Στις 25 του μήνα ψηφίζω...

Στις 25 του μήνα ψηφίζω...
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 45)
  • ΣΥ.ΡΙΖ.Α

    Ψήφοι: 16 35.6%
  • Ν.Δ.

    Ψήφοι: 10 22.2%
  • Το Ποτάμι

    Ψήφοι: 1 2.2%
  • Κ.Κ.Ε.

    Ψήφοι: 5 11.1%
  • Χρυσή Αυγή

    Ψήφοι: 1 2.2%
  • Ανεξάρτητοι Έλληνες

    Ψήφοι: 1 2.2%
  • Πράσινοι – Δημοκρατική Αριστερά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α.

    Ψήφοι: 2 4.4%
  • Τελεία – Απόστολος Γκλέτσος

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κίνημα Δημοκρατών Σοσιαλιστών

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΕΕΚ -Τροτσκιστές – Εργατικό Επαναστατικό Κόμμα

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΛΑ.Ο.Σ. – Λαϊκός Ορθόδοξος Συναγερμός

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ένωση Κεντρώων

    Ψήφοι: 1 2.2%
  • ΕΛΚΣΙ- Ελληνικό Λευκό Κίνημα Σημερινής Ιδεολογίας

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ένωση Δημοκρατικής Εθνικής Μεταρρύθμισης

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Άκυρο

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Σαλαμάκι

    Ψήφοι: 5 11.1%
  • Δεν έχω αποφασίσει ακόμα

    Ψήφοι: 1 2.2%
  • Δεν θα ψηφίσω

    Ψήφοι: 2 4.4%

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Τι θα ψηφίσετε σε λίγες μερε? ενα γκαλοπ για να δουμε τι θα ψηφισετε σε λιγο καιρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

roccohooshie

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Οι επιλογές στην ιδιωτική σου ζωή είναι απόλυτα σεβαστές και η ανεκτικότητα είναι το καλύτερο τεκμήριο της δημοκρατικής κουλτούρας, ενώ ο ρατσισμός φασίζουσας ή φασιστικής πρακτικής...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexrapak15

Νεοφερμένος

Ο alexrapak15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Αν θα ψηφιζα, θα ψηφιζα ΣΥΡΙΖΑ. Πιστεύω αυτη τη στιγμη πως δεν υπάρχει καμια άλλη πολιτική επιλογή. Και λολ-έλεος σε όσους θα ψηφίσουν ΝΔ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι, ψηφίστε... ΤΣΥΡΙΖΑ! :D Θα τον χορέψουν στο ταψί στις Βρυξέλλες αλλά σιγά! Ο πρώτος θα είναι ή ο τελευταίος; :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,046 μηνύματα.
Ναι... Σε λίγες μέρες ψηφίζουμε και δεν υπάρχει ανάμεσα στα κόμματα που κατεβαίνουν στις εκλογές, κανένα που να με εκφράζει και να μπορώ να το εμπιστευθώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Εγώ θα ψηφίσω Σύριζα γιατί είμαι αριστερός, γκέι , φοιτητής και αντιμνημονιακός.
λογικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Τι θα ψηφίσετε σε λίγες μερε? ενα γκαλοπ για να δουμε τι θα ψηφισετε σε λιγο καιρο!

Εγώ θα ψηφίσω Σύριζα γιατί είμαι αριστερός, γκέι , φοιτητής και αντιμνημονιακός.
Missed youuu :kissing:

Εσύ ψήφισε Χ.Α πάλι όπως και οι όμοιοί σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kougami

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kougami αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Ο Συριζα φαινεται να ειναι η μονη ρεαλιστικη επιλογη σε αυτες τις εκλογες! Πιστευω οτι μια διαπραγματευση με ισχυρα αντεπιχειρηματα ειναι αναγκαια γιατι το χρεος ειναι μη βιωσιμο και η κατασταση δεν βγαινει αλλιως...
Απο την αλλη εχουμε μια ΝΔ που απαρτιζεται απο ακροδεξια σκουπιδια τα οποια εχει φυτεψει σε κομβικες μαλιστα θεσεις για την λειτουργια του κρατους. Οσον αφορα την πολιτικη της να νουμερα ειναι αμειλικτα με τον ιδιωτικο και τον δημοσιο τομεα να εχουν καταστραφει (ειδικα ο 1ος) ολοσχερως και την κοινωνια στα ορια της εξαθλιωσης.
Τα αλλα κομματα του λεγομενου αντιμνημονιακου τοξου πολυ απλα δεν εχουν ρεαλιστικα επιχειρηματα. Ο πολιτικος τους λογος ειναι ακραια λαικιστικος αλλα ουσια 0.

