Τα ρεμάλια οι Έλληνες

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
ναι αλλα φταιμε εμεις που ψηφιζουμε τους ιδιους πολιτικουσ και μετα γκρινιαζουμε.τι μου λες τωρα ?οτι εμεις εμαστε οι αγιοι?ελεος δηλαδη....η νοοτροπια μας φταιει που ποτε δεν θα μαθουμε γιατι ολοι γουσταρουμε το βολεμα ,δεν μας νοιαζει τιποτα αλλο απ'το να ωφελουμαστε μονο οι ιδιοι...φυσικα εκανα λαθος που εκανα συγκριση με τους ξενουσ,εμεισ δεν εχουμε καμια σχεση με αυτους γιατι απλα ειμαστε ζουγκλα..υπερβαλλω???.
[FONT=&quot]Αυτό το ναι αλλά... με σκοτώνει.
Γιατί σου είναι αδύνατο να καταλάβεις την ολίσθηση της Ελλάδας, ακόμα απο την εποχή που κάποιοι καρπώθηκαν το σχέδιο Marshal ;
Τί δυνατότητες είχε και έχει ένας απλός πολίτης αυτής της χώρας στην λήψη αποφάσεων ;
Μήπως είσαι αρκετά ρομαντικιά ώστε να νομίζεις οτι η ψήφος σου είναι σε θέση να φέρει οισιαστική ΑΛΛΑΓΗ ;
Αν κοιτάξεις στα μηνύματα που ανέδειξαν στην εξουσία το ΠΑΣΟΚ και την Ν.Δ., θα δει οτι είπαν ψέματα και η αρχή έγινε το 1981 με τον λαοπλάνο της πολιτικής Α. Παπ..
ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΟΚ
ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑΤΟ
ΕΟΚ ΚΑΙ ΝΑΤΟ ΙΔΙΟ ΣΥΝΔΙΚΑΤΟ
Για να καταλήξουμε στο σημερινό Γ.Α.Π. (Τζέφρυ).
[/FONT][FONT=&quot]ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΧΡΗΜΑΤΑ.
Η ιστορία θα καταγράψει τις αλήθειες και πολύ σύντομα.
Ως τότε φτάνει με τους Ελληνες .
Ασχοληθείτε με αυτούς που τους πρόδωσαν.
Ασχοληθείτε με αυτούς που βρίσκονται στην Ελληνική επικράτεια και ως δούρειοι ίπποι την υποσκάπτουν καθημερινά.

Απο ένα ρεμάλι δεν έχω καμιά απαίτηση. Η συμπόνια μας, είναι κάτι, αλλά ουσιώδης θα είναι η βοήθεια μας προς αυτό.

Απο τις τράπεζες που απομύζησαν την Ελλάδα, απο το πολιτικό σύστημα και αυτούς που το απαρτίζουν, ΑΠΑΙΤΩ ! ! !

Γιατι μας οδήγησαν στον ΝΕΟ ΜΕΣΑΙΩΝΑ και η έξοδος είναι αμφίβολη. [/FONT][FONT=&quot]

[/FONT]

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Πάντως κάτι που μου έκανε εντύπωση αυτές τις μέρες.
Επειδή στη σχολή με έχουν χώσει στους erasmus φοιτητές, μέσα στα πλαίσια του μαθήματος μου ζητήθηκε να τους εξηγήσω την κατάσταση με τις καταλήψεις.
Εκεί λοιπόν τους μίλησα για τα νέα νομοσχέδια που προωθεί το υπουργείο παιδείας για τα πανεπιστήμια και έλαβα το αποστομωτικό: "Δηλαδή κάνετε καταλήψεις, για να μην αλλάξει κάτι; Εμείς συνήθως κάνουμε όταν απαιτούμε να αλλάξει κάτι"
Μαζί με κάποια άλλα περιστατικά του στυλ:
Το μάθημα ξεκινάει βάσει προγράμματος στις 9, ενώ μπορεί να έχει πάει 9.30 και να μην έχει ξεκινήσει
Για μια εκδρομή έχουμε σημείο συνάντησης στις 8, αλλά μπορεί να πάει 10 και να περιμένουμε κάποιον που απλά τον πήρε ο ύπνος, ενώ στη χώρα τους κάτι τέτοιο αποκλείεται να συνέβαινε..
Ο οδηγός του πούλμαν υπάρχει περίπτωση να μην έχει χάρτη μαζί του (μη ζητάμε και gps) και να μας πάει σε άλλο πόδι της Πελοποννήσου, αλλά θα πούμε "δε βαριέσαι, θα φτάσουμε"

