[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Μπορείς επίσης να πάρεις ένα λεμόνι, να το κόψεις στη μέση και αφου το στύψεις λίγο να ρίξεις μέσα στην κάθε κούπα λεμονιού λίγο λάδι. Και μετά το τρίβεις απλά στην κάθε φτέρνα. Εγώ αυτό το έκανα στα χέρια και ήταν μια χαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Γιατί ρε εμένα μου αρέσει το μέλι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Παιδιά δεν αντέχω άλλο. :(
Πιο μικρή (και κυρίως στην εφηβεία) είχα μεικτή προς λιπαρή επιδερμίδα και θεωρούσα πως είναι ο χειρότερος τύπος που θα μπορούσα να έχω, πού να 'ξερα! Πέρσι τον Σεπτέμβριο έγινε ξαφνικά μεικτή/ευαίσθητη (με έμφαση στο ευαίσθητη) και τώρα που άρχισαν οι ζέστες ειλικρινά υποφέρω. Δεν σας κάνω πλάκα, το πρόσωπό μου πονάει μέσα στην μέρα, και κατά διαστήματα εμφανίζονται από το πουθενά κοκκινίλες που φεύγουν μετά από μερικές ώρες. Δεν ξέρω τι να κάνω, έχω αλλάξει 4 διαφορετικές ενυδατικές (αλλά σκέφτομαι να μη βάζω καν πλέον), ενώ έχω πετάξει τις μάσκες και τα scrub καθαρισμού γιατί δεν γινόταν πια να τα χρησιμοποιώ.

Καμία που να ξέρει από (υπερ)ευαίσθητο δέρμα;
Έχω παραγγείλει το ιαματικό νερό της avène που καταπραΰνει και ανυπομονώ να έρθει να ψεκάζομαι. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Παιδιά δεν αντέχω άλλο. :(
Πιο μικρή (και κυρίως στην εφηβεία) είχα μεικτή προς λιπαρή επιδερμίδα και θεωρούσα πως είναι ο χειρότερος τύπος που θα μπορούσα να έχω, πού να 'ξερα! Πέρσι τον Σεπτέμβριο έγινε ξαφνικά μεικτή/ευαίσθητη (με έμφαση στο ευαίσθητη) και τώρα που άρχισαν οι ζέστες ειλικρινά υποφέρω. Δεν σας κάνω πλάκα, το πρόσωπό μου πονάει μέσα στην μέρα, και κατά διαστήματα εμφανίζονται από το πουθενά κοκκινίλες που φεύγουν μετά από μερικές ώρες. Δεν ξέρω τι να κάνω, έχω αλλάξει 4 διαφορετικές ενυδατικές (αλλά σκέφτομαι να μη βάζω καν πλέον), ενώ έχω πετάξει τις μάσκες και τα scrub καθαρισμού γιατί δεν γινόταν πια να τα χρησιμοποιώ.

Καμία που να ξέρει από (υπερ)ευαίσθητο δέρμα;
Έχω παραγγείλει το ιαματικό νερό της avène που καταπραΰνει και ανυπομονώ να έρθει να ψεκάζομαι. :(

