Πώς γνωρίσατε τους φίλους σας;

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κρύβεται κάποια ιδιαίτερη ιστορία, πίσω από το πώς γνωρίσατε τα άτομα, που πλέον αποκαλείτε φίλους;
Έγινε κάτι το ξεχωριστό και ήρθατε τόσο κοντά;
Για πείτε! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
ο καλυτερος φιλος μου ειναι ο αντρας μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Οκ... :) Αλλά πώς γνωριστήκατε...;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xanp

Δραστήριο μέλος

Η Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 668 μηνύματα.
Λοιπόν έχω 2 φιλές ακόμα από το σχολείο μαζί από το γυμνάσιο και με τις 2, μερικούς από την δουλειά μου που είμαστε τόσα χρόνια μαζί και μέχρι το τέλος χωρίς εξαιρετικού απροόπτου...Τέλος η καλύτερη μου φίλη είναι η κουμπάρα μου την οποία και γνώρισα από τον άντρα μου...
Επίσης απόκτησα και μια φίλη από το μαμαδοφόρουμ με την οποία γεννήσαμε με μια μέρα διαφορά μένει μακριά (Τρίπολη) αλλά αυτή την στιγμή έχουμε ουσιαστική επικοινωνία μιας και όλα τα περνάμε μαζί με τα μικρά μας....Συναντιόμαστε τακτικά και χαίρομαι ιδιαίτερα γιατί είναι πολύ αξιόλογο άτομο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ρωτάς για κάτι ιδιαίτερο, οπότε θα σου πω μόνο τα ιδιαίτερα και δεν θα μιλήσω για φίλες από το σχολείο πχ.
Την ΚΕ λοιπόν την είχα προσέξει από την πρώτη μέρα που μπήκα στο στέκι χωρίς να γράψω. Πέρασε ο καιρός, την πρόσεχα πάντα, αλλά κάποια στιγμή συνειδητοποίησα πως μιλούσα για εκείνη και τα προβλήματά της στον πρώην μου, σαν να την ήξερα ήδη. Την γνώρισα τελικά σε κάποιο μήτινγκ κι ευτυχώς με συμπάθησε κι εκείνη :P
Κι επίσης τώρα.. γνώρισα την κόρη της γειτόνισας με την οποία πλέον μιλάμε πολύ συχνά, αφού έγινε ό,τι έγινε. Δεν είχε τύχει ποτέ πριν και οκ, δεν θεωρείται ακόμα φίλη, αλλά αν συνεχίσει έτσι, ε, θα είναι μάλλον παράξενος ο τρόπος γνωριμίας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 49 ετών. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
εγινε πριν 17 περιπου χρονια σε μια πιτσαρια .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Δεν ξέρω, τους φίλους μου τους έχω γνωρίσει βασικά σε σχολείο και πανεπιστήμιο. Κάποια παραδείγματα που απομακρύνονται από αυτό είναι καταρχάς 1 καλής μου φίλης την οποία γνώρισα σε 1 ομάδα ψυχολογική όταν ήμουν 2ετής στο πανεπιστήμιο. Στην αρχή δεν κάναμε παρέα επειδή δεν επιτρεπόταν, όμως πια είμαστε πολύ καλές φίλες, μιλάμε για πολλά, ξέρουμε πάρα πολλά έκαστη για την άλλη (λόγω του background γνωριμίας) και περνάμε ωραία καθώς έχουμε πολλά κοινά.

