρβαρα ζώα!

Θα πρέπει να προσέξουμε ότι η κλειτοριδεκτομή συμβαίνει κυρίως σε αφρικανικά κράτη και δεν είναι ίδιον γενικά των μουσουλμάνων (έχω την εντύπωση ότι δεν προβλέπεται από το κοράνι, διορθώστε με αν κάνω λάθος). Είναι μια ακραία έκφραση του φαλοκρατισμού, όπου ο άντρας-αφέντης στερεί από τη γυναίκα τη δυνατότητα ηδονής, πριν ακόμη αυτή ανακαλύψει την σεξουαλικότητά της, ώστε να είναι σίγουρος ότι αυτή δεν θα τον απατήσει. Εδώ η γυναίκα αντιμετωπίζεται σαν ιδιοκτησία ή ζώο, το οποίο μπορούμε να ευνουχίζουμε (πχ τις οικόσιτες αρσενικές γάτες μας) για να εξυπηρετηθούν κάποιες "ανάγκες" μας. Έχω μάλιστα διαβάσει ότι σε κάποιες περιοχές της Αφρικής ράβουν με κλωστή τον κόλπο της γυναίκας, αφήνοντας μια διέξοδο για τα ούρα, και ότι όταν ο αφέντης-σύζυγος έχει ορέξεις, κόβει την κλωστή, κάνει τη δουλειά του και μετά την ξαναράβει!!! :sick:
Δεν νομίζω φίλε ειλικρινή ότι μπορούμε να εκφραζόμαστε με τέτοιο τρόπο (ζώα κλπ) για τη μουσουλμανική θρησκεία, όταν μάλιστα η δική μας θρησκεία ευθύνεται ιστορικά για χειρότερα εγλήματα από αυτό. Το ότι κάποιοι πολιτισμοί βρέθηκαν κάτω από τα δεσμά της αποικιοκρατίας των δυτικών και δεν τους επιτράπηκε να εξελιχθούν φυσιολογικά για αρκετούς αιώνες (όπως αντίστοιχα πάθαμε εμείς με τους Τούρκους), αλλά οι λαοί αυτοί καταδικάστηκαν σε πλήρη ανέχεια, πείνα, αμορφωσιά, πολιτιστική υποβάθμιση και εν τέλει αποκτήνωση, πρέπει να καταμετρηθεί (μαζί με τις Σταυροφορίες φυσικά) στα εγκλήματα του Δυτικού "χριστιανικού" πολιτισμού. Να θυμάστε, ειδικά όσοι από εσάς (δεν εννοώ τον Ειλικρινή) θαυμάζετε υπέρμετρα τον Δυτικό πολιτισμό σε σημείο να αισθάνεστε συμπλέγματα κατωτερότητας που είστε Έλληνες, ότι μεγάλο μέρος από τον πλούτο και την άνεση που απολαμβάνουμε έχει ουσιαστικά κλαπεί από τους μαστιζόμενους λαούς. Θυμηθείτε επίσης ότι οι 20 φτωχότερες χώρες του κόσμου, των οποίων το ακαθάριστο εθνικό προϊόν είναι μικρότερο από τα ετήσια κέρδη των 10 πλουσιότερων ανθρώπων του κόσμου, είναι πρώην (???) αποικίες των Άγγλων, Γάλλων, Ισπανών και λοιπών "πολιτισμένων" χριστιανικών λαών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Έχω μάλιστα διαβάσει ότι σε κάποιες περιοχές της Αφρικής ράβουν με κλωστή τον κόλπο της γυναίκας, αφήνοντας μια διέξοδο για τα ούρα, και ότι όταν ο αφέντης-σύζυγος έχει ορέξεις, κόβει την κλωστή, κάνει τη δουλειά του και μετά την ξαναράβει!!!

Οι Μασαι το κανουν σε ολες τις γυναικες,
Στις υπολοιπες φυλες, ειναι θεμα και πατερα και συζυγου το αν θα το κανουν.
Καμμια σχεση με μουσουλμανους φυσικα.

