[Γυναίκες] Μυστικά ομορφιάς

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Αυτό με το ροδόνερο θα το δοκιμάσω κι εγώ.....

Εγώ έχω δοκιμάσει κι ένα άλλο κολπάκι που βοηθούσε με τους διεσταλμένους πόρους αλλά είναι λίγο μπελαλίδικο και το παράτησα.... (μ αυτή τη ζέστη βαριέμαι να κουνηθώ στο σπίτι)

Στην ούσία φτιάχνεις πράσινο τσάι, το βάζεις σε παγωθήκες και όταν γίνουν παγάκια τα βαζεις πάνω στις περιοχές με διεσταλμένους πόρους με κυκλικές κινήσεις.

Ωραιο και εύκολο (αν σκεφτείς ότι πίνω ένα λίτρο πράσινο τσάι κάθε μέρα).
Είχες δει διαφορά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Μη φανταστείς δε βάφομαι, ένα κονσιλερ βάζω κάτω από τα μάτια,μάσκαρα,κανένα λιπ κλος άντε και μια σταλίτσαmake up :P
σκιές, μολύβια κλπ δεν βάζω με τίποτα, τα νιώθω "βαριά" στο πρόσωπο μου, άσε που εγώ τρίβομαι συνέχεια :loltooth:
Απλά το ροδόνερο με δροσίζει κιόλας και έτσι το βάζω, όταν είναι κιόλας να βγω βράδυ που αναγκαστικά βάφομαι ένα τόνο πιο πολύ (βάζω και μολύβι, αμεεε!) εκεί με βολεύει αφάνταστα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Οδοντόκρεμα;;; :confused:
Ρε, δε πιστεύω να με δουλεύεις και να πασαλείφτω τσάμπα;!; :loltooth:
Αυτό με το νερό ναι όντως βοηθάει πολύ, εγώ όταν κάνω με σαπουνάκι το πρόσωπο, έχω δοκιμάσει να το ξεπλένω με ζεστό και με κρύο, αλλά τελικά με βόλεψε το χλιαρό γιατί δεν κάνει τέρμα ξερό το δέρμα, φεύγει η πολύ λιπαρότητα και αφήνει μαλακό το δέρμα


Να πω τώρα και εγώ ένα κολπάκι, τώρα το καλοκαίρι με έχει βοηθήσει πάρα πολύ να βάζω ροδόνερο στο πρόσωπο πριν το βάψιμο
Σε ένα βαμβάκι ρίχνω ροδόνερο και ταμπονάρω μαλακά, δροσίζει το δέρμα και το τσιτώνει και κρατάει πιο πολύ το μακιγιαζ ;)

Αλήθεια λέω για την οδοντόκρεμα.:P Το δέρμα γίνεται τριζάτο μετά. Λάμπει αλλά δεν βγάζει σμήγμα. Ουσιαστικά λάμπει η επιδερμίδα από καθαριότητα. Επειδή η οδοντόκρεμες είναι λίγο καυτερές για το δέρμα ανοίγουν τους πόρους και τους καθαρίζουν με τη βοήθεια της οδοντόβουρτσας.

Εγώ ροδόνερο βάζω και μετά την παραλία. Είναι ότι πρέπει για ενυδάτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Ωραιο και εύκολο (αν σκεφτείς ότι πίνω ένα λίτρο πράσινο τσάι κάθε μέρα).
Είχες δει διαφορά?

Ισα ισα δυο μέρες το δοκίμασα... Ο πάγος βοηθάει σίγουρα στους πόρους, τώρα δεν ξέρω τί combo κάνει το πράσινο τσάι....:D

Πάλι υπήρξα μεγάλη βοήθεια η άτιμη.....:redface:

Το είχα βρει σαν ιδέα στο γιου τιουμπ.... σ ένα τέλειο κανάλι μιας make up artist... θα δώ αν μπορώ να το ξαναβρώ.