Άλλη περίεργη γνωριμία είναι με 1 παιδί που γνώρισα πριν 1 χρόνο και κάνουμε παρέα περισσότερη εδώ κι 1 6μηνο. Τον γνώρισα από το φατσοβιβλίο, μου έκανε αίσθηση καθώς κοίταζα προφίλς (βασικά είχα ανακαλύψει την δυνατότητα να βρίσκεις άτομα που έχετε το ίδιο σπάνιο ενδιαφέρον) και του έστειλα mail. Το θετικό είναι πως έγραφε ότι έχει σχέση οπότε του έστειλα χαλαρά, επειδή αν δεν είχε θα φοβόμουν ότι νομίζει ότι του την πέφτω (κολλήματα που πάντα έχω όταν συμπαθώ άτομα του άλλου φύλου. Ανασφάλεια is my second name:P). Για να μην πολυλογώ, μετά από τρελές συζητήσεις, γνωριστήκαμε από κοντά, δέσαμε, γνώρισα και την κοπέλα του και βγαίνουμε συχνά. Είναι από τα αγνότερα άτομα που ξέρω και με έχει βοηθήσει σε στιγμές που άλλοι, παλιότεροι φίλοι δεν το έκαναν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εγώ να πω για τις πιο περίεργες φιλιες... Ένας από τους πολύ κοντινούς μου ανθρώπους και καλός φίλος: Όταν ήμουν νέα στο internet και στα ξένα 3 χρονια πριν, και δεν ήξερα το στέκι, έμπαινα σε ένα... γυναικείο forum, να ξεσπάω. Αυτός έτυχε να μπει μονο για ένα μηνα, γιατί του είχαν στείλει ένα link, να γελάσει με κάτι γελοιότητες που γράφονταν εκεί... Κι έπεσε πάνω σε ένα δικό μου θέμα νοσταλγίας (κλασικά). Είδε ότι ήμασταν στην ίδια πολύ και είδα ότι έγραψε με πολλή ευαισθησία και πολύ εύστοχες ιδέες. Η κουβέντα συνεχίστηκε σε mails και μετά από λίγους μήνες γνωριστήκαμε... Έκτοτε βρισκόμαστε τακτικά να λέμε τα απωθημένα μας, όπως θα κάνουμε και αύριο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna283

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ιωάννα... :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 345 μηνύματα.
χαχαχα ωραίο στόρυ γίδι..
βασικά,όσων αφορά τους φίλους νομίζω ότι όλοι έχουμε ζήσει άσχημες καταστάσεις που μας έκαναν να απορρίψουμε πολλούς.όπως και πολλοί άλλοι φάνηκαν να στέκονται δίπλα μας και στις χαρές και στις λύπες..
εγώ φίλη-φίλη έχω μόνο μία που είμαστε μαζί από το γυμνάσιο.γνωριστήκαμε στο σχολείο.και τώρα λείπει Ερασμους στην Ρώμη και θα την δω σε 5μήνες:( τουλάχιστον περνάει καλά και χαίρομαι :D:clapup:
στο στέκι περισσότερο "παρεούλα" κάνω με το καλυψούδι που έχουμε ίδια ηλικία και ταιριάζουμε πολύ σε πολλά πράγματα...χιχι.αλλά γενικώς συμπαθώ ποοολύ κόσμο από εδώ μέσα,τους οποίους ανετα θα εμπιστευόμουν ως φίλους κι έξω από το στέκι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Βγήκα για καφέ με τον άντρα μου, εκεί βρήκαμε έναν παλιό φύλο του άντρα μου απο μια δουλειά που ήταν, ο άντρας μου όπως πάντα αντικοινωνικός στον κόσμο του, λέω λοιπόν του παιδιού να ανταλάξουμε τηλέφωνα να βγούμε καμιά μέρα, ο άντρας μου με παρακάλια να πάρει τηλέφωνο το παιδί μπάς και βγούμε καθώς κάτι μου έκανε σαν πρόσωπο (δεν κάνω λάθοι έυκολα σε πρόσωπα) και έτσι βγήκαμε και απο τότε είμαστε σαν αδέρφια, ο άντρας μου παραμένει απλά φίλος του, εμείς είμαστε αδέρφια(ξέρετε για ποιόν αναφέρομαι, μην τα ξαναλέμε):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Με μία άλλη φίλη μου γνωριστήκαμε στο σχολικό... Αυτή πήγαινε στο νηπιαγωγείο, εγώ ήδη δημοτικό... Και εκείνη τη μέρα είχα φέρει μαζί μου ένα μπαλόνι "ιπτάμενο" (με ήλιο κοινώς). Καθόμουν στην πεντάδα, μαζί με τα παλιόπαιδια, τους γείτονές μου, με τους οποίους περιμέναμε μαζί στη στάση και οι οποίοι είχαν μπει με τα μπούνια στην ηλικία του ατελείωτου πειράγματος.
Μόλις είδα τα σκούρα με το δούλεμα που έτρωγα για το μπαλόνι μου, είπα στη συνοδό να με σώσει... Και με έβαλε δίπλα σε αυτό το σιωπηλό κοριτσάκι μπρος-μπρος.
Είμαστε ακόμα φίλες, πριν από δύο εδομάδες ήταν εδώ επίσκεψη! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Από την σχολή και την δουλειά .......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
χμμμμ... τις φίλες μου [όσες θεωρώ πραγματικές] τις γνώρισα με πολύ "κλασσικούς" τρόπους.