έβγαλαν το συμπέρασμα ότι όλα τα πράγματα στη χώρα μας κυλούν στους δικούς μας ρυθμούς κι ότι είμαστε εντελώς τρελοί οι Έλληνες.
Έχουν μάθει ήδη τις παρακάτω φράσεις που χρησιμοποιούν πλέον σε οποιαδήποτε ανάλογη κατάσταση:
Κάλλιο αργά παρά ποτέ = its better later, than never
Το καλό πράμα αργεί να γίνει = The good thing delays to happen
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
οι Αγγλοι δεν κανουν καταληψεις για να αλλαξει κατι, παντως, αλλα το ακριβως αντιθετο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Πάντως κάτι που μου έκανε εντύπωση αυτές τις μέρες.
Επειδή στη σχολή με έχουν χώσει στους erasmus φοιτητές, μέσα στα πλαίσια του μαθήματος μου ζητήθηκε να τους εξηγήσω την κατάσταση με τις καταλήψεις.
Εκεί λοιπόν τους μίλησα για τα νέα νομοσχέδια που προωθεί το υπουργείο παιδείας για τα πανεπιστήμια και έλαβα το αποστομωτικό: "Δηλαδή κάνετε καταλήψεις, για να μην αλλάξει κάτι; Εμείς συνήθως κάνουμε όταν απαιτούμε να αλλάξει κάτι"
Μαζί με κάποια άλλα περιστατικά του στυλ:
Το μάθημα ξεκινάει βάσει προγράμματος στις 9, ενώ μπορεί να έχει πάει 9.30 και να μην έχει ξεκινήσει
Για μια εκδρομή έχουμε σημείο συνάντησης στις 8, αλλά μπορεί να πάει 10 και να περιμένουμε κάποιον που απλά τον πήρε ο ύπνος, ενώ στη χώρα τους κάτι τέτοιο αποκλείεται να συνέβαινε..
Ο οδηγός του πούλμαν υπάρχει περίπτωση να μην έχει χάρτη μαζί του (μη ζητάμε και gps) και να μας πάει σε άλλο πόδι της Πελοποννήσου, αλλά θα πούμε "δε βαριέσαι, θα φτάσουμε"

έβγαλαν το συμπέρασμα ότι όλα τα πράγματα στη χώρα μας κυλούν στους δικούς μας ρυθμούς κι ότι είμαστε εντελώς τρελοί οι Έλληνες.
Έχουν μάθει ήδη τις παρακάτω φράσεις που χρησιμοποιούν πλέον σε οποιαδήποτε ανάλογη κατάσταση:
Κάλλιο αργά παρά ποτέ = its better later, than never
Το καλό πράμα αργεί να γίνει = The good thing delays to happen
:P
Εσύ συνεχίζεις να ψάχνεις και να βγαζεις τα στραβά στην φόρα.
Ναι είναι αλήθειες αυτά, όμως υπάρχουν και κάποια παραδείγματα νέων, οι οποίοι σήμερα αν και βρίσκονται στην Ελλάδα, συνεργάζονται με την ΝΑΣΑ .
Αρα, δε φταίει ο Ελληνας, φταίνε αυτοί που πρόδωσαν τον Ελληνα και τα ιδανικά του, που οι ίδιοι σε κάποιες άλλες στιγμές της ιστορίας εμφύσησαν .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
οι Αγγλοι δεν κανουν καταληψεις για να αλλαξει κατι, παντως, αλλα το ακριβως αντιθετο.
Βασικά δεν κάνουν καταλήψεις, period. Κάποια άλλη μορφή διαμαρτυρίας θα εννοούσαν όταν το έλεγαν αυτό στην Ηρώ.