Ξέρω πως πρέπει να αποφεύγεις και καυτερές τροφές, αλκόολ κλπ. Οι κοκκινίλες είναι λόγω της ζέστης. Κάτι παίζει με τα αιμοφόρα αγγεία νομίζω:P
Βάζε και αντηλιακό, γιατί ( λογικά) όταν έχεις κοκκινίλες θα είσαι και πιο ευαίσθητη στον ήλιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Να κάνω μια ερώτηση; Αλλά μη γελάσετε.
Τον τελευταίο καιρό σκάνε αρκετά οι φτέρνες μου σε σημείο που η ενυδατική παρά μέρα ή η βαζελίνη δε βοηθάνε καθόλου.
Τι να κάνω; :P
Καστορέλαιο το βράδυ και κάλτσα connecting people.
Παιδιά δεν αντέχω άλλο. :(
Πιο μικρή (και κυρίως στην εφηβεία) είχα μεικτή προς λιπαρή επιδερμίδα και θεωρούσα πως είναι ο χειρότερος τύπος που θα μπορούσα να έχω, πού να 'ξερα! Πέρσι τον Σεπτέμβριο έγινε ξαφνικά μεικτή/ευαίσθητη (με έμφαση στο ευαίσθητη) και τώρα που άρχισαν οι ζέστες ειλικρινά υποφέρω. Δεν σας κάνω πλάκα, το πρόσωπό μου πονάει μέσα στην μέρα, και κατά διαστήματα εμφανίζονται από το πουθενά κοκκινίλες που φεύγουν μετά από μερικές ώρες. Δεν ξέρω τι να κάνω, έχω αλλάξει 4 διαφορετικές ενυδατικές (αλλά σκέφτομαι να μη βάζω καν πλέον), ενώ έχω πετάξει τις μάσκες και τα scrub καθαρισμού γιατί δεν γινόταν πια να τα χρησιμοποιώ.
Καμία που να ξέρει από (υπερ)ευαίσθητο δέρμα;
Έχω παραγγείλει το ιαματικό νερό της avène που καταπραΰνει και ανυπομονώ να έρθει να ψεκάζομαι. :(
Οκ στα μισά του ποστ θα σου έλεγα να πάρεις σπρέι ιαματικού. Δεύτερον,όταν έχουμε ευαίσθητο δέρμα η πρώτη και μεγάλη βλακεία που μπορείς να κάνεις είναι να μη βάζεις ενυδατική.:P (Αν δίνεις και 40αρι για ενυδατική πήγαινε δες την Aquasource από την Biortherm ή κάτι από Estee ή Clinique) Αν πάλι δεν τα διαθέτεις εγώ θα έλεγα για αρχή να πας να δεις ένα δερματολόγο για να σου πει σε τι οφείλεται αυτό το πράγμα (εγώ μυρίζομαι και φωτοευαισθησία,αλλά ΔΕΝ είμαι ειδικός) και ρώτα αν μπορείς να πας σε πιο "βαριές" ενυδατικές" για πολύ ξηρά δέρματα από Vichy,La Roche Possay,Avene,whatever.
Μακάρι το σπρέι από μόνο του να σου δώσει λύση,αν και αμφιβάλλω. Εγώ πάντως σε καμία περίπτωση δε θα σταματούσα την ενυδατική,είναι έγκλημα. Α,επίσης,από νεράκι πώς πάμε; Γιατί πρέπει να αυξήσεις την ποσότητα που πίνεις όπως και δήποτε.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Deutsch: Δεν τρώω καυτερά, δεν πίνω κι έχω ελαττώσει απίστευτα το κάπνισμα (αν και δυστυχώς καπνίζουν όλοι στην παρέα άρα τρώω πολύ καπνό γενικά). Οι κοκκινίλες ξεκίνησαν πριν αρχίσουν οι ζέστες, από τον Φεβρουάριο, αλλά δεν έδινα σημασία. :(

Fairy: το ιαματικό το χρησιμοποιώ από πέρσι αλλά μου τελείωσε και δεν είχα προλάβει να πάρω. Προφανώς δεν σώζεται η κατάσταση μόνο με αυτό, αλλά βοηθάει πάρα πολύ! Φωτοευαισθησία δύσκολο να είναι, γιατί δεν κυκλοφορώ τη μέρα από τον Φλεβάρη και μετά που επιδεινώθηκε η κατάσταση (!) :loltooth: Δεν έχω παρακολουθήσεις επομένως τα πρωινά μένω πάντα σπίτι και διαβάζω, άρα βγαίνω έξω μετά τις πέντε το απόγευμα! Η αλλαγή πάντως επήλθε σε ένα πολύ μεταβατικό στάδιο, μετακόμισα τρεις φορές, άλλαξα τρεις πόλεις και δύο χώρες και σκέφτομαι πως πέραν του άγχους που προκάλεσε όλο αυτό, με επηρέασε σίγουρα και το νερό που ειναι διαφορετικό σε κάθε τόπο.

Ενυδατικές έχω δοκιμάσει από korres, avène, frezyderm και τώρα τη bepanthol και δεν μου έκανε καμία, κάθονται σαν στόκος, δεν τις απορροφά το δέρμα μου. :( Οι πιο δυνατές δεν ξέρω πώς θα είναι γιατί είναι ευαίσθητο αλλά δεν είναι ξηρό! Σκεφτόμουν να δώσω μια ευκαιρία στη Weleda είτε με μολόχα ή με αμύγδαλο για ευαίσθητα, απλώς άκουσα από δερματολόγο την άποψη πως στην ηλικία που βρισκόμαστε (πριν τα 25) το πιο βασικό απο όλα είναι ο καθαρισμός και πως ουσιαστικά οι ενυδατικές επιβαρύνουν και "κακομαθαινουν" το δέρμα μας, με αποτέλεσμα μεγαλώνοντας να χρειαζόμαστε όλο και πιο δραστικές και προβληματίστηκα. :/

Απλώς η βλακεία είναι πως δεν ξέρω πώς να το διαχειριστώ γιατί δεν είχα ποτέ τέτοια θέματα. Το πρόσωπό μου είχε πάντα κάποια ξέμπαρκα σπυράκια, λιπαρότητα στο Τ και τέλος. Δεν κοκκίνιζα ποτέ, ούτε το καλοκαίρι, δεν έτσουζε, τίποτα. Α για το νερό έχεις απόλυτο δίκιο, κάνω ειλικρινά αγώνα για να αυξήσω την ποσότητα που πίνω μέσα στη μέρα, γιατί δεν πίνω αρκετό!

