Μπορούν οι άντρες να φοράνε ροζ;

Μπορούν οι άντρες να φοράνε ροζ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 307)
  • Ναι, φυσικά!

    Ψήφοι: 248 80.8%
  • Όχι βέβαια!

    Ψήφοι: 59 19.2%

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Δε μου αρέσει το ροζ. Συνειδητοποιώ ότι δεν έχω κανένα μα κανένα ρούχο ροζ.
Δε μου αρέσει το ροζ στους άντρες. Μου βγάζει κάτι σε πολύ τρέντυ και το μισώ. Δεν πα να του πηγαίνει, να τον κάνει γλυκούλη, ομορφούλη και άλλα σε -ούλη.. προτιμώ κάτι πιο brutal.

Αυτά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Δεν πα να του πηγαίνει, να τον κάνει γλυκούλη, ομορφούλη και άλλα σε -ούλη.. προτιμώ κάτι πιο brutal.


Nα βρε, μπορείς να τα μοιράζεις, μπρούταλ πάνω ευαίσθητος κάτω:



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Όχι γιατί μετά θα μεταβούμε σε άλλα ερωτήματα αν μπορούν να φοράνε φούστες στρινγκ κτλ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Εμένα πάντως το ροζ μπλουζάκι/πουκαμισάκι μ' αρέσει σε κάποιους πολύ. Όπως και το ανοιχτό κίτρινο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αμφιλεγόμενες μελέτες που έγιναν μεταξύ 1979-1980, από τους Pellegrini και Schauss, λέγεται πως απέδειξαν ότι συγκεκριμένες αποχρώσεις του ροζ, μειώνουν την επιθετικότητα και τη μυϊκή δύναμη. (:worry:) Αυτό οδήγησε στο χρωματισμό κάποιων σωφρονιστικών ιδρυμάτων σε ροζ αποχρώσεις. :P



Άντε μετά ο άνδρας ο πολλά βαρύς να βάλει ροζουλί; :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Nα βρε, μπορείς να τα μοιράζεις, μπρούταλ πάνω ευαίσθητος κάτω:






Monsieur αν πρέπει οπωσδήποτε να τα μοιράσω, προτιμώ το ανάποδο.
Ευαίσθητος πάνω, brutal κάτω. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Αμφιλεγόμενες μελέτες που έγιναν μεταξύ 1979-1980, από τους Pellegrini και Schauss, λέγεται πως απέδειξαν ότι συγκεκριμένες αποχρώσεις του ροζ, μειώνουν την επιθετικότητα και τη μυϊκή δύναμη. (:worry:) Αυτό οδήγησε στο χρωματισμό κάποιων σωφρονιστικών ιδρυμάτων σε ροζ αποχρώσεις. :P

και χωρίς το ροζ πάντως, στις φυλακές θα ισχύει πάντα το γνωστό "μου γλύστρησε το σαπούνι από το χέρια, μου το πιάνεις ;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
και χωρίς το ροζ πάντως, στις φυλακές θα ισχύει πάντα το γνωστό "μου γλύστρησε το σαπούνι από το χέρια, μου το πιάνεις ;"

Ναι, αλλά με το ροζ τουλάχιστον μπαίνουν στο ανάλογο "mood"!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
συγκεκριμένες αποχρώσεις του ροζ, μειώνουν την επιθετικότητα και τη μυϊκή δύναμη.


Εμένα πάντως, αν με έντυναν στα ροζ και μου έλεγαν "βγες τώρα έξω να σε δει ο κόσμος",
η επιθετικότητά μου θα είχε αυξηθεί 1000% :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Το ροζ σαν χρωμα δεν μου αρεσει,ποσο μαλλον να το εχω και σε μπλουζα μου!
Παντως σε μερικα ατομα(αντρες) οντως τους ταιριαζει το ροζ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Η σωστή και η λάθος χρήση της ροζ μπλούζας
Α. Η λάθος χρήση

Β. Η σωστή χρήση

Γ. Η απόλυτα σωστή χρήση



:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
σαφως μπορουν..
αλλα το ροζ αρεσει περισσοτερο σε κοπελες..
και γενικα ειναι πιο θηλυκο χρωμα..

αυτο εχω δει σε κοπελες στη ζωη μου,,
και παγκοσμιως ειναι φαινομενο που γινεται μονο του,,οι γυναικες να εχουν ταση προς το ροζ..

και οι ιδιες οι κοπελες βλεπουν πιο γλυκους τους ανδρες με τα ροζ,,πιο θηλυκους..ουσιαστικα..

εμενα μου αρεσει το μπλε..σε ολους τους τονους..και κυριως το βαθυ μπλε,,σκουρο μπλε,,γκρι..
γενικα οι ανδρες εχουν ταση προς τα σκουρα χρωματα,,ενω οι γυναικες προς τα ανοιχτα..

δειτε ενα ενδιαφερον αρθρο περι ροζ και μπλε στα δυο φυλα..

Why do girls wear pink and boys wear blue?


Surely you've done it before. You see a small baby and, based on the color of the baby's blanket, decide whether it's a boy or a girl. It's common knowledge that pink is for girls and blue is for boys. But have you ever wondered why? Why is it that boys prefer blue and girls pink? Is it a cultural phenomenon, as many assume? Or does this distinction between color preferences occur on a different level?