Δεν ξερω αν θα τα καταφερει ο Συριζα και αυτο ειναι ενα μεγαλο στοιχημα.Το οτι εχει επιχειρηματα, σωστες τοποθετησεις καθως και αξιολογα και μορφωμενα ατομα στις ταξεις του ειναι αδιαμφισβητο ασχετα αν οι περισσοτεροι καταπινουν αμασητη την προπαγανδα που ασκουν τα ΜΜΕ περι ανεδαφικων προτασεων κτλ.
Για εμενα ειναι η μονη ελπιδα για να ανασανει αυτη η κοινωνια. Σιγουρα βεβαια περα απο το κομματι που αφορα το μνημονιο θα φερει μια αυρα προοδευτικοτητας στην χωρα που τοσο εχει ληψει ειδικα στα χρονια της χουντας του Σαμαρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Συμφωνω με ολα ...αλλα τη χουντα απο το σαμαρα που την ειδες?Η δημοκρατια δινει την ευκαιρια στην αριστερα να ανεβει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ο Συριζα φαινεται να ειναι η μονη ρεαλιστικη επιλογη σε αυτες τις εκλογες! Πιστευω οτι μια διαπραγματευση με ισχυρα αντεπιχειρηματα ειναι αναγκαια γιατι το χρεος ειναι μη βιωσιμο και η κατασταση δεν βγαινει αλλιως...
Απο την αλλη εχουμε μια ΝΔ που απαρτιζεται απο ακροδεξια σκουπιδια τα οποια εχει φυτεψει σε κομβικες μαλιστα θεσεις για την λειτουργια του κρατους. Οσον αφορα την πολιτικη της να νουμερα ειναι αμειλικτα με τον ιδιωτικο και τον δημοσιο τομεα να εχουν καταστραφει (ειδικα ο 1ος) ολοσχερως και την κοινωνια στα ορια της εξαθλιωσης.
Τα αλλα κομματα του λεγομενου αντιμνημονιακου τοξου πολυ απλα δεν εχουν ρεαλιστικα επιχειρηματα. Ο πολιτικος τους λογος ειναι ακραια λαικιστικος αλλα ουσια 0.

Δεν ξερω αν θα τα καταφερει ο Συριζα και αυτο ειναι ενα μεγαλο στοιχημα.Το οτι εχει επιχειρηματα, σωστες τοποθετησεις καθως και αξιολογα και μορφωμενα ατομα στις ταξεις του ειναι αδιαμφισβητο ασχετα αν οι περισσοτεροι καταπινουν αμασητη την προπαγανδα που ασκουν τα ΜΜΕ περι ανεδαφικων προτασεων κτλ.
Για εμενα ειναι η μονη ελπιδα για να ανασανει αυτη η κοινωνια. Σιγουρα βεβαια περα απο το κομματι που αφορα το μνημονιο θα φερει μια αυρα προοδευτικοτητας στην χωρα που τοσο εχει ληψει ειδικα στα χρονια της χουντας του Σαμαρα...

Για ποσο θα αναμασατε την καραμελα της χουντας; Το να υπαρχει ταξη και να μην γινεται η κοινωνια ερμαιο στις διαθεσεις των συνδικαλιστων και των επαγγελματιων απεργων δεν ειναι χουντα. Μαλλον δεν ξερετε τι θα πει η λεξη. Αν ειχαμε χουντα οι απεργοι της ΕΡΤ θα ταν φυλακη. Η Αυγη θα ειχε κλεισει ενω ο "Στο Κοκκινο" θα ειχε χασει τη συχνοτητα του και θα ειχε απαγορευτει η λειτουργια του. Βουλευτες της Αριστερας θα συλλαμβανονταν με αστεια επιχειρηματα και θα κλεινονταν στον Κορυδαλλο, οπως εγινε με τη ΧΑ. Βλεπεις τιποτα απο ολα αυτα; Εκτος αν εννοεις χουντα οτι δεν μπορεις να σπασεις μαγαζακια στο κεντρο με την ησυχια σου ή να μην μπορουν να μπλοκαρουν ολες τις συγκοινωνιες οι συνδικαλες με απολυτηριο δημοτικου επειδη τους μειωσαν του μισθους απο 3500 σε 2500.