Εύρηκα!! Αχ αυτή βάζει και βιταμίνη Ε... το είχα ξεχασει αυτό :D

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ισα ισα δυο μέρες το δοκίμασα... Ο πάγος βοηθάει σίγουρα στους πόρους, τώρα δεν ξέρω τί combo κάνει το πράσινο τσάι....:D

Πάλι υπήρξα μεγάλη βοήθεια η άτιμη.....:redface:

Το είχα βρει σαν ιδέα στο γιου τιουμπ.... σ ένα τέλειο κανάλι μιας make up artist... θα δώ αν μπορώ να το ξαναβρώ.

Τέλεια, σ ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Βέβαια Zoe, εσύ είσαι μικρή ακόμα, μην πολυπαστώνεσαι.
Δεν το χεις ανάγκη.
Μην κοιτάς εμένα τη γριά κότα!

Καλέ, τι να πω εγώ που είμαι 35; Α, καλή μου, με συγχωρείς, αλλά δεν πρέπει να εκφράζεσαι έτσι. Τώρα ζούμε τη δεύτερη εφηβεία μας.:D Από κρέμες προσώπου και τέτοια να πω την αλήθεια είμαι ψιλοάσχετη. Ωστόσο, έχω ένα κόλλημα με τα μαλλιά μου: τα θέλω κατάμαυρα και ισιωμένα. Το φυσικό μου χρώμα είναι καστανό σκούρο προς το μαύρο. Ωστόσο, εγώ βάφω τα μαλλιά μου blue - black με φυτική βαφή για να μην επιβαρύνομαι με τοξικές ουσίες. Επίσης, τα ισιώνω με μασιά και όχι με πιστολάκι. Η μασιά είναι πιο αποτελεσματική. Αυτές τις εργασίες -κατά κανόνα- τις κάνω μόνη μου για να μην έχω οικονομική επιβάρυνση. Ωστόσο, έχω να πω ότι όσες φορές πηγαίνω στην κομμώτρια το αποτέλεσμα -όπως είναι φυσικό- είναι θεαματικό. Άλλο πράγμα ο ειδικός. Το είχε πει και ο Πλάτωνας: "Να εμπιστευόμαστε τη γνώμη του επαΐοντα (του ειδικού)". Μου πάει και το κόκκινο αρκετά, γιατί έχω σταρένια επιδερμίδα. Ωστόσο, δεν μου πάει καθόλου το ξανθό. Με κάνει σαν πτώμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Λυσιστράτη είμαστε το ακριβώς αντίθετο.
Εγώ είμαι ξανθιά (δηλαδή φυσική καστανόξανθη - σχεδόν ξανθιά, και από τα 19 κάνω ξανθές ανταύγιες) με λευκό δέρμα.
Ααα δεύτερη εφηβεία στα 31 μου δεν δέχομαι, θα τη ζήσω μετά τα 40 που θα θέλω να ξεμωραθώ! :P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Λυσιστράτη είμαστε το ακριβώς αντίθετο.
Εγώ είμαι ξανθιά (δηλαδή φυσική καστανόξανθη - σχεδόν ξανθιά, και από τα 19 κάνω ξανθές ανταύγιες) με λευκό δέρμα.
Ααα δεύτερη εφηβεία στα 31 μου δεν δέχομαι, θα τη ζήσω μετά τα 40 που θα θέλω να ξεμωραθώ! :P:P:P:P

