Υπάρχει κάτι που δεν σας αρέσει στον τόπο που μένετε;

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,589 μηνύματα.
Η Αθήνα δεν είναι απλά καλή είναι ιδανικό μέρος γιατι συνδυάζει πολη και εξοχή. Αμα θές εξοχη έχει πολλα μέρη να πας ..... για το Σαββατοκυριακο. Συνεχιζεις από Κηφισιά προς Εκάλη - Δροσια - Άνοιξη - Ροδοπολη - Αγ.Στέφανο είναι μονο μερικά σημεια. Επισης αμα θές να κάνεις καλα ψώνια χωρις να κρέμεσαι στον κάθε πονηρο επαρχιώτη που την έχει δει μονοπώλειο με το μαγαζάκι του έχει εκατοντάδες επιλογές.


Που πα ρε καραμητρο να πουλήσεις εκθεσιακη τηλεοραση στον Αθηναιοοοο ..... αμα με ξαναδεις γράψε μου. Ο άλλος έφερνε γλυκά από αλλού έκανε ότι τα φτιάχνει αυτος .... ηταν πολύ καλος ισχυει αλλα 17 ευρω το κιλο τα γλυκα ποιος εισαι ρε μεγάλε ο Βενέτης ;;; εδώ ηταν μονοπώλειο στην Αθηνα θα τον ειχε σβησει ο Στεργιου και άλλοι πολλοι ακομα. Οποτε τι να βγεις παραέξω να ανοιξει το μάτι σου. Από ποια έννοια;


o άλλος ειχε βάλει ένα σουβλάκι με κεμπάπ 2,80!!!! Λέει είναι από τον Παρλιάρο. Δυο φορές πηρα την τριτη δεν άντεξα την κοροϊδια. Θυμηθηκα ότι στην Αθηνα πάω στην Φιλαδέλφεια διπλα από του Τιλα παιρνω ένα τρομερο σουβλάκι με 1.80. Και ελάχιστο λίπος στο χοιρινο και μεγάλο , τεράστιο. Ο ακριβως διπλα το έχει 2,30. Όχι δεν θα πάω εχω επιλογές. Δεν θεωρω ότι με τέτοια κριση ο άλλος δικαιουται να δινει το σουβλάκι πάνω από 2 ευρώ. Ένα παράδειγμα φέρνω δεν είναι ότι είμαι τσιγκούνης απλα δεν μ αρεσει η κοροϊδια.


Στην Αθηνα λοιπον ΕΧΕΙΣ επιλογες να του κάνεις εμπάργκο. Στην Επαρχια δυστυχως δεν έχεις. Για αυτό την γουστάρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Εγώ πάντως θα θυσίαζα να πλήρωνα τα πράγματα λίγο πιο ακριβά για να είμαι συνεχώς κοντά στη φύση, την ησυχία, την καθαριότητα. Αν είχα ένα σπίτι μπροστά στη θάλασσα θυσίαζα πολλά. Ανάθεμα που δεν έχω χωριό. Αν είχα δε θα ερχόμουν ποτέ στην Αθήνα. Ο κόσμος στην επαρχία είναι πιο ευτυχής, οι ρυθμοί πιο χαλαροί. Θυμάμαι παλιά είχα έναν πελάτη στην Καλαμάτα και τον είχα πάρει τηλέφωνο μια φορά κατά τις 2 το μεσημέρι και δεν τον βρήκα. Με παίρνει μετά, μου λέει "πας καλά; στην Καλαμάτα το μεσημέρι ο κόσμος πίνει ουζακι και μεζέ, κανείς δε δουλεύει. Πιο μετά ή δουλειά.". Και γενικά όσους έχω δει στην επαρχία είναι χαλλλλλαραααα. Εδώ εμείς τρέχουμε πανικόβλητοι, να προλάβουμε το φανάρι, μη φύγει το λεωφορείο, να σπρωχτουμε στην ουρά, όλα χάλια. Η φράση που ακούς περισσότερο στην επαρχία είναι "μη στεναχωριέσαι!". Αυτή είναι ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Η Αθήνα είναι για τους νέους και τη ζωή και τις ευκαιρίες. Η επαρχία είναι για οικογένεια και retirement.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Οποιος ειναι ΔΥ περναει καλυτερα στην επαρχια απο οτι στην Αθηνα διοτι τα λεφτα που παιρνει αξιζουν περισσοτερο λογω χαμηλοτερου κοστους ζωης. Οποιος δεν ζει απο τον μεγαλο μπαμπακα και ψαχνει για δουλεια, ειναι σχεδον αυτοκτονικο να φυγει απο την Αθηνα. Οι λιγες ευκαιριες που υπαρχουν πλεον, ειναι ολες μαζεμενες εδω. Στην επαρχια σερβις και ντελιβερι. Κι αν δεν ηταν τα απειρα στρατοπεδα και οι αχρηστες σχολες στην επαρχια, πολλα μερη της επαρχιας θα ειχαν γινει post-apocalyptic.