Οι δύο από το σχολείο προέκυψαν η μία επειδή έτυχε και βρεθήκαμε στο ίδιο τμήμα, αυτή ήταν νέα στο σχολείο και εγώ έτυχε να έχω τσακωθεί με την κοπέλα που καθόμαστε μαζί την προηγούμενη χρονιά οπότε αποφάσισα να το παίξω "σαμαρείτης" και να της πω να κάτσουμε μαζί. Η άλλη ήταν σε άλλο τμήμα, αλλά μέναμε σε διπλανές πολυκατοικίες, οπότε την έβλεπα στο δρόμο για το σχολείο και στο διάλειμμα και ... κάποιο πρωί αποφασίσαμε να ... χαιρετηθούμε.

Οι 2 από τις 3 φίλες μου από το πανεπιστήμιο επίσης προέκυψαν... λογικά. Την μία τη γνώρισα στις...εγγραφές [αυτή είχε "πείρα" από πανεπιστήμια μιας και είχε περάσει αλλού την προηγούμενη χρονιά, εγώ ήμουν...χαμένη στο διάστημα και προθυμοποιήθηκε να με βοηθήσει], τη δεύτερη έτυχε να κάτσουμε μπρος πίσω στα έδρανα του αμφ. 1 και να ...σκυλοβαριόμαστε με τον ίδιο τρόπο την Pascal οπότε .. πιάσαμε κουβέντα. Στο διάλειμμα φύγαμε να πάμε για καφέ :D.

Η πιο "περίεργη" ιστορία γνωριμίας είναι με την 3η. Έχουμε 4 έτη διαφορά, τη γνώρισα σε μια παρέα για καφέ που βρεθήκαμε και οι δύο εντελώς ξέμπαρκα (ούτε δικιά μου παρέα ήταν ούτε δικιά της απλώς μέσω μιας αλληλουχίας συμπτώσεων βρεθήκαμε να καθόμαστε στο ίδιο τραπέζι). Σε εκείνο τον καφέ κάναμε τρελή παρέα και πλάκα, αλλά δεν ανταλλάξαμε ούτε τηλέφωνα ούτε τπτ, προσωπικά είχα ξεχάσει και το όνομά της και καμιά βδομάδα μετά, μου λέει ο τότε φίλος μου αν θέλω να βγούμε με ένα παιδί που γνώρισε στη δουλειά του και την κοπέλα του. Η κοπέλα του φίλου, προέκυψε να είναι η εν λόγω κοπέλα(!). Για 2 χρόνια βγαίναμε ως τετράδα πάρα πολύ συχνά και όταν χώρισα από εκείνη τη σχέση εξακολουθήσαμε να βγαίνουμε οι 2 μας πλέον. 4 χρόνια μετά εξακολουθούμε να είμαστε φίλες και χαίρομαι ιδιαίτερα για αυτό :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αχ να σας πω και για μια φίλη ακόμα... Ήταν η δασκάλα των γερμανικών μου, μια πολύ γλυκιά κοπέλα, όταν τελείωνα τη σχολη. Κάποιες φορες μιλάγαμε για αλλα θέματα, όλο και πιο συχνά κάναμε "συνεδρίες ψυχανάλυσης" και μιλάγαμε για τα ερωτικά μας. Θα είχαμε δεθεί πιο αργά, αν δεν αποφάσιζε να με συνοδεύσει στο ταξίδι που κάναμε στην Κίνα με τη σχολη, που ίσως και δεν πήγαινα γιατί κανεις άλλος δεν ερχόταν! Από τότε είμαστε κολλητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απαντάω εδώ για να πω μόνο ότι έναν πολύ καλό μου φίλο τον γνώρισα στο ischool το 2010!!! 😁 Κι από τότε κάνουμε παρέα 🏝️
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top