Εγώ μετά τα 40 θα ζήσω την τρίτη εφηβεία. Ως εκ πεποιθήσεως εργένισσα μάλλον δεν έχω συνειδητοποιήσει την ηλικία μου.:clapup: Δεν πειράζω, όμως. Όταν αισθανόμαστε νέοι/ες, είμαστε νέοι/ες. Το ξανθό είναι πράγματι ωραίο και κολακεύει τις πιο πολλές γυναίκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
ΦΦοβερα tips.Εχω κι εγω να μοιραστω κατι.Σορι αν το ειπαν αλλα κοιταξα μονο δυο τρεις σελιδες.Ημουν στους παππουδες με την αδερφη μου μου το λεγε δεν το πιστευα μεχρι που το εκανε και τηνν ειδα:εβαλε μαγειρικη σοδα στην οδοντοβουρτσα αφου την εβρεξε τα επλυνε καλα και εφυγε η κιτρινιλα(η περισσοτερη ειναι και καπνιστρια) και ελαμψαν τα δοντια της.Οκ δν εγινε και πετριδης αλλα αμμα το κανεις ππεντε φορες ειναι ελαφρα κατωτερο απο την λευκανση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Πες μας τα βήματα συγκεκριμένα.
1. Πλένεις τα δόντια σου με κανονική οδοντόκρεμα. Ξεβγάζεις.
2. Βρέχεις την οδοντόβουρτσα σου και ρίχνεις μαγειρική σόδα. Τα ξαναβουρτσίζεις. Ξεβγάζεις.

Σωστά????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
πρωτα το δυο μετα το ενα
+
δεν κανουμε τσιγκουνιες στη μαγειρικη σοδα
σπαμε με το δαχτυλακι τους βολους που θα γινουν σκονη
περναμε αρκετη ωρα βουρτσιζοντας(δεν θελω προχειρες δουλιες)
για ομοιομορφο αποτελεσμα και μεσα και εξω
και κατι αλλο...............μην ακουσω βρισιες επειδη δεν φεγγουν στο σκοταδι παντως απο την πρωτη φορα θα δειτε διαφορα(ωπα ετοιμη για διαφημιση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Α δηλαδή πρώτα τα πλένεις με τη σόδα και μετά τα πλένεις με κανονική οδοντόκρεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
ΦΦοβερα tips.Εχω κι εγω να μοιραστω κατι.Σορι αν το ειπαν αλλα κοιταξα μονο δυο τρεις σελιδες.Ημουν στους παππουδες με την αδερφη μου μου το λεγε δεν το πιστευα μεχρι που το εκανε και τηνν ειδα:εβαλε μαγειρικη σοδα στην οδοντοβουρτσα αφου την εβρεξε τα επλυνε καλα και εφυγε η κιτρινιλα(η περισσοτερη ειναι και καπνιστρια) και ελαμψαν τα δοντια της.Οκ δν εγινε και πετριδης αλλα αμμα το κανεις ππεντε φορες ειναι ελαφρα κατωτερο απο την λευκανση
Για να φανεί αποτέλεσμα με την σόδα όπως λες και εσύ χρειάζεται υπομονή, θέλει δηλαδή αρκετές πλύσεις για να δεις διαφορά
Πες μας τα βήματα συγκεκριμένα.
1. Πλένεις τα δόντια σου με κανονική οδοντόκρεμα. Ξεβγάζεις.
2. Βρέχεις την οδοντόβουρτσα σου και ρίχνεις μαγειρική σόδα. Τα ξαναβουρτσίζεις. Ξεβγάζεις.

Σωστά????

Ναι έτσι είναι,απλά μάσησε μετά καμία μαστίχα γιατί η γεύση της σόδας ανάμεσα στα δόντια είναι κάπως εκνευριστική
..καλά δεν το ξέρεις αυτό; :redface:
Είπα να μη το αναφέρω γιατί είναι γνωστό :P
Προσοχή όμως! Δεν κάνει κάθε μέρα, θα το κάνεις 1 άντε 2 φορές τη βδομάδα, η σόδα σε υπερβολική δόση βλάπτει το σμάλτο των δοντιών!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ναι έτσι είναι,απλά μάσησε μετά καμία μαστίχα γιατί η γεύση της σόδας ανάμεσα στα δόντια είναι κάπως εκνευριστική
..καλά δεν το ξέρεις αυτό; :redface:
Είπα να μη το αναφέρω γιατί είναι γνωστό :P
Προσοχή όμως! Δεν κάνει κάθε μέρα, θα το κάνεις 1 άντε 2 φορές τη βδομάδα, η σόδα σε υπερβολική δόση βλάπτει το σμάλτο των δοντιών!!