Απάντησα κάπως ανακατεμένα επειδή είμαι απο κινητό, ελπίζω να βγαίνει άκρη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Πως αντεχετε και βαζετε τοσες κρεμες και αλλες τετοιες αηδιες στα προσωπα σας καθημερινα?! :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Πως αντεχετε και βαζετε τοσες κρεμες και αλλες τετοιες αηδιες στα προσωπα σας καθημερινα?! :eek:

Από το στόμα μου το πήρες:P
Δεν μπορώ να έχω τίιιποτα πάνω στο δέρμα μου τίποτα τίποτα τίποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Anonyme Μήπως έκανες κάποια αλλεργία σε κάτι πολύ κοινό και σε πειράζει ? Αν και από ότι λες πιστεύω είναι από την αλλαγή κλίματος και το άγχος. Για ενυδατική καλύτερα να κοιτάξεις κάτι σε handmade που κάνουν κάποια φαρμακεία προσαρμοσμενη στις ανάγκες σου νομίζω . Έχουν και λιγότερα χημικά. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
Ξέρεις τι φοβάμαι; Μήπως με πειράζει κάτι στο τρίχωμα του γατούλη μας. :( Τον έχουμε δύο χρόνια, αλλά φέτος είναι η πρώτη φορά που βρέθηκα για συνεχόμενους μήνες στον ίδιο χώρο μαζί του! Θα το ψάξω αυτό που λες για τις ενυδατικές γιατί φαίνεται η πιο ασφαλής λύση. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ναι ίσως να ισχύει και αυτό. Γιατί ως παθουσα έμαθα ότι δεν είναι απαραίτητα να εκδηλώσεις αντίδραση με τη μία. Η συχνή επαφή με το αλλεργιογονο μπορεί να σου κάνει θέμα εκεί που δεν το περιμένεις. Πήγαινε όμως πρώτα σε ένα δερματολόγο και ζήτα να σου κάνει τεστ για αλλεργίες πρώτα. Να ξέρεις αν υπάρχει κάτι που δεν πρέπει να βάλεις στην ενυδατική και γενικά τι να αποφεύγεις όσο γίνεται. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.

Από το στόμα μου το πήρες:P
Δεν μπορώ να έχω τίιιποτα πάνω στο δέρμα μου τίποτα τίποτα τίποτα

ουτε εγω, εχω βαλει 2-3 φορες ενυδατικη και ενιωθα οτι ειχα πανω μου κολλα! Δεν βαζω και δεν κανω τιποτα στο δερμα μου. Απολεπιση; Τι ειναι αυτο; :lol: Ουτε βαφομαι πολυ, το πολυ πολυ λιγο μασκαρα να βαλω ή καμια σκια σε φυσικα χρωματα και αυτα οταν εχω κεφια.


Ξέρεις τι φοβάμαι; Μήπως με πειράζει κάτι στο τρίχωμα του γατούλη μας. :( Τον έχουμε δύο χρόνια, αλλά φέτος είναι η πρώτη φορά που βρέθηκα για συνεχόμενους μήνες στον ίδιο χώρο μαζί του! Θα το ψάξω αυτό που λες για τις ενυδατικές γιατί φαίνεται η πιο ασφαλής λύση. :/:

Εχω αλλεργια στις γατες και ζω με γατες, αλλα τα συμπτωματα ειναι διαφορετικα σε εμενα τουλαχιστον. Κοκκινιλες (συνοδευομενες με κνησμο) βγαζω μονο οταν τρυπηθει το δερμα και ερθει σε επαφη με το γατι (aka δαγκωμα). Τα υπολοιπα συμπτωματα εχουν να κανουν με το αναπνευστικο (φτερνισμα, καταρροη, κα). Στην θεση σου θα σταματουσα να βαζω στο προσωπο μου το οτιδηποτε. Ουτε καν σαπουνι, μεχρι να βρεις απο τι προερχεται. Εχω αλλεργια επισης στην γυρη ελιας και γεμιζω κοκκινιλες στο σωμα μου (οχι στο προσωπο ομως) οι οποιες ομως μου προκαλουν τρομερο κνησμο. Εχω επισης αλλεργιες σε καποια hair sprays, conditioners και αφρους τα οποια μου προκαλουν κοκκινιλες και κνησμο στο κεφαλι.

