• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Περιτομή

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Αυτό με την καθαριότητα πως το βλέπει δηλαδή η κοπέλα; Μήπως είναι στο μυαλό της μόνο; Και επίσης, στην αίσθηση δεν έχει διαφορά;

Ρωτάω από περιέργεια, όχι ότι θέλω να κάνω περιτομή (άουτς):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
ειχα σχεση με καποιον που ειχε κανει περιτομη, οντας μουσουλμανος. και θα συμφωνησω με τη neraida, πως η μονη διαφορα ειναι η αισθητικη.
στην αισθηση δεν εχει καμια απολυτως διαφορα.
ειναι σα να εχεις μονιμα το δερμα που καλυπτει το head σου κατεβασμενο, αφηνοντας το εκτεθιμενο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Οϋτε για καθαριότητα είναι, ούτε για απόλαυση.


Το αντίθετο. Και στον άντρα και στην γυναίκα, αφαιρείται το τμήμα της σάρκας που είναι και περισσότερο ευαίσθητο. Σκοπός της περιτομής είναι να μειώσει την σεχσουαλική απόλαυση (χωρίς όμως να ελαττώσει την ικανότητα τεκνοποίησης). Και ο λόγος εφεύρεσης είναι θρησκευτικός: Μίσος προς το σώμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Οϋτε για καθαριότητα είναι, ούτε για απόλαυση.


Το αντίθετο. Και στον άντρα και στην γυναίκα, αφαιρείται το τμήμα της σάρκας που είναι και περισσότερο ευαίσθητο. Σκοπός της περιτομής είναι να μειώσει την σεχσουαλική απόλαυση (χωρίς όμως να ελαττώσει την ικανότητα τεκνοποίησης). Και ο λόγος εφεύρεσης είναι θρησκευτικός: Μίσος προς το σώμα.
θα συμφωνησω!!:)
θα βγω λιγο οφ τοπικ, αλλα θα το πω, γιατι με τρωει.. : αρχαιος ελληνικος πολιτισμος: λατρεια προς το ανθρωπινο σωμα και προβολη αυτου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Οϋτε για καθαριότητα είναι, ούτε για απόλαυση.


Το αντίθετο. Και στον άντρα και στην γυναίκα, αφαιρείται το τμήμα της σάρκας που είναι και περισσότερο ευαίσθητο. Σκοπός της περιτομής είναι να μειώσει την σεχσουαλική απόλαυση (χωρίς όμως να ελαττώσει την ικανότητα τεκνοποίησης). Και ο λόγος εφεύρεσης είναι θρησκευτικός: Μίσος προς το σώμα.
Σε ποιο λαό και ποιο θρήσκευμα αναφέρεσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Οϋτε για καθαριότητα είναι, ούτε για απόλαυση.


Το αντίθετο. Και στον άντρα και στην γυναίκα, αφαιρείται το τμήμα της σάρκας που είναι και περισσότερο ευαίσθητο. Σκοπός της περιτομής είναι να μειώσει την σεχσουαλική απόλαυση (χωρίς όμως να ελαττώσει την ικανότητα τεκνοποίησης). Και ο λόγος εφεύρεσης είναι θρησκευτικός: Μίσος προς το σώμα.

Συμφωνω απολυτα.
Εχει περιγραφει καπως ετσι απο αρκετους ψυχολογους (και τον Ραιχ) αλλα ολως περιεργως αυτες οι αναλυσεις δεν ειδαν ποτε το φως της δημοσιοτητας (γιατι αραγε?).
Αυτο που ελεγα ειναι οτι οταν αποδεχομαστε αψηφιστα την περιτομη, ειναι πολυ ευκολο να αποδεχτουν καποιοι και την κλειτοριδεκτομη.
Και τα δυο αποτελουν μια γενικοτερη "ψυχο"παθεια της κοινωνιας (Ο Ραιχ την αναφερει ως "συναισθηματικη πανουκλα") και οπως σωστα λεει ο Ρεμπεσκες, σκοπος ειναι η μειωση της ερωτικης απολαυσης (με οτιδηποτε αυτο συνεπαγεται).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αν στον έρωτα δεν παίζει ρόλο η ομορφιά, τότε που παίζει ρόλο; ;)
Δε βλεπεις το θεμα σφαιρικα, με όλα τα θετικα και αρνητικά του. Η ομορφιά παιζει ενα ρόλο, όσον αφορά τη συνολικη εικονα μας σαν ατομα, οχι την ομορφιά των γεννητικών οργάνων. Η καθαριοτητα είναι το βασικό και γυναικα που θα απορριψει/ξενερωσει/κακολογησει αντρα , επειδη δεν εχει περιτομή, μάλλον πέρασε λοβοτομή η ίδια. Ή βλεπει πολλές τσόντες και νομιζει οτι αυτο είναι το "σωστό".

Και περα απο την καθαριότητα, οπως ειπα και πριν, το κομάτι που φευγει, είναι από τα πιο ευαισθητα στη διέγερση (και εκθέτει σε απευαισθητοποιηση ολα τα υπολοιπα). Σα να βγαζεις τη μισή κλειττορίδα (και κάνεις λιγοτερο ευαισθητη την υπολοιπη μιση)....ετσι.....για να πιο όμορφο (λες και θα το χαζευει κανείς με τις ώρες στο εργαστήρι ζωγραφικής "Ass-φαλός" .
.