Αληθεια ομως, πως γινεται να γκρινιαζεις για τα νοσοκομεια στην Αθηνα και να νομιζεις οτι στην επαρχια ειναι καλυτερα; Πρωτα απο ολα στην Αθηνα υπαρχουν νοσοκομεια, στην επαρχια οχι. Τα νοσοκομεια της Αθηνας ειναι τριτοκοσμικα γιατι ειναι ελληνικα, οχι γιατι ειναι στην Αθηνα. Εκτος αν στην επαρχια σε γιατρευει η γρια του χωριου και δεν περιμενεις τους γιατρους. Τα μοναδικα νοσοκομεια που μπορουν να φροντισουν κατι περισσοτερο απο κρυολογημα ειναι στις πολεις που εχουν ιατρικες σχολες. Στα υπολοιπα μερη της επαρχιας απλα προσευχεσαι να μην παθεις κατι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Στην επαρχία οι νέοι ακολουθούν τις δουλειές του μπαμπά τους, μαγαζιά, βιοτεχνίες, συνεταιρισμούς ακόμα και αγροτικές εργασίες. Σίγουρη δουλίτσα οπότε την οποία αν είχα θα προτιμούσα. Για τα νοσοκομεία εγώ προσωπικά δεν είπα κάτι κακό. Έχω δει πόσο προσπαθούν με υπεράνθρωπες προσπάθειες και λιγοστούς πόρους το προσωπικό των νοσοκομείων και είναι αξιοθαύμαστοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Μένω στην Αθήνα και μαρέσει πολύ. Σίγουρα έχει και τα αρνητικά της όπως η κίνηση στους δρόμους ιδαιτέρως τις ώρες αιχμής ή την πολυκοσμία αλλά πιστεύω όλες οι πολεις και τα χωριά έχουν τα αρνητικά και τα θετικά τους.

Στην Αθήνα έχει ό,τι θές, πολλές επιλογές για διασκέδαση, ψυχαγωγία ιδαιτέρως για μένα που μαρέσει πολύ το θέατρο και το μπαλέτο, δραστηριότητες για όλες τις ηλικίες (παιδότοποι, πάρκα αναψυχής, μουσεία). Και αν θές να πάς κάπου πιο εξοχικά δεν σε κρατάει κανείς απο το να πάς στην Πάρνηθα για πεζοπορία και πικ νικ (το χω κάνει πολλές φορές) ώστε να γεμίσουν τα πνευμόνια σου καθαρό αέρα, στο Λουτράκι για μονήμερη, στη Χαλκίδα, στο Πόρτο Γερμενό για μπάνιο το καλοκαίρι. Όλα αυτά είναι λίγο πιο έξω απο την Αθήνα.Είμαστε οι επιλογές μας. Στην Αθήνα μπορείς να περάσεις όμορφα και να έχεις ποιότητα ζωής αρκεί να το διαλέξεις.
Δεν σου έβαλε κανένας το μαχαίρι στο λαιμό να ζείς σε μια πολυκατοικεία σαν χαρτόκουτο και να είσαι όλη μέρα κλεισμένος μέσα μιξοκλαίγοντας οτι έχει κίνηση στους δρόμους ή που να πας να στριμωχθείς. Έχει κίνηση οκ, αλλα παντού δεν έχει αρνητικά;