Πηγαινε οπωσδηποτε σε δερματολογο και κανε τεστ αλλεργιας γιατι μπορει τα συμπτωματα σου να οφειλονται ακομα και σε τροφικη αλλεργια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
ουτε εγω, εχω βαλει 2-3 φορες ενυδατικη και ενιωθα οτι ειχα πανω μου κολλα! Δεν βαζω και δεν κανω τιποτα στο δερμα μου. Απολεπιση; Τι ειναι αυτο; :lol: Ουτε βαφομαι πολυ, το πολυ πολυ λιγο μασκαρα να βαλω ή καμια σκια σε φυσικα χρωματα και αυτα οταν εχω κεφια.

Αδερφή ψυχή μου σε βρήκα :P. Πήγαμε εκδρομή ρε, και το βράδυ όλες έβαζαν αλάινερ, κονσίλερ το ένα το άλλο και εγώ με την ταπεινή μάσκαρα και το κραγιόν:P ξέρεις ούτε πούδρα, ούτε κρέμες, ούτε κονσίλερ, ούτε ρούζ ούτε τίποτα:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Αδερφή ψυχή μου σε βρήκα :P. Πήγαμε εκδρομή ρε, και το βράδυ όλες έβαζαν αλάινερ, κονσίλερ το ένα το άλλο και εγώ με την ταπεινή μάσκαρα και το κραγιόν:P ξέρεις ούτε πούδρα, ούτε κρέμες, ούτε κονσίλερ, ούτε ρούζ ούτε τίποτα:redface:
:bigarmhug:bigarmhug:bigarmhug

Ετσι εκαναν και οι φιλες μου στις εκδρομες και με κοιτουσαν με μισο ματι που δεν εβαζα σχεδον τιποτα. Απορω πως αντεχουν να βαζουν τοσα πραγματα. Θελω ρε παιδι μου να ακουμπαω το προσωπο μου, να τριβω τα ματια μου, να βγαινω στην βροχη κλπ χωρις να ανησυχω μηπως φυγει η μπογια :lol: Τωρα βλεπω κατι φιλες μου που χρησιμοποιουν κατι συσκευες που μοιαζουν με ηλεκτρικα βουρτσακια και κανουν κατι στο προσωπο. Το τριβουν; Κανουν απολεπιση; Δεν ξερω :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
:bigarmhug:bigarmhug:bigarmhug

Ετσι εκαναν και οι φιλες μου στις εκδρομες και με κοιτουσαν με μισο ματι που δεν εβαζα σχεδον τιποτα. Απορω πως αντεχουν να βαζουν τοσα πραγματα. Θελω ρε παιδι μου να ακουμπαω το προσωπο μου, να τριβω τα ματια μου, να βγαινω στην βροχη κλπ χωρις να ανησυχω μηπως φυγει η μπογια :lol: Τωρα βλεπω κατι φιλες μου που χρησιμοποιουν κατι συσκευες που μοιαζουν με ηλεκτρικα βουρτσακια και κανουν κατι στο προσωπο. Το τριβουν; Κανουν απολεπιση; Δεν ξερω :lol:

:P Ρε, με νιώθεις.
Ε άκου άκου! Το ένα βράδυ από τα 3 που βγήκαμε τις άφησα να με βάψουν. Πάμε στο μπάρ, και επειδή έχω πρόβλημα με το ένα μου μάτι ( μετά από ένα χτύπημα δακρύζει κάπου κάπου αν νιώσει κάτι ξένο κλπ) άρχισε να με ενοχλεί και το έτριψα και έγινα χάλια. Και άρχισαν: δεν προσέχεις καθόλου, πάμε να φρεσκαριστείς. Πάμε στο μπάνιο, παίρνω ένα μαντιλάκι και τα βγάζω όλα.
Όλες ήταν κάπως: :eek::eek::eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Καταρχάς να ευχαριστήσω τα κορίτσια με το λεμόνι και το μέλι, οι φτέρνες μου είναι υπεραπαλές. :redface::D