Για μια εκδρομή έχουμε σημείο συνάντησης στις 8, αλλά μπορεί να πάει 10 και να περιμένουμε κάποιον που απλά τον πήρε ο ύπνος, ενώ στη χώρα τους κάτι τέτοιο αποκλείεται να συνέβαινε..
Αυτό πάντως δεν το βρίσκω κακό, αλλά ανθρώπινο. Είναι πολύ άσχημο να χάσεις ολόκληρη εκδρομή επειδή σε πήρε ο ύπνος λίγο παραπάνω, ενώ το να χάσεις 2 ώρες από μια πολυήμερη εκδρομή δεν είναι τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
βασικα η ηρω δε λεει τπτ οτι ηταν βρετανοι αυτοι.
σε αλλες χωρες της ευρωπης παντως κανουν (αν κ οχι οσο εμεις).
ενας γνωστος μου μου ειπε οτι ακομα κ στη βοστωνη ειχανε κανει καποτε που θελησαν ν διπλασιασουν τα διδακτρα η κατι τετοιο.
γ αυτο ομως δεν ειμαι σιγουρη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Εσύ συνεχίζεις να ψάχνεις και να βγαζεις τα στραβά στην φόρα.
Εγώ για καλό τα είπα πάντως αυτά :P
Αγαπώ Ελλάδα και το έχω δηλώσει σε πολλές δημοσιεύσεις μου εδώ, τώρα που είδες εσύ ότι συνεχίζω μάλιστα να κάνω αυτό που περιγράφεις είναι απορίας άξιον!


Αυτό πάντως δεν το βρίσκω κακό, αλλά ανθρώπινο. Είναι πολύ άσχημο να χάσεις ολόκληρη εκδρομή επειδή σε πήρε ο ύπνος λίγο παραπάνω, ενώ το να χάσεις 2 ώρες από μια πολυήμερη εκδρομή δεν είναι τίποτα.
Εννοείται πως είναι!
Ξαναλέω για καλό τα έλεγα όλα αυτά, απορώ πως δεν το καταλάβατε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εννοείται πως είναι!
Ξαναλέω για καλό τα έλεγα όλα αυτά, απορώ πως δεν το καταλάβατε :P
Για καλό; Δηλαδή το ότι γίνονται καταλήψεις για να μην αλλάξει τίποτα είναι καλό;
Το ότι πάει 9:30 και δεν έχει αρχίσει το μάθημα των 9 είναι καλό;
Το ότι ο οδηγός δεν έχει ούτε χάρτη και μπορεί να σε πάει στο λάθος πόδι της Πελοππονήσου είναι καλό;
Δεν βρίσκω τίποτα καλό για τους έλληνες στο υπόλοιπο ποστ, εκτός από αυτό που παρέθεσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Για καλό; Δηλαδή το ότι γίνονται καταλήψεις για να μην αλλάξει τίποτα είναι καλό;
Το ότι πάει 9:30 και δεν έχει αρχίσει το μάθημα των 9 είναι καλό;
Δεν βρίσκω τίποτα καλό για τους έλληνες στο υπόλοιπο ποστ, εκτός από αυτό που παρέθεσα.
Ουφ είχα ξεχάσει ότι στο ποστ μου ήταν και αυτά. :redface::P
Γράψε λάθος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Εγώ για καλό τα είπα πάντως αυτά :P
Αγαπώ Ελλάδα και το έχω δηλώσει σε πολλές δημοσιεύσεις μου εδώ, τώρα που είδες εσύ ότι συνεχίζω μάλιστα να κάνω αυτό που περιγράφεις είναι απορίας άξιον!
Ξαναλέω για καλό τα έλεγα όλα αυτά, απορώ πως δεν το καταλάβατε :P
Αρχικά δεν θέλω να πω οτι δεν αγαπάς την Ελλάδα.
Να εξηγήσω αυτά που εννοούσα όταν έλεγα οτι εσύ ψάχνεις τα στραβά.
Αν ένας νέος - νέα, διαπιστώσουν οτι, η όποια ευημερία τους οφείλεται στις αρπαχτές επι αμοιβή της μητέρας τους, αν λέω αρχίσουν να βγάζουν όλα στην φόρα, τότε κανείς δε θα φταίει για τις εξηγήσεις που θα χρειαστεί να δώσουν.

Επίσης, μας είναι ποιο εύκολο να μιλάμε για τα σφάλματα των άλλων, αλλά όταν έρθει η σειρά μας να απολογηθούμε, τότε αρχίζουμε να χειριζόμαστε τον πλάγιο λόγο.