Μέρη υπάρχουν αρκεί να τα ανακαλήψεις.
Αν έμενα σε χωριό και κυρίως σε νησί θα πέθαινα απο κατάθλιψη ιδαιτέρως τους χειμερινούς μήνες.
Αν δεν έμενα στην Αθήνα, θα ήθελα και πάλι να μένω σε μεγαλούπολη όπως η Θεσ/νίκη ή η μεγάλη μου αγάπη που είναι ο Βόλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ναι για αυτο στελνουν ολοι τα παιδια τους στην Αθηνα και τη Θεσσαλονικη να σπουδασουν, επειδη καλοπερνανε τοσο πολυ. Ισα ισα που οι περισσοτεροι γονεις θελουν τα παιδια τους να ξεφυγουν απο αυτο που κανουν οι ιδιοι. Ξερεις ποσα μαγαζια και ποσες βιοτεχνιες εκλεισαν; Ποσοι αγροτες τα βγαζουν ισα ισα περα για να ζησουν; Ακριβως επειδη η επαρχια δεν ειχε δουλειες υπηρχε τοσο εντονη αστικοποιηση και μαζευτηκε το 40% του πληθυσμου στην Αθηνα. Πηγαν στη μεγαλη πολη, μακρια απο τα μερη τους και τις "σιγουρες δουλειες" για να εχουν ενα καλυτερο μελλον και να ξεφυγουν απο τη μιζερια στην οποια ζουσαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,589 μηνύματα.
Η Αθήνα είναι για τους νέους και τη ζωή και τις ευκαιρίες. Η επαρχία είναι για οικογένεια και retirement.


Έτσι ρε τζονυ! Έχεις πιάσει το νοημα. Η πρωτεύουσα είναι για τους νέους (όχι απαραίτητα στην ηλικια) γιατι υπάρχουν και νέοι στην ψυχη αλλα και γέροι ανεξάρτητα ηλικιας βλέπεις κάτι παιδια 30-40 χρονων κάνουν λες και είναι για συνταξη. Και βλέπεις κάτι 60αρηδες και είναι μέσα στην ενεργεια.


Για αυτό πηγαμε μπροστά Χιμελα και εδώ που είμαι εγω τα ιδια οι καφετεριες γεμάτες δεν δουλεύει κανεις μονο ουζάκια και μεζεδάκια. Mου κάνει πραγματικά εντυπωση .... δεν βαριούνται κάποιοι να κάθονται ολη τη μέρα να πινουν να τρωνε και να μην κάνουν τιποτα άλλο. Εδώ εγω που δουλεύω και παλι εχω αρχισει να νιώθω στάσιμος. Μηπως τελικά παιρνω λιγα λεφτά;


Ο σύγχρονος Έλληνας δεν θέλει να πάρει ευθυνη για τιποτα .... δεν θέλει να πάρει ρισκο ... δεν θέλει να προσπαθησει .... όλα έχουν μεινει ιδια όπως ζουσε ο κοσμος πριν 10-20 χρονια έτσι συνεχιζει και ζει. Και η κλασσικη ατάκα ολων όταν αντιμετωπίσεις ένα πρόβλημα "δεν σηκώνεσαι να φυγεις;;; τι ασχολεισαι;" τις προαλλες εψαχνα φαρμακειο δεν υπηρχε λέει ο άλλος ειδα λεει ότι δεν με έπαιρναν τηλεφωνο και το έκλεισα και πηγα σπιτι. Φαρμακοποιος στην επαρχια.