Δεν το ήξερα, επειδή έχω ήδη κάνει λεύκανση. Όχι Αλέξανδρος Πετρίδης, αλλά είναι λευκά. Τις ήθελα τις πληροφορίες περισσότερο ενημερωτικά. Ευχαριστώ πολύ παιδιά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
κατι αλλο για αυτο ΄που ειπε η ζωη
στην αρχη δεν πειραζει να το κανεις συνεχομενα οχι πανω απο τρεις μερες
η σοδα δεν ειναι τοσο εκνευριστικη:βασικα ειναι υποκειμενικο η αδερφη μ το σιχαινεται εγω το αισθανομαι σαν νερο με ελαχιστο αλατι
τωρα που ειπα αλατι και με αλατι γινεται συμφωνα με τα λεγομενα της αδερφης μου απλα χαλαει πιο ευκολα το σμαλτο κι εχει πιο δυνατη γευση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Για λευκά δόντια και φλούδα από λεμόνι. Βγάζεις την ψύχα και με την εσωτερική λευκή πλευρά της φλούδας (όχι την κίτρινη δηλαδή) τρίβεις τα δόντια. Επειδή είναι όξινο ούτε και αυτό πολύ συχνά. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Καλά έχω πορωθεί μ αυτό το τόπικ.
Παιδιά γράψτε ότι ξέρετε, ακόμα κι αν σας ακούγεται αυτονόητο. Μπορεί να μην το γνωρίζουμε.
Αυτό που έκανε η γιαγιάκα μου για απαλά πατουσάκια..
Το χειμώνα, άπλωνε βαζελίνη στα πατουσάκια, φορούσε κάλτσες και κοιμόταν. Το πρωί ήταν πολύ απαλα τα πόδια της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Το ξέρω κι εγώ για την βαζελίνη. Ισχύει και για τα χέρια.
Επίσης για λαμπερά μαλλιά ιδανικό το κρύο νερό και το ξύδι. Φαντάζομαι το γνωρίζετε αλλά το λέω για την ιστορία. Καλό ξέβγαλμα μετά για να μην μυρίζετε. :P
Επίσης για να έχετε τα ιδανικά Ινδιάνικα μαλλιά βάλτε λάδι, αφήστε για μισή με μία ώρα σε μία σακούλα και μετά λουστείτε κανονικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Καλά έχω πορωθεί μ αυτό το τόπικ.
Παιδιά γράψτε ότι ξέρετε, ακόμα κι αν σας ακούγεται αυτονόητο. Μπορεί να μην το γνωρίζουμε.
Αυτό που έκανε η γιαγιάκα μου για απαλά πατουσάκια..
Το χειμώνα, άπλωνε βαζελίνη στα πατουσάκια, φορούσε κάλτσες και κοιμόταν. Το πρωί ήταν πολύ απαλα τα πόδια της.

Αυτό το κάνω και εγώ :D
Να πω ένα κολπάκι για να μη λερώνονται οι καλτσούλες; Εγώ το κάνω πάντως :P
πριν βάλω κάλτσες τυλίγω τα πόδια μου με κάτι μικρά σακουλάκια κουζίνας, συνήθως τα χρησιμοποιούμε για να βάλουμε κολατσιό μέσα, αλλά νταξ, εγώ τους βρήκα άλλη χρησιμότητα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
πριν βάλω κάλτσες τυλίγω τα πόδια μου με κάτι μικρά σακουλάκια κουζίνας, συνήθως τα χρησιμοποιούμε για να βάλουμε κολατσιό μέσα, αλλά νταξ, εγώ τους βρήκα άλλη χρησιμότητα :redface:

Δεν ανατριχιάζεις καλέ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top