Nτύνεστε βάσει εποχής ή βάσει καιρού;

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Το ξερω οτι ειναι περιεργος ο τιτλος του θεματος, αλλα με αγαπατε και θα δειτε τι εννοω.
(Δεν θελω γκριματσες στο αν με αγαπατε ή οχι...ουτε γελια!:mad::P)

Το ερωτημα μου ειναι το εξης:
Ξερουμε ολοι μας οτι ντυνομαστε βαση του τι μας αρεσει, του τι μας παει, τι μας κολακευει κτλ κτλ.
Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν ντυνεστε βαση της ημερομηνιας ή του μηνα ή βαση του καιρου.

Για να γινω πιο αναλυτικος...
Εχουμε φεβρουαριο και συνηθως κανει κρυο.
Αυτη την εβδομαδα ομως ο καιρος ειναι ανοιξιατικος και δεν προβλεπονται αλλαγες αποτομες στην θερμοκρασια.
Οταν θα βγειτε εξω θα ντυθειτε πιο "ελαφρα" ή θα ντυθειτε οπως συνηθιζεται για την εποχη?

Μπορει να φαινεται χαζο το ερωτημα, αλλα βλεπω πολλους εδω στο Bari που ενω π.χ. ο καιρος ειναι μια χαρα ντυνονται με σκουφια, κασκολ, μπουφαν και δεν συμαζευεται.
Και δεν ειναι τοσο οτι κρυωνουν, γιατι εφενως τους βλεπω αναψοκοκκινισμενους, αφετερου...δεν κανει καθολου μα καθολου κρυο.:confused:

Εσεις τι κανετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Φυσικά και θα ντυθώ ανάλογα με τον καιρό. Αν κάνει περισσότερη ζέστη σε χειμωνιάτικη περίοδο, απλά δεν θα φοράω το μπουφάν μου και θα το κρατάω για την περίπτωση που κάνει κρύο αργότερα. Αν κάνει κρύο σε καλοκαιρινή περίοδο, βάζω ένα ζακετάκι το οποίο οποιαδήποτε στιγμή μπορώ να βγάλω αν ζεσταθώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Βασικά, σχεδόν όλο το χρόνο το ντύσιμό μου είναι σχεδόν ίδιο. Τζην παντελόνι, μακό μπλουζάκι, με μανίκι ή χωρίς ανάλογα τον καιρό.
Το μόνο που αλλάζει, είναι το μπουφάν, που αναλόγως καιρού πάλι, είναι είτε ελαφρύ, είτε χοντρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εγώ πάντως ακόμα με το φούτερ κυκλοφορώ γιατί όταν βγαίνω το (πολύ) πρωί κάνει ψόφο.


Βέβαια... καταντάω να σκάω το μεσημέρι. :P
Αλλά έχω μια χαζή προκατάληψη να βγάζω τα μακρυμάνικα τελευταίος. Δηλαδή οκ, συνήθως πρέπει να 'ρθει Απρίλης ή Μάης. :hmm:




Φυσικά εξαρτάται κι απ' τον καιρό. Στα χιόνια δεν διαφέρω απ' τον Γιέτι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

T_Chameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Θα έλεγα πως μου αρέσει το ντύσιμο με Στυλ και φινέτσα.. πρόσφατος όμως έχω εγκλιματιστεί με το μοντέλο νεανικός νέος δλδ τζιν ζιβάγκο και δερμάτινο σακάκι..
Τα ακραία στιλ δεν μου αρέσουνε το θεωρό γέλιο να ντυνόμαστε σύμφωνα με την μουσική που ακούμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Καμιά φορά τυχαίνει ,ενώ έχει καλό καιρό (μέσα στο χειμώνα), να φυγω ασυναίσθητα φορώντας μπουφάν.Μετά θα σκάσω και απο την επόμενη μέρα θα αρχίσω να κοιτάω τί καιρό έχει πριν βγω έξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neraidoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Πεγκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Α εθιξες ενα προβλημα μου το χειμωνα λοιπον οταν δουλευω ντυνομαι πολυ ζεστα πολυ ομως παω στη δουλεια μετα σκαω και δεν μπορω να βγαλω τιποτα,τωρα που ειναι χειμωνας με ανοιξιατικο καιρο στην εξοδο μου δεν ξερω τι να βαλω το βραδυ μιας και ειμαι κρυωνιαρα!οποτε βαζω κατυ ελαφρυ και στο τελος κρυωνω:(κοπελς πειτε μ ιδεες πως ντυνεστε χωρις να κρυωνετε πολυ για βραδυ σπεσιαλ ο,ως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Πολυ απλα, ειναι Φεβρουαριος πχ αλλα εχει σχετικη ζεστη... θα ντυθω λιγο πιο ελαφρια, αλλα θα εχω ενα μπουφαν για back-up καλου κακου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ανάλογα τον καιρό τον χειμώνα που κάνει ζέστη καμιά φορά βάζω ψιλό ρούχο και πάντα μαζί μου καβάτζα ένα μπουφάν, άν αλλάξει το βάζω, το καλοκαίρι πάντα κοντό μέχρι τον Νοέβρη που κάνει ζέστη, ακόμα και να βρέχει όσο νοιώθω ζέστη δεν αποχορείζομαι το κοτομάνικο, πρέπει να είναι υπερβολικά κρύος ο καιρός για να ντυθώ καλά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MADAME_FOFO

