Βιολογία ως κύριο πτυχίο για μεταπτυχιακό εγκληματολογίας

Λινακι

Νεοφερμένος

Η Λινακι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Είμαι 3η λυκείου και όπως καταλαβαίνετε ψάχνομαι κι εγώ όπως οι περισσότεροι στην ηλικία μου και έχω την εξής απορία: Εκτός από επιστήμες ψυχολογίας,κοινωνιολογίας κτλ, μπορώ να σπουδάσω βιολογία και να κάνω μεταπτυχιακό εγκληματολογίας; Κι αν μπορώ ποιά θα είναι η φύση του επαγγέλματος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Κι αν μπορώ ποιά θα είναι η φύση του επαγγέλματος;

Πάντως δεν θα είναι όπως φαίνεται στα διάφορα CSI-NCIS.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
Εχω ενα γνωστο που δουλευει στο εγγληματολογικο (στην καβαλας επανω ειναι τα κεντρικα τους). Κανει αναλυσεις DNA κτλ.

Η δουλεια ειναι 6 το πρωι με 2 το μεσημερι, αλλα εχει πολλες υπερωριες. Ο μισθος χιλιαρικο. Ο φιλος δεν ειναι τεχνικος ειναι επιμελιτης του τμηματος PCR, εχει πτυχιο στην βιολογια, μαστερ στην γενετικη, διδακτορικο στην βιοτεχνολογια και μεταδιδακτορικο στο φλεμινγκ στην βιολογια του καρκινου του πνευμωνα.

Εχει το πλεονεκτημα οτι εχει αρκετη κρατικη χρηματοδοτιση για καθαρη ερευνα και την εκδοση papers το οποιο βοηθαει πολυ στο βιογραφικο.

Θελει σχετικα καλο βιογραφικο για να μπεις και οταν μπεις εισαι υπαστυνομος και σου κανουν εκπαιδευση και σεμιναρια.

Ο ιδιος λεει οτι δεν απεχει πολυ απο αυτα που βλεπουμε στην τηλεοραση, αλλα δεν εχουν σχεδων καθολου δουλεια εκτος εργαστηριου, και επισις εχουν ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ πολλες καταθεσεις σε δικαστηρια.

Αυτα ξερω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Είμαι 3η λυκείου και όπως καταλαβαίνετε ψάχνομαι κι εγώ όπως οι περισσότεροι στην ηλικία μου και έχω την εξής απορία: Εκτός από επιστήμες ψυχολογίας,κοινωνιολογίας κτλ, μπορώ να σπουδάσω βιολογία και να κάνω μεταπτυχιακό εγκληματολογίας; Κι αν μπορώ ποιά θα είναι η φύση του επαγγέλματος;


Ανάλογα με το τι θες να μπεις αστυνομία (γιατί για να θες εγκληματολογία,μάλλον θες εγκληματολογικό-ΔΕΕ).
Βιολογία και χημεία κάνεις βιολογικές αναλύσεις.
Ξέρεις,χώματα και διάφορα τέτοια απ'τον τόπο του εγκλήματος.
Για DNA δε ξέρω,αλλά λογικά εξετάζεις,όπως και αίμα.
Εύχομαι να πετύχεις οτι θες,μόνο κοίτα μη μου σκοντάψεις σε καναν έρωτα και παρατήσεις τις σπουδες:redface:
θα το ψάξω κ άλλο,γιατί και εγώ κάτι τέτοια θέλω να κάνω.
την ιατροδικαστική τη σκέφτηκες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top