Πρόθεση ψήφου - Ιούνιος 2013

Πρόθεση Ψήφου - Ιούνιος 2013
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 79)
  • Νέα Δημοκρατία

    Ψήφοι: 12 15.2%
  • Συνασπισμός Ριζοσπαστικής Αριστεράς

    Ψήφοι: 20 25.3%
  • Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα

    Ψήφοι: 1 1.3%
  • Ανεξάρτητοι Έλληνες

    Ψήφοι: 2 2.5%
  • Λαϊκός Σύνδεσμος-Χρυσή Αυγή

    Ψήφοι: 11 13.9%
  • Δημοκρατική Αριστερά

    Ψήφοι: 5 6.3%
  • Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδος

    Ψήφοι: 12 15.2%
  • Λαϊκός Ορθόδοξος Συναγερμός

    Ψήφοι: 1 1.3%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 2 2.5%
  • Λευκό/Άκυρο/Άλλο Κόμμα/Δεν ξέρω/Δεν απαντώ

    Ψήφοι: 13 16.5%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
όλοι κάθεστε και αναρωτιέστε τι να κάνετε και τι να ψηφίσετε..

αρχικά ψάξτε προγράμματα κομμάτων..γιατί οι περισσότεροι εδώ μέσα δεν ξέρετε καν τι λέει το κάθε κόμμα..



Κάνεις πλάκα τώρα σωστα; :confused: Πόσα από αυτά που λένε οι προγραμματικές διακηρύξεις των κομμάτων βλέπεις να γίνονται πράξη; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Το θέμα δεν είναι τι λέει κάθε κόμμα, αλλά να είναι και πιστό σ αυτά που λέει, ειδάλλως όλοι θα έπρεπε να είμαστε ΠΑΣΟΚ εδώ μέσα. Τουλάχιστον εγώ. (μπα, προτιμώ να μην ξαναπ... απ το να γίνω πασοκος:P)


...περπατήσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isom1312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Public Relations και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
όλοι κάθεστε και αναρωτιέστε τι να κάνετε και τι να ψηφίσετε..

αρχικά ψάξτε προγράμματα κομμάτων..γιατί οι περισσότεροι εδώ μέσα δεν ξέρετε καν τι λέει το κάθε κόμμα..

εμένα πιο πολύ με εκφράζει το Παναθηναικό κίνημα και το ΟΧΙ ΣΤΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Κάνεις πλάκα τώρα σωστα; :confused: Πόσα από αυτά που λένε οι προγραμματικές διακηρύξεις των κομμάτων βλέπεις να γίνονται πράξη; :hmm:
Γιατί έδωσες αυτήν την ευκαιρία και σε κανέναν άλλον να στο αποδείξει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Το θέμα δεν είναι τι λέει κάθε κόμμα, αλλά να είναι και πιστό σ αυτά που λέει, ειδάλλως όλοι θα έπρεπε να είμαστε ΠΑΣΟΚ εδώ μέσα. Τουλάχιστον εγώ. (μπα, προτιμώ να μην ξαναπ... απ το να γίνω πασοκος:P)



ΧΑΧΑΧΑ!!δλδ εσένα σε εκφράζουν αυτά που λέει το πασόκ;;τους εκφραζουν ολους αυτα που λεει το πασοκ;;;

φυσικά και το θεμα μας ειναι τι λεει το καθε κομμα και ποιο ειναι το προγραμμα του.συμφωνα με αυτα πραττει.
πως αλλιως θα ψηφισεις δλδ;;θα τους περασεις απο καλλιστεια και οποιος εχει τον ωραιοτερο ποπο θα τον κανεις πρωθυπουργο;

μεγαλο θεμα ειναι και το αν μενει πιστος σε αυτα που πιστευει και σε αυτα που λεει....