Νεοφερμένος

Η MADAME_FOFO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
χμ.....παντα ντυνομαι βαση κιλων!!!!!λειτουργω με την μεθοδο γιο-γιο,βαζω 3-4 μονο φαρδια ρουχα....χανω 3-4 ,γιορτη,παρτυ,ολα εξω!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
από την μέση και πάνω , βάσει εποχής και από την μέση και κάτω , βάσει καιρού

ακριβώς στην μέση , βάζει εποχής του εκάστοτε καιρού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Ούτε με βαση την εποχή,ουτε με βάση τον καιρό :P Nτύνομαι χωρίς καποιο κριτήριο
Κυκλοφορώ με χοντρό μακρυμάνικο το καλοκαίρι,και με σορτσάκι και αμάνικη μπλούζα τον χειμώνα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Με βάση τον καιρό βέβαια. Όπως είπες, αν είναι χειμώνας αλλά έχει ζεστή δεν θα κάτσω να σκάσω με τα πουλόβερ και τα σκουφιά! Όπως επίσης δεν θα παγώσω αν το καλοκαίρι έχει βροχερές μέρες και πεσμένη θερμοκρασία, θα φορέσω πιο χοντρά ρούχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εχμ... Εγώ, ποτέ δεν ντύνομαι χοντρά πάντως, όσο κρύο και να κάνει. Ειδικά πουλόβερ, μάλλινα, ζιβάγκο, το χειμώνα δε φοράω ποτέ. Αν τα φορέσω θα νιώθω σαν μπαλίτσα με τόσα ρούχα, και δεν μπορώ καν να κινούμαι άνετα.
Ακόμα και τα μπουφάν δεν τα πάω, πολλά ρούχα ρε παιδί μου.
Αλλά γενικά μου αρέσουν πιο πολύ τα χειμωνιάτικα ρούχα, μπορείς και κάνεις διάφορους συνδιασμούς, και έχεις και επιλογές. Ενώ το καλοκαίρι με τον καύσωνα τι να βάλεις; -.- Λίγα πράματα.

Γενικά, πάω με τον καιρό τέλος πάντων.


Βτω συννέφιασεεεε, λέτε να βρέξει και στην Αθήνα επιτέλους;:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria17

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Το ξερω οτι ειναι περιεργος ο τιτλος του θεματος, αλλα με αγαπατε και θα δειτε τι εννοω.
(Δεν θελω γκριματσες στο αν με αγαπατε ή οχι...ουτε γελια!:mad::P)

Το ερωτημα μου ειναι το εξης:
Ξερουμε ολοι μας οτι ντυνομαστε βαση του τι μας αρεσει, του τι μας παει, τι μας κολακευει κτλ κτλ.
Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν ντυνεστε βαση της ημερομηνιας ή του μηνα ή βαση του καιρου.

Για να γινω πιο αναλυτικος...
Εχουμε φεβρουαριο και συνηθως κανει κρυο.
Αυτη την εβδομαδα ομως ο καιρος ειναι ανοιξιατικος και δεν προβλεπονται αλλαγες αποτομες στην θερμοκρασια.
Οταν θα βγειτε εξω θα ντυθειτε πιο "ελαφρα" ή θα ντυθειτε οπως συνηθιζεται για την εποχη?

Μπορει να φαινεται χαζο το ερωτημα, αλλα βλεπω πολλους εδω στο Bari που ενω π.χ. ο καιρος ειναι μια χαρα ντυνονται με σκουφια, κασκολ, μπουφαν και δεν συμαζευεται.
Και δεν ειναι τοσο οτι κρυωνουν, γιατι εφενως τους βλεπω αναψοκοκκινισμενους, αφετερου...δεν κανει καθολου μα καθολου κρυο.:confused:

Εσεις τι κανετε?

ωραιο ποστ..χΔ
εγω φοραω απο τον φεβρουαρη κοντομανικα κ αμανικα κ δν βαζω κα9ολου χειμονιατικα ε3ω γτ απλως δεν με ενοχλει το κρυο το αντεχω κ ας εχει παγωνια ε3ω..συνη9εια ειναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Γενικα ντυνομαι βασει καιρου...:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Αναλογα με τον καιρο καλε!
Υποτιθεται τον Μαρτιο εχουμε ανοιξη,αλλα μερικες φορες κανει ψοφο..ειναι δυνατον να βγω με την ανοιξιατικη ζακετουλα?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Τίποτα από τα δύο. Χθες που φυσούσε και έκανε κρύο βγήκα έξω με σορτσάκι και αμάνικο φανελάκι..Παίζει να μουν η μονη κοπέλα με τέτοια αμφίεση! :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Ανάλογα με τον καιρό προφανώς... Βέβαια μερικές φόρες με επηρεάζει η εποχή αλλά ελάχιστα. Π.χ. αμά πιάσει καμιά ζέστη το Φλεβάρη και θέλω να ντυθώ ελαφριά σκέφτομαι , καλά ακόμα χειμώνας είναι, αλλά μόνο για λίγο. Νομίζω πως είναι πολύ πιο λογικό να ντύνεσαι βάση καιρού και δεν σκας ή δεν κρυώνεις από βλακεία σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Βάσει του αν κρυώνω ή ζεσταίνομαι!! Seriously.... :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top