Αρα οφείλουμε να προστατέψουμε την Ελλάδα, όπως θα προστατεύαμε τον εαυτό μας.
Δε βλέπεις τα ΣΠΡΕΝΤ, πως εκτινάχθηκαν;
Στην αρχή υπήρχαν λεφτά και μετά επέτρεπαν θολές δοσοληψίες.
Αν δε παινέψεις το σπίτι σου, θα πέσει να σε πλακώσει.
Οπότε κράτα και για τον εαυτό σου κάτι. Δεν είναι κακό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DriveIn

Νεοφερμένος

Ο DriveIn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Γουστάρω που είμαι ο Έλληνας τού Καζαντζάκη, του Βελουχιώτη, του Ελύτη και κάθε αγωνιστή και δημιουργό αυτού τού τόπου. Δεν γουστάρω όμως που είμαι πια ο Έλληνας ο φασίστας, ο ρατσιστής, ο πολιτικάντης, το κομματόσκυλο, ο αγενής, ο αστυνομοκρατούμενος, ο νευρικός, ο απατεώνας, ο βλαχογκλαμουράτος, ο τηλεορασάκιας, το Αμερικανάκι. Βασικά, μόνο ντροπή και ξευτίλα πια θυμίζει ο Έλληνας. Αν καταρρεύσει καμια μέρα και η Ακρόπολη, μόνο το πιτόγυρο τον σώζει για ιστορία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Εγω δεν χερομαι καθολου που ειμαι Ελληνας

Βασικα δεν ξεχωριζω τους ανθρωπους σε Ελληνες,Γαλλους κτλ

Απλα δεν μαρεσει καθολου που συναναστρεφομαι με ατομα που εχουν αυτην την συγκεκριμενη νοοτροπια που εχει η πλειοψηφια των Ελληνων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαγμένος

Νεοφερμένος

Ο Ψαγμένος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Μια είναι η λύση παιδιά. Επιστροφή στις ρίζες μας και στον καθαρό ελληνικό πολιτισμό. Πρώτα πρέπει να γίνουμε καλύτεροι εμείς οι ίδιοι και μετά όλα τα υπολοιπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gkoliropoulos

Νεοφερμένος

Ο gkoliropoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
καλημέρα λοιπόν κι από μένα ονομάζομαι Γιώργος και βλέπω ότι μετά από αρκετά χρόνια που είχα γράψει και δημοσίευση αυτό το μικρο άρθρο για μας τους ΕΛΛΗΝΕΣ υπάρχουν κάθε λογής σχόλια. ακόμα όμως μετά από 10 χρόνια σχεδόν βλέπω τα ίδια ενώ τότε πίστευα ότι κάτι θα αλλάξει σ αυτόν τον τόπο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelika J.

Νεοφερμένος

Η Angelika J. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
καλημέρα λοιπόν κι από μένα ονομάζομαι Γιώργος και βλέπω ότι μετά από αρκετά χρόνια που είχα γράψει και δημοσίευση αυτό το μικρο άρθρο για μας τους ΕΛΛΗΝΕΣ υπάρχουν κάθε λογής σχόλια. ακόμα όμως μετά από 10 χρόνια σχεδόν βλέπω τα ίδια ενώ τότε πίστευα ότι κάτι θα αλλάξει σ αυτόν τον τόπο...

