Προτείνετε ένα βιβλίο

*metal fairy*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
σημερα διαβασα το ''the long walk'' του stephen king.ειναι το δευτερο βιβλιο του που διαβαζω (μετα το ''it'', που εκανα αρκετο καιρο να κοιμιθω....:P ) και μου φανικε πολυ ωραιο!βεβαια εχεις τοση αγωνια που το διαβαζεις λιιιγο....μονορουφι :P...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthrax69

Νεοφερμένος

Ο Anthrax69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Εγώ πάλι διάβασα σήμερα το Ο Ψεύτης Παππούς, μικρό, μέτριο βιβλιαράκι και τώρα άρχισα τον Ρόβινσον Κρούσο μαζί με το Υπόγειο του αγαπημένου μου Ντοστογιέφσκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Μόλις άρχισα τον έφηβο του Ντοστογιέβσκι. (Fyodor Mikhailovich Dostoevsky, δεν ξέρω γιατί όλοι λένε Ντοστογιέφσκι, αφού β διαβάζεται.:P)
Με συναρπάζει ο τρόπος που γράφει.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρίκος

Νεοφερμένος

Ο Αρίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Το βιβλίο ''Τα 195 πράγματα που δεν θέλουν να γνωρίζετε'' είναι καλό ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthrax69

Νεοφερμένος

Ο Anthrax69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Ο τύπος είναι τέλειος... Για μένα Ντοστογιέβσκι και Τολστόι οι καλύτεροι ever... Το έγκλημα και τιμωρία στα 12 μου με είχε πορώσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Το βιβλίο ''Τα 195 πράγματα που δεν θέλουν να γνωρίζετε'' είναι καλό ?

illuminati, το τελευταίο τσιγαρο, ανεμοδαρμενα υψη!!!

1.Ωραιο
2.Χαλια
3.Ωραιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Έχω διαβάσει το έγκλημα και τιμωρία από Ντοστογιέφσκι και ήταν από τα καλύτερα που είχα διαβάσει ποτέεε μου. Μετά έπιασα στα χέρια μου τον ''ηλίθιο'' αλλά σταμάτησα στον πρώτο τόμο, με κούρασε. :/: Άλλη λαχτάρα ο Ρασκόλνικοβ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Ο τύπος είναι τέλειος... Για μένα Ντοστογιέβσκι και Τολστόι οι καλύτεροι ever... Το έγκλημα και τιμωρία στα 12 μου με είχε πορώσει!

πωπωω στα 12 διαβαζα κομιξ ξερω γω αντε και κανα χαρι ποτερ. Το εγκλημα και τιμωρια δε ξερω αν ενδεικνυται για τοσο νεαρη ηλικια. Οχι τιποτα αλλο δε νομιζω οτι ενα ατομο στα 12 του θα το καταλαβει πληρως και ειναι κριμα. anyway δε θελω να μαι απολυτη η κατι τετοιο, ουτε να το παιξω καποια. Απλα ξαναδιαβασε το σε λιγα χρονια, θα σαρεσει περισσοτερο.

παντως παιδια αφου βλεπω ειστε φαν του ντοστογιεφσκι τσεκαρετε και το ονειρο ενος γελοιου. ειναι μικρο αλλα θεωρω οτι αξιζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.


"Ο άνθρωπος που έτρωγε πολλά": ένα βιβλίο με προσωπικές ιστορίες καθημερινής παραφροσύνης, ακρότητας και αθεράπευτου πάθους - με το φαΐ, το ποτό, τα βιβλία, τον έρωτα. Aληθινά παραμύθια πίσω από τα κάγκελα, αλλά και μπροστά από αυτά, εκεί όπου λικνίζονται ή αιωρούνται μικροί γοργόνοι, μεγάλες ρουφιάνες, αλλεργικοί στο χρήμα, κατά φαντασίαν ετοιμοθάνατοι, γεννημένοι τύφλα, ηλίθιοι και e-λίθιοι, άνθρωποι που μεταμορφώνονται σε γουρούνια και το αντίστροφο, έντομα από το Κολωνάκι ή τα Εξάρχεια, καλοθελητές που παραδίδουν μαθήματα ερωτικών στάσεων και παθήματα ανατομίας, παραδιδόμενοι στη ζούγκλα της πραγματικότητας, που κάθε τόσο έρχεται για να μας δέσει φιόγκο την καρδιά μας, και μοναχά το γέλιο μπορεί να μας τον λύσει. Γιατί τίποτα δεν είναι πιο πολύτιμο, πιο ιαματικό για την ψυχή, από το γέλιο: ό,τι κι αν το προκαλεί, είναι η ύψιστη στιγμή αγάπης για τη ζωή - για τις σκοτεινές αλλά και τις φωτεινές πτυχές της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.