(τι προβλημα εχεις συγκεκριμενα με το κκε;δεν εμεινε πιστο σε αυτα που πιστευει; )


Κάνεις πλάκα τώρα σωστα; :confused: Πόσα από αυτά που λένε οι προγραμματικές διακηρύξεις των κομμάτων βλέπεις να γίνονται πράξη; :hmm:

ακριβως αυτο λεω.βλεπεις και αν πραγματοποιει τα οσα ελεγε.αλλα ολοι σαν τα ζα ψηφιζετε αυτους που σας κοροιδευουν..καθε φορα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsolas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsolas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Το θέμα δεν είναι τι λέει κάθε κόμμα, αλλά να είναι και πιστό σ αυτά που λέει, ειδάλλως όλοι θα έπρεπε να είμαστε ΠΑΣΟΚ εδώ μέσα. Τουλάχιστον εγώ. (μπα, προτιμώ να μην ξαναπ... απ το να γίνω πασοκος:P)
Γιατί τι το φοβερό λέει το ΠΑΣΟΚ, εγώ αυτά που λέει πιστεύω ότι τα κάνει σε μεγάλο βαθμό εδώ και τουλάχιστον 2 δεκαετίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατί έδωσες αυτήν την ευκαιρία και σε κανέναν άλλον να στο αποδείξει;


Προσωπικά δεν έχω ψηφίσει ποτέ αλλά μέχρι τώρα αυτά που έχουμε δει στην εξουσία επικυρώνουν αυτό που λέω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Κάνεις πλάκα τώρα σωστα; :confused: Πόσα από αυτά που λένε οι προγραμματικές διακηρύξεις των κομμάτων βλέπεις να γίνονται πράξη; :hmm:

Αυτό ακριβώς λέω κι εγώ. Ο καλύτερος τρόπος για να αποδείξει ένα κόμμα που κινείται είναι οι πράξεις του ή η απραξία του:

Σκέψου το λίγο. ΝΔ? Που στη νεολαία της προσδιορίζεται ως Ριζοσπαστική παράταξη; (ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΟΥ ΧΟΥ ΧΟΥ νταξει πηγαίντε Κιάμο να ριζοσπάσετε κανα πιάτο) Που πλασάρονται για πατριωτες κι έχουν διαλύσει τοσο κόσμο από την πείνα και τις αυτοκτονίες; Που συντηρούν μνημόνια εις βάρος των φτωχών για να πάρουν τα λεφτά τους πίσω οι αφέντες τους στην ευρώπη;

ΠΑΣΟΚ; Το πιό βάναυσο δεξιότατο κόμμα που έχει περάσει κι έχει καταληστέψει τον τόπο;
Τα εξαπτέρυγα του ΠΑΣΟΚ, αννούλες, ΓΑΠηδες, Λοβέρδοι που μέχρι πρότινος γ...σαν την παιδεία και το εθνικό συστημα υγείας και σήμερα ιδρύουν κόμμα για να σώσουν το τομάρι τους παρουσιαζόμενοι ως σωτήρες πλέον;

Χρυσή Αυγή: Πατριωτισμός και αντισυστημισμός από τη μια, κι από την άλλη να βγαίνει ο πρώην ταμίας τους δεν ξερω τι ήταν και να βγάζει βιβλίο και να λέει ότι γέμιζαν τα ταμεία από το πασοκ και την νδ και εκτυπωναν μεχρι και τις αφισες τους στη ρηγίλλης; Κι από την άλλη.... άστο χέστο που να αρχίσω και που να σταματήσω, ότι είμαι ΑΜΕΑ και φοβάμαι μη με κάνουν κρέμα αμα βγούν κυβέρνηση επειδή δεν έχω την ίδια ρώμη με τα άμυαλα μποντιγκάρντια τους ή ότι ιδεολογικά δε μου αρέσει που εκφοβίζουν -ξένο- κόσμο; Εγω αμα ημουν μετανάστης στην Αμερική δε θα μ αρεσε να με εκφοβίζουν πάντως.

Καμμένος: Πατριώτης και καλά, αλλά σε λίγο θα του λείπει το κόμμα έτσι όπως πάει. Ανάχωμα της ΝΔ για να ρουφάει βουλευτές όταν ξεσκουραίνουν οι λαικές αντιδράσεις

ΚΚΕ: Το δοκίμασα. Δε με ικανοποίησε. Πολύ λίγο για τις προσδοκίες μου. Ούτε και που περίμενα ότι θα τις κάνει πράξη. Όταν είσαι 4ος και δεν κινδυνεύεις να κυβερνήσεις μπορείς να υπόσχεσαι ότι γουστάρεις χωρίς τον κινδυνο να αναγκαστεις κάποτε να τα πραγματοποιήσεις. ΠΟΛΥ κακό το ότι δεν έχει σοβαρό μάρκετινγκ. Δίνει εντύπωση αποστειρωμένης παράταξης. Επίσης δεν θα βγεί ποτε κυβέρνηση γιατί δεν θα το αφήσουν να βγεί ούτε θα το προμοτάρουν ποτέ για να βγεί.