Οσο για τα υπολοιπα που αναφερεις, να μην ξεχναμε τι εχουν κανει οι Αγγλοι κυριως σε:
Ν.Αφρικη
Ινδια
Κινα
Αμερικη (Βορεια και Νοτια)
Αυστραλια

(Χωρις να ξεχναμε Ισπανους, Ολλανδους, Ποσρτογαλους κτλ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Θα πρέπει να προσέξουμε ότι η κλειτοριδεκτομή συμβαίνει κυρίως σε αφρικανικά κράτη και δεν είναι ίδιον γενικά των μουσουλμάνων (έχω την εντύπωση ότι δεν προβλέπεται από το κοράνι, διορθώστε με αν κάνω λάθος). Είναι μια ακραία έκφραση του φαλοκρατισμού, όπου ο άντρας-αφέντης στερεί από τη γυναίκα τη δυνατότητα ηδονής, πριν ακόμη αυτή ανακαλύψει την σεξουαλικότητά της, ώστε να είναι σίγουρος ότι αυτή δεν θα τον απατήσει. Εδώ η γυναίκα αντιμετωπίζεται σαν ιδιοκτησία ή ζώο, το οποίο μπορούμε να ευνουχίζουμε (πχ τις οικόσιτες αρσενικές γάτες μας) για να εξυπηρετηθούν κάποιες "ανάγκες" μας. Έχω μάλιστα διαβάσει ότι σε κάποιες περιοχές της Αφρικής ράβουν με κλωστή τον κόλπο της γυναίκας, αφήνοντας μια διέξοδο για τα ούρα, και ότι όταν ο αφέντης-σύζυγος έχει ορέξεις, κόβει την κλωστή, κάνει τη δουλειά του και μετά την ξαναράβει!!! :sick:
Δεν νομίζω φίλε ειλικρινή ότι μπορούμε να εκφραζόμαστε με τέτοιο τρόπο (ζώα κλπ) για τη μουσουλμανική θρησκεία, όταν μάλιστα η δική μας θρησκεία ευθύνεται ιστορικά για χειρότερα εγλήματα από αυτό. Το ότι κάποιοι πολιτισμοί βρέθηκαν κάτω από τα δεσμά της αποικιοκρατίας των δυτικών και δεν τους επιτράπηκε να εξελιχθούν φυσιολογικά για αρκετούς αιώνες (όπως αντίστοιχα πάθαμε εμείς με τους Τούρκους), αλλά οι λαοί αυτοί καταδικάστηκαν σε πλήρη ανέχεια, πείνα, αμορφωσιά, πολιτιστική υποβάθμιση και εν τέλει αποκτήνωση, πρέπει να καταμετρηθεί (μαζί με τις Σταυροφορίες φυσικά) στα εγκλήματα του Δυτικού "χριστιανικού" πολιτισμού. Να θυμάστε, ειδικά όσοι από εσάς (δεν εννοώ τον Ειλικρινή) θαυμάζετε υπέρμετρα τον Δυτικό πολιτισμό σε σημείο να αισθάνεστε συμπλέγματα κατωτερότητας που είστε Έλληνες, ότι μεγάλο μέρος από τον πλούτο και την άνεση που απολαμβάνουμε έχει ουσιαστικά κλαπεί από τους μαστιζόμενους λαούς. Θυμηθείτε επίσης ότι οι 20 φτωχότερες χώρες του κόσμου, των οποίων το ακαθάριστο εθνικό προϊόν είναι μικρότερο από τα ετήσια κέρδη των 10 πλουσιότερων ανθρώπων του κόσμου, είναι πρώην (???) αποικίες των Άγγλων, Γάλλων, Ισπανών και λοιπών "πολιτισμένων" χριστιανικών λαών.

Οι Μασαι το κανουν σε ολες τις γυναικες,
Στις υπολοιπες φυλες, ειναι θεμα και πατερα και συζυγου το αν θα το κανουν.
Καμμια σχεση με μουσουλμανους φυσικα.

Οσο για τα υπολοιπα που αναφερεις, να μην ξεχναμε τι εχουν κανει οι Αγγλοι κυριως σε:
Ν.Αφρικη
Ινδια
Κινα
Αμερικη (Βορεια και Νοτια)
Αυστραλια

(Χωρις να ξεχναμε Ισπανους, Ολλανδους, Ποσρτογαλους κτλ)

Δεν είπα όλους τους μουσουλμάνους ζώα! Πως θα μπορούσα άλλωστε?
Αυτούς που κάνουν αυτά είπα ακόμα κι αν δεν είναι μουσουλμάνοι!Όντως δεν αναφέρεται στο Κοράνι αλλά την "χρεώνεται" ο ισλαμισμός μιας και απαντάται σε μουσουλμανικές κατά βάση χώρες! Δεν θα διαφωνήσω στα δεινά που επέφερε ο χριστιανισμός...όσο για τα υπόλοιπα...


