• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Περίοδος: Συμβουλές για τις ιδιαίτερες ημέρες του μήνα

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
nutella all time classic:hehe::hehe::hehe::hehe:
Εκείνες τις μέρες έχει την τιμητική της:P και τα ντεπόν επίσης βέβαια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
Εκείνες τις μέρες έχει την τιμητική της:P και τα ντεπόν επίσης βέβαια...

μπορει να φανει πολυ ακυρο αυτο αλλα εμενα τα ντεπον τα αναβραζον οταν τα πινω μ 8υμυζουν βοτκα λεμονι:redface::worry::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
μπορει να φανει πολυ ακυρο αυτο αλλα εμενα τα ντεπον τα αναβραζον οταν τα πινω μ 8υμυζουν βοτκα λεμονι:redface::worry::P

Δεν πινω αναβραζον :| το σιχαινομαι :| το μισω :|.
Βεβαια πλεον δεν με πιανουν καν τα ντεπον :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Χωρίς πλάκα τώρα, αν η άλλη δεν έχει ψυχολογικά, δε βγάζει το άχτι της πάνω σου επειδή έχει περίοδο :P

Δεν ισχυει αυτο και δεν μιλαμε μονο για περιοδο.
Περιμενε στην εγκυμοσυνη να δεις μερικες γυναικες ποσο στην τσιτα ειναι.
Μια φιλη μου γεννησε καλη της ωρα προ μερικων μηνων και μετα το πρωτο διμηνο ειχε φρικαρει η κοπελα. Περα απο τις σωματικες αλλαγες, δεν μπορουσε να κοντρολαρει τα νευρα της, ενω σε γενικες γραμμες την λες ηρεμο ατομο. Ο συζυγος της ρωτησε το γιατρο και της απαντησε το εξης-
οι ορμονες της εχουν φτασει στο κοκκινο. Θα σε ρωταει ''πεταει ο γαιδαρος?'' Πεταει, θα της λες.

Δε συμβαινει σε ολες τις γυναικες, αλλα σε αυτες που τους συμβαινει, δεν μπορεις να τις κατηγορεις για ψυχασθενεις.
Γω πχ, εχω νευρα αλλα συνηθως δεν ενοχλω, προσπαθω να εκλογικευομαι, δε μου φταιει κανεις. Και συνηθως περναω χρονο μονη μου.
Αλλα αν μου δινες τη δυνατοτητα να εκφραστω ελευθερα, θα σου ελεγα ''θελω να σου δωσω μια κλωτσια να πονεσεις κι εσυ, να σε βρισω να εκτονωθω, γιατι υποφερω, μου ρχεται να ξερασω οπου βρω γιατι το στομαχι μου με ενοχλει και κανει σβουρες, το κεφαλι μου ειναι βαρυ, το εντερο μου με πιεζει συνεχως, απτον πονο δεν μπορω να παρω ανασα, να φαω γιατι τιποτα δεν παει κατω και παραλληλως μεσα σε ολα αυτα, πρεπει να σηκωθω απτο κωλοκρεβατο να δουλεψω, να φροντισω αλλα τοσα πραγματα, αλλα και στο κρεβατι να με βαλεις, θα νιωθω αναπηρη οποτε δεν ξερω τι να κανω. Να κλαψω? Θυμωνω, νευριαζω αλλα στεναχωριεμαι κιολας που δεν εχω την ηρεμια οσες σκεψεις μου ρχονται να τις δω και πολυ λογικα. Ασε που εχασα και λιγο τον προσανατολισμο μου με ολα αυτα. Κατσε να τις φας.

Καταλαβαινεις πως απο το σωμα, τρελαινεται το μυαλο?
Και τουμπαλιν βεβαια.
Αλλα επιμενω, δε συμβαινει σε ολες τις γυναικες και δε συμβαινει καθε μηνα.
Εγω τα τελ χρονια παντως υποφερω πραγματικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Δεν ισχυει αυτο και δεν μιλαμε μονο για περιοδο.
Περιμενε στην εγκυμοσυνη να δεις μερικες γυναικες ποσο στην τσιτα ειναι.
Μια φιλη μου γεννησε καλη της ωρα προ μερικων μηνων και μετα το πρωτο διμηνο ειχε φρικαρει η κοπελα. Περα απο τις σωματικες αλλαγες, δεν μπορουσε να κοντρολαρει τα νευρα της, ενω σε γενικες γραμμες την λες ηρεμο ατομο. Ο συζυγος της ρωτησε το γιατρο και της απαντησε το εξης-
οι ορμονες της εχουν φτασει στο κοκκινο. Θα σε ρωταει ''πεταει ο γαιδαρος?'' Πεταει, θα της λες.
Μετά από αυτό θεωρώ τη μαμά μου υπερήρωα.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Τι γνώμη έχετε για το κυπελάκι περιόδου;