Και με ρωτάτε μετά γιατί σκέφτομαι το σύριζα με κατακίτρινο πρόσωπο. Να το ρίξω σύριζα τότε με βαριά καρδιά, αλλά το επόμενο που θα ρίξω είναι μια πέτρα στο λαιμό μου κι εμένα στη θάλασσα όταν κανείς απ' όλους αυτούς δε θα κάνει αυτά που θέλω.

Αφού όλοι στο σύστημα είναι, τι μου ζητάτε να διαβάσω και να ψηφίσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς λέω κι εγώ. Ο καλύτερος τρόπος για να αποδείξει ένα κόμμα που κινείται είναι οι πράξεις του ή η απραξία του:

Σκέψου το λίγο. ΝΔ? Που στη νεολαία της προσδιορίζεται ως Ριζοσπαστική παράταξη; (ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΟΥ ΧΟΥ ΧΟΥ νταξει πηγαίντε Κιάμο να ριζοσπάσετε κανα πιάτο) Που πλασάρονται για πατριωτες κι έχουν διαλύσει τοσο κόσμο από την πείνα και τις αυτοκτονίες; Που συντηρούν μνημόνια εις βάρος των φτωχών για να πάρουν τα λεφτά τους πίσω οι αφέντες τους στην ευρώπη;

ΠΑΣΟΚ; Το πιό βάναυσο δεξιότατο κόμμα που έχει περάσει κι έχει καταληστέψει τον τόπο;
Τα εξαπτέρυγα του ΠΑΣΟΚ, αννούλες, ΓΑΠηδες, Λοβέρδοι που μέχρι πρότινος γ...σαν την παιδεία και το εθνικό συστημα υγείας και σήμερα ιδρύουν κόμμα για να σώσουν το τομάρι τους παρουσιαζόμενοι ως σωτήρες πλέον;

Χρυσή Αυγή: Πατριωτισμός και αντισυστημισμός από τη μια, κι από την άλλη να βγαίνει ο πρώην ταμίας τους δεν ξερω τι ήταν και να βγάζει βιβλίο και να λέει ότι γέμιζαν τα ταμεία από το πασοκ και την νδ και εκτυπωναν μεχρι και τις αφισες τους στη ρηγίλλης; Κι από την άλλη.... άστο χέστο που να αρχίσω και που να σταματήσω, ότι είμαι ΑΜΕΑ και φοβάμαι μη με κάνουν κρέμα αμα βγούν κυβέρνηση επειδή δεν έχω την ίδια ρώμη με τα άμυαλα μποντιγκάρντια τους ή ότι ιδεολογικά δε μου αρέσει που εκφοβίζουν -ξένο- κόσμο; Εγω αμα ημουν μετανάστης στην Αμερική δε θα μ αρεσε να με εκφοβίζουν πάντως.

Καμμένος: Πατριώτης και καλά, αλλά σε λίγο θα του λείπει το κόμμα έτσι όπως πάει. Ανάχωμα της ΝΔ για να ρουφάει βουλευτές όταν ξεσκουραίνουν οι λαικές αντιδράσεις

ΚΚΕ: Το δοκίμασα. Δε με ικανοποίησε. Πολύ λίγο για τις προσδοκίες μου. Ούτε και που περίμενα ότι θα τις κάνει πράξη. Όταν είσαι 4ος και δεν κινδυνεύεις να κυβερνήσεις μπορείς να υπόσχεσαι ότι γουστάρεις χωρίς τον κινδυνο να αναγκαστεις κάποτε να τα πραγματοποιήσεις. ΠΟΛΥ κακό το ότι δεν έχει σοβαρό μάρκετινγκ. Δίνει εντύπωση αποστειρωμένης παράταξης. Επίσης δεν θα βγεί ποτε κυβέρνηση γιατί δεν θα το αφήσουν να βγεί ούτε θα το προμοτάρουν ποτέ για να βγεί.

Και με ρωτάτε μετά γιατί σκέφτομαι το σύριζα με κατακίτρινο πρόσωπο. Να το ρίξω σύριζα τότε με βαριά καρδιά, αλλά το επόμενο που θα ρίξω είναι μια πέτρα στο λαιμό μου κι εμένα στη θάλασσα όταν κανείς απ' όλους αυτούς δε θα κάνει αυτά που θέλω.