Χώρες που επιδίδονται στο "άθλημα":
Αίγυπτος , Αιθιοπία, Γάμπια, Γουινέα, Δημοκρατία της Κεντρικής Αφρικής, Ερυθραία, Κένυα, Ακτή Ελεφαντοστού, Μάλι, Μπενίν, Μπουρκίνα Φάσο, Νιγηρία, Τζιμπουτί, Σιέρα Λεόνε, Σομαλία, Σουδάν, Τσαντ, Λιβερία, Υεμένη, Ινδονησία, Ομάν, Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα, , αλλά και…κοινότητες μουσουλμάνων μεταναστών στις ΗΠΑ, στον Καναδά, στην Ευρώπη…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Μαλλον πρεπει να δεις οτι ο μουσουλμανισμος, υιοθετησε αυτην την πρακτικη απο την Αφρικη. Νομιζω οτι προερχεται απο τοτε που πολλοι αγοραζαν δουλους και εταιρες απο αυτες τις φυλες και τις ακρωτηριαζαν οχι μονο την κλειτοριδα. (Η αξιοπιστια μου ελεγχεται - δεν ειμαι σιγουρος για τα παραπανω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,079 μηνύματα.
Μαλλον πρεπει να δεις οτι ο μουσουλμανισμος, υιοθετησε αυτην την πρακτικη απο την Αφρικη. Νομιζω οτι προερχεται απο τοτε που πολλοι αγοραζαν δουλους και εταιρες απο αυτες τις φυλες και τις ακρωτηριαζαν οχι μονο την κλειτοριδα. (Η αξιοπιστια μου ελεγχεται - δεν ειμαι σιγουρος για τα παραπανω).
Το ότι αυτό το "έθιμο",βρήκε πρόσφορο έδαφος στις κοινωνίες αυτές (μουσουλμανικές) ,δείχνει το επίπεδο της θρησκείας η των λαών που το "υιοθέτησαν"!
Δεν είναι τυχαίο ότι στις δυτικές κοινωνίες δεν υιοθετήσαμε ούτε καν την περιτομή (σαν συνέχεια του εβραιοχριστιανισμού)!
Όσο για τους δούλους,δεν νομίζω ότι οι "λευκοί" ακρωτηρίαζαν ποτέ τους δούλους τους-για να μην πάω ακόμα πιο παλιά,στην αρχαιότητα όπου και τότε οι δούλοι δεν "πειράζονταν" με αυτό τον τρόπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Για την περιτομή έχω ακούσει πως είναι καλύτερα από άποψη υγιεινής και είναι λογικό. Έχω ακούσει επίσης πως βελτιώνει και τις σεξουαλικές επιδόσεις του άντρα.:D:D
Γι' αυτό είναι τόσο καρπεροί οι Τούρκοι άραγε??:hmm:

Για θέματα υγιεινής, συμφωνώ κ εγώ, όχι ότι οι υπόλοιποι άνευ περιτομής είναι βρωμύλοι, αλλά άλλο να κρύβεται κάτι κ να το καθαρίζεις κ άλλον να είναι εκτός κ να το καθαρίζεις. Ξέρω γω.

Αλλά πως βελτιώνει τις σεξουαλικές επιδόσεις ενός άντρα? :hmm:

Παιδια το θεμα υγειεινης ειναι λιγο υπερβολικο. Αμα πλενεσαι συχνα δεν εχεις ποτε προβλημα. Αμα μπαινεις για μπανιο 1 φορα την εβδομαδα ή περισσοτερο....δε σου φταιει η απουσια περιτομης.

Γενικα αν το ψαξετε, τα περισσοτερα κρατη (πχ ΗΠΑ, Καναδας, Αγγλια) δεν εχουν καταληξει αν ειναι καλυτερο ή χειροτερο να γινεται περιτομη (μιλαμε οταν δεν υπαρχει αναγκαστικος λογος υγειας).

Υπαρχουν καποια αδρα στοιχεια οτι ισως μειωνει πιθανοτητες προσβολης απο καποιοιυς ιους (HIV,HPV). Αλλα αμα περιμενεις απο αυτο για να προφυλαχτεις...αστα να πανε.

Ομως παραλληλα εχει παρατηρηθει και μειωση της ευαισθησιας και απολαυσης στην περιοχη, καθως και καθυστερηση εκσπερματισης (το οποιο ειναι καλο η κακο, αναλογως).

Η φυση εχει λογο που εχει φτιαξει κατι οπως το χει φτιαξει. Δεν ειναι εντελως τυχαια ολα. Προσωπικα , αν δεν υπαρχει σοβαρος λογος υγειας, δε θα προτεινα καποιος να κανει περιτομή. Το δερμα και ο χαλινος υπαρχουν για καποιο λογο. Αν υπαρχει προβλημα , κοφτε τα. Αμα θελει καποιος για λογους θρησκευτικους (που δεν ασπαζομαι), ας το κανει. Αλλοι λογοι δε νομιζω οτι ειναι αρκετοι για να πας να κανεις ασκοπη εγχειρηση στο εργαλειο σου.