Γεια σου και σε σενα! Το θεμα ειναι οτι αυτοι που μας εχουν αλλαξει ειναι παρταλια..Παρταλια εννοω πολιτικους!Και μη με πειτε ρατσιστρια,γιατι καποιες "αλλες εποχες" δεν μπορουσες ουτε καν να τα σκεφτεις αυτα τα πραγματα περι χυδαιοτητας,περι "ελευθεριας" και καλα κλπ κλπ..Αν ομως τους αναφερεις να γυρισουμε σε εκεινα τα χρονια,σε εκεινες τις κυβερνησεις,θα σε πουν οτι εισαι πολυ λαθος!Επομενως πρεπει να αποφασισουμε τι ακριβως θελουμε!Εγω ειμαι υπερηφανη ως εκει που δεν παει,που ειμαι Ελληνιδα!Τιμω την σημαια μας,την θρησκεια μας και την ιστορια μας!Δεν με ενδιαφερει τι λεει ο γερμανος,ο αγγλος,ο αμερικανος γιατι ξερω οτι προσπαθουν να εναντιωσουν τον κοσμο κατα της Ελλαδος..!Κι αυτο επειδη η Ελλαδα ηταν,ειναι και θα ειναι η αρχη των παντων!Φωτισε ολο τον κοσμο και την ανθρωποτητα με τα φωτα της γνωσης,του πολιτισμου,της ανθρωπιας,του ηρωισμου κ.α. πολλων!Δεν επιτρεπω να ακουω ποτε απο εναν γερμανο(και γενικως απο κανεναν..) τιποτα για την Ελλαδα!Επισης δεν θα με κανει κανενας πολιτικαντης να ντρεπομαι για την μοναδικη Ελλαδα μας! Η Ελλαδα ειναι η πατριδα μας.Κι αμα αρεσει καλως,αν οχι τα συνορα δυστυχως ειναι ανοιχτα και για εισοδο και για εξοδο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Γεια σου και σε σενα! Το θεμα ειναι οτι αυτοι που μας εχουν αλλαξει ειναι παρταλια..Παρταλια εννοω πολιτικους!Και μη με πειτε ρατσιστρια,γιατι καποιες "αλλες εποχες" δεν μπορουσες ουτε καν να τα σκεφτεις αυτα τα πραγματα περι χυδαιοτητας,περι "ελευθεριας" και καλα κλπ κλπ..Αν ομως τους αναφερεις να γυρισουμε σε εκεινα τα χρονια,σε εκεινες τις κυβερνησεις,θα σε πουν οτι εισαι πολυ λαθος!Επομενως πρεπει να αποφασισουμε τι ακριβως θελουμε!Εγω ειμαι υπερηφανη ως εκει που δεν παει,που ειμαι Ελληνιδα!Τιμω την σημαια μας,την θρησκεια μας και την ιστορια μας!Δεν με ενδιαφερει τι λεει ο γερμανος,ο αγγλος,ο αμερικανος γιατι ξερω οτι προσπαθουν να εναντιωσουν τον κοσμο κατα της Ελλαδος..!Κι αυτο επειδη η Ελλαδα ηταν,ειναι και θα ειναι η αρχη των παντων!Φωτισε ολο τον κοσμο και την ανθρωποτητα με τα φωτα της γνωσης,του πολιτισμου,της ανθρωπιας,του ηρωισμου κ.α. πολλων!Δεν επιτρεπω να ακουω ποτε απο εναν γερμανο(και γενικως απο κανεναν..) τιποτα για την Ελλαδα!Επισης δεν θα με κανει κανενας πολιτικαντης να ντρεπομαι για την μοναδικη Ελλαδα μας! Η Ελλαδα ειναι η πατριδα μας.Κι αμα αρεσει καλως,αν οχι τα συνορα δυστυχως ειναι ανοιχτα και για εισοδο και για εξοδο...

Same old song...
Αχ αυτή η σχολική προπαγάνδα,αχ αυτά τα εθνικά φρονήματα,αχ....
https://www.youtube.com/watch?v=unRIaNahZpU
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

roka

Νεοφερμένος

Ο roka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Τα έχουν βάλει όλοι μαζί μας, Γερμανοί, Αγγλοι, Γάλλοι, Πόντιοι. Δεν πειράζει εντούτοις, οι Ανδρομέδιοι θα έρθουν όταν παραστεί ανάγκη και θα μας σώσουν. Τους καλούς τουλάχιστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυκτικός και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
!Εγω ειμαι υπερηφανη ως εκει που δεν παει,που ειμαι Ελληνιδα!Τιμω την σημαια μας,την θρησκεια μας και την ιστορια μας!Δεν με ενδιαφερει τι λεει ο γερμανος,ο αγγλος,ο αμερικανος γιατι ξερω οτι προσπαθουν να εναντιωσουν τον κοσμο κατα της Ελλαδος..!Κι αυτο επειδη η Ελλαδα ηταν,ειναι και θα ειναι η αρχη των παντων!Φωτισε ολο τον κοσμο και την ανθρωποτητα με τα φωτα της γνωσης,του πολιτισμου,της ανθρωπιας,του ηρωισμου κ.α. πολλων!Δεν επιτρεπω να ακουω ποτε απο εναν γερμανο(και γενικως απο κανεναν..) τιποτα για την Ελλαδα!Επισης δεν θα με κανει κανενας πολιτικαντης να ντρεπομαι για την μοναδικη Ελλαδα μας! Η Ελλαδα ειναι η πατριδα μας.Κι αμα αρεσει καλως,αν οχι τα συνορα δυστυχως ειναι ανοιχτα και για εισοδο και για εξοδο...