Αφού όλοι στο σύστημα είναι, τι μου ζητάτε να διαβάσω και να ψηφίσω;



όλα καλά πάνω κάτω,δεν συμφωνώ σε όλα και παρέλειψες πολλά αλλά κάτσε...

το κκε είναι πολύ λίγο για τις προσδοκίες σου;;και δεν έχει σοβαρό μάρκετινγκ;;

seriously?το κκε προτείνει ένα διαφορετικό οικονομικο-πολιτικό σύστημα.τελειως διαφορετικο απο αυτο που ζουμε τωρα.τι ακριβως σου φανηκε "λιγο";ποια θεση του;ποια προταση του;εχεις διαβασει ποτε το προγραμμα του;

δεν περιμενες να τα κανει πραξη;;του δοθηκε η ευκαιρια;..μηπως να περιμενουμε να δουμε και μετα να κρινουμε;

και στο κατω κατω..περιμενεις ενα κομμα να ρθει να σε σωσει;μονος σου δεν μπορεις;το κομμα ενα προγραμμα μπορει να σου προσφερει,ενα σχεδιασμο και μια καθοδηγηση..εσυ πρεπει να δουλεψεις,να αγωνιστεις για να αλλαξει αυτος ο κοσμος επιτελους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Να και ενα πιο "επισημο" στοιχειο.

Δημοσκοπηση pulse
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.

Aliona

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aliona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
https://www.lifo.gr/now/society/28614

οι άνθρωποι μυαλό δεν βάζουν...
ζώα τι να πεις..θέλουμε να αλλάξουμε και τον κόσμο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexrapak15

Νεοφερμένος

Ο alexrapak15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Σειρά μου τώρα :p
ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΨΗΦΙΣΩ:

ΝΔ: Γιατί έχει κοροϊδέψει κόσμο με το "πρώην αντιμνημονιακοί" και "νυν μνημονιακοί". Δεν μου αρέσει επίσης ένα φιλελεύθερο κεντροδεξιό κόμμα να παίρνει τόσο μεγάλη στροφή προς τα δεξιά. Θέλουν να φέρουν -περίπου 90 χρόνια μετά- έναν νέο Εθνικό Διχασμό.
ΠΑΣΟΚ: Γιατί είναι ένα κόμμα σάπιο, που έχει την μεγαλύτερη ευθύνη για την οικονομική κατάσταση σήμερα. Ένας προς ένας οι πρόεδροί του ήταν άχρηστοι(με μία πολύ μικρή εξαίρεση τον Αντρέα Παπανδρέου αν και αυτό το θέμα απαιτεί μεγάλη συζήτηση). Έκλεψαν, έφαγαν και στο μέλλον θα κληθούμε εμείς να πληρώσουμε τα 120 εκ. ευρώ που χρωστάει το ΠΑΣΟΚ.
ΣΥΡΙΖΑ: Γιατί διαφωνώ στα εθνικά θέματα. Για παράδειγμα, δεν θέλω να δοθεί το όνομα Μακεδονία στη FYROM. Δεν υποστηρίζω το τουρκικό προξενείο στη Θράκη και πάνω απ'όλα, δεν αγνοώ το πρόβλημα της λαθρομετανάστευσης. Επίσης, διαφωνώ με την αριστερή πτέρυγα του ΣΥΡΙΖΑ,αυτούς δηλαδή που φλερτάρουν με την αναρχία. Αν διαλυθούν οι συνιστώσες, φύγουν αυτοί που λένε "έξοδος της ελλάδος από το ευρώ" και γίνει ενιαίο κόμμα της Αριστεράς με καθαρό οικονομικό πρόγραμμα αλλά και αποκτήσει μια μετριοπάθεια στα εθνικά ζητήματα, εγώ τον ψηφίζω.
ΚΚΕ: Γιατί δεν πιστεύω στον κομμουνισμό, απλώς.
ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ: Γιατί δεν πιστεύω στον ..εθνικισμό-νεοναζισμό-φασισμό (και τα 3 είναι μαζί κατά την γνώμη μου). Αισθάνομαι ζώον ως έλληνας που βλέπω πως 1.000.000 συμπολίτες μου θα ψηφίσουν αυτό το κόμμα στις επόμενες εκλογές.
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ: Γιατί δεν εμπιστεύομαι τον Καμμένο. Εντάξει, είναι ένα δεξιό αντιμνημονιακό κόμμα, αλλά εκεί μέσα γίνεται της μουρλής. Πολλοί αποχώρησαν κάνοντας λόγο για το γνωστό non paper και το υπουργείο που ήθελε να πάρει ο Καμμένος. Για μένα θέλουν διερεύνηση. Επίσης, ο Καμμένος και οι ΑΝ.ΕΛΛ. μιλάνε σαν αεροψεκασμένοι -κυριολεκτικά-.
ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ: Γιατί είναι οι μεγαλύτεροι κωλοτούμπες εκεί μέσα, με πρώτον τον Κουβέλη. "Σε κυβέρνηση ΝΔ-ΠΑΣΟΚ εμείς δεν συμμετέχουμε" έλεγε (ψάξ'τε το στο youtube) και να ήταν μόνο αυτό...Κωλοτούμπες κυριολεκτικά.