Αυτό που λες το έχω διαβάσει ότι ισχύει (βέβαια εσύ λόγω επαγγέλματος θα είσαι πιο σχετικός) αλλά γτ συμβαίνει αυτό? Μήπως γτ δεν παγιδεύονται τα μικρόβια μέσα? (ή είπα μ@λ@κιούλα? :redface:)

[...]
την περιτομη την εκαναν για να περιοριζουν τον αυνανισμο που ομολογουμενος ειναι σαφως πιο δυσκολος στους αντρες με περιτομη λογο της συνεχουν αναγκης εξωτερικης λιπανσης.
[...]

Έχουν ανάγκη την εξωτερική λίπανση ή μήπως η κίνηση περιορίζεται λόγω έλλειψης του σημείου (δεν θυμάμαι πως λέγεται:redface:) που εκόπη κατά την περιτομή?

Μπουργκίνι - Πετσάκι 1-0 :clapup: :clapup: :clapup:

Y/Γ πάντως το περιτμημένο πέος είναι πιο όμορφο πιστεύω ;)

Θα συμφωνήσω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αλλά πως βελτιώνει τις σεξουαλικές επιδόσεις ενός άντρα? :hmm:
Κανει την περιοχη πιο αναισθητη βασικα. Το οποιο ειναι και καλο και κακο. Αναλογως. Μειωνεται η ευχαριστηση, αυξανεται η διαρκεια. Και παλι σχετικά ολα αυτα.

Αυτό που λες το έχω διαβάσει ότι ισχύει (βέβαια εσύ λόγω επαγγέλματος θα είσαι πιο σχετικός) αλλά γτ συμβαίνει αυτό? Μήπως γτ δεν παγιδεύονται τα μικρόβια μέσα? (ή είπα μ@λ@κιούλα? :redface:)
Για τους ιους ; Δεν εχουν βρει το γιατι, από αδρα στατιστικά στοιχεια το εβγαλαν.Μπορει και να μην ισχυει.

Έχουν ανάγκη την εξωτερική λίπανση ή μήπως η κίνηση περιορίζεται λόγω έλλειψης του σημείου (δεν θυμάμαι πως λέγεται:redface:) που εκόπη κατά την περιτομή?
Κατι αποριες ! :P Το μερος που φευγει με την περιτομη, βοηθαει την λιπανση. Επισης βοηθαει την διεγερση.

Y/Γ πάντως το περιτμημένο πέος είναι πιο όμορφο πιστεύω
Θα συμφωνήσω:)
Δεν ειναι για καλλιστεια παιδια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Cause....you're not Helmut Newton for men :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
:pfff::pfff::pfff:





Υ.γ.: Ξέρεις κ τον Helmut Newton, τρομάρα σου! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν ειναι για καλλιστεια παιδια :P
Αν στον έρωτα δεν παίζει ρόλο η ομορφιά, τότε που παίζει ρόλο; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αν στον έρωτα δεν παίζει ρόλο η ομορφιά, τότε που παίζει ρόλο; ;)

2-3 εκατοστά είτε σε μήκος είτε σε πλάτος! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Παντως εγω θα ηθελα να εγραφε την αποψη του επ αυτου και καποιος που εχει κανει περιτομη...

Και επειδη διαβασα καποια μηνυματα, οτι κακως οι γυναικες εκφερουν αποψη για ενα τετοιο θεμα...
Να σχολιασω, οτι οσα ξερουν οι αντρες που δεν εχουν προβει σε περιτομη αλλα τοσα γνωριζουν και οι γυναικες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Χωρίς να έχω διαβάσει όλο το θέμα. Υπήρξε κοπέλα που να εξέφρασε άποψη έχοντας δοκιμάσει άντρες με περιτομή και χωρίς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Χωρίς να έχω διαβάσει όλο το θέμα. Υπήρξε κοπέλα που να εξέφρασε άποψη έχοντας δοκιμάσει άντρες με περιτομή και χωρίς;

Θα μπορουσα να σου απαντησω εγω..η μονη πρακτικη διαφορα ειναι στο θεμα καθαριοτοτητας και εμφανισης. Που και παλι, και αυτο ειναι σχετικο...
Τωρα απο την αλλη, εκεινος, που εχει κανει περιτομη απο τη γεννηση του, δεν μπορει να ξερει πως θα ηταν χωρις...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top