Θελω να δω πως θα ειναι η κατασταση σε μια μελλονικη κυβερνηση Συριζα. Φανταζομαι οτι ο καθενας θα κανει ο,τι γουσταρει ελευθερα. Αλλα ξεχασα, μετα θα ειναι ολα ιδανικα και δεν θα υπαρχει λογος απεργιας και διαμαρτυριας. Μη σου πω οτι πρεπει να απαγορευτουν κιολας.

Ξερεις ποια ειναι η αποψη του διευθυντη του σταθμου του Συριζα για την απεργια;



Και τα ΜΜΕ υποστηριζουν οποιον τους αρεσει. Ειναι τελειως υποκειμενικη η αποψη τους και αυτη εκφραζουν. Ο Τσιπρας μπορει να καταργησει τα ιδιωτικα καναλια και να κρατησει μονο την αντικειμενικη ΕΡΤ αν δεν γουσταρει οσα λενε στο Mega ή τον ANT1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Πραγματικά δεν ξέρω τι θα κανω... Κανεις δεν νομίζω οτι θα αποτρέψει το αναπόφευκτο, στην καλύτερη τα νεα μέτρα και στη χειρότερη τη χρεοκοπία και την έξοδο απο το ευρώ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,319 μηνύματα.
Πραγματικα,ποσο μπουζουκια ειναι ο ελληνικος λαος;Και εξηγουμαι.
ΟΚ παιδες,τοσους αιωνες,ποιοι μας κυβερνουσαν;
Δυο δεν ηταν τα κομματα;
Κανω λαθος;
Σορυ,αλλα ΝΔ και Πασοκ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ.Σαφως δεν μιλαω απο την εποχη του 21...μιλαω για την νεοτερη ελλαδα.
ΟΚ....δεν καταλαβαινω ουτε δικαιολογω το στυλακι,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΨΗΦΙΣΩ,ΟΛΟΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ.
Σοβαρα;Γιατι;Που το ξερεις εσυ(γενικο ειναι,δεν παει σε κανεναν) οτι ολοι τα ιδια θα κανουν;Εχει κυβερνησει ποτε κανενα αλλο κομμα για να ξερεις τι θα κανει και αν θα κανει τα ιδια;
Την απαντηση ολοι την ξερουμε.
ΟΧΙ.
Οποτε..τι σκατα σκεπτικο ειναι αυτο;
Να σας πω εγω τι σκεπτικο ειναι.
Ειναι αυτο που μας εχουν σερβιρει τα 2 κομματα που εχουν κυβερνησει.Διοτι δεν ειναι δυνατον να αφησουν τηνεξουσια τοσο ευκολα,δεν το αντεχουν,απλα ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ!Και κανουν τα παντα και λυσσαλεα για να πεισουν τον κοσμο.

Μονο αυτοι μπορουν και κανενας αλλος.
Πολυ σωστα.Μονο αυτοι κυβερνησαν και μονο αυτοι ευθυνονται,οπως βεβαια και τα αυτοι που πλεον θελουν να τους ψηφισουν,και μονο αυτοι μπορουν να συνεχισουν το καταστροφικο τους εργο,να μας πανε εκει που θελουν,που σχεδον ηδη εχουμε παει.
Καμια δικαιολογια δεν υπαρχει ουτε για αυτους που μας εχουν κυβερνησει,αλλα ουτε και για αυτους που τους ψηφιζουν.Κυριως για αυτους που τους ψηφιζουν.
Σορυ...2 κομματα εχουν κυβερνησει και ριχνουμε λασπη με το σκεπτικο οτι ΘΑ κανουν και αυτοι το ιδιο,στο κομμα που δεν εχει κυβερνησει ποτέ του;

ΠΟΣΟ ΧΑΠΑΤΑ ειμαστε;

Λοιπον οκ,ας σοβαρευτουμε καποτε.Προτιμω την ειλικρινη αποψη οτι οκ...ειμαι δεξιος,ειμαι καπιταλας,θελω να κυβερναει το κεφαλαιο,θελω να ζουν οι λιγοι εις βαρος των πολλων διοτι αυτο με συμφερει,αλλα ΔΕΝ δεχομαι σε καμια περιπτωση το σκεπτικο οτι και οι νεοι τα ιδια θα κανουν και θα ειναι σκατα οσο και οι παλιοι,διοτι το νεο που ερχεται ΠΟΤΕ δεν εχει κυβερνησει και αν ειναι να καταδικαζουμε το ΝΕΟ εξαιτιας της σαπιλας του παλιου,τοτε καλυτερα να παμε να φουνταρουμε.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roccohooshie