Kαι να μην ξεχναμε τόσο τις επιπλοκές όσο και το συνολικό κόστος που στις ΗΠΑ είναι απο 500$ μεχρι και 3000 (οσο αργοτερα τοσο ακριβοτερα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Η καθαριοτητα είναι το βασικό και γυναικα που θα απορριψει/ξενερωσει/κακολογησει αντρα , επειδη δεν εχει περιτομή, μάλλον πέρασε λοβοτομή η ίδια. Ή βλεπει πολλές τσόντες και νομιζει οτι αυτο είναι το "σωστό".

Αυτο νομιζω δεν το υποστηριξε καμμια απο τις κοπελες, που γραψαμε εδω, οπως επισης ειναι γελοιο να ισχυει για καποιο σεβαστο ποσοστο γυναικων...βεβαια δεν μπορει, ακομα και σε αυτο, καποιες εξαιρεσεις θα υπαρχουν....:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δεν ειπα οτι το υποστηριξε καποια εδω, αλλά και να το υποστηριζε, δικαιωμα της :)

To οτι θα ειναι γελοιο να το θεωρει ενα σεβαστο ποσοστο γυναικων...ναι συμφωνω. Αλλά δε θα παραξενευτω, εχουμε ακουσει και χειροτερα :P

Εξαιρεσεις υπαρχουν για ολα. Ακομα και για τον κανονα οτι υπαρχουν εξαιρεσεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Ή βλεπει πολλές τσόντες και νομιζει οτι αυτο είναι το "σωστό".
Γιατί στις τσόντες οι πρωταγωνιστές κάνουν περιτομή??? :confused::confused::confused:

(σόρρυ για το άκυρο της ερώτησης αλλά ΝΑΙ, εγώ σε αυτό σκάλωσα :redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Στις ΗΠΑ ειδικα, πολλα παιδια υποκεινται σε περιτομη απο μικρα χωρις να τα ρωτησει κανείς. Αλλά ναι, ειδικοτερα οι πορνσταρς συνηθως ειναι ψαλιδισμενοι.

(Και καλα, ταχα μου δε βλεπεις τσοντες τωρα δηλαδις :whistle::hehe: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
πρεπει να είμαι ανώμαλη αλλά μια φορά που μου είχε τύχει ένας σύντροφος μου να έχει κάνει περιτομή, φρίκαρα... καθόλου δε μου άρεσε :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
πρεπει να είμαι ανώμαλη αλλά μια φορά που μου είχε τύχει ένας σύντροφος μου να έχει κάνει περιτομή, φρίκαρα... καθόλου δε μου άρεσε :redface:

ηταν Ελληνας?
ρωταω γιατι αν δεν ηταν μουσουλμανος ή εβραιος τοτε ειναι λογικο να φρικαρεις! λες τι στο καλο.. πηγε με τη θεληση του κ του το κοψανε?? τοσος μαζοχισμος??? :clapup:
και απο την αλλη.. και αλλοθρησκος να ηταν παλι λογικο ειναι.. η δυναμη της συνηθειας βλεπεις παιζει κι εδω μεγαλο ρολο!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ελληνότατος συμμαθητής μου :redface:
ήμουν και μικρούλα βέβαια... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
woooooowww!!!:eek:
εντυπωση μου κανει... καλε γιατι το εκανε αυτο στον εαυτο του?
δεν παμε καλα..... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Μπορεί να το του το έκαναν οι γονείς του όταν ήταν ακόμα μωρό... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
και συνεχιζω....... δεν παμε καλα...:whistle:
χαχα! νταξει, μπορει να ειχε καποιο προβληματακι το παιδι.. ποτε δεν ξερεις.. και να αναγκαστηκαν.. αλλιως μου φαινεται τραβηγμενο, για τα ελληνικα δεδομενα..
oh la la!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
πρεπει να είμαι ανώμαλη αλλά μια φορά που μου είχε τύχει ένας σύντροφος μου να έχει κάνει περιτομή, φρίκαρα... καθόλου δε μου άρεσε :redface:
Μα ειδες που φτανουμε ; Επειδη γυρω μας κατι αρχιζει και γινεται συνηθεια για λαθος λογους, μετα καποιοι αισθανονται εκεινοι, οι "περιεργοι". Οχι, να μην αισθανεσαι ανωμαλη ουτε σαν μακρινη σκεψη. Δε σου αρεσε οκ, σεβαστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μα δεν καταλαβαίνω τι είναι αυτό που σας κάνει εντύπωση. Η περιτομή είναι πολύ συνηθισμένη επέμβαση στα μικρά αγοράκια που έχουν φίμωση. Κάποια στιγμή τα αγοράκια αυτά μεγαλώνουν και γίνονται άντρες. Το κομμένο μέρος όμως δεν αντικαθίσταται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Μια ερώτηση για τους γιατρούς του φόρουμ… αληθεύει ότι ερεθίζονται πιο εύκολα? Ο παιδίατρος μας το είπε όταν μιλήσαμε για περιτομή στα μωρά… (εμείς την γλιτώσαμε στο τσακ.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top