Δεν θα ψήφιζα ούτε ΛΑ.Ο.Σ. ούτε Οικολόγους Πράσινους. Χαμένοι ψήφους και δεν συμφωνώ ιδεολογικά μαζί τους. Για μένα η επιλογή είναι η ΝΔ και ο ΣΥΡΙΖΑ. Ιδεολογικά ταιριάζω στη ΝΔ(επί Καραμανλή) αλλά σε όλα τα άλλα με τον ΣΥΡΙΖΑ. Αλλά θέλω αλλαγές και από τα 2 κόμματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.

Zithos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 270 μηνύματα.
Μερικά γενικά συμπεράσματα
1. Επειδή στην παραπάνω ψηφοφορία κυριαρχούν ηλικίες κάτω των 30 που η Νέα Δημοκρατία έχει ελάχιστη ανταπόκριση ενώ την προτιμούν σε μεγάλη πλειοψηφία οι γέροι πάνω των 60 σε περίπτωση εθνικών εκλογών θα είναι δυστυχώς πάνω απο 20% ελπίζω να είναι κάτω απο τον ΣΥΡΙΖΑ
2. Το ΠΑΣΟΚ θα μπεί επίσης βουλή για τον ίδιο λόγο θα το ψηφίσουν οι γέροι άνω των 60 αντίθετα στις μικρές ηλικίες έχει μηδενικά ποσοστά
3. Ο ΣΥΡΙΖΑ δέν ψηφίζεται απο μεγάλες ηλικίες κάτι που σημαίνει οτι σε περίπτωση εθνικών εκλογών τα ποσοστά του θα είναι το μέγιστο με αυτά που φαίνονται στην παραπάνω ψηφοφορία
4. Η Χρυσή Αυγή είναι το πρώτο ακροδεξιό κόμμα που έχει εμφανιστεί ποτέ στην πολιτική το οποίο προτιμούν πολύ περισσότερο οι νέοι απο τους γέρους επειδή έχει μεγάλη ανταπόκριση στα μίντια και στο Ίντερνετ τα τελικά ποσοστά θα είναι λίγο πάνω απο 10%
5. Η Δημοκρατική Αριστερά απίθανο να μπεί βουλή επειδή είναι αριστερό κόμμα που έχασε την ιδεολογική του ταυτότητα
6. Το ΚΚΕ έχει μεγάλη ανταπόκριση αλλά σε περίπτωση εθνικών εκλογών πολλοί ψηφοφόροι του μπροστά στον κίνδυνο πρωτιάς του Σαμαρά θα προτιμήσουν ΣΥΡΙΖΑ.
7. Υπάρχει τέλος διαφορά ανάμεσα στα φύλλα, οι γυναίκες έχουν πολύ μεγαλύτερη τάση προς τα αριστερά κόμματα ΣΥΡΙΖΑ και ΚΚΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexrapak15