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Πόσο συμφωνώ μαζί σου Πουπουλίνα..., έτσι ακριβώς είναι τα πράγματα και Ο.κ δε λέω πως το καινούργιο που έρχεται θα είναι πανάκεια, αυτό ο χρόνος θα το δείξει εξάλλου, αλλά η προπαγάνδα των ΜΜΕ που δυστυχώς επηρεάζει και κόσμο είναι δυστυχώς φοβερή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Λοιπον οκ,ας σοβαρευτουμε καποτε.Προτιμω την ειλικρινη αποψη οτι οκ...ειμαι δεξιος,ειμαι καπιταλας
ξερεις ιστορικα πάντως, ο καπιταλισμός έχει αποδειχθει καλύτερος του σοσιαλισμου
Αρχική Δημοσίευση από roccohooshie:
Πόσο συμφωνώ μαζί σου Πουπουλίνα..., έτσι ακριβώς είναι τα πράγματα και Ο.κ δε λέω πως το καινούργιο που έρχεται θα είναι πανάκεια, αυτό ο χρόνος θα το δείξει εξάλλου, αλλά η προπαγάνδα των ΜΜΕ που δυστυχώς επηρεάζει και κόσμο είναι δυστυχώς φοβερή...
και το πασοκ το 81 ήταν κάτι νέο, μεχρι που ψοφησε και σάπισε
πίσω απο την ρομαντικη αφέλεια και την άγνοια περι οικονομικων, είναι φυσικο κάποιος να βλέπει ελπίδα στο συριζα.

οι αριθμοί όμως είναι αμείληκτοι, και η οικονομια της ελλάδας πολυ αδύναμη για να προσφέρει κατι παραπανω απο τωρα.
στην καλύτερη ο τσίπρας θα συνεχίσει να δανείζεται απο την τρόικα με καλυτερους ισως όρους,(μνημονιο) και σε βάθος χρόνου η κατάσταση θα σταθεροποιηθεί
στην χειρώτερη θα επιστρέψουμε στην δραχμη και το βιωτικό επίπεδο θα καταρεύσει τραγικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,319 μηνύματα.
Ξερεις καλε μου...1+1 κανει 2....απλα ειναι τα πραγματα.ο ΚΑΠΙΤΑΛΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΤΩΝ ΛΙΓΩΝ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΤΩΝ ΠΟΛΛΩΝ.Δες και κανενα ντοκιμαντερ μπας και ανοιξει το μυαλο σου,ή τελοσπαντων παραδεξου οτι εισαι καπιταλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Το ΠΑΣΟΚ του 81 δεν ήταν τίποτα νέο. Ήταν συνεχιστής πρακτικά της τότε Ένωσης Κέντρου του Γ. Παπανδρέου όπως αντίστοιχα ο Καραμανλής ίδρυσε την Νέα Δημοκρατία στα θεμέλια της τότε ΕΡΕ. Είναι κλασική διαμάχη δεξιάς-κέντρου αυτά υπάρχουν σε κάθε χώρα και στην Ελλάδα κρατάνε ήδη από εποχές Τρικούπη και Δηληγιάννη όταν άρχισαν να χαλαρώνουν οι τότε δεσμοί από τις μεγάλες δυνάμεις.

Αυτή τη στιγμή για πρώτη φορά υπάρχει πιθανότητα να εκλεγεί αριστερό κόμμα. Όχι κεντρώο Α Ρ Ι Σ Τ Ε Ρ Ο. Και πολλοί δυστυχώς δεν έχουν καταλάβει τι θα πει αυτό. Είμαστε στο επίκεντρο της Ευρώπης αυτή τη στιγμή κι εμείς κοιμόμαστε τον ύπνο του δικαίου.

edit: Πάντως αν κρίνω από τη διαφορά αυτής της δημοσκόπισης με του ischool... αν και πιο μικρή νομίζω πως καλύτερα που αποκλείστηκαν τα 18χρονα. Ποιος ξέρει τι θα βλεπαν τα ματάκια μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
edit: Πάντως αν κρίνω από τη διαφορά αυτής της δημοσκόπισης με του ischool... αν και πιο μικρή νομίζω πως καλύτερα που αποκλείστηκαν τα 18χρονα. Ποιος ξέρει τι θα βλεπαν τα ματάκια μας...