Σιγα μην ειχα φτασει 35 χρονων και συνεχιζα να μενω με τους γονεις μου και να μην έχω λεφτά θα ειχα φυγει μετανάστης στο εξωτερικο να βρω την τυχη μου ετσι και αλλιως εδώ τι τυχη να βρεις .... όλα περιεργα είναι. Οποτε από το να εισια καταδικασμενος χωρις λεφτά χωρις δουλεια και με αυτή τη κατασταση να σε βλέπουν και οι γυναικες και να σε σνομπάρουν σηκώνεσαι και φευγεις και πάς αλλου. Δεν ζεις με το να πηγαίνεις για έναν καφε ή για ένα ποτο το σαββατο είναι σαν να εισια πάλι 15-20 χρονων. Και γιατι όλα αυτά .... για να μην έρθεις αντιμέτωπος με την αποτυχια. Και το ρισκο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Δεν υπάρχουν πεζοδρόμια:shifty:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Η Θεσσαλονίκη έχει αρκετά καλά αλλά δεν μπορώ να πω ότι με τρελαίνει. Θεωρώ πως δεν είναι όμορφη πόλη κι αυτό με χαλάει πάρα πολύ. Η παραλία δεν είναι κάτι σπουδαίο εδώ που τα λέμε, η αρχιτεκτονική είναι μιας κλασικής μεγαλούπολης -τουτέστιν αδιάφορη έως χωρίς καμία αρμονία και αισθητική-, μόνο Άνω Πόλη δεν έχω πάει και ελπίζω τώρα που ανοίγει πάλι ο καιρός να δω πώς είναι και εκεί. Το μοναδικό ως τώρα μέρος που μου άρεσε ήταν η παραλία στην Καλαμαριά, έχει όμορφα μέρη να καθίσεις. Ακόμα κι αυτά όμως είναι γεμάτα σκουπίδια, κάτι που με εκνευρίζει βασικά.

Το μόνο που ελπίζω είναι ότι είμαι πολύ λίγο καιρό στη Θεσσαλονίκη οπότε γι αυτό ακόμη δεν έχω βρει τα "καλά" της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Άμα δεν σ αρεσει η παραλία δύσκολα ν αλλάξεις γνώμη :(
Κατά τ άλλα ναι, το κέντρο είναι ασχημο, μόνο θέα από άνω πόλη,παραλία και ανατολικά αξίζει :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,604 μηνύματα.
Απο τα καλυτερα εργα η παραλια στην πολη , απο μεγαρο μεχρι μακεδονια παλας . Αμα εχεις και φιλο/η αξιζει το βραδυ για μια βολτα ή να πας μέχρι τα ανάκτορα και κρηνη, έχει ενα σημειο στον ομιλο που βλεπεις ολη την πολη για κατι πιο ρομαντικο . Τωρα το κεντρο ειναι για συγκεκριμενα πραγματα, ψωνια και διασκεδαση. Δυτικα δενν λεει καθολου . Τωρα ανω πολη καστρα εεε κατι λεει αλλα ειναι λιγο επικινδυνα και εαν δεν ξερεις τους δρομους ακομη χειροτερα.Για τα θετικα σε μια ωρα εισαι χαλκιδικη (πρωτο ποδι) και σε 1,30 δευτερο . Μετα η Περαια ισως για φαγητο και μετα Επανωμη για τους τολμηρους για μπανιο.
Αρνητικα ; Παρα πολλα . Οασθ , η μετακινηση ειναι ενα μεγαλο προβλημα στην πολη και ειδικα οταν βρεχει, δρομοι , τιμες(ειδικα χαλκιδικη) , τωρα τελευταια την ειδαμε καπως. Καμαρα και πανω απλησιαστα μερη εκτος και εαν ειστε πολλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,199 μηνύματα.
Δεν μου αρεσει η Αθηνα...πολυ φασαρια,ελαχιστο πρασσινο το οποιο δεν προσεχουν απο τους δημους και πολυ καυσαεριο.
Απο την αλλη δεν μου αρεσουν τα χωρια διοτι οι ανθρωποι ειναι κυριως γεροι-και εδω γερους βλεπεις βασικα αλλα μερικοι ειναι και πιο εξελιγμενοι- και δεν υπαρχει ιδιαιτερα σημαντικη επαφη με την τεχνολογια.
Μου αρεσει περισσοτερο η οργανωση της Αμερικης σε τετοια θεματα,που υπαρχουν οι μεγαλουπολεις και διπλα μπορεις να βρεις και κωμοπόλεις οι οποιες συνδυαζουν σε καλα επιπεδα φυση και τεχνολογια.
Βασικα μου αρεσει και το γεγονος οτι εκει το σπιτι θα ειναι κατα βαση δυοροφο,με κηπο ξυλινο.Νομιζω οτι το ξυλο προσδιδει αλλη αισθητικη και επηρεαζει διαφορετικα τον ψυχισμο του ανθρωπου απο το μπετο.
Στην Ελλαδα η θα βρεις την πληρως βιομηχανοποιημενη πολη η το τελειως χωριο χωρις καμια πινελια τεχνολογιας.Δεν λεω εχει και αυτο την γοητεια του,pure nature.Αλλα σιγουρα δεν μενεις,ενω στις κωμοπολεις της Αμερικης κατι γινεται.
Γενικα οσοι ζουν επαρχια και η Αθηνα τους φαινεται παραδεισος εμενα μου φαινεται παραδεισος οι κωμοπολεις διπλα απο το Los Angeles :P .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
τέλεια τα ξύλινα σπίτια, ομολογουμένως. Αλλά αντεδείκνυνται απόλυτα για την ελλάδα που η εγκληματικότητα βαράει κόκκινα. Πετάει ο άλλος μιά ναπάλμ και στο κάνει φλαμπέ. Ή παίρνει μιά σέγα και στο κάνει κεφαλοτύρι. Πρώτα έρχεται η ασφάλεια, χωρίς αυτήν ποιότητα ζωής δεν νοείται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Η Θεσσαλονίκη έχει αρκετά καλά αλλά δεν μπορώ να πω ότι με τρελαίνει. Θεωρώ πως δεν είναι όμορφη πόλη κι αυτό με χαλάει πάρα πολύ. Η παραλία δεν είναι κάτι σπουδαίο εδώ που τα λέμε, η αρχιτεκτονική είναι μιας κλασικής μεγαλούπολης -τουτέστιν αδιάφορη έως χωρίς καμία αρμονία και αισθητική-, μόνο Άνω Πόλη δεν έχω πάει και ελπίζω τώρα που ανοίγει πάλι ο καιρός να δω πώς είναι και εκεί. Το μοναδικό ως τώρα μέρος που μου άρεσε ήταν η παραλία στην Καλαμαριά, έχει όμορφα μέρη να καθίσεις. Ακόμα κι αυτά όμως είναι γεμάτα σκουπίδια, κάτι που με εκνευρίζει βασικά.