Νεοφερμένος

Ο alexrapak15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΨΗΦΟΥ: (ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΒΟΥΛΗ)
>ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ: 17-27%. Στο τσατ είναι κυρίως νέοι, ηλικίας 15-35. Όπως ήδη γνωρίζουμε, την Νέα Δημοκρατία την ψηφίζουν κυρίως, άτομα πιο μεγάλα στην ηλικία. Για αυτό θεωρώ ότι σίγουρα θα σπάσει το όριο του 20% και ίσως ξεπεράσει και το 25%.
>ΣΥΡΙΖΑ: 20-30% Ο ΣΥΡΙΖΑ έρχεται πρώτος εδώ, αλλά σε άτομα μεγαλύτερης ηλικίας έρχεται 2ο ή ακόμα και 3ο κόμμα. Σίγουρα θα "πιάσει" το 25% και βλέπει ακόμα πιο μακριά...
>ΠΑΣΟΚ: 3-5% Απογοητευτικό ποσοστό στο τσατ(μόλις 1,5%), θα χάσει και από τα άλλα κόμματα, αλλά κατά την γνώμη μου, δεν χάνει με τίποτα την είσοδό του στη Βουλή. Αντίθετα είναι απίθανο να υπερβεί το 5%.
>ΑΝ.ΕΛΛ.: 4-6% Απογοητευτικά ποσοστά στο τσατ και για τους ΑΝ.ΕΛΛ. παρόλο που η κύρια βάση των ΑΝ.ΕΛΛ. είναι η νεολαία! Παρόλα αυτά, σίγουρο είναι και εδώ ότι θα μπει στη Βουλή, αλλά με ποσοστό σαν του ΠΑΣΟΚ.
>ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ: 14-18% Στο τσατ, η πλειοψηφία είναι άτομα μορφωμένα και με ανοιχτά μυαλά. Καθώς λοιπόν, η Χ.Α. παίρνει το 12,5% των ψήφων εδώ, είναι σίγουρο ότι θα λάβει πολύ μεγαλύτερο ποσοστό που σίγουρα θα φτάσει ή ακόμα και θα ξεπεράσει το 15%.
>ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ: 5-7% Η Δημοκρατική Αριστερά έχει ψηφοφόρους και πιο νέους αλλά κυρίως άτομα της δεύτερης ηλικίας.
>ΚΚΕ: 5-10% Ναι μεν, το ποσοστό του ΚΚΕ είναι εδώ μεγάλο, αλλά σε μεγαλύτερες ηλικίες οι ΚΚΕδες έχουν στραφεί στον ΣΥΡΙΖΑ. Πραγματικά το ποσοστό του τσατ δεν βοηθά καθόλου να βρω ένα ξεκάθαρο ποσοστό αν κρίνουμε και από τα αποτελέσματα των τελευταίων εκλογών.
>ΛΑΟΣ: 1-2% Ο ΛΑΟΣ έχει μεγάλη διαρροή προς την Χ.Α, και έτσι είναι απίθανο να εισέλθει στη Βουλή.
>ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ: 2-3% Αμφίρροπο το "ματς" για τους Οικολόγους. 50-50 η είσοδός τους στη Βουλή. Ακόμα και αν το καταφέρουν θα το κάνουν με οριακό ποσοστό.
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ
1. ΣΥΡΙΖΑ 2. ΝΔ 3. ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ 4. ΚΚΕ 5. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ 6. ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ 7. ΠΑΣΟΚ 8. ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ

*Ας μην ξεχναμε και το 14% των ψήφων εδώ, που στην πραγματικότητα προσεγγίζει το 20%(και το ξεπερνά) της αδιευκρίνιστης ψήφου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zithos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 270 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από alexrapak15:
>ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ: 14-18% Στο τσατ, η πλειοψηφία είναι άτομα μορφωμένα και με ανοιχτά μυαλά. Καθώς λοιπόν, η Χ.Α. παίρνει το 12,5% των ψήφων εδώ, είναι σίγουρο ότι θα λάβει πολύ μεγαλύτερο ποσοστό που σίγουρα θα φτάσει ή ακόμα και θα ξεπεράσει το 15%.

Δέν είναι καθόλου αξιόπιστο δείγμα το τσάτ σε κάποιο άλλο τσάτ είχα δεί την Χρυσή Αυγή 80% αλλά όπως και να το κάνουμε η Χρυσή Αυγή φούσκα είναι γέννημα θρέμμα της κρίσης όταν τελειώσει η κρίση θα τελειώσει μαζί της και η Χρυσή Αυγή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν θα γίνουν εκλογές επειδή δεν υπάρχει λόγος. Και να γίνουν τα ίδια αποτελέσματα θα έχουμε.



η Χρυσή Αυγή φούσκα είναι γέννημα θρέμμα της κρίσης όταν τελειώσει η κρίση θα τελειώσει μαζί της και η Χρυσή Αυγή.
Βλέπεις να τελειώνει anytime soon?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Λέκτορας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Αυτοι που ψηφισαν ΝΔ,εκτος απο 1-2 β***ς,οι αλλοι ειναι τρολλς,γιαυτο μην παιρνετε τα ποσοστα της ΝΔ στα σοβαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ούτε πέρυσι τα παίρναμε στα σοβαρά και είδαμε τα αποτελέσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top