Πραγματικά, δεν μπορώ να καταλάβω πως συμβαίνει αυτό. Υποτίθεται η νεολαία είναι πιο... αριστερή. Μου έρχεται το 15χρονο που πριν 5 χρονια όταν ξεκινησε η κρίση πήγαινε 5η δημοτικού και μου λέει ότι ο Τσίπρας θα καταστρέψει την οικονομία και πως ο Σαμαράς έχει πλάνο, πως το μνημόνιο είναι καλό και διάφορα άλλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Monte Cristo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,336 μηνύματα.
Ναι... Σε λίγες μέρες ψηφίζουμε και δεν υπάρχει ανάμεσα στα κόμματα που κατεβαίνουν στις εκλογές, κανένα που να με εκφράζει και να μπορώ να το εμπιστευθώ...

Δηλαδή γνωρίζεις το πρόγραμμα ΚΑΙ των 22 συνδυασμών που κατεβαίνουν στις εκλογές, και πάλι δεν;

edit: Πάντως αν κρίνω από τη διαφορά αυτής της δημοσκόπισης με του ischool... αν και πιο μικρή νομίζω πως καλύτερα που αποκλείστηκαν τα 18χρονα. Ποιος ξέρει τι θα βλεπαν τα ματάκια μας...

Θα βλέπαμε το "Σαλαμάκι" στην 1η θέση :crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Πραγματικά, δεν μπορώ να καταλάβω πως συμβαίνει αυτό. Υποτίθεται η νεολαία είναι πιο... αριστερή. Μου έρχεται το 15χρονο που πριν 5 χρονια όταν ξεκινησε η κρίση πήγαινε 5η δημοτικού και μου λέει ότι ο Τσίπρας θα καταστρέψει την οικονομία και πως ο Σαμαράς έχει πλάνο, πως το μνημόνιο είναι καλό και διάφορα άλλα...

μεταξύ μας... όταν δεν έχει χρειαστεί να συντηριθείς ποτέ μόνος σου και "κρίση" για σένα σημαίνει μειωμένο χαρτζιλίκι τι απορείς;
Η νεολαία είναι τόσο αριστερή που στην πλειονότητα των ΑΕΙ ακόμη και σήμερα κυριαρχεί η ΔΑΠ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
μεταξύ μας... όταν δεν έχει χρειαστεί να συντηριθείς ποτέ μόνος σου και "κρίση" για σένα σημαίνει μειωμένο χαρτζιλίκι τι απορείς;
Η νεολαία είναι τόσο αριστερή που στην πλειονότητα των ΑΕΙ ακόμη και σήμερα κυριαρχεί η ΔΑΠ.

Ας μην πάμε την πολιτική στις παρατάξεις... Ξέρουμε ότι παίζουν και άλλα πράγματα εκεί. Τζάμπα σημειώσεις. Ιδιαίτερες σχέσεις με μερικούς καθηγητές. Παρέες κλπ. Σου κάνουν την ζωή πιο εύκολη αν γίνεις το σκυλάκι τους. Φαντάζομαι, δεν ξέρω. Δεν θέλω να πιστεύω πως πάνω από το 50% ειναι ΠΑΣΟΚ και ΝΔ αντίστοιχα εφόσον κυριαρχεί η ΠΑΣΠ και η ΔΑΠ. Επίσης όταν βλέπω πως συγκεκριμένες κοπέλες της ΔΑΠ στο έτος μου πέρασαν μάθημα παλούκι με 8μιση, χωρίς να έχουν πατήσει ούτε μια φορά, όταν εγώ χαροπαλεύω για το 5 και το 6, κάτι δεν μου στέκει καλά.

Από την άλλη έχουν αρκετοί εκεί πέρα μεγάλο εισόδημα... Κυρίως στις παρατάξεις πασπ δαπ, και ιδιαιτερα της δαπ. Ίσως και να μην έχουν ζήσει καν την κρίση. Χαρακτηριστικό παράδειγμα, το οποίο θα μου μείνει πάντα καρφωμένο στο κεφάλι, είναι όταν πήγα να κάνω τα χαρτιά μου για σίτιση. Φέρνω στην υπεύθυνο το χαρτί με το οικογενειακό εισόδημα, το κοιτάει κάπως και μου λέει "Αυτό είναι το οικογενειακό εισόδημα? Εντάξει δεν πρόκειται να μην πάρεις κάρτα σίτισης. Τι νομίζεις ότι περνάνε φτωχόπαιδα εδώ?". Δεν ξέρω μου φάνηκε κάπως όταν το είπε με αυτόν τον τρόπο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top