Μήπως, όμως, οι ξένοι πήραν τα φώτα, τα ανέπτυξαν και έμειναν οι νεοέλληνες στο σκοτάδι της αμάθειας -ενίοτε ημιμάθεια-, της υποκουλτούρας, της μισανθρωπιάς;..

Δεν ξερω απλώς ρωτώ, όντας "εμβριθώς" αμαθής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Μήπως, όμως, οι ξένοι πήραν τα φώτα, τα ανέπτυξαν και έμειναν οι νεοέλληνες στο σκοτάδι της αμάθειας -ενίοτε ημιμάθεια-, της υποκουλτούρας, της μισανθρωπιάς;..

Δεν ξερω απλώς ρωτώ, όντας "εμβριθώς" αμαθής...
προφανως εγινε ετσι:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelika J.

Νεοφερμένος

Η Angelika J. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Same old song...
Αχ αυτή η σχολική προπαγάνδα,αχ αυτά τα εθνικά φρονήματα,αχ....
https://www.youtube.com/watch?v=unRIaNahZpU

Δυστυχως τα σχολεια τωρα αλλα πραγματα σε μαθαινουν και οχι εθνικιστικα φρονηματα..Εδω μας λεγανε οτι το "εθνικιστης" ειναι πολυ ασχημη λεξη και γενικως η εννοια της αναδυκνυει εναν ανθρωπο με επικινδυνες αντιληψεις περι πατριδος κι ετσι..Δλδ να γελας...Αν ανοιξει κανεις το λεξικο θα δει οτι την ερμηνευει ως "αυτος που εχει υπερβολικη αγαπη και αφοσιωση στα ιδεωδη της πατριδας του".Λοιπον δεν βλεπω τιποτα κακο πανω σε αυτο..Νομιζω ομως πως ειναι πολυ ανωφελο να το συζηταμε αυτο μιας και ολο το συστημα σημερα ειναι σαπιο απο τη ριζα!Ο Ισοκρατης μια χαρα τα ελεγε τοτε!Διαχρονικοτατο:"Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητος,διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαωμα,την παρανομια ως ελευθερια,την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια.."

Μήπως, όμως, οι ξένοι πήραν τα φώτα, τα ανέπτυξαν και έμειναν οι νεοέλληνες στο σκοτάδι της αμάθειας -ενίοτε ημιμάθεια-, της υποκουλτούρας, της μισανθρωπιάς;..

Δεν ξερω απλώς ρωτώ, όντας "εμβριθώς" αμαθής...

Αν δεν προσπαθεις να μαθεις για το λαο σου, δεν μπορεις να τον κατακρινεις κι ολας.. Δες αυτο https://greeksurnames.blogspot.com/search/label/ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΕΣ ΠΡΩΤΙΕΣ ..Φυσικα ειναι ενα δειγμα το τι εκαναν/κανουν και θα κανουν οι Ελληνες στον τομεα των επιστημων..Το Ελληνικο DNA θα ευχονταν να το ειχαν ολοι αυτοι που την μισολογουν..Γι'αυτο αλλωστε και την μισολογουν..Πρωτα ας ψαχνουμε να μαθαινουμε και υστερα ας κατακρινουμε αμα θελουμε..Λογικο ειναι να μην ξερουμε οι περισσοτεροι γιατι δεν μας λενε τα καναλια τιποτα!Ουτε οι εφημεριδες και κανενας γενικως..Προκαιρου ο Κουρος ειδα οτι ξαναεκανε τον Φειδιππιδειο αθλο(Αθηνα-Σπαρτη-Αθηνα σε 54ωρες!!),ο υπερμαραθωνοδρομος μας,μετα απο τοσα χρονια,και δεν ειπαν ΛΕΞΗ!Ε τωρα τους λες καμια χοντρη ή οχι..?Παλι καλα που ειχα ψαξει κατα τυχη εκεινη τη μερα για τον Κουρο και ειδα οτι θα ειχε την ιδια μερα συνεντευξη σε μια γνωστη εκπομπη!Την θαβουν καθε μερα την Ελλαδα..Καθε μερα..Κριμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top