Photo courtesy Abdelhak Senna/AFP/Getty Images
In Morocco, as in most other parts of the world, pink is the color for girls.
The researchers assembled 206 test subjects of both sexes between the ages of 20 and 26 for the study. Most were British Caucasians, but 37 were of Chinese ancestry and were raised in China. The subjects sat before a computer while two rectangles of different colors flashed on the screen. For the purpose of the study, the neuroscientists divided the color spectrum into two halves, red-green and blue-yellow. The rectangles were sorted into these two categories.The researchers asked participants to quickly choose which rectangle they preferred, and then the computer moved on to another set of rectangles. The findings from the experiment showed that men and women both preferred blue out of this set of basic colors.

When given mixed colors to choose from, the male population of the study showed a wide preference for color blends. But when the women were asked to choose from mixed colors, they tended to prefer colors that moved away from blue and toward the red end of the spectrum, where shades like pinks and lilacs are found. The scientists concluded that the long-held distinction of color preferences among genders had a real basis.

That's where the Chinese participants came in. To show the pink/blue color preference exists across cultures and is therefore not a cultural construct, the researchers gave the same test to Chinese subjects. The results were similar among the Chinese women and the British women: Both preferred the shades found on the red side of the spectrum.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Εγω παντως δεν εχω κανενα προβλημα αμα ενας αντρας φοραει ροζ.Ειδικα εφοσον του πηγαινει .Ενα απλο χρωμα δεν καθοριζει απαραιτητα και τις σεξουαλικες μας τασεις εξαλλου.Στις γυναικες παντως δεν θυμαμαι να υπαρχει κατι αντιστοιχο(οπως για παραδειγμα να ειναι περιεργο μια γυναικα να φοαρει μπλε,πρασινο κ.λπ) οποτε δεν βλεπω γιατι οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Η σωστή και η λάθος χρήση της ροζ μπλούζας

:D

με τη διαφορά ότι η λάθος χρήση είναι εύστοχη σάτυρα και πιθανόν κρύβεται ένας πολύ έξυπνος άντρας από πίσω αν κρίνω από το πρόσωπο, ενώ η σωστή χρήση είναι πραγματικά ρεντίκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Η σωστή και η λάθος χρήση της ροζ μπλούζας
Α. Η λάθος χρήση

Β. Η σωστή χρήση

Γ. Η απόλυτα σωστή χρήση


Βρε Σίμπυ μου, συγνώμη αλλά ο αγώνας είναι άνισος.
Έβαλες εναν γεματούλη κύριο να φοράει έντονο ροζ και 2 μορφονιούς, που κατά τα άλλα έκαναν πολύ καλή χρήση.. (συ το λες δηλαδή, γιατί ο τρίτος εμένα μου φαίνεται κακόγουστος. ροζ παλ με στρατιωτικό παντελόνι :worry:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
με τη διαφορά ότι η λάθος χρήση είναι εύστοχη σάτυρα και πιθανόν κρύβεται ένας πολύ έξυπνος άντρας από πίσω αν κρίνω από το πρόσωπο, ενώ η σωστή χρήση είναι πραγματικά ρεντίκολα.

Εσύ το βλέπεις έτσι ... η πρώτη περίπτωση είναι σάτυρα όντως. Για το αν είναι ή όχι έξυπνος, δεν μπορώ να πω από το βλέμα.
Το αν είναι ρεντίκολα οι άλλοι, τι να σου πω, δεν το βλέπω έτσι. Εγώ τους βλέπω ωραίους.
Τον πρώτο τον βρίσκω αστείο, δεν με χαλάει στα πλαίσια του χιούμορ, αλλά δεν μπορώ να πω ότι τον βρίσκω ωραίο. Αστείο ναι.
Το πόιντ των φωτογραφίων ήταν, ότι δεν είναι όλα τα πράγματα για όλους.
Χωρίς πρόθεση να θίξω τη σωματική διάπλαση κανενός, είμαι της άποψης ότι ο κάθε άνθρωπος, πρέπει να ντύνεται ανάλογα με το σώμα και το στυλ του.
Αλλά πάλι, όπως φαίνεται αυτά είναι γούστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
........(συ το λες δηλαδή, γιατί ο τρίτος εμένα μου φαίνεται κακόγουστος. ροζ παλ με στρατιωτικό παντελόνι :worry:)​

Το χακί με το ροζ, το θεωρείς κακόγουστο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Το χακί με το ροζ, το θεωρείς κακόγουστο;

Όχι. Είναι πολύ πετυχημένος συνδυασμός.
Αλλά αυτό το είδος του παντελονιού με αυτό το χρώμα, δεν πάει πως να το κάνουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Όχι. Είναι πολύ πετυχημένος συνδυασμός.
Αλλά αυτό το είδος του παντελονιού με αυτό το χρώμα, δεν πάει πως να το κάνουμε;

Επειδή είναι 5τσεπο;
Εμένα δε με χαλάει καθόλου. Αντιθέτως το βρίσκω πολύ σέξυ!
Όπως είπα, μάλλον είναι θέμα γούστου!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Χαχα! Αν ο Άστον Κάτσερ στην τρίτη φωτογραφία (αυτός δεν είναι? :hmm:) φόραγε την μπλούζα που φοράει ο πρώτος που στο κάτω κάτω έχει φάση θα ήθελα να δω τι θα λέγατε: ποια είναι η σωστή χρήση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 17 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top