Χρήματα μέσω διαδικτύου: Εναλλακτική στην ανεργία ή απάτη (ακόμα) μία;

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Αν καταλαβα καλα το hosting ειναι ενας χωρος που φιλοξενει ενα μλογκ/ιστοσελίδα και συνηθως παρεχει ρυθμισεις για τη διαμόρφωσή της. Απαιτει πληρωμη, αναλογα το πακετο που επιλεγει κανεις, οπως και ο σερβερ. Σωστά; Το plug-in ειναι ενα προτυπο σχεδιο για τη δημιουργια blog;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
:mad: τι θα μπορώ εγώ να χρεώσω με πέντε ευρώ άχρηστος είμαι

υσ Τελικά αυτά που λένε μπορώ να τα κάνω σχεδόν όλα. Το microdeals είναι γεμάτο απατεώνες μου φαίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
Αν καταλαβα καλα το hosting ειναι ενας χωρος που φιλοξενει ενα μλογκ/ιστοσελίδα και συνηθως παρεχει ρυθμισεις για τη διαμόρφωσή της. Απαιτει πληρωμη, αναλογα το πακετο που επιλεγει κανεις, οπως και ο σερβερ. Σωστά; Το plug-in ειναι ενα προτυπο σχεδιο για τη δημιουργια blog;;
Hosting και server ειναι πρακτικα το ιδιο. Hosting ειναι η υπηρεσια της φιλοξενιας/στεγασης, ενω server ειναι ο χωρος της στεγασης. Ενας υπολογιστης ειναι που στεγαζει πολλά sites ή αποκλειστικα το δικο σου (αναλογα τι πακετο αγοραζεις). Οταν ανοιγεις το λογαριασμο, εχεις ενα πανελ κι απο κει μπαινεις κι εγκαθιστας την πλατφορμα που θες. Η καθε πλατφορμα εχει plugins που προσθετουν λειτουργιες. Πχ το Wordpress ηταν αρχικα μια πλατφορμα για blogging, αλλά με τα χρονια διαφοροι developpers προσθεταν plugins για οτιδηποτε. Εδω ειναι τα plugins του και ειναι καπου 42 χιλ (νομιζα ηταν 30 χιλ). https://wordpress.org/plugins/ Εχεις προσβαση μεσα απο το dashboard του wordpress οταν το εγκαταστησεις.

Αν εγκαταστησεις αλλη πλατφορμα θα εχει τα δικα της plugins. Eδώ πχ ειναι τα plugins της πλατφορμας elgg (πλατφορμα για social networking): https://elgg.org/plugins
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
:mad: τι θα μπορώ εγώ να χρεώσω με πέντε ευρώ άχρηστος είμαι

υσ Τελικά αυτά που λένε μπορώ να τα κάνω σχεδόν όλα. Το microdeals είναι γεμάτο απατεώνες μου φαίνεται.

5 E ειναι το στανταρ, αλλά ολα αυτα τα site με τα gigs (=μικρουπηρεσιες) βαζουν διαβαθμισεις μεχρι 50 Ε. Μαζευουν και απατεωνες, αλλα εχουν και καλες υπηρεσιες. Πχ βρηκα σε αυτο το site ενα gig για βιντεο παρουσιασης επιχειρησης στα 30 Ε που ειναι καλη τιμη. Και ευκολη γενικα δουλεια για αυτους. Βγαζουν δυο τρεις ρουτινες με ενα videosoftware και δουλευουν με αυτες. Εσυ τους στελνεις τις ατακες, φωτογραφιες ή βιντεο και το βγαζουν σε συντομο χρονικο διαστημα. Καθαρα λεφτα, κοστος μηδεν. Μια φορα ειχα χρησιμοποιησει ενα τετοιο site και μου εβγαλε ενα βιντεακι σε μιση ωρα στα 29 Ε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pana0z

Νεοφερμένος

Ο Pana0z αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα,
σχετικά με την leapforce τι γνώμη έχετε;
Επίσης χρειάζεται κατι σαν ασφάλιση; Με την εφορία τι κάνω;
Είμαι εγγεγραμένος στον ΟΑΕΔ.Αν ξεκινήσω στο leapforce τι θα χρειαστεί να κάνω;
Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
377498179_788593809937754_6511924506362830246_n.jpg
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top