Και να πω οτι ούτε και εγώ βάφομαι. :P Το σιχαίνομαι, δε μπορώ να έχω πάνω μου κάτι "ξένο". :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Καταρχάς να ευχαριστήσω τα κορίτσια με το λεμόνι και το μέλι, οι φτέρνες μου είναι υπεραπαλές. :redface::D

Και να πω οτι ούτε και εγώ βάφομαι. :P Το σιχαίνομαι, δε μπορώ να έχω πάνω μου κάτι "ξένο". :P

Παρακαλούμε :*
Ναι φίλε. Δεν ξέρω ίσως να μην έχω βρει τις κατάλληλες κρέμες αλλά αυτή τη στιγμή δεν θα μπω καν στον κόπο να τις ψάξω:P:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bethany

Νεοφερμένος

Η Bethany αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
εχει δοκιμασει καμια το spot killer της essence?γιατι εχω ακουσει πολυ καλα λογια

(και ειναι και αυτο το ατιμουτσικο στο πηγουνι....:mad:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ρε κοριτσια μιας και λετε για αλλεργιες, υπαρχει περιπτωση να ειναι καποιος σε καποια φαση στην ζωη του αλλεργικος στο νερο? Οχι αυτο που πινει, αλλα το νερο που πλενεται! ;;

Γιατι ρωταω θα σας πω: Καθε τέλος καλοκαιριού ή αρχές Φθινοπώρου- δεν το εχω ακριβως τσεκάρει ποτε ακριβως αλλα σιγουρα μιλαμε για τετοια εποχη, με πιανει όποτε κανω μπανιο, φαγουρα σε ολο μου το σωμα. Αρχικα πιστευα με πειραζει καποιο αφρολουτρο. Το αλλαξα και παλι το ιδιο. Μετα δοκιμασα να μη βαλω καθολου αφρολουτρο, πραγματικα με πειραζει το νερο. Πως γινεται αυτο?? Δε ρωτησα ποτε γιατρο γιατι το ξεχνουσα και γιατι με πιανει καποιες φορες, μου κραταει η φαγουρα κανενα 20λεπτο και μετα περναει. Κι αντε να το παθαινω για 4-5 μερες. Μετα φευγει για ενα χρονο και το ξεχναω, δε δινω σημασια. Μηπως φταιει η ζεστη και οχι το νερο? Η μηπως η αλλαγη της θερμοκρασιας? Πραγματικα δεν το καταλαβα ποτε τι συμβαινει και γιατι και τωρα με εχει φαει να το ψαξω εκτενεστερα. Αφου ευχομαι να με ξαναπιασει φετος :D και να δοκιμασω να τσεκαρω τι μπορει να φταιει!

Να παω σε κανεναν αλλεργιολόγο?? Σπανια ειδικοτητα κι ομως υπαρχει. Εχω μεγαλη απορια να δω που εχω αλλεργια κι αν οντως φταιει το νερο!:hmm::/: Το χετε ξανακουσει εσεις αυτο?? Ψαχνω στο ιντερνετ και οντως υπαρχει και ειναι σχετικα σπανιο. Υπαρχουν βεβαια ασχημες περιπτωσεις. Μια γυναικα δεν μπορει να πιει καν νερο ενω μια αλλη ιδρωνει και γινεται κατακοκκινη!Οχι, Eγω πχ δεν βγαζω εξανθηματα, απλως ξυνομαι. Μολις ντυθω και ακουμπησει πανω μου καποιο απαλο υφασμα μου περναει! Και το παθαινω 4-5 φορες ετησιως. Με το νερο θαλασσης δεν εχω θεμα.

Μετα σκεφτομαι, μπας και κανουν τιποτα στο νερο εκεινη την εποχη (καμμια αλλαγη, καναν καθαρισμο) απο την ΕΥΔΑΠ και με πειραζει εμενα (ή λεω βλακειες); :D

Σας ζαλισα? Σορυ :D Απλως ειδα που γραφατε για αλλεργιες και μου ρθε αναλαμπη.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Ρε κοριτσια μιας και λετε για αλλεργιες, υπαρχει περιπτωση να ειναι καποιος σε καποια φαση στην ζωη του αλλεργικος στο νερο? Οχι αυτο που πινει, αλλα το νερο που πλενεται! ;;
Το πιθανώτερο είναι στο τέλος του καλοκαιριού να υποφέρεις από κάποια ξηροδερμία. Δεν έχω ακούσει ποτέ μου για αλλεργία στο νερό.
Δοκίμασε εκείνες τις μέρες να βάζεις μια καλή ενυδατική κρέμα μετά το μπάνιο και πιστεύω πως θα δεις διαφορά.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top