Το μόνο που ελπίζω είναι ότι είμαι πολύ λίγο καιρό στη Θεσσαλονίκη οπότε γι αυτό ακόμη δεν έχω βρει τα "καλά" της.

Η Θεσσαλονίκη είναι υπερεκτιμημένη πόλη. Η Ελλάδα έχει πολύ πιο όμορφες πόλεις από τη Θεσσαλονίκη.
Στο ίδιο συμπέρασμα καταλήγω 18 χρόνια τώρα :P


Υγ: Ναι, από τότε που άνοιξα τα μάτια μου και αντίκρισα τη Θεσσαλονίκη δεν μου άρεσε, έκλαψα να φανταστείς και είπα στη μάνα μου: Σε τι πόλη με γέννησες;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,604 μηνύματα.
Η Θεσσαλονίκη είναι υπερεκτιμημένη πόλη. Η Ελλάδα έχει πολύ πιο όμορφες πόλεις από τη Θεσσαλονίκη.
Στο ίδιο συμπέρασμα καταλήγω 18 χρόνια τώρα :P


Υγ: Ναι, από τότε που άνοιξα τα μάτια μου και αντίκρισα τη Θεσσαλονίκη δεν μου άρεσε, έκλαψα να φανταστείς και είπα στη μάνα μου: Σε τι πόλη με γέννησες;:worry:

Με ποια εννοια εννοεις το υπερεκτιμημένη πόλη ; Ως προς τι ;
Για μενα υπερεκτιμημενη ειναι η Αθηνα . Ντεμεκ πρωτευουσα και καλα αλλα ειναι ορισμενα σημεια που αξιζουν μην πω ελαχιστα και με φατε. Πολλα αρνητικα , λιγα θετικα .
Ποιες πόλεις ειναι πιο ομορφες απο Θεσ/νικη ;

Να καταληξουμε ομως οτι ειναι απαισιο αυτο το γκρι χρωμα που επικρατει στην χωρα τα τελευταια 30 χρονια καθως και αυτο το χαος με τα αμαξια που αν και ειχαν γινει μελετες για το προβλημα δεν εγινε εν τελει τιποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top