"Ο άνθρωπος που έτρωγε πολλά": ένα βιβλίο με προσωπικές ιστορίες καθημερινής παραφροσύνης, ακρότητας και αθεράπευτου πάθους - με το φαΐ, το ποτό, τα βιβλία, τον έρωτα. Aληθινά παραμύθια πίσω από τα κάγκελα, αλλά και μπροστά από αυτά, εκεί όπου λικνίζονται ή αιωρούνται μικροί γοργόνοι, μεγάλες ρουφιάνες, αλλεργικοί στο χρήμα, κατά φαντασίαν ετοιμοθάνατοι, γεννημένοι τύφλα, ηλίθιοι και e-λίθιοι, άνθρωποι που μεταμορφώνονται σε γουρούνια και το αντίστροφο, έντομα από το Κολωνάκι ή τα Εξάρχεια, καλοθελητές που παραδίδουν μαθήματα ερωτικών στάσεων και παθήματα ανατομίας, παραδιδόμενοι στη ζούγκλα της πραγματικότητας, που κάθε τόσο έρχεται για να μας δέσει φιόγκο την καρδιά μας, και μοναχά το γέλιο μπορεί να μας τον λύσει. Γιατί τίποτα δεν είναι πιο πολύτιμο, πιο ιαματικό για την ψυχή, από το γέλιο: ό,τι κι αν το προκαλεί, είναι η ύψιστη στιγμή αγάπης για τη ζωή - για τις σκοτεινές αλλά και τις φωτεινές πτυχές της.

Ωραιο φαινεται;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthrax69

Νεοφερμένος

Ο Anthrax69 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Άμα αξίζει..να το ψάξουμε, why not?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 285 μηνύματα.

*metal fairy*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Το διαβάζω ήδη on-line. Πραγματικάαα αξιόλογο μέχρι στιγμής. Παραθέτω λινκ: https://www.24grammata.com/wp-content/uploads/2011/02/F.-Ntostoyefski-To-oneiro-enos-Dream.pdf

που βρισκεις on line βιβλια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Εδώ---> https://www.24grammata.com έχει πολλά. Γράφεις τον τίτλο του βιβλίου που θέλεις στην αναζήτηση και στο βγάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*metal fairy*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.

john_bes

Νεοφερμένος

Ο john_bes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
σημερα διαβασα το ''the long walk'' του stephen king.ειναι το δευτερο βιβλιο του που διαβαζω (μετα το ''it'', που εκανα αρκετο καιρο να κοιμιθω....:P ) και μου φανικε πολυ ωραιο!βεβαια εχεις τοση αγωνια που το διαβαζεις λιιιγο....μονορουφι :P...

Το the long walk δεν το έχω διαβάσει, αν και γενικά διαβάζω αρκετά stephen king. Για πες για την υπόθεση...

Έχω διαβάσει το έγκλημα και τιμωρία από Ντοστογιέφσκι και ήταν από τα καλύτερα που είχα διαβάσει ποτέεε μου. Μετά έπιασα στα χέρια μου τον ''ηλίθιο'' αλλά σταμάτησα στον πρώτο τόμο, με κούρασε. :/: Άλλη λαχτάρα ο Ρασκόλνικοβ:D

Όταν διάβασα πρώτη φορά το Έγκλημα και τιμωρία, πραγματικά πίστευα ότι δεν μπορεί, ο ίδιος ο Ντοστογιέφσκι είναι ο δολοφόνος. Αλλιώς δεν εξηγείται να μπαίνει τόσο πολύ στο πετσί του ήρωα:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Όταν διάβασα πρώτη φορά το Έγκλημα και τιμωρία, πραγματικά πίστευα ότι δεν μπορεί, ο ίδιος ο Ντοστογιέφσκι είναι ο δολοφόνος. Αλλιώς δεν εξηγείται να μπαίνει τόσο πολύ στο πετσί του ήρωα:worry:

:hehe:xaxaxaxa, Όχι δα. Απλά ήταν ιδιοφυία ο άνθρωπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
:hehe:xaxaxaxa, Όχι δα. Απλά ήταν ιδιοφυία ο άνθρωπος.


νταξ, εδω που τα λεμε,
δεν ξέρουμε εάν στα νειάτα του είχε κ εκείνος τέτοια σπιτονοικοκυρά

υγ. :confused:

τι ειπα τωρα.... λολγουατ
πραστιμένγια, φιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρίκος

Νεοφερμένος

Ο Αρίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Bing Bang (Simon singh) ή Το χρονικό του χρόνου(Stephen Hawking) ?
Δεν έχω ασχοληθεί με τέτοιου είδους βιβλία,οπότε θέλω να μου πείτε ποιο είναι πιο κατανοητό για εμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.


Πολύ ωραίο βιβλίο :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top