Δεν είχα ιδέα τι ήταν, και πέτυχα ένα βίντεο για αυτό στο youtube.
Λίγο αηδιαστικό μου φάνηκε. Το έχει δοκιμάσει καμία; Τι γνώμη έχετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Τι γνώμη έχετε για το κυπελάκι περιόδου;
Δεν είχα ιδέα τι ήταν, και πέτυχα ένα βίντεο για αυτό στο youtube.
Λίγο αηδιαστικό μου φάνηκε. Το έχει δοκιμάσει καμία; Τι γνώμη έχετε;
δεν το έχω δοκιμάσει. δεν μου φαίνεταια αηδιαστικό, απλά μου φαίνεται λίγο δύσχρηστο. την ώρα που θα το βγάζεις αυτό το πράγμα δεν είναι πιθανό να χυθεί το αίμα και να τα κάνει όλα κ*λο; ειδικά άμα το βγάλεις άτσαλα :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Τι γνώμη έχετε για το κυπελάκι περιόδου;
Δεν είχα ιδέα τι ήταν, και πέτυχα ένα βίντεο για αυτό στο youtube.
Λίγο αηδιαστικό μου φάνηκε. Το έχει δοκιμάσει καμία; Τι γνώμη έχετε;
Επειδή φοβάμαι ότι θα σιχαθώ το σώμα μου και την περίοδο και τα πάντα όλα αν πάω να δω βιντεάκι,πες μου ότι αυτό δεν μπαίνει μέσα στον κόλπο;:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Επειδή φοβάμαι ότι θα σιχαθώ το σώμα μου και την περίοδο και τα πάντα όλα αν πάω να δω βιντεάκι,πες μου ότι αυτό δεν μπαίνει μέσα στον κόλπο;:|


να το βιντεάκι..

δεν το φοράει η ίδια, δείχνει με το χέρι πως μπαίνει(και δεν έχω καταλάβει και ακριβώς), οπότε δεν θα σιχαθείς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Επειδή φοβάμαι ότι θα σιχαθώ το σώμα μου και την περίοδο και τα πάντα όλα αν πάω να δω βιντεάκι,πες μου ότι αυτό δεν μπαίνει μέσα στον κόλπο;:|
take a look. αν δεν μπαίνει στον κόλπο, που αλλού να μπαίνει οέο;:P όπως και τα ταμπόν.

edit: με πρόλαβε η Ιωάννα. νομίζω πως η κοπέλα στο βίντεο εξηγεί πολύ κατανοητά πως εφαρμόζεται. τι δεν καταλαβαίνετε, να σας το εξηγήσω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
δεν το έχω δοκιμάσει. δεν μου φαίνεταια αηδιαστικό, απλά μου φαίνεται λίγο δύσχρηστο. την ώρα που θα το βγάζεις αυτό το πράγμα δεν είναι πιθανό να χυθεί το αίμα και να τα κάνει όλα κ*λο; ειδικά άμα το βγάλεις άτσαλα :worry:

Συμφωνώ, επίσης δεν μου φαίνεται και πολύ εύχρηστο και άνετο για να το φοράς.

Σιγά μην άντεχα εγώ να φοράω αυτό το πράγμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Σιγά μην άντεχα εγώ να φοράω αυτό το πράγμα :P
νομίζω πως είναι θέμα συνήθειας και εξοικείωσης, όπως και με τα ταμπόν. οτιδήποτε στην αρχή ,μας φαίνεται "ξένο". μη μου πείτε πως την πρώτη φορά που βάλατε σερβιέτα είσασταν κομπλέ, γιατί εγώ ένιωθα σαν πιγκουίνος :P

αν και δεν με τρελαίνει η ιδέα του κυπελλακίου, ίσως και να το δοκίμαζα. αν μου το έδιναν ΤΖΑΜΠΑ βέβαια :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Hταν να το παρω σε αυτη τη περιοδο, αλλα δεν προλαβα. Μεσα στον μηνα θα παω να το παρω για την επομενη, εγω προσωπικα εχω σιχαθει τις σερβιετες, οποτε ελπιζω να βρω την υγεια μου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
νομίζω πως είναι θέμα συνήθειας και εξοικείωσης, όπως και με τα ταμπόν. οτιδήποτε στην αρχή ,μας φαίνεται "ξένο". μη μου πείτε πως την πρώτη φορά που βάλατε σερβιέτα είσασταν κομπλέ, γιατί εγώ ένιωθα σαν πιγκουίνος :P

αν και δεν με τρελαίνει η ιδέα του κυπελλακίου, ίσως και να το δοκίμαζα. αν μου το έδιναν ΤΖΑΜΠΑ βέβαια :hehe:
Ούτε ταμπόν έχω δοκιμάσει να φορέσω. Σκέφτομαι βλακωδώς ότι θα μου κοπέι το σκοινάκι και θα μείνει μέσα. :P
Αλλά θα ήθελα βέβαια να το δοκιμάσω.
Hταν να το παρω σε αυτη τη περιοδο, αλλα δεν προλαβα. Μεσα στον μηνα θα παω να το παρω για την επομενη, εγω προσωπικα εχω σιχαθει τις σερβιετες, οποτε ελπιζω να βρω την υγεια μου ;)
Αναμένουμε εντυπώσεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
take a look. αν δεν μπαίνει στον κόλπο, που αλλού να μπαίνει οέο;:P όπως και τα ταμπόν.
edit: με πρόλαβε η Ιωάννα. νομίζω πως η κοπέλα στο βίντεο εξηγεί πολύ κατανοητά πως εφαρμόζεται. τι δεν καταλαβαίνετε, να σας το εξηγήσω :P
Με τα ταμπόν έχω άσχημες αναμνήσεις,έβαλα μία μέρα νόμιζα ότι θα έφευγε,φοβόμουν να περπατήσω..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
ήθελα να δοκιμάσω ταμπόν στην προηγούμενη περίοδο αλλά δεν πρόλαβα. στην επόμενη, θα το επιχειρήσω. αν και για το σχολείο δεν νομίζω να βολέψει. θέλει συχνό άλλαγμα και νομίζω οι τουαλέτες του σχολείου δεν ενδύκνειται για κάτι τέτοιο :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
ήθελα να δοκιμάσω ταμπόν στην προηγούμενη περίοδο αλλά δεν πρόλαβα. στην επόμενη, θα το επιχειρήσω. αν και για το σχολείο δεν νομίζω να βολέψει. θέλει συχνό άλλαγμα και νομίζω οι τουαλέτες του σχολείου δεν ενδύκνειται για κάτι τέτοιο :hmm:
Αυτό το κόλλημα που ΟΛΕΣ οι τουαλέτες είναι βρώμικες δεν το καταλαβαίνω.:P Δε θα πας ούτε να πάρεις αγκαλιά τους τοίχους ούτε τίποτα,πας αλλάζεις τέλος.
Ειδικά αν είναι τούρκικες δε νομίζω πως έχεις μεγάλες πιθανότητες να κολλήσεις κάτι... Εγώ προσωπικά επειδή πίνω ατελείωτες ποσότητες νερού,δεν μπορώ να μην πάω.:redface:
Γενικά,είμαι πολύ γελοία σε αυτό το θέμα.:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Αυτό το κόλλημα που ΟΛΕΣ οι τουαλέτες είναι βρώμικες δεν το καταλαβαίνω.:P Δε θα πας ούτε να πάρεις αγκαλιά τους τοίχους ούτε τίποτα,πας αλλάζεις τέλος.
Ειδικά αν είναι τούρκικες δε νομίζω πως έχεις μεγάλες πιθανότητες να κολλήσεις κάτι... Εγώ προσωπικά επειδή πίνω ατελείωτες ποσότητες νερού,δεν μπορώ να μην πάω.:redface:
Γενικά,είμαι πολύ γελοία σε αυτό το θέμα.:hehe:
με άλλη ένοια το έλεγα :) φυσικά και είναι τούρκικες και δεν ανησυχώ μήπως κολλήσω κάτι.
απλά αναρωτιέμαι κατά πόσο είναι εύκολο να βάλεις ταμπόν όρθια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
με άλλη ένοια το έλεγα :) φυσικά και είναι τούρκικες και δεν ανησυχώ μήπως κολλήσω κάτι.
απλά αναρωτιέμαι κατά πόσο είναι εύκολο να βάλεις ταμπόν όρθια :P
Νιώθω ότι θα κοιτάω το ταμπόν και θα με κοιτάει. Και τέλος. Γενικά,μπορεί να έχει οδηγίες,αλλά δεν είμαι καλή σε τέτοια.:look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Νομίζω μια χαρά το βάζεις και όρθια το ταμπόν. Αυτό το κυπελλάκι πρώτη φορά το ακούω. :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top