• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Πιτυρίδα

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Βοήθεια! Κάνω να κουνήσω τα μαλλιά μου και χιονίζει! Έχω δοκιμάσει αντιπιτυριδικό σαμπουάν αλλά δε βλέπω αποτελέσματα! Μήπως μπορείτε να μου πείτε από τι το παθαίνω?

Να πεις ότι είμαι βρομιάρης... μέρα παρά μέρα κάνω μπάνιο!
Να πεις ότι αγχώνομαι... όλη μέρα είμαι στην τρελή χαρά!

Καμιά ιδέα? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Μηπος πρεπει να σε δει δερματολογος; Η να δοκιμασεις αλλο αντιπυτιριδικο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Βασικά αυτό που λέει ο Κρόνος...δερματολόγο και γρήγορα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Μπορει να ειναι ξηροδερμια και οχι πιτυριδα.
Πανε σε εναν δερματολογο ηια να δεις τι ακριβως ειναι και να σου προτεινει θεραπεια.
Ειδικα εαν οπως λες εχεις τοσο εντονα "φαινομενα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Λέτε να είναι κάτι κακό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Όχι, μην ανησυχείς. Απλά ένας δερματολόγος θα σε βοηθήσει σίγουρα και αποτελεσματικά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Υπάρχει στο στέκι κανάς δερματολόγος? Δε γίνεται... όλο και κάποιον θα βρώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αν δεν δει το κεφάλι σου, δεν μπορεί να σου πει από εδώ μέσα. Πες το στη μητέρα σου να το κανονίσει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
οκ! Ούτως ή άλλως θα πήγαινα, καθώς η κουτέλα μου έχει γίνει φουλ στα μπιμπικάκια και τα σπυριά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Υπαρχει καποιος τροπος να μειωθει η πιτυριδα;Καποιο προιον που θα προτεινατε ισως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Έχω παρατηρήσει ότι και το καλύτερο φαρμακευτικό προϊόν να βάλεις, η πιτυρίδα δεν εξαλείφεται (at least στο δικό μου κεφάλι). Απλά μειώνεται. Και αν σταματήσεις τα αντιπιτυριδικά για 2-3 μέρες ξαναφουντώνει. Μόνη εξαίρεση (για μένα πάλι) η καλοκαιρινή περίοδος. Τα μπάνια στην θάλασσα κάνουν την καλύτερη δουλειά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Γνωριζεις απο τι προκαλειται η πιτυριδα;Επισης ο δερματολογος που πρεπει να επισκεφτεις ειναι απαραιτητο να ειναι ιδιοτης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Selsun blue, κάνει θαύματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Υπάρχει διαφορά μεταξύ ξηροδερμίας και πιτυρίδας;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Γνωριζεις απο τι προκαλειται η πιτυριδα;Επισης ο δερματολογος που πρεπει να επισκεφτεις ειναι απαραιτητο να ειναι ιδιοτης;

Ουσιαστικά προκαλείται από κάποιον μύκητα. Για ποιό λόγο να πρέπει να είναι ιδιώτης ο δερματολόγος; Σίγουρα είναι πιο βολικός καθώς για να κλείσεις ραντεβού στο Συγγρό ας πούμε από όσο ξέρω χρειάζεται αρκετή υπομονή. Βέβαια η πιτυρίδα δεν είναι και ζήτημα έκτακτης ανάγκης οπότε δεν πειράζει και να περιμένεις.

Πάντως και αγωγή από δερματολόγο να πάρεις, όπως είπα και πιο πάνω, μη νομίζεις ότι θα την εξαφανίσεις. Απλά θα μειωθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Ουσιαστικά προκαλείται από κάποιον μύκητα. Για ποιό λόγο να πρέπει να είναι ιδιώτης ο δερματολόγος; Σίγουρα είναι πιο βολικός καθώς για να κλείσεις ραντεβού στο Συγγρό ας πούμε από όσο ξέρω χρειάζεται αρκετή υπομονή. Βέβαια η πιτυρίδα δεν είναι και ζήτημα έκτακτης ανάγκης οπότε δεν πειράζει και να περιμένεις.

Πάντως και αγωγή από δερματολόγο να πάρεις, όπως είπα και πιο πάνω, μη νομίζεις ότι θα την εξαφανίσεις. Απλά θα μειωθεί.

Εστω.Ε ενταξει να παω σε δημοσιο και να δω αλλους να εχουν εγκαυματα, ερεθισμους και εγω να παω για πιτυριδα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hotlivec

Νεοφερμένος

Ο hotlivec αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Να κάνεις μπάνιο κάθε μέρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Για πιτυριδα εχω σιχαθει τις μ@λ@κιες του εμποριου (ultrex , head & shoulders ) , τα οποια σα προιοντα διαβαζω οτι εχουν και ουσιες που ειναι απαγορευτικες για το προβλημα της πιτυριδας
Τι εχετε να προτεινετε απο φαρμακειο ; ο,τιδηποτε ειναι καλο και βοηθαει ουσιαστικα και ας ειναι ακριβο

δεν ειναι εντονο το φαινομενο , αλλα δυστυχως υπαρχει .
επισης , μεχρι ποια ηλικια